Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Clepsidra Iubirii [DROPPED]

In jos 
+2
RomaninThing
×ღ×|Never.Alone
6 participanți
AutorMesaj
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptyLun Feb 22, 2010 2:25 pm

Prefata

Nu puteam sa cred ca plecasem de langa el .Fusesem o fraiera .Dar vroiam sa fiu singura pentru un timp.Nu suportam gandul ca Renne numai era .Odata cu acest lucru , trecutul meu se schimbase foarte mult.Aflasem ceva de care aproape ca nu stia nimeni .Renee nu fusese mama mea adevarata.Pe acea femeie o chema Carolina , sotul ei , Damon , care fusese tatal meu , murise cu doua zile dupa ce m-am nascut eu si fratele meu .
N-am stiut pana atunci ca aveam un frate .O persoana din trecut care inca traia si pe care o uram .
Acum stiam tot , dar inca eram socata de aceste lucruri.Insa nu-mi puteam explica ceva:De ce nu eram mai mare decat Edward acum?

Prolgul

O noapte de vara pe Insula Esme era tot ce imi doream .Impreuna cu Edward , intinsa pe iarba intr-o poienita , stateam si priveam luna argintie de pe cer .Era foarte placut .Nu stiu cum dar Edward o facuse pe Alice sa ma lese in pace pentru un timp , ca sa fim doar noi doi .Pana si Renesmee statea cu Jake ; nu o mai vazusem de cateva zile si déjà imi era dor de ea .
-La ce te gandesti ?ma intreba Edward intrerupandu-mi amintirile .
-Ma gandeam la ce s-ar fi intamplat daca Renesmee nu ar fi fost , daca este posibil sa fi fost inca om ,i-am spus eu parca cuprinsa de o durere a unor amintiri care imi sfasiau mintea .
Sa facu liniste .Acum numai zicea nimic .Acele amintiri il faceau sa se simta rau .Credea ca ar fi trebuit sa plece cand a putut , ca mi-ar fi salvat viata .Amintirea acelor zile de dupa luna de miere il faceau sa se intristeze .Crezuse pentru un moment ca nu voi mai fi dar nu a renuntat .A stiut mereu ca iubirea poate salva o viata si ca ea va merge inainte .Datorita lui eram acum langa el .Asta imi doream .Ca dragostea noastra sa dureze o eternitate .Ca nisipul din clepsidra iubirii sa nu se opreasca deloc , mereu sa curga , sa existe , sa fie clepsidra unei dragoste ce nu se ma termina niciodata …


Incepututl capitolului 1 saptamana viitoare ca nu am mai avut timp sa scriu .Scuze .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
RomaninThing
Not a Vampire
Not a Vampire
RomaninThing


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/12/2009

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptyLun Feb 22, 2010 4:20 pm

Am citit si eu si vreau sa-ti spun ca e destul de interesant,daca nu iei in considerare greselile de tastare sau exprimare.
Dar ai sa te perfectionezi cu timpul.
Next;)
Sus In jos
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptyLun Feb 22, 2010 5:01 pm

Da,am citit si eu;)
Cum a spus si Alex,ai cateva greselute de scriere,dar nu sunt cine stie ce..
E ciudat sa vad aceleasi personaje xu povestea un pic schimbata.
Next.
Sus In jos
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptyMar Feb 23, 2010 11:36 pm

E chiar interesant Smile Inceputul e chiar frumos,astept sa vad ce se mai intampla in continuare.
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptySam Feb 27, 2010 12:31 am

Da, imi place.
Dar cred ca ar fi trebuit sa nu mai ai greseli de scriere, pentru ca scri trei ficuri. Reciteste de fiecare data cand scri...chiar daca nu ai timp sa postezi, nu posta doar de dragul de a posta...corecteaza si pune un next frumos, fara greseli.
Succes si spor la scris. Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptySam Feb 27, 2010 1:24 am

Mersi , asa am sa fac .Ma bucur ca va place .Desi acest fic nu cred ca o sa aiiba foarte multe idei bune sa stiti .Il scriu cateodata cand am timp .Mai mult ma bazez pe celelalte .Am inceput sa -l scriu cand nu aveam ce face .Pun capitolul 1 cand am timp .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
iubiri_nemuritoare
Agatha Rhone
Agatha Rhone
iubiri_nemuritoare


Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde visele devin realitate...

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptySam Feb 27, 2010 6:15 pm

Este super ficul .Il ador stii nu ?Imi place si sunt curioasa sa vad cine era fratele ei .Ai super idei .Abia astept next-ul .
Sus In jos
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptyDum Mar 07, 2010 7:35 pm

Ale as vrea sa inchid pentru totdeauna acest fic , pentru ca numai scriu la el .Imi pare rau , dar vreau sa scriu la celelalte doua .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] EmptyDum Mar 07, 2010 7:38 pm

Bine, cum crezi de cuviinta. Smile
Topic mutat la arhiva!
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Continut sponsorizat





Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty
MesajSubiect: Re: Clepsidra Iubirii [DROPPED]   Clepsidra Iubirii [DROPPED] Empty

Sus In jos
 
Clepsidra Iubirii [DROPPED]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan-fic :: Completed/Dropped-
Mergi direct la: