Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Best sign 2-nd edition

In jos 
+2
×ღ×|Never.Alone
Raindrop.
6 participanți
AutorMesaj
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptyDum Ian 31, 2010 4:20 am

Am deschis un concurs in care voi, userii va trebui sa faceti un sign cu cateva poze,alese de voi, in ce program vreti.

Orice se poate inscrie, iar sign-urile mi le veti trimite doar prin PM! Orice poate participa, chiar si adminii si moderatorii.

Perioada de inscriere : 30 ianuarie - 6 februarie
Perioada de votare : 7 februarie - 13 februarie.

Minim de participanti : 3 - 4 cel putin.

Notele se vor scrie cu rosu, pentru a se vedea mai bine.
Oricine poate vota.
Lucrarile vor fi anonime, deci va veti juriza lucrarea.

Castigatorul va primi un sign+avatar si rangul "best sign" care castigatorul primei editii il va pierde, dar care il poate recastiga.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptyJoi Feb 04, 2010 4:59 pm

Hey, ce se intampla?
Nu am primit decat un sign, de la un user.
Nu aveti ce pierde.
Experienta conteaza!

Macar 3 lucrari sa am.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 8:22 pm

Am 4 sign-uri, si consider suficient.
Atat am primit si astea le voi pune.

1.Best sign 2-nd edition Selenasign-C
2.Best sign 2-nd edition Selena-L
3.Best sign 2-nd edition Ashleyolsen-A
4.Best sign 2-nd edition NinaD-B

Toti userii sunt liberi si invitati sa jurizeze.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 9:34 pm

Lucrarea 1: (Selena Gomez) - Deci sign-ul chiar e dragut .Ai imbinat bine pozele si ai decupat-o foarte bine pe Selena .Fundalul este perfect .Bravo .Nota : 10

Lucrarea 2:(Selena Gomez) - Deci ai imbinat bine pozele si le-ai decupat foarte bine .Insa fundalul lasa de dorit .Puteai sa pui un fundal care sa se potriveasca cu pozele , nu trebuia sa pui alb.In rest totul este ok Nota : Nota :8,50
Lucrarea 3:(Ashley Olsen) - Pozele din dreapta si stanga le-ai decupat bine , dar cea din mijloc aproape deloc bine.Ori mi se pare mie , ori tu ai vrut sa decupezi asa parul .Dar nu sta deloc bine .Dupa ce ai scris Ashley Olsen , nu cred ca mai mergea sa mai pui si ce ai scris tu mai jos.Fundalul este bun in rest totul este ok . Nota:8

Lucrarea 4(Nina Dobrev):- Pozele le-ai combinat bine si le-ai imbinat .Deci a treia cred ca trebuia putin mai in fata dupa parerea mea.Fundalul : intr-o parte este mai alb intr-o parte este mai inchis .Nu prea merge dupa parerea mea .Nota : 7,50
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
iubiri_nemuritoare
Agatha Rhone
Agatha Rhone
iubiri_nemuritoare


Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde visele devin realitate...

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 9:58 pm

1.Selena Gomez
E o lucrare foarte frumoasa se vede ca e muncita.Parca ar fi mers mai mare numele. In rest nu prea am de comentat. Nota: 9,80
2.Selena Gomez
Bun deci ai luat poza de pe net, ai decupat-o pe Selena si i-ai scris numele. Asa si? Oricine poate face asta. Ma asteptam sa pui un fundal si sa lasi brush pe acolo sau ceva... sa fie special. Uneori simplitatea e un avantaj dar nu si acum. Nota:6,50 . Sorry dar sa stii ca nota asta e cu indulgenta ca sa nu-ti pun 6.
3. Asley Olsen
E o lucrare muncita. Dar decuparea de la poza din mijloc la par ma face sa tip!! Cum ai reusit? Daca nu putea merge decupata frumos nu stiu.. alegeai alta poza..decat sa arate asa...Plus ca ma enerveaza scrisul ala de dedesupt. Ce farmec are? Te-ai complicat si degeaba. Imi pare rau ... Nota: 7,50.
4.Nina Dobrev
M-am uitat la imaginea asta 10 minute in continuu fara sa ma dezlipesc de PC. Nu observ ceva sa-mi sara in ochi. AI pus un fel de invelis pe deasupra decuparilor, iar totul s-a departat. In asa ceva trebuie sa ai un element, sau mai multe care sa sara in ochi. Aici nu vad nimic in genul asta. SI parca decuparile par prea comune unele cu altele.. Poate daca unele erau scoase in fata altfel erau .. dar asa parca m-as uita in ceata. Nu poti vedea nimic special, dar nici nu poti spune ca e urat. Nota care a fost una destul de gandita este:7, pentru munca. Nu si pentru ceea ce a iesit.
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptyLun Feb 08, 2010 12:30 am

Bia, ai uitat sa pui cea mai importanta regula...aceea de a nu mai posta creatiile altundeva! Imi pare rau, dar Laura ar trebui descalificata...asa as fi putut si eu sa imi pun creatia la Graphic Master...
http://lovedreamsmusic.forumgratuit.ro/fan-art-f4/my-imagination-on-the-computer-t165.htm#766
Dovada Neutral
Imi pare rau, Laura...dar eu zic ca se intelegea de la sine ca nu se face chestia asta.

O sa votez si eu, dar nu acum pentru ca nu prea am cum.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptyLun Feb 08, 2010 3:24 am

Ce ?Deci mai intai trebuia sa spuna cand a pus concursul nu dupa ce s-au trimis lucrarile si s-a inceput sa se si voteze , da? Asa ca daca nu a scris de la inceput nu aveam de unde sa stiu .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptyLun Feb 08, 2010 3:37 am

Crocevia di amore a scris:
Ce ?Deci mai intai trebuia sa spuna cand a pus concursul nu dupa ce s-au trimis lucrarile si s-a inceput sa se si voteze , da? Asa ca daca nu a scris de la inceput nu aveam de unde sa stiu .

Pai asta trebuia sa se subinteleaga! Cum ar fi sa facem toti asa!? Unele reguli nu au fost scrise poate in asa fel incat se pot subintelege...dar se vede ca trebuie sa va dam mura-n gura ca altfel nu se poate...
Nu stiu, Bia va decide pana la urma ce se va intampla.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptyMar Feb 09, 2010 2:52 am

Nu stiu daca ai vazut editia trecuta, Laura,dar era subinteles ca nu e voie sa pui pe altundeva lucrarea, fiindca pe acel site daca e cineva inscris si pe ala si pe asta si vrea sa voteze, stie cine a facut respectiva lucrare. Si poate fi si in defavoarea ta, nu obligatoriu in favoarea ta.
De asta au fost lucrarile anonime, ca altfel puneam numele userilor respectivi. Si atunci puteai sa o afisezi oriunde.

In plus, primul concurs organizat de mine a fost cel pentru postul de grafician, si acolo am spus foarte clar.
Nu era nici o diferenta.La ambele primeai un rang.

Editia trecuta a fost organizata de Ale, iar eu nu am schimbat nici o regula, am dat copy-paste si am modificat datele. Si nu poti spune ca nu a fost organizata bine, deoarece totul s-a incheiat bine si frumos.

In concluzie, lucrarea Laurei [Crocevia di amore] nu va fi descalificata, dar ca pedeapsa pentru ca s-a intamplat asa ceva, din media ei acumulata se va scadea 1 punct. Si asta pentru ca este prima abatere. Data viitoare[speram ca nu va fi] nu voi fi asa de indulgenta.

Pentru alte nelamuriri sau reclamatii postati AICI.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptySam Feb 13, 2010 3:58 am

Asa. Vreau sa incep prin a spune ceva: stiu ca e usor sa criticati munca oamenilor. Stiu cat este de usor. Dar atunci cand unii din voi nu va pricepeti prea bine la editat si totusi dati niste comm-uri care nu corespund cu nota, ei bine, atunci este o problema. Stiu ca toti userii sunt liberi sa participe, dar unii nici macar nu se pricep la asta, au ochi format dar nu au exersat..totusi sa trecem la lucrari. Aa, si inca ceva. Macar daca jurizati nu mai scrieti ce au scris si ceilalti, ok? Adica daca dati un comment, dati-l si voi cu ideile voastre.
Lucrarea 1:
Signul e dragut, dar pozele nu au aceeasi luminozitate. Cele doua de pe margine sunt mai luminoase decat cele din mijloc, iar asta nu imi place. Background-ul e potrivit, mai ales ca Selena poarta non-culori, alb si negru, asa ca aceasta este o pata de culoare a signului. Scrisul este mult prea mic, mergea cu o unitate sau doua mai mare. Culoarea lui este buna, potrivita signului. Ei, acum brushurile pe care le-ai aplicat. Erau OK atata timp cat ii evitai fata. E dragut signul, dar dupa parerea mea e doar de nota 8,75.
Lucrarea 2 :
Deci Laura, te-as ruga sa nu mai faci pe victima pentru ca nu tine. Oricum Bia a fost draguta ca nu te-a descalificat. In mod normal asa meritai...daca am pune toate regulile cred ca am face cateva pagini. Unele se subinteleg, Doamne!
Lucrarea ta e foarte simpla. Adica ai luat rendere de pe net, sau png-uri, le-ai pus un fundal alb, scris si ai terminat signul. Nu e o lucrare muncita. In plus fontul pe care l-ai folosit nu se potriveste in acest context si in niciun caz culoarea lui nu se gaseste in vreo poza. Imi pare rau, dar nu meriti mai mult de nota 5.
Lucrarea 3 :
Pozele sunt dragute, dar decuparea la cea din mijloc e foarte prost realizata. Se putea mult mai bine decupata poza. Fontul e destul de dragut, culorile sunt bune pentru ca fac parte si din poze, dar partea de jos nu cred ca ar fi fost necesara. Pozele nu au fost nici sterse cum trebuie, asa ca lucrarea putea fi mult mai mult muncita. Nota este 7,75.
Lucrarea 4:
Pozele sunt decupate destul de bine, mai putin cea din dreapta. La par se vede putin ciudat. Backgroundul se potriveste, pentru ca (,) contine si gri. Ai avut o idee originala la scris, cu acel glow. Puteai totusi sa folosesti decat un singur font, nu doua. Dar arata original si imi place. In schimb, textura strica tot efectul. Trebuia sa o stergi de pe fata Ninei pentru ca o acopera cu totul si asta arata inestetic. Sad Imi pare rau, dar mai mult de nota 7 nu iti pot da.

Sper ca jurizarile mele sa vi se para CORECTE, pentru ca am stat ceva timp sa comentez lucrarile si sa le analizez. Succes!


Ultima editare efectuata de catre Like An Oopsy Daisy. in Dum Feb 14, 2010 11:06 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptyDum Feb 14, 2010 8:22 pm

1.E dragut signul, doar ca nu imi place a doua poza pentru ca e cam intunecata.Textura e destul de ok, dar nu imi place brushul.Fontul putea fi asezat in alta parte, si putea fi putin mai mare.-Nota 8,50
2.Sa vedem..ai luat 3 poze cu acelasi fundal si le-ai lipit.Poate arata altfel daca pozele erau din acelasi photoshoot[nush daca am scris bine].Fontul nu imi place si nici culoarea pe care ai folosit-o pentru el.-Nota 6
3.Pai incep prin a spune ca nu imi place pozele, mai ales cea din mijloc, care e decupata aiurea.Pe marginea pozelor se vede o urma alba..nush ce e , dar nu imi place.Fundalul imi place, iar fontul la fel.-Nota 8
4.Pozele le-ai decupat cat de cat bine, dar la par nu ai mai insistat atat de mult.Puteai sa stergi textura de pe fata, ca sa nu se vada aiurea.Fontul arata chiar bine...in rest nush ce sa mai zic.-Nota 7.50
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptySam Feb 27, 2010 10:19 pm

1. Selena Gomez
E superb, deşi puteai să renunţi la punctuleţele alea albe de pe margini [brush?] pentru că încarcă foarte mult; oricum e foarte încărcat din cauza pozelor. Scrisul îl puteai face vişiniu, pus mai jos şi mai mare:). Ca să nu se vadă decupajul, dă cu "soft" sau cu "blur" pe margini. Nota 9,6.

2. Selena Gomez
Fundal alb rezultă ce? Da! Simplitate. Pentru aia puteai pune o textură în spate sau ceva. Pozele nu se potrivesc deloc. O dată are păr scurt şi drept, o dată lung şi buclat. Fontul şi culoarea lui nu se potriveşte deloc şi câte space-uri ai lăsat între Selena şi Gomez?Smile) Trebuia să-l faci mai aproapiat, mai jos şi mai mare. Pozele nu au claritate bună şi trebuia să dai cu un "Sharpen". Dacă nu se rezolva cu sharpen, alegeai alte poze. Nota 7.

3. Ashley Olsen
Sincer, mie mi se pare cea mai bună lucrare. Partea aceea de jos cu mult scris arată ca un tag. Trebuia ceva mai puţin scris. La poza din mijloc, trebuia să dai cu soft pe margini la păr ca să nu arate aşa urât. În rest, mie îmi place tot. Nota 9.

4. Nina Dobrev
Textura din spate e foarte bună, dar cea de deasupra sau brush-uri sau ce sunt nu. Din nou, la părul Ninei trebuia să dai cu "soft" şi nu se vedeau urmele albe de la decupaj. La scris, îmi place de mor efectul de "geam aburit":x, dar font-ul nu se potriveşte deloc:(. Nota 7,9.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptySam Mar 06, 2010 5:15 am

1. O lucrare reusita, dar pozele din fata sunt putin mai intunecate. Imi place fundalul. Scrisul ala nu sta deloc bine acolo. Era mai bine mai jos si mai mare. Nota 9.5
2. In primul rand n`ai depus un efort cam mare. Orice om care a intrat vreodata intr`un program de editat poze putea sa faca chestia aia. In plus, pozele nu se potrivesc. In primele 3 are par scurt si drept, in ultima lung si ondulat. e o diferenta majora. Scrisul, fontul, culoarea sunt aiurea. Nota 6 cu indulgenta.
3. Imi place claritatea pozelor, si scrisul foarte mult. Fundalul e bun, dar la par acolo stiu ca nu e vina ta, asa sunt pozele. Nota 9.
4. Imi plac pozele si pozitionarea. Si scrisul. Pare cam incarcata, dar e de la textura. La par nu e decupata prea bine. Nota 8.

In curand o sa pun rezultatele, deoarece am 8 jurizari.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition EmptyDum Mai 02, 2010 2:58 am

Inchid concursul, odata cu afisarea rezultatelor.

1.Cleopatra: media 9.36 -> Locul I
2. Night Heart : media 6.5-1[penalizare]=5.5 -> mentiune
3. Electric Kiss: media 8.20 -> Locul II
4. MissB.: media 7.48 -> Locul III

Felicitari!
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Continut sponsorizat





Best sign 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best sign 2-nd edition   Best sign 2-nd edition Empty

Sus In jos
 
Best sign 2-nd edition
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Best user's sign 2-nd edition
» Best sign
» Best user's sign
» Best Icon 2-nd edition
» Best user's avatar 2-nd edition

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Competitii :: Concursuri :: Arhiva-
Mergi direct la: