Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Best Icon 2-nd edition

In jos 
+2
×ღ×|Never.Alone
Raindrop.
6 participanți
AutorMesaj
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptyDum Ian 31, 2010 4:24 am

Am deschis un concurs in care voi, userii va trebui sa faceti un icon cu cine doriti, in ce program vreti.

Orice se poate inscrie, iar icon-urile mi le veti trimite doar prin PM! Orice poate participa, chiar si staff-ul.

Perioada de inscriere : 30 ianuarie - 6 februarie.
Perioada de votare : 7 februarie - 13 februarie.

Aici imi veti spune daca vreti sa participati, daca vreti sa jurizati.
Minim de participanti : 3 - 4 cel putin.

Notele se vor scrie cu rosu, pentru a se vedea mai bine.
Oricine poate vota.
Lucrarile vor fi anonime, deci va veti juriza lucrarea.

Castigatorul va primi un sign+avatar si rangul "best icon" care castigatorul primei editii il va pierde, dar care il poate recastiga.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptyDum Ian 31, 2010 7:15 pm

Eu vreau sa ma inscriu .Se poate ca cineva sa participe si sa si jurizeze?
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptyDum Ian 31, 2010 7:18 pm

Citat :
Lucrarile vor fi anonime, deci va veti juriza lucrarea.

Da, poti.

Nu era necesar sa spui ca te inscrii, dar in fine. Fa icon-ul si trimite-mi-l prin PM.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 8:17 pm

Am 4 icon-uri, si consider ca e suficient. Daca nimeni nu mi-a mai trimis...asta e.Very Happy

Le pun imediat.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 8:19 pm

1.Best Icon 2-nd edition Happy-R
2.Best Icon 2-nd edition Music-L
3.Best Icon 2-nd edition Selena-C
4.Best Icon 2-nd edition Redemption-B


Toti userii sunt liberi si invitati sa jurizeze.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 8:42 pm

1. Vaaaai... ce de rooooz... mor încet:))... Deci.. Fontul e foarte drăguţ, dar în loc de "Happy" ar fi mers mai bine "Love", că doar de aia ai pus inimi şi pe Cupidon acolo, nu? Nu-mi place că acolo jos se vede un scris - cred -. E luat dintr-un sign? Dacă da, puteai să improvizezi sau să dai cu Clone Tool. Te vei perfecţiona în timp. Nota 6 pentru încurajare. Ţi-aş fi dat un 5.

2. E foarte drăguţă lucrarea, dar e ceva ce nu-mi place (încă nu ştiu ce), probabil cheia-sol căreia i se vede doar "piciorul" (cea de jos). Pentru note, aş fi optat să le colorezi tot aşa curcubeu; cred că ar fi dat bine. Fontul nu e prea bun. Ar fi mers mai bine ceva mai cursiv. Şi nici culoarea nu e bună. Ar fi fost mai drăguţ un mov. Nota 7.

3. First of all... un icon are mărimea 100x100, deşi mai nou se foloseşte 125x125. Tu l-ai făcut 150x150. Background-ul şi fontul nu se potriveşte cu imaginea. Nu este concordanţă între culori. Şi... substantivele proprii, respectiv numele, se scriu cu litere mari. Pe Selena ai decupat-o bine. Nota 6.

4. Superb! E perfect icon-ul! Chestiile alea (brush, bănuiesc) sunt superbe! Dau foarte bine! Font-ul e bun. Totul e bine. Chiar n-am ce comenta:)). Dar nu este de 10. Nota 9.5


Ultima editare efectuata de catre Heidi, in Sam Feb 06, 2010 10:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 9:47 pm

Lucracrea 1: Deci mai intai se vede un pic dintr-un scris cred jos , puteai sa-l acoperi cumva .In rest este ok . Nota : 9

Lucrarea 2:Deci pacat ca era jos acel inceput de nota sau ce o fi .Cred ca ar fi trebuit sa folosesti alt font la scris .Fundalul cred ca se potriveste .Cred ca in loc de cupidon puteai pune tot o inimioara .Nota : 8

Lucrarea 3:Deci un icon e 125x125 din cate stiu , iar al tau este mai mare si asta se vede de la o posta .Ai decupat-o bine pe Selena.Fundalul este bun .Iar la scris trebuia sa scrii cu litera mare pentru ca asa se scrie numele propriu .In rest e ok . Nota : 8,50

Lucrarea 4:Waw , deci e tare .Fundalul se potriveste , totul este ok la icon-ul tau .Nota :10
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
iubiri_nemuritoare
Agatha Rhone
Agatha Rhone
iubiri_nemuritoare


Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde visele devin realitate...

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptySam Feb 06, 2010 10:32 pm

1. Prea mult roz stiu ca suntem apropae de Valentine's day dar asta nu schimba cu nimic. O pata de culoare roz nu strica niciodata dar iconul asta incepe sa ma faca sa vomit. E prea mult! Incearca sa mai combini culori, sa folosesti culori apropiate, o singura culoare nu te avnatajeaza. Nota : 7,50.
2. Frumos iconul dar parca nu merge prea bine inceputul ala de nota. E in plus. Fontul la scris trebuie schibat, deasemnea si culoare. In rest e destul de ok. Nota: 7.
3. Multe de spus. Iconul e de 125 x 125, al tau e mai mare nu stiu exact cat. Rozul ca sa nu dua copy-paste de la lucrarea nr. 1, ma scarbeste. E PREA MULT! Poate daca mai deschideai putin culoarea si eliminai inimioarele alea... Plus ca scrisul are aceeasi culoare la contul iar asta e monoton. Puteai incerca un mov ceva...SI ca sa sar peste o morala lunga ajung la intrebarea: Invatatoarea nu te-a invatat ca numele proprii se scriu cu litera mare? Nu..deci e prea mult de comentat ma opresc aici. Nota:6. Sorry.
4.Nu am ce comenta. Chiar e foarte frumos. E..exatrordinar,superb,parfum... Numai ca ma deranjeaza scrisul. Parca mergea scris si altceva, dar asta nu prea ma deranjeaza si conturul ala auriu ala ma cam... mm... puteai incerca un simplu negru. Dar oricum e o lucrare foarte frumoasa si eu iti dau nota 9,50.
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptySam Feb 13, 2010 5:11 am

Nu stiu care e problema voastra, de fapt a unei persoane. Primul icon se vede ca e luat de pe net si micsorat. Credeti ca poti sa ne duci de nas? Doamne Dumnezeule! Noi nu ne-am nascut ieri, nici alaltaieri.
Icon nr. 1:
Cum am spus si mai sus, e copiat. COPIAT. Smile Este usor sa iei o lucrare de pe net, si asta ar trebui sa fie descalificata. Si totusi nu va fi, pentru ca suntem la a doua editie, dar sa nu va prinda Sfantul la editia urmatoare sa faceti acest lucru pentru ca veti fi descalificati automat!
Atata roz m-ar face in mod normal sa vomit, pentru ca este atat de mult incat nici nu pot asimila. E un fel de roz de "pitipoanca". Are o calitate foarte buna, dar asta nu scuza cu nimic ca l-ai copiat si ca doar l-ai redimensionat. Aici trebuia ceva facut de tine. Neutral Nota : 5, cu indulgenta, pentru motive prezentate mai sus.
Icon nr.2 :
Mi se pare atat de ciudat sa acorzi muzica cu dragostea. Niciun element din icon nu contine nimic cu "love" si scrisul e nepotrivit. Striatiile de la acesta (nr. font) il fac sa arate putin ciudat, asa ca mergea un scris usor, caligrafic. Si puteai sa faci culoarea in stil curcubeu sau alb, pentru ca acestea s-ar fi potrivit cel mai bine. Straduiala nu a fost prea mare. Nota : 6.
Icon nr. 3:
In primul rand e prea mare. Icon-urile se fac acum de 125X125, pentru ca aceasta este dimensiunea ideala. Nici prea mici, nici prea mari. Rozul acela tipator e groaznic. Rozul trebuie combinat cu ceva neutru, pentru ca nu se potriveste decat cu nuantele neutre. Tricoul Selenei nu prea salveaza, deoarece culoarea acestuia (acel albastru) nu prea se potriveste cu rozul. Si ar fi fost de preferat sa faci scrisul nu cu alb si roz, ci doar cu alb si sa pui un glow sau contur negru. Ar fi aratat mai bine. Cu indulgenta iti dau nota 6,50.
Icon nr.4 :
Asta asteptam de 3 lucrari incoace! Asta! Daca am fi avut parte de lucrari ca aceasta, as fi dat multe note mari si as fi fost bucuroasa. Trecem la lucrare. Poza aceasta e perfecta din toate punctele de vedere. Poate mai mergea un pic de luminozitate, dar arata perfect si asa. Conturul deranjeaza putin, dar asta din cauza ca e auriu si nu prea are legatura. Dar lucrarea in sine e perfecta si nu a trebuit prea mult modificata. Nu este o lucrare de 10, dar iti dau cu felicitari un 9,75.

Succes tuturor!
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptyDum Feb 14, 2010 7:06 pm

1.Nu stiu daca e copiata cum zice bupe,dar seamana un pic.Adica e un scris jos.De ce a fost taiat?Sau daca nu incapea,de ce nu l-ai sters?Anyway,e destul de dragut.Nota:8,00
2.Imi place cum ai imbinat culorile.Bravo.Si notele muzicale arata foarte bine pe fundalul ala;)Nota:8,50
3.Imi place cum a iesit Selena acolo:-?Si e decupata frumos.Pacat ca e un pic cam prea mare si ca e cam simplut.Nota:8,00
4.E chiar frumoasa lucrarea.Bravo.Nu prea inteleg ce inseamna scrisul,dar conteaza ca lucrarea per total e buna.Nota:9,50
Sus In jos
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptyDum Feb 14, 2010 8:23 pm

Best Icon 2-nd edition HappyValentinesDay

Din pura intamplare am dat peste poza asta. Si vad ca Primul Icon e taiat din ea, fara nimic altceva facut.

In consecinta, pentru ca nu ai facut nimic altceva la Icon decat sa il tai cu dimensiunile alea, ti se va scade 1 punct din medie. Asa am procedat si la concursul "best sign" pe motivul ca o lucrare fusese pusa pe un forum.
Un icon nu inseamna doar un decupaj,ci si o amprenta personala.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptySam Mar 06, 2010 5:24 am

Va rog frumos, mai am nevoie de minim 2 jurizari, fara a mea, ca sa pun rezutatele.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition EmptyDum Mai 02, 2010 2:43 am

Inchid si concursul asta, afisand rezultatele:

1. Strange Dream : Media 7.1-1[penalizare] = 6.1 -> Mentiune.
2. Night Heart : Media 7.3 -> Locul II
3. Cleopatra : Media 7. -> Locul III
4. MissB. : Media 9.65 -> Locul I
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Continut sponsorizat





Best Icon 2-nd edition Empty
MesajSubiect: Re: Best Icon 2-nd edition   Best Icon 2-nd edition Empty

Sus In jos
 
Best Icon 2-nd edition
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Best icon
» Best sign 2-nd edition
» Best user's sign 2-nd edition
» Best user's avatar 2-nd edition

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Competitii :: Concursuri :: Arhiva-
Mergi direct la: