Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Best user's avatar 2-nd edition

In jos 
+4
iubiri_nemuritoare
suicide.blonde
×ღ×|Never.Alone
Raindrop.
8 participanți
AutorMesaj
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyDum Ian 31, 2010 4:04 am

Editia a 2-a a concursului.
Trebuie sa propuneti un user cu un avatar, care va place si pe care il detine. Impreuna cu userul puneti si poza/avatarul acestuia.

Perioada de inscriere : 30 ianuarie - 6 februarie.
Perioada de votare : 7 februarie - 13 februarie.

Veti vota, obiectiv si nu subiectiv.
Astept propuneri, pe care le veti face aici.

Notele se vor scrie cu rosu, pentru a se vedea mai bine.
Oricine poate vota.

Castigatorul va primi un sign+avatar si rangul "best user's avatar", pe care castigatorul editiei 1 il va pierde.[sau il poate recastiga].

Puteti incepe propunerile!
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyDum Ian 31, 2010 6:51 pm

O propun pe Ale (PlasticHearts) cu avatarul : Best user's avatar 2-nd edition 2l8hf2p
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyMar Feb 02, 2010 10:59 pm

Eu o propun pe "coeur brisé"

Best user's avatar 2-nd edition Happiness1
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyJoi Feb 04, 2010 2:45 am

Doar 2 propuneri pana acum.
Like An Oopsy Daisy.Best user's avatar 2-nd edition 2l8hf2p

coeur briséBest user's avatar 2-nd edition Happiness1

Mai am nevoie de propuneri, altfel nu continui concursul.
Mai aveti timp pana pe 6.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyVin Feb 05, 2010 2:20 pm

O mai propun pe Andreea(Tear Destiny) cu avatarul : Best user's avatar 2-nd edition Mrqyvt
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
iubiri_nemuritoare
Agatha Rhone
Agatha Rhone
iubiri_nemuritoare


Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde visele devin realitate...

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyVin Feb 05, 2010 2:34 pm

O propun pe Laura cu avatarul :Best user's avatar 2-nd edition 2hroi9i
Sus In jos
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 7:12 pm

Exista 4 propuneri, iar perioada s-a incheiat.


Like An Oopsy Daisy. Best user's avatar 2-nd edition 2l8hf2p


coeur brisé Best user's avatar 2-nd edition Happiness1


Tear Destiny Best user's avatar 2-nd edition Mrqyvt


Crocevia di amore Best user's avatar 2-nd edition 2hroi9i


De azi, puteti juriza fiecare avatar, prin NOTE de la 1-10.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 9:53 pm

Lucrarea 1 :Ai ales foarte bine imaginea, desi scrisul aproape nu se vede deloc si in acest caz , nu este prea bine acest lucru .Pute-ai folosi alta culoare .Nota : 9

Lucrarea 2: Icon-ul este dragut .Dar stii ce deranjeaza ?Faptul ca nici la tine nu se vede foarte bine scrisul.Aproape deloc .Nota :9,50

Lucrarea 3:Ideea pentru gif a fost buna , dar cred ca trebuia sa incepi sa scrii in ambele parti cu litera mare , pentru ca fiind o parte cu litera mare , cealalta cu litera mica , nu se vede prea bine .Nota : 9,20

Lucrarea 4:Trebuia sa scrii cu litera mare , puteai sa pui si cateva efecte .Nu prea e muncita foarte mult.Sorry.Nota :9,10


Ultima editare efectuata de catre Crocevia di amore in Dum Feb 07, 2010 7:19 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
iubiri_nemuritoare
Agatha Rhone
Agatha Rhone
iubiri_nemuritoare


Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde visele devin realitate...

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 10:45 pm

1.Frumos insa pentru ca defiecare data exista un dar il voi spune acum pe al meu. Scrisul nu iese in evidenta. Puteai incerca culoarea de la manusi. Iesea super.Nota: 9,80.
2. Aceeasi chestie: Frumos dar scrisul nu bate la ochi poate mergea culoare parului fetitei.La fel : 9,70
3. Pai la partea cu "good" sa nu facem discriminari daca la ochiul rosa ai scis cu litera mare si de culoarea ochiului aici trebuia la fel. Nota: 9,50.
4. E simpla! Ai pus o imagine si ai scris pe ea "my love". Nu e destul in cazul asta. Poate daca era scris cu un font care era un scris de mana din ala ca la lucrarea nr.3 si cu litera mare si poate mai puneai un brush arata mult mai bine. 9,40 imi pare rau!


Ultima editare efectuata de catre Tear Destiny in Dum Feb 07, 2010 4:14 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyDum Feb 07, 2010 2:48 am

Hey, ce se intampla aici?
Laura, nu poti da la toata lumea acceasi nota. Si cum sa zici:
"Deci avatarul este dragut"
"Imaginea este foarte draguta"
"Giful este dragut"
Si tu la fel, Andreea.
Daca ar face asa toti userii la jurizat, unde am mai ajunge?
Va rog sa va editati imediat posturile si sa scrieti note diferite.
Nu ma intereseaza ce note.
Asta e culmea!!!

Ca sa nu se mai intample asa ceva, va exista o noua regula:
Nu puteti da acceasi nota la 2 useri diferiti.
Note diferite, de la 1-10, zecimalele sunt permise.


Cele 2 care au jurizat, imediat ce vedeti postul asta va modificati notele, sau va steg posturile la aman2.
Sa fie foarte clar.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyDum Feb 07, 2010 8:46 pm

1.Imi place poza...dar movu ala langa mov e cam sters...trebuia o alta culoare...in rest este super :x
nota 9.50
2.Aceiasi problema numai ca este mai evidenta aici....se intelege ceva dar e foarte sters...nota 9.40
3.Nu ma deranjeaza ca e cu litera mare sau mica dar la Evil este tot ochiul gri si doar o parte rosu si contrasteaza muuult cu pima poza....trebuia putin mai colorat...nota:9.20
4.Imi place poza...e simpla si nu recunosc un efect pe ea....dar tocmai asta este...e cam simpla totusi...dar eu apreciez simplitatea foarte mult nota:9.30
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptySam Feb 13, 2010 4:46 am

Asea. Jurizari. Si, Andreea, te rog editeaza-ti postul si pune notele cu (,) culoarea rosu. Wink
Icon nr. 1:
Poza e superba, scrisul se vede bine mai putin in partea cu "valentine?". Aceea mergea cu o alta culoare, dar in niciun caz mai inchisa (cum a zis altcineva Neutral). Marimea e buna, dar si calitatea e buna. Nota : 9,50.
Icon nr. 2:
La fel, geniala poza, imi aduce aminte de Alice in tara minunilor...dar nu stiu de ce. Ma rog, omuletii aia sunt asezati strategic acolo, este chiar o manipulare aici. "Happiness" de abia se vede, din pacate. Mergea o culoare ceva mai inchisa si un glow de culoare mai deschisa. Nota : 9,25.
Icon nr. 3:
Mie mi se pare dragut, numai ca e micut. Si ce daca nu ai scris cu litera mare in ambele parti? De asta e gif, iti atrage atentia altceva de la el, nu neaparat scrisul. Poate ochii, de exemplu. Sunt bine alaturate textele la poze, mai ales culoarea lor. Nu e o lucrare de 10, dar iti dau un 9 cu felicitari.
Icon nr. 4:
Fetita e adorabila, dar calitatea lasa de dorit. Si nu stiu, nu poti adauga orice la un icon si sa arate si bine. Neutral My love trebuie sa semnifice ceva din poza...e draguta, dar nu e nici de 9. Imi pare rau, nota 8,50.

Smile Sper sa fi fost corecte notele mele. Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptyDum Feb 14, 2010 7:15 pm

1.Mi se pare geniala.Totul e perfect.Culorile sunt imbinate superb si poza e adorabila.Foarte frumos lucrata.Nota:10
2.Scrisul nu se vede aprope deloc.Si e prea luminos.Pacat.Poza era geniala.Chiar imi place.Fetita e super dulce.Nota:9,70
3.Imi place ca e gif,dar imaginea cu ''Evil'' e chiar urata.Nu te supara,dar cred ca ar fi fost altele si mai frumoase.E ciudat ca o poza are o luminozitate si celalalta are alta luminozitate.Nota:9,50
4.E mult prea simpla.Mult,mult prea simpla.Si din pacate nu prea inteleg care e legatura dintre poza si text.E ciudat.Si calitatea nu e cea mai buna.Nota:9,30
Va rog sa ma scuzati daca credeti ca am jurizat gresit
Sus In jos
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptySam Feb 27, 2010 10:01 pm

1. Like An Oopsy Daisy.
A trecut perioada "Valentine's".Smile)) Esarfa aia arată oribil. Deci, serios, nu-mi place deloc. Luminozitatea lasă de dorit, iar scrisul e bun. Nota 9.

2. coeur brisé
E o poză superbă:x. Efectul nu-mi place, totuşi. Dacă era poza originală, adică cea mare, se puteau observa oamenii pe care îi sufla fetiţa:x. Cred că scrisul mai mult încarcă poza... era mai bine fără. Nota 9,8.

3. Tear Destiny
Eşti sigură că e cea mai bună combinaţie? Poza cu "Good" e într-adevăr bună. Poza cu "evil"... omfg:| În primul rând că nu e colorat bine ochiul, iar în al doilea rând roşul ăla pare prea ireal. Era mai bun un vişiniu. Nota 7.

4. Crocevia di amore
Mie îmi place chinezoaica aia:)). Ce Dumnezeu aveţi de puneţi scris pe toate icon-urile?8-|. În plus nici fontul, nici culoarea nici scrisul în sine nu se potriveşte cu nimic. Nota 8.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptySam Feb 27, 2010 10:58 pm

1.Fata aia e draguta iar culorile sunt superbe.Nu imi place la maneca unde scrie''valentine''..mergea mai bine alb:-??-Nota 9,7
2.Imi place poza dar fetita e prea verde:|.Scrisul putea sa aiba o alta culoare.In rest e bine.-Nota 9,5
3.Imi plac gif-urile iar asta e unul reusit.Ti-as da 10 dar nu imi prea place poza cu ''Evil''..ochiul ala e cam ciudat:|.-Nota 9
4.Calitatea pozei cam lasa de dorit....si nu vad rostul scrisului:-??...puteai macar sa il pozitionezi intr-un colt...sta cam aiurea.-Nota 8,5
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptySam Mar 06, 2010 5:00 am

1. La poza asta imi place contrastul si felul in care se vede ochiul, in special. Culorile sunt in armonie, scrisul e bun. Nota 9.4.
2. Iarasi imi place contrastul. Fetita e asa adorabila si inocentaa:x Parca ar face balonase:x Scrisul sta bine acolo, zic eu.Nota 9.6
3. Imi place ca e gif, dar nu`mi place decat poza cu "good" Nu se armonizeaza. Una e colorata, alta e alb-negru cu ochiul rosu. Scrisul e diferit. Iarasi, unghiul pozelor e diferit. Nota 7.5
4. E frumusica tipa, dar scrisul nu are nici un rost. Nu`mi dau seama ce cauta mana aia acolo, dar fie. Nota 8.4


Cred ca sunt destule jurizari,8, asa ca o sa public in curand rezultatele.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition EmptySam Mar 06, 2010 11:49 pm

Asteea sunt rezultatele:

1. Ale [Like An Oopsy Daisy.]- Media 9.49. Felicitari!
2. coeur brisé - Media 9.56. Felicitari, ai castigat!
3. ★ Strange Dream ★ - Media 8.74. Bravo!
4.Crocevia di amore - Media 8.81. Bravo!

Castigatoarea este coeur brisé, cu cea mai mare medie. Va primi rangul dupa ce se vor inchide si celelalte concursuri.

PS: sa nu vad posturi gen: "Bravo, Felicitari!" Daca vreti sa spuneti ceva important postati.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Continut sponsorizat





Best user's avatar 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best user's avatar 2-nd edition   Best user's avatar 2-nd edition Empty

Sus In jos
 
Best user's avatar 2-nd edition
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Best user's sign 2-nd edition
» Best User's Avatar
» Best user's avatar
» Best Icon 2-nd edition
» Best sign 2-nd edition

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Competitii :: Concursuri :: Arhiva-
Mergi direct la: