Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Umbrele Destinului

In jos 
+5
Ale.
Corynelle;x
suicide.blonde
ToxicBlood
×ღ×|Never.Alone
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Oct 28, 2009 3:08 am

Putin ambiguu, dar ok:D
Te perfectionezi.
next!
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Oct 28, 2009 3:12 am

mersi , stiu incet cu incetul ma perfectionez . ma bucur ca va place . pun in curand nextul si surpriza
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Oct 28, 2009 4:02 pm

Ok,Fuck school,fuck me!Da,ti-am citit ficul inafara de ultima parte pe care am citit-o acum!
Nu te supara pentru ce urmeaza:multe greseli de tastare(stai linistita si eu aveam o gramada dar mi-am mai revenit parca)sunt unele parti de care chiar nu ma prind si mai uiti puncte si virgule.
In rest,subiectul e super si abia astept NEXT!
Again,iarta-ma ca nu ti-am mai dat coment dar iti jur ca ti l-am citit. Friends
Daca vrei sa ma pedepsesti,fa-o! At wits end
Sus In jos
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Oct 28, 2009 4:18 pm

de ce sa o fac? nu ma supar doar ca eram curioasa pentru ca am vazut ca nu ai dat coment . asa te rog sa-mi arati partile care nu le-ai inteles ca sa ti le exlipc . si pun cat de curand pot nex.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyVin Oct 30, 2009 9:47 pm

Phiiii....tu vrei sa ma sinucizi Smile) la sfarsitul ficului????apropo cand pui nextu?
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2009 12:14 am

nu a timp edite mai tarziu si-ti spun a o tema de facut .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2009 12:21 am

Pui nextul cand ai timp...Wink nu te stresa...fa temele intai.
Si eu o sa il pun mai tarziu ... Smile
>Very Happy< spor la teme.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2009 1:06 am

da fac chambridge . deci pun nextul marti . imi pare rau dar nu am timp apana acum . ghicitoarea este un indiciu pentru ce se va intampla in next . iar , suspans ....... si draftcriss sa stii ca sfarsitul ficului e bomba . tre sa-l scriu in weekend , dar e super ideea pentru sfarsit dar nu mai zic ca pe urma te fac curioasa
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2009 2:32 am

Ashley-Cullen a scris:
da fac chambridge . deci pun nextul marti . imi pare rau dar nu am timp apana acum . ghicitoarea este un indiciu pentru ce se va intampla in next . iar , suspans ....... si draftcriss sa stii ca sfarsitul ficului e bomba . tre sa-l scriu in weekend , dar e super ideea pentru sfarsit dar nu mai zic ca pe urma te fac curioasa

Asteptam oricum Wink
>Very Happy< cand poti tu...:*
Am pus si eu la fic-ul meu daca vrei sa citesti Wink)
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2009 2:36 am

intru acum si citesc. in weekend nu prea am tim sa scriu asa ca un marti surpriza . ghicitoarea este un indicu cu privire la ce se intampla in next
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2009 3:08 am

Ashley-Cullen a scris:
intru acum si citesc. in weekend nu prea am tim sa scriu asa ca un marti surpriza . ghicitoarea este un indicu cu privire la ce se intampla in next

Wink daca vrei Wink
Oricum noi asteptam next cand ai timp >Very Happy<
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Oct 31, 2009 3:17 am

va promit sigur ca marti pun next . si spun adevarul . defapt pun surpriza in fine vedeti voi
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyLun Noi 02, 2009 3:13 pm

Stai linistita!Nu te grabi!Noi asteptam!
Doar nu ne grabeste nimic!Wink
Spor la scris!:*
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMar Noi 03, 2009 2:06 am

Ashley a scris:
da fac chambridge . deci pun nextul marti . imi pare rau dar nu am timp apana acum . ghicitoarea este un indiciu pentru ce se va intampla in next . iar , suspans ....... si draftcriss sa stii ca sfarsitul ficului e bomba . tre sa-l scriu in weekend , dar e super ideea pentru sfarsit dar nu mai zic ca pe urma te fac curioasa

si eu lucrez din cambrdige si stiu ca e greu Whew
abia astept nextul si surpriza :* :X
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMar Noi 03, 2009 10:53 pm

pun maine si nextul si surpriza , ca nu prea am de invata si am la dispozitie o dimineata intreaga.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMar Noi 03, 2009 11:47 pm

Abia astept Laura!!!maine nu am cor si mama si tata o sa fie plecati deci o sa citesc imediat ce o sa pot!!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMar Noi 03, 2009 11:49 pm

deci si eu am noroc ca maine dimineata mama si tata nu-s acasa si pot scrie . ma bucur cred ca maine dimineata ma scol la 7 . cam asa se intampla in zilele in acre vreau sa scriu
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Noi 04, 2009 12:01 am

Eu ma trezesc deobicei pe la 5 si citesc Razz !!abia astept sa vad ce iti mai umbla prin minte Razz
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Noi 04, 2009 12:05 am

daca ai stii ce imi umbla rin minte pentru sfarsitul ficului , ai ra,ane cu gura cascata .pana atunci maie este .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Noi 04, 2009 12:06 am

Te rooog din toata inima sa nu ai pe constiinta pe nimeni din familia cullen :o3
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Noi 04, 2009 12:08 am

nu-ti face griji , nu o sa am pe nimeni pe constiinta decat pe aro cred
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Noi 04, 2009 12:20 am

aiii cat m-as bucura!!!oh da pe caius lasa-l in viata...vreau sa ma ocup personal de el Twisted Evil
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Noi 04, 2009 3:53 pm

deci supriza este ca de data asta v-am dat un capitol interg + tripla doza de suspans +inceputul capitolului 4.
-Multumesc Seth!am plecat dupa Edward .
Nu putea fi adeevarat .Jake please din cauza ca l-am exclus .Edward credea ca e vina lui, iar Renesmee era la nebunul de Caius .Oare putea fi mai rau de atat?
Am alergat dupa Edward prin padure dar nu l-am gasit .Probabil se dusese acasa .Am scos telefonul din buzunar si am sunat-o pe Alice .Aceasta raspunse foarte reepde:
-Bella?
-Alice , Edward este acolo?
-NU, Bella , credeam ca este cu tine!
-Era Alice , am spus eu apoi am inchis teelfonul .
M-am gandit putin unde putea sa se duca.
Dupa putin timp mi-am adus aminte de poianaa in care stateam amandoi si am plecat spre acel loc.Speram sa fie acolo , spusese ca ii place acel loc
3.Vizite
In cateva secunde am ajuns acolo .Statea pe o creanga uitandu-se in gol .Era suparat , se vedea asta foarte bine .Credea ca Jake a plecat din cauza lui , dar stiam ca asta nu era adevarat .
M-am apropiat de el si mi-am pus man ape umarul lui.Se intoarse putin si se uita la mine cateva minute , fara sa se miste .
Era foarte trist , pana si e mine ma facu sa ma simt rau .Privirea lui te putea sa te intristezi foarte usor.
-Edward , stii ca Jacob nu a plecat din cauza ta .
-Ba da , Bella.E numai vina mea .Jake ne-a ajutat cand am avut nevoie de el , iar noi ne-am purtat urat cu el .
-Edward , Jake a mai plecat asa de-a casa din diferite motive.O sa se intoarca el .
-Ai dreptate .Jake isi poate tine singur de grija .O sa se intoarca el , dar pana atunci noi trebuie s-o aducem Nessie acasa.
-Dar ce dovezi ii putem duce lui Aro?
-Cred ca stiu , ce! Spuse Edward uitandu-se la mine .
L-am privit curioasa timp de cateva inute apoi vorbi:
Iti mai aduci aminte de mesaj si de ceas ?
-Da…
-Cei doi aveau scris numele pe ceas si inca maia vem acea marioneta.
-Hai sa le spunem si celorlalti .
Edward pleca inaintea mea , iar eu l-am urmat .
Era ceva ciudat , simteam ca incetinesc , ca numai puteam alerga la fel ca un vampire.Edward probabil ajunsese acasa si ma astepta.
M-am oprit , apoi am alergat dinou sre casa .Am ajuns intr-o ora acasa la familia Cullen.
Super.Perfect .Numai putea alerga ca un vampir si cu siguranta ceva se intampla cu mine .Dar de ce ?
Am stat putin pe ganduri apoi am intrat in casa .Toti se uitau ciudat la mine , cred ca erau surprinsi de ceea ce mi se intampla.Nu puteam sa-I contrazic si eu eram surprinsa.Vampirii nu devin oameni , dar atunci de ce eu numai aveam puteri ?
Mi-am intors privirea spre Edward si l-am vazut cum vorbea cu Carlisle .
-Cee s-a intamplat cu ea Carlisle ?intreba Edward ingrijorat ,
-Nu stiu .De cand ai inceput sa-ti pierzi puterile , Bella? Ma intreba Carlilse uitandu-se la mine .
-De cand ne-am intors de la Volturi , i-am spus eu ganditoare .
-Poate Volturii au facut asta !spuse Emmett
-Dar cum ?intreba Rosalie curioasa .Presupun ca isi dorea sa isi piarda puterile de vampire , dar nu putea sa faca nimic .
-Nu stiu!spuse Zafrina usor
-Ati gasit dovezi ca sa-l puteti acuza pe Caius.?
-Da…. Biletele ,ceasul …..
-Ar trebui sa I le duce-ti , spuse Alice venind langa Eleazar .
-Nu!striga Carlisle .
-Dar de ce Carlisle?
-Probabil i-au luat puterile Bellei ca sa va impiedice sa gasiti dovezi .Probabil Caius l-a facut pe Aro sa creada ca toate sunt minciuni .Daca el pleaca din Volterra , poate Aro va decide singur daca aceste lucruri sunt adevarate ..
-Bine.Bella ramai cu ceilalti .Merg la vanatoare .
-Voi avea eu grija de Bella , spuse Alice uitandu-se la Edward .
Pa, Bella ! spuse el sarutandu-ma pe frunte apoi pleca .
Dinnou un om.Numai erm vampire , chiar cand Nessie era in pericol si avea nevoie de ajutorul meu . Cum o puteam ajuta eu , fiind om?Acum puteam , conta doar pe hotararea lui Aro si pe Edward ca va afla unde este .
Dar era ceva care ma ingrijora .Decizia lui Aro . Carlisle spusese ca daca Caius pleaca din Volterra atunci Aro putea sa decida singur , dar asta nu era posibil .Aro lua o hotarare impreuna cu Marcus si Caius , nu de unul singur .
M-am mai gandit putin la asta , apoi mers prin toata casa . Nu puteam sa stau nicaieri .Alice devenea din ce in ce mai enervanta , pentru ca se tinea dupa mine , mai mereu .M-am asezat pe canapé si am dat drumul la televizor .
Dupa putin timp , m-am ridicat si m-am dus la bucatarie .Am cautat ceva de mancare prin frigider dar era sa mai gasesc mancare de oameni , acum .
Alice ma vazu cautand si veni langa mine in cateva secunde .
-Ce ai vrea sa mananci Bella? Ma intreba Alice privindu-ma .
-Mi-e pofta de niste oua si niste friptura, dar numai este nimic de mancare prin frigider pentru oameni .
-Se rezolva Bella , spuse Alice , apoi se intoarse cu spatele la mine .Rosalie , vino putin
Deodata Rosalie aparu in fata lui Alice .Ceasta se uita suparata la Alice si apoi la mine.
-Ce vrei Alice? Intreba Rosalie .
-Rosalie Bellei ii este foame .Poti merge paan in Forks la un mazin sa-i iei ceva de mancare ?
-De ce eu ?
-Rosalie , suse Alice maraind usor .
-Bine , ce vreai sa-ti iau Bellla?
-Un pui si niste oua.
-Am inteles, vin in cateva minute , spuse Rosalie apoi pleca furioasa
M-am intors pe canapé si am inceput caut un program la televizor .Deodata am auzit cum telefonul meu incepu sa sune.L-am scos din buzunar si am vazut ca era Charlie .
Am stat putin pe ganduir apoi am raspuns:
-Buna , tata!
-Bella , ce mai faci?
-Bine , de ce ?
-As vvrea sa-ti fac o vizita
-Tata nu pre am timp …
-Ar trebui sa-ti faci pentru ca vin acum la tine.
-Dar….
-Nu , Bella , niciun dar .Ne vedem in 30 de minute .
-Bine . Te astept ……, am spus eu suparata .
Cred ca vroia sa ma vada pe mine sip e Nessie sis a se supere putin pe Edward .
Dar cum s-o vada pe Nessie , ea aera la Jason si la Caius .Edward era plecat .Cel putin era o aprte buna , numai trebuia lentilele de contact pe care mi le cumparase Alice .
Am stat ganditoare pe canapé pana cand veni Rosalie cu mancarea pe care i-o dadu lui Alice .M-am apropiat de ea si am inceput sa o prepar .
Dupa putin timp am auzit , soneria de la usa sunand .Mi-am intors privirea si l-am vazut pe Emmet ducandu-se sa deschida ausa .
Charlie intra si veni in bucatarie , apoi se aseza pe un scaun .
-Bine ,a I venit tata ! am spus eu strangadu-l in brate .
-Ma bucur sa te vad Bells!spuse el bucuros.
-Si eu tata , am spus eu incet .
-Unde este Edward si Nessie ? As vrea sa o vad ….
-Tata , ei sunt ….
-Edward , e plecat cu Eleazar !spuse Alice venind in bucatarie .
-Bine , nu pe el vreau sa-l vad ci pe nepoata mea .
-Nessie e …. Ea este cu Rosalie .Sunt in Port Agleles la cumaparaturi .
-Am sa mai vin , poate atunci o sa o gasesc acasa .
-Da….. Bella poate tatal tau vrea sa-ti vizteze noua casa , spuse Alice uitandu-se la mine .
-Bine , hai tata ! , i-am spus eu apoi am plecat amandoi spre casa mea si alui Edward .
In cateva minute am ajuns.I-am aratat toata casa pe care familia Cullen ne-a facut-o cadou mie si lui Edward .Charlie fu foarte surprins de cadou .Dupa putin timp am asezat masa si am mancat .
Cand incepu sa se sa se intunece , Charlie pleca acasa .
Am ramas singura in camera mea si alui Edward gandindu-ma la Nessie .Eram surprinsa ca Alice nu venise dupa mine .Edawrd ii spusese clar :,, Sa ai grija de Bella,, .Probabil Alice vroia sa ma lese sa vorbesc singura cu Charlie .Mai devreme sau mai tarziu , va veni dupa mine .
Tot ce trebuia sa fac era sa astept ca ea sa vina dupa mine , inainte de a veni Edward .
Am stat putin pe ganduri uitandu-ma la tavan pana cand cineva paru in fata mea.M-am ridicat de pe pat si l-am vazut e Edwad stand rezemat de perete .
-Te-ai intors , i-am spus eu uitandu-ma la el .
-Da …. Hai trebuie sa mergem in Volterra , spuse Edward venind langa mine .
-Presupun ca Alice ti-a zis cum am incercat sa scap de ea .
-De asta sunt aici , spuse Edward icet apoi ma saruta pe frunte .
-Stiam eu … hai sa mergem , probabil ne asteapta .
-Am vorbit cu ei .Trebuie sa mergem la aeroport .
-Bine, am spus eu dandu-mi ochii peste cap .
Edward ma lua de mana si ma ridica in icioare .Am iesit amandoi pe usa si ne-am urcat in Volvo apoi am mers la aeroport .Cand am ajuns , am cumpaart bilete si ne-am urcat in avion
Timpul trecea foarte incet si dupa putin timp am adormit .
Edward statea langa mine , privindu-ma cu atentie .
Am dormit pana cand avionul ateriza la Roma .Edward ma trezi si am plecat spre Volterra.
***
Dupa putin tim am ajuuns in incaperea in acre ne asteptau Volturii .
-Edward te-ai intors ! suse Aro venind spre noi .
Ti-am adus divezi , aro! suse Edward uitandu-se atent la Caius.
-As vrea sa le avd .
Desigur , spue Edward in timp ce scotea din buzunar biletul de la Caius si ceasul .
Aro le lua in mana apoi se intoarse la Caius si la Marcus .Statura cateva minute pe ganduri , apoi se uita spre noi
-Acestea nu pot fi adevarate .Puteai sa scrii tu aceste lucruri , doar ca sa-l acuzi pe Caius .Sunt minciuni , striga Aro furios .
Urma un moment de liniste apoi continua :
-A fost decis , Edwad .Tu si scumpa ta sotie , Bella , veti fi inchisi .Sunte-ti acuzati pentru ca ati acuzat un membru al Volturilor pe nedrept .Jane inchide-I pe acesti doi vampire sau cel putin unul e vampire , spuse Aro intorcandu-si privirea spre mine .
Jane veni in cateva secunde si ne lua ducandu-ne in locul in care Aro ii spusese sa ne inchida .Ea ne conduse intr-o camera intunecata , in care ma lasa pe mine sip e Edward .
Ma uitam la el speriata .De ce nu facea nimic?Ce se intapla cu el?
Deodata l-am vazut pe Caius si pe Jason aparand in fata lui Edward .
-Buna treaba , Mitchy , spuse Jason uitandu-se spre Edward .
Am vazut cum in fata mea aparu Mitchy in locul lui Edward . Se uita putin la mine apoi disparu impreuna cu Jason si Caius in intuneric.
Bine .Acum ce sa fac?Edward nu stie unde sunt si presupun sa Alice e ingrijorata .
Am stata putin pe ganduri , apoi am scos telefonul din buzunar si am sunat-o pe Alice .Raspunse repede ca intotdeauna :
-Bella? Bella unde esti? Te caut de jumatate de zis spues eea ingrijorata .
-Edward s-a intors?
-Nu dar spune-mi unde esti inainte ca el sa se intoarca .O sa ma omoare daca va afla ca nu am avut grija e tine .
-Alice, nu prea poti afce nimic acum .Sunt in Volterra .
-Cum aia juns acolo?
-mitchy s-a transformat in Edward si am crezut ca el este .Am plecat in Volterra sa le aratam Volturilor dovezile .Acestia nu ne-au crezut si am fost inchisi , am spus eu ganditoare .
-Bine , o sa vorbesc cu ceilalti si o sa vad ce pot face ca sa te scot de acolo inainte de aveni Edward .
-Ma indoiesc de acest lucru , alice , i-am spus eu apoi am inchis telefonul .
M-am asezat pe pat si in scurt timp am adormit .
4 .SCHIMBARI .(jacob)
Dinnou era vina mea .
Imi doream sa o salveze pe Nessie sis a-I dustruga pe cei doi .Edward ma dadu la o parte si imi spusese sa nu ma implic , pentru ca va reusi sa o salveze singur pe Nessie .Probabil credea ca Jason si Caius vor reusi cumva sa ma distruga .
Saraca Nessie , era la cei doi , ichisa pe cine stie unde .Trebuia sa ma intorc sa o salvez .Er sufletul meu pereche .I-am promis ca nu voi lasa pe nimeni sa-I faca rau , dar am dezamagit-o
M-am transformat in om si m-am uitat la luna argintie , rezemat de un copac .Aveam impresia ca stelele ii formeaza chipul mic si gingas , o vedeam peste tot .Imi era dor de ea , vroiam sa o iau in brate sis a-I spun cat e de frumoasa .
Probail bella era ingrijorata , Renemsee era copilul ei .O iubea foarte mult si blonda era invidioasa pe ea .
Dupa putin timp m-am transformat in lup si m-am hotarat sa ma intorc acasa la familia cullen .
Deodata i-am auzit pe ceilalti :
Jake , te rog asculata-ma , spuse Seth .
Lasati-ma in pace . Vreau sa fiu singur pentru un timp , i-am spus eu apoi m-am transformat in om ca sa nu-I mai aud .
M-am uitat la luna argintie de pe cerul instelat pana cand o stea se hotara sa plece de cer .
-As vrea ca ceilalti sa nu-mi mai poata auzi gandurile .As vrea sa nu fiu avut niciodata aceste puteri ….. nu vrea sa mai fiu varcolac.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyMier Noi 04, 2009 5:32 pm

First.Ouch..Imi va lua mult.Edit dupa:>
Deci,foarte frumos!:X
Ai cam multe greseli de tastare dar ma uimesti.Expresiile si felul de a te face inteleasa au evoluat uimitor,fato!Bravo!:X
Au,Jake nu mai vrea sa fie varcolac...Oare o sa-i indeplinesti dorinta?:>
Si ce vroiam sa te intreb:Bella isi pierduse puterile.Ok.Dar infatisoarea aia frumoasa si-o pierduse?Adica acum arata exact cum aratase inainte de trasnsformare?Si daca da,Charlie cum de nu-si daduse seama?
Scuza-ma de intrebari! Embarassed


Ultima editare efectuata de catre Krista in Mier Noi 04, 2009 5:47 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyJoi Noi 05, 2009 3:25 pm

deci , bella arata ca atunci cand era om . si charlie nu si-a dat seama pentru ca .... deci nu prea stiu , nu mi-a trecut asta prin cap sa stii . si cu dorinta lui jake nu se stie ve-ti afla sambata.
deci sa stii ca nu ma supar ca imi pui intrebari .

Priveam cerul trist .Parca incerca sa ma inveseleasca cand se auzi u fosnet care ma cutremura .Simteam cum un val de frica ma invaluia si punea stapanire pe corpul meu .
Deodata un alt zgomot ma facu sa impietresc .Cineva ma urmarea si vroia sa nu vad cine este .
Dupa utin timp mi-am revenit si am vazut cum cineva aparu in fata mea .Era mare si probabil mai inalt decat mine .Era acoperit de blana si era foarte puternic.Puteai sa-ti dai seama de acest lucru privindu-l.
Il analizam cu atentie si mi-am adus aminte de vorbele lui Aro despre noi: ,,Nu sunt varcolaci , un nume mai potrivit ar fi cei care isi schimba forma.Ei nu sunt COPII LUNII “.
Deodata mi-am dat seama cine era acea persoana din fata mea.Un varcolac un varcolac adevarat , dar ce vroia de la mine ? De obicei ataca vampiri. Probabil statusem mult timp in preajma lui Renesmee si miroseam a vampire.
Am incercat sa ma indepartez de el , dar nu am reusit sa ajung prea departe ; el veni dupa mine .
M-am gandit sa ma opresc sis a ma lupt cu el . Am Am incercat sa ma transform , dar nu am putut .
Ce se intampla?Numai eram marele lup roscat cu blana pufoasa .Nu ma mai puteam transforma si numai aveam nicio putere .
Era ceva de care Sam nu-mi spusese , cred , presupun ca uitase un detaliu important .Sa fiu sincer nimeni numai patise acest lucru :sa-I dispara puterile in cateva secunde .
Cine stie , poate nici Sam nu stie . Probabil nu stia ca puterile noastre expirau la o anumita data. Era ciudata teoria , dar ma indoiaam de faptul ca era adevarata .
Nu stiam cum sa-mi explic disparitia puterilor .Deodata mi-am adus aminte de seaua cazatoare .Mi-am dorit sa nu am puteri de varcolac si s-a intamplat . Nu aveam timp sa ma gandesc la asta acum , aveam problem mai mari . cum ar fi un varcolac adevarat care credea ca sunt vampire si care probabil isi dorea sa ma distruga.
Stateam unul in fata celuilalt gandindu-ne la cine stie ce . Parea ca se gandea daca sa ma atace sau sa ma lase in pace .
Deodata l-am vazut cum se misca putin apoi sari pe mine .Incepu sa ma loveasca cu putere peste tot .Am incercat sa ma apar dar orice as fi facut era in zadar .
Dupa ceva timp pleca lasandu-ma intins pe pamant .Simteam cum ma dureau ranile .Nu puteam suporta , numai aveam puterile care ma ajutau sa ma vindec foarte repede .
Am stat intins pe pamantul rece , pana acand cineva ma gasi .Mi-am deschis putin ochii si am vazut chipul unei personae cunoscute .Se uita surprins la mine si mi se area putin nedumerit ..
Ochii mi se deschisera mai bine si am vazut mai clar persoana di fata mea.Am fost surprins sa-l vad e Edward .De unde stia locul in care eram .Nimeni nu stia unde sunt.
Atunci mi-am amintit de sora lui Alice.Putea sa vada viitorul , probabil ma vazuse atacat de acel varcola , acum ca era mom.
Deodata am simtit cum numai puteam respire si mi-am inchis ochii .Simteam ca sfarsitul meu e aproae , ca ultima suflare se duse . Atunci am simtit cu dintii lui Edward mi-au atins mana muscandu-ma cu putere.Veninul se imprastia in corpul meu iar durerea era insuportabila .
***
Am simtit cum durerea disparu si m-am putut ridica .L-am vazut pe Edward stand in fata mea zambind .M-am uitat putin la el , apoi am inceput sa vorbesc :;
-Ce s-a intamplat ?Edward?
-Jacob , de ce ai plecat ?
-De ce iti pasa tie ? Ai zis ca numai ai nevoie de mmine , am spus eu furios , maraind la el .
-Jacob , Bella e in pericol la fel si Nessie .Am nevoie de tine , sa ma ajuti sa le salvez …
-Aaa , acum ai nevoie de mine !
-Jake esti mai puternic decat mine , avem sanse mai mari de a le salva .
-Ce vrei sa zici?
-Esti……vampire nou-nascut si esti mai puternic decat mine .
-Bine , asta inseamna ca pot sa-ti mut capul de pe umeri pentru ce ai facut .
-Vezi ca stiu cum sa dobor un nou-nascut enervant !Iti amintesti?
-Da,…. Bine .Mai intai o salvam pe Bella sip e Nesssie , apoi te strang de gat fara sa vada Bella .
-Mai vedem,…. Spuse el ridicandu-se in picioare .
-As vrea sa-ti pun o intrebare ….
-Am plecat la vanatoare si Bella a aplecat cu Mitchy in Volterra care era transformata in mine .Aro le-a acuzat entru ca au adus dovezi false si le-a inchis .Caius a eliberat-o pe Mitchy , iar Bella este inca inchisa si …… si-a pierdut puterile.
-Inteligent ….si acum ce trebuie sa facem?
-Pai , nu avem cum sa o scoatem pe Bella de acolo , asa ca ar trebi sa o acutam pe Nessie .
-Ai idée macar pe unde e?
-Nu, dar inainte ar trebui sa vanezi , inainte sa sari pe mine .
-Mergi cu mine? L-am intrebat eu incet
-Nu , tocmai am fost la vanatoare .Ne vedem acasa la mine …, spuse el zambind appoi pleca .
Am asteptat ca Edward sa plece sia m inceput sa alerg prin padure in cautarea unui animal.
Imi era faorte sete asa ca am inceput sa alerg mai repede.Am mers prin toata padure , dar nu am gasit nimic si m-am indrepartat .
La capatul acesteia am vazut o mica acasa .Probabil acolo voi gasi pe cineva , caruia sa-I sug sangele .M-am apropiat mai tare si am vazut un om care venea spre padure .L-am urmarit putin apoi am sarit pe el .Daca ar fi stiut ce am de gand sa fac probabil ar fi fugit si tot l-as fi prins .Imi parea rau pentru ce am facut , dar nu puteam suporta , eram foarte insetat .
Sangele de om avea gust foarte bun si nu ma puteam abtine . dupa ce i-am baut tot sangele din corp , am plecat in cautarea altuia .
Am cautat mult timp , dar nu am mai gasit nimic .Dupa putin timp m-am hoatarat sa merg spre casa .
Trebuia sa ajung acasa la familia Cullen .Probabil nu ma vor lasa sa merg acasa la Billy si cu siguranta nici Sam . Puteam sa –l ranesc pe tatal meu sau chiar mai rau , il puteam omori.Nu vroiam acest lucru dar trebuia sa gasesc o cale prin care sa ma controlez , in asa fel incat sa nu-l atac pe Billy , pe Charlie pe ceilalti sau chiar pe Nessie .
Renesmee era ultima persoana pea care as fi vrut sa o ranesc .Nu vroiam sa I se intample ceva , oricum era in pericol.
Dupa ceva timp am ajuns acasa la familia Cullen .Am vazut ca pe veranda statea Rosalie .
M-am apropiat iar ea aparu in fata mea.
-Da-te la o parte blondo.
-Nu vei intra aici .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Noi 07, 2009 3:00 am

Imi place Very Happy sunt surprinsa...ai evoluat :x
Doar ca...sti, vesnicele greseli de tastare.
Jake, vampir ?:O God, nici nu m-as fi gandit ! Very Happy
Mi-ai intrecut asteptarile, bravo:* .
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Noi 07, 2009 3:08 am

Eram sigura ca o sa va surprind cu asta .Pun maine next 2 cap.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Noi 07, 2009 8:10 pm

Wow!
Ai imaginatie,pustoaico!Wink
Imi place!Iarasi ai mult greseli de tastare.Iti dau un sfat:inainte sa postezi un next,corecteaza-l!
Eu asa fac!
Oricum,bravo!Chiar imi place!
Ne dai next?Wink
Sus In jos
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptySam Noi 07, 2009 10:37 pm

waw..am pierdut mult pe aici:X
imi place..ai o imaginatie ft bogata.
cum au spus si fetele..ai grija cand tastezi:)
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 1:13 am

Mersi mult .Pun in seara asta nextu , dar mai tarziu ca sa-l corectez ca pun 2 capitole jumate . O sa va surprind iar
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 1:31 am

Ashley a scris:
Mersi mult .Pun in seara asta nextu , dar mai tarziu ca sa-l corectez ca pun 2 capitole jumate . O sa va surprind iar

>Very Happy<
Asa sa faci Wink intai corecteaza-l...ca sa putem sa citim si noi mai bine.

2 capitole juma' :O ? Vai..e mult Very Happy
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 1:33 am

Daca vrei pun duar o jumatate . Pe mien nu am deranjeaza dar nu cred ca o sa va placa .Prin cap 6 aflati ceva nemaipomenit.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 1:45 am

Pui cat vrei...poti pune cat ai timp...cat ai scris...cum vrei.E decizia ta.
Eu oricum o sa citesc >Very Happy<
Asa ca nu conteaza :*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 1:53 am

Ale am scris capitolul 5 si 6 de acu vreo luna si ceva . Deci adaca tot le am scrise de ce sa nu le un ? Gata incep sa le corectez.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 2:05 am

Ashley a scris:
Ale am scris capitolul 5 si 6 de acu vreo luna si ceva . Deci adaca tot le am scrise de ce sa nu le un ? Gata incep sa le corectez.

Pai eu nu stiu cand le-ai scris tu:P le pui dupa ce le-ai scris si le-ai corectat...Very Happy
>Very Happy<
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 2:11 am

pai uite sfarsitul capitolului 4 .E corectata .Ma apuc dde cap 5 si 6 si le pun curand .Cred ca pe la 8:30 , nu stiu sigur .
-Nu vei intra aici ..Charlie este in sufrageri , caine!striga ea suparata .
-Si eu ce ar trebui sa fac ? am intrebat-o eu cand am simtit mirosul sangelui lui Charlie .
Am incercat sa o iau prin surprindere pe Rosalie si sa intru in casa .
Nu ma saturasem si imi era sete .Oricat de mult pretuiam viata umana nu ma puteam abtine , acum ca eram vampire .
Rosalie ma opri si ma impinse la cativa metri de casa .In cateva clipe veni la mine .
-Nu te voi lasa sa intri in casa , sa-I faci ceva lui Charlie …, spuse ea maraind.
Imi era sete si m-am indreptat spre garajul familiei Cullen.Stiam ca probabil Carlisle mai vea frigiderul cu sange pregatit pentru orice .Asta era o situatie buna , ca sa iau cateva , cred.
Am intrat in garaj si am vazut ca nu era nimeni.Probabil blondina se intoarse in casa ori inca ma urmarea.
M-am apropiat de frigider si am profitat de absenta celorlalti .Trebuia sa-I multumesc candva lui Charlie pentru acea vizita .
Mi-am luat cateva pungi si le-am baut .
Dupa putin timp cineva intra in garaj si veni langa mine .
-Opreste-te caine .Daca vrei sange vaneaza!Pungile acestea sunt pentru urgente !tipa ea furioasa .
-Si ce crezi ca am facut pana acuma.?
-Ar fi mai bine sa pleci , daca nu cumva vrei sa-ti arat eu iesirea , aruncadu-te prin peretele acela direct afara .
-As vre sa stii ca de acum voi sta aici .Asa ca nu ai ce face.
-Bine , dar ramai aici pana cand Charlie va pleca!striga ea apoi iesi trantind usa.
Dupa ceva timp am auzit cum Charlie pleca si am mers in casa .Toti erau ingrijorati , dar nu stiam de ce.M-am uitat putin la ei apoi am inceput sa vorbesc .
-Ce s-a intamplat?
-Iti mai este sete? Intreba Edward
-Nu , momentan.
- Bine , atunci hai sa o cautam pe Nessie .
-De und ear trebui sa incepem ?intreba Emmett
-Poate ca ar trebui sa ne spui tu , Jacob , unde e Renesmee , spuse Edward uitandu-se spre Eleazar .
-Ce vrei sa zici? L-am intrebat eu surprins de ceea ce spusese .
-Poti vedea locul in care sunt anumite personae de exemplu Nessie …, exlica Eleazar calm.
-Serios?
-Desigur .Incearca .Ne va ajuta sa o gasim mai repede pe Nessie .
M-am asezat pe canapéa si mi-am inchis ochii icercand sa vad locul in care se afla Nessie .
Dupa ceva timp am deschis ochii si i-am vazut pe ceilalti cum se uita la mine curiosi .

-Unde e ? Intreba Emmett
-E aici in Forks .Sunt intr-o casa veche de cativa ani…
-Stii locul? ma intreba Carlisle
-Da …
-Hai sa mergem.Jacob , Emmett,Alice,Jasper,Eleazar Si Zafrina.Ceilalti ramaneti acasa , spuse Edward .
In cateva minute am plecat spre locul acela. Era o casa veche , care mai avea putin si cadea .Geamurile erau acoperite cu scanduri , iar usa la fel.
Edward smulse scandurile care erau in fata usii apoi am intrat .
Totul era vechi si acoperit de praf .
Ne-am despartit si am inceput sa o cauta, pe Nessie.
Dupa Putin timp eu si Edward am intrat intr-o camera si am vazut-o pe Renesmee stand rezemata de un perete .
Ne-am apropiat de ea si am privit-o cu atentie .
-Nu!Ne-au pacalit din nou!Spuse Edward lund-o pe Reneamee si trandind-o de un perete.
-Esti nebun?Ce faci?
-Jacob nu e ea…
-Ce vrei sa spui?
-Asta nu e Nessie…
-Si eu pe cine am vazut ?
-Nessie , era dar cand noi eram pe drum ei au dus-o in alt loc , explica el
-Ce vom face?
-Alice…trebuie sa vorbim cu ea probabil stie unde e Renesmee.!spusse el apoi se indrepta spre usa.
Nu apuca sa iasa ca cineva paru in fata lui.
-Nu te voi lasa sa pleci! Spuse acea persoana
Edward veni langa mine , in timp ce misteriosul vampire intra in camera si se opri la cativa metri de noi.
Dupa putin timp l-am vazut mai bine.Nu l-am recunoscuut , dar mi-am amintit de cei care ii trimisese ghicitori Bellei si lui Edward.
Mi-am dat seama ca era Jason , pentru ca nu-ll cunosteam , iar pe Caius il stiam foarte bine .
Statea si se uita la noi ganditor .Ma analiza cu atentie ceva timp apoi zambi:
-Vad ca ai prieteni noi, Edward !
-Asta nu e treaba ta , Jason.Spune-mi unde e Reanesmee …..Acum! spuse Edward maraind.
Am vazut cum piciorul lui se misca putin spre Jason .Probabil vroia sa-l atace , dar astepta momentul potrivit.
-Nu o vei salva . niciodata! Spuse Jason fericit
-Mai gandeste-te !am strigat eu apoi am sarit pe el.
Jason il ameti pe Edward care cazu in cateva secunde pe podea.
Am continuat ssa-l atac si nu reusi sa-mi fac nimic ca orbi.
M-am oprit si am vazut-o pe Zafrina aparand langa Edward..Deodata acesta isi reveni sis e ridica in picioare.
Impreuna cu Edward si Zafrina i-am rupt membrele lui Jason apoi la-am aruncat in focul pe care il facuse Emmett si ceilalti.
Deodata mi-am aduc aminte de Nessie si m-am uitat la ceilalti , mai ales spre Zafrina.
-Zafrina cum ne-ai gasit ?
Ea se uita ,ganditoare la mine apoi vorbi:
-Alice . a vut o viziune.A vazut-o pe Mitchy sip e Nesiie plecand si l-a vazut pe Jason intr-o camera cu falsa Renesmee.Am cauta acea camera cu totii , iar eu am gasit-o… , explica ea incet.
-Dar Mitchy si Nessie unde sunt? Intreba Edward
Alice veni langa el si ii raspunse:
-Nessie , e la noi acasa,spuse ea gandindu-se la ceva.Mitchy a plecat…
Am stat putin pe ganduri , apoi am plecat spre casa familiei Cullen.Cand am ajuns am vazut-o pe Roasalie stand pe canaeaua din sufragerie cu Renesmee.M-am apropiat pee le si Rosalie aparu in fata mea.Vroia sa o protejeze pe aceasta de mine , dar nu trebuia .Nu vroiam sa o musc pe Nessie , ma puteam contola.
-Vreau sa o iau in brate , atata tot…
-De ce as avea incredere in tine?De unde stiu ca nu o vei musca imediat ce ti-o dau?
-Dca vroiam sa-I sug sangele , crezi ca nu o faceam pana acum?
-Bine , dar sunt cu ochii pe tine.! ma avertiza Rosalie si mi-o dadu pe Nessie.
Am luat-o in brate si am mangaiat-o pe spate.
-Jacob , cat ma bucur sa te vad , spuse ea bucoroasa.
-Cu totii suntem bucurosi sa te vedem, am spus eu incet uitandu-ma spre Rosalie.
Deodata am vazut-o pe Rosalie cum ma urmarea cu atentie si m-am prefacut ca vreau sa o musc pe Nessie.
Blondina se ridica si veni langa mine:
-Opreste-te ,nebunule!striga ea si o lua pe Nessie in bratele mele .
-Deci a muscat momeala…!
-Ce vrei sa zici?
-Nu am vrut sa o musc pe Renesmee , vroiam doar sate pacalesc pe tine…
-Bine Jacob, daca asa vrei.Nu esti singurul care poate sa fie rau , Striga ea apoi marai la mine
-Blondina s-a infuriate , am spus eu si am inceput sa rad.
-Tu ai vrut-o.Te provoc , Jacob.Daca castig , tu pleci..
-Daca eu castig voi ramane…
-Bine , spuse ea appoi iesi pe usa lasand-o pe Nessiela Esme, inx timp ce Edward si ceilalti intrara in casa.
Ei se uitara la mine , apoi se imprastiara prin casa .Edward veni langa mine si deschise televizorul.
-Trebuie sa merem in Vorlterra sa o eliberam pe Bella !
-Dar cum?Ce dovezi le vom duce?
-Pe Nessie…
-Am inteles …,dar am putina traba si vin imediat.
-Unde te duci?
-Nu-ti face griji , nu ma duc in La Push .Vezi ca Nessie e la Esme.
Edward inchese televizorul si uraca sus la Esme si la Alice.Am stat putin pe ganduri apoi am iesit pe usa si am mers in poaiana.
In cateva secunde am ajuns si am vazut cum statea pregatita de atac .Nu ma putea invinge prea usor si ea stia acest lucru.
-Niciodata nu lasi garda jos?
-De ce as face-o ,ca sa ma dobori?
-Nu dar….
Se uita la mine putin , apoi incepu ssa ma atace .Am reusit sa ii evit lovitura si am impins-o pe Rosalie cu putere ,ajungand intr-un copac.
-Inca vrei sa incerci sa ma dobori?
-Da , luptaa inca nu s-a terminat , spuse Rosalie ridicandu-se si sarind pe mine iar,Nu reusi sa ma atinga ca Emmett veni intre noi si o opri.
Roaalie se uita urat la el apoi marai suparata .
-Oprita-va, striga Emmett uitandu-se la mine si la Rosalie.
-Ce zici de asta?Acum lupta s-a terminat si eu am castigat , deci raman, am spus eu uitandu-ma spre ea.
Emmett merse langa Rosalie , apoi ma privi …
-Jacob ,Edward te asteapta ca sa mergeti dupa Bella la Volturi.
-Ne mai vedem , blondino!, am spus eu apoi am plecat spre casa familiei Cullen.
Cand am ajuns l-am vazut pe Edward asteptandu-ma pe veranda, cu Nessie .
-Hai sa mergem!spuse el apoi ne-am urcat in Volvo si am plecat spre aeroport.
Nu am vorbit deloc pe drum , dar am vazut ca era ingrijorat de ceva.Dupa putin timp , am ajuns la aeroport si ne-am urcat in Avion .Timpul trecu foarte repede

***
L-am vazut pe Aro , pe Caius si pe Marcus cum se uitau la noi.
La cativa metri de mine era cineva.Ne privi putin apoi se intoarese spre Volturi .Nu o cunosteam si probabil nici Edward.
-Edward , cum ai iesit?intreba Aro furios.
-Aro . nu eu eram ci Mitchy ,nu-I asa ?intreba Edward uitandu-se spre vampirul din fata mea .
-Aro , totul este adevarat !L-am ajutat pe Caius sa o prinda pe Renesmee.Seara trceuta mi-a ordonat sa o iausi sa o omor, dar am dus-o acasala Edward .Nu vroiam sa pateasca ceva .Stiam sa daca , nu voi face ce vroia el si Jason , ma vor distruge , asa ca am venit aici..
Aro statu putin pe ganduri apoi se uita spre Caius .Acesta se ridica in picioare si incepu a vorbeasca:
-Aro, ii vei crede pe acesti vampire , mincinosi?intreba Caius speriat de hotararea pe care o va lua Aro.
-Nu te agita!As vrea sa vad daca este adevarat!, spuse Aro apoi veni in fata lui Mitchy.
Aro ii citi gandurile apoi veni la Edward , care o tinea in brate pe Nessie.
-Nu te-am mai vazut de ceva vreme , Nessie!
-Aro, totul este adevarat , priveş-te ! spuse Renesmee atingandu-l pe Aro.Acesta ii vazu toate amintirile lui Nessie pe care le avea cu Jason si Caius.
Dupa putin timp Aro se duse la Jane si ii sopti ceva .
Atunci Felix, Jane si Alec se indreptara pre Caius .Probabil Ari ii susese lui Jane sa-l inchida pe acesta.
Caius se uita nedumerit spre Aro apoi vorbi:
-Aro, ce ai de gand sa faci?
-Caius ,vei fi pedepsit pt. ce ai facut !Alec , Felix luati-l!
-Acum ne crezi ?Intreba Edward calm.
-Da , Edward .Dar ce vom face cu Mitchy , Aro?intreba Caius
-Sa ma gandesc….
-Nu !striga Edward furios.
-E aleegerea ei nu a ta!Si e valabila si pentru voi ,acum ca mai aveti un prieten ! spuse Aro uitandu-se spre mine.
-Edward ……, spuse Bella nedumerita.
-Vrea sa ne alaturam lor, spuse Edward trist.
-Esti liber ,sa ramai Jacob , spuse Aro.
Era o alegere , destul de buna .Una care ma putea tine langa Nessie , sau departe de ea.Oricum nu puteam sa ma intorc acasa , Sam nu m-ar fi lasat .
Am stat putin pe ganduri , apoi i-am raspuns:
-Imi pare rau ,Aro , dar nu raman.
-Foarte bine .Dar tu Mitchy ?
-Ar fi o mare placere.Dar Edward inainte de a pleca vreau sa-ti zic ca cineva a scapat .
-Voi avea grija de asta .
-Excelent, puteti pleca.Va asigur sa o sa-l pedepsesc pe Caius .
-Bine .Bella , Jacob hai sa mergem.Trebuie sa ajungem la Aeroport.
I cateva secude am placat si ne-am indreptat pre aeroport, de unde am luat avionul pre Washington.
***

Cand am ajuns acasa la familia Cullen, totii ne asteptau.
-Bella! Spuse Alice luand-o in brate .
-Alice , cat ma bucur sa te vad .Imi pare rau ca m-am intors cand a plecat Charlie.
-Cu totii suntem bucurosi sa va vedem…., spuse Emmett usor.
-Pe unii, spuse Rosalie uitandu-se la mine .
-Cel mai bine e ca ti-ai recapatat puterile , spuse Edward fericit.
-Exact.
M-am intors si m-am indreptat sre usa .
-Jcob unde pleci?, ma intreba Bella .
-Vreau sa merg in La push .Vreau sa-I vad pe ceilalti si mai ales pe tatal meu…
-Jacob , cineva ar trebui sa mearga cu tine , spuse Carlisle ingrojorat.
Nu vroiam sa mearga , nimeni cu mine , vroiam sa foi singur un timp.De cand Edward ma transformase , multe lucruir se schimbasera.Vroiam sa ma obisnuiesc cu ele.
Renesmee va fi in siguranta si daca voi sta ceva timp departe de ei , Rosalie va fi fericita .
Oricum vroiam sa-l vad pe Billy sip e Sam .Trebuia sa vorbesc cu el sis a-I exllic multe lucruri.
-Fa-o Jake!Nimeni nu te va opri , spuse Edward uitandu-se spre mine .
-Asa voi face , dar vreau sa-mi faci o mica favoare…
-Orice…
-Iesi din capul meu!
-Am sa incerc …..
M-am intors si am iesit pe usa .Vroiam sa ajung cat mai repede la Sam ca sa vorbesc cu el .
Am alergat pana cand am ajuns la granita.


Ultima editare efectuata de catre Ashley in Dum Noi 08, 2009 3:35 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 2:16 am

Ok pana atunci poate pun capitolul 5 si ai mai mult de citit .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 4:17 am

God :x deci imi place :>
Ma bucur ca Bella si-a recapatat puterile...si au gasit-o pe Ness >Very Happy<
Sa vedem continuarea :*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 4:19 am

.Singuratate
La-am vazut pe Seth cum ma privea ingrozit .Nu il puteam contrazice si eu eram ingrozit de vampirul care eram.
Nu-mi veanea sa cred ca nu mai era lup , gandulca eram vampire ma innebunea.
-Jacob , omule puti ingrozitor de tare !
-Stiu , dar nu pot face nimic acum.Sunt vampire si nu pot schimba acest lucru .
-Sam vrea sa vorbeasca cu tine……
-Si eu vreau sa vorbesc cu el, dar as vrea sa-l vad pe tatal meu inainte.
-Jake , stii ca nu te pot lasa!
Dar , Sam poate , am spus eu uitandu-ma la lupul din spatele lui Sath.
Acesta se intoarse si il vazu pe Sam cum aparu de dupa copaci..
-Jake , bine ai venit inapoi!spuse el transformandu-se in om.
-Sam , nu stiu sum sa-ti explic…
-Nu trebuie , am aflat totul.Transformarea , varcolacul ,Nessie, Volturii tot.
-Sam vreau sa-l vad pe tatal meu .
-Jake te voi lasa dar voi sta cu ochii pe tine . Nu vreau sa se intample nimic , intelegi?
-Da , am spus eu apoi am plecat cu Sam spre casa unde era Billy.
Cand am ajuns Billy state ape canapé si se uita la meci.Sam pleca in bucatarie , iaeu m-am asezat pe canapea langa el .
Il priveam cu atentie.Imi era sete , iar sangele luui mirosea asa de bine .
Am incercat sa ignor mirosul sis a vorbesc cu Billy.
-Tata….
-Jacob , e in regula .Nu-ti face griji voi fi bine .
-Imi pare rau ca am plecat……
-Tata as vrea sa raman aici , astazi.Sam este de acod.
-Bine , atunci . Ne vedem maine .Ma duc sa sa ma culc , spuse Billy apoi pleca sus .
Sam era prin bucatarie si probabil manca ceva.
Am stat pe canapea si m-am uitat la televizor.Dupa ceva timp Sam se aseza langa mine si in scurt timp adormi.Vroiam sa fac acelasi lucru dar nu puteam.
Deodat mi se facu sete .Am iesit afara si am simtit mirosul sangelui de on .L-am urmat si am ajuns in camera lui Billy.
Am incercat sa ma opresc ,dar nu am putut , mirosea asa de bine…. L-am muscat pe Billy si am inceput sa –I sug sangele.Nu ma ma puteam opri , era foarte bun .
Il auzeam cum striga.Stiam ce simtea in acel moment .O durere , o durere pe care nu o puteai suporta .Veninul I se imprastia prin corpul lui.
Dupa putin timp cineva ma inpinse si ma indeparta de Billy.
M-am uitat si l-am vazut pe Sam impreuna cu Edward , Bella si Crlisle .
Doctorul se duse la Billy sa vada daca e in regula , iar ceilalti stateau in fata mea .Vroiau sa se asigure ca nu il voi mai ataca pe Billy.
Sam se indeparta de Edward si Bella si merse llanga Carlisle .Probabil vroia sa vada cum se simte Billy.
-Da asta vrea! Ma aproba Edward …
-Cralisle , cum se simte ?
-Nu prea bine .Nu-l mai puteam salva , e prea tarziu .Oricum am intervenit la timp .Putin si il putea omori .
-Deci se va intampla .Va fi ….vampir?
-Ma tem ca da !
-Si ce vom face ?
-Vom astepta., spuse Carlisle lui Sam .
Nu puteam sac red ca ii facusem asa ceva tatalui meu .Edward avea dreptate cand ii spunea Bellei ca vampirii sunt niste mostri .
As ma simteam eu in acel moment.Ca un mostru .
Eram un vampire insetat dupa sange .Puteam sa-l omor pe Billy .Daca raman acasa , vor fi numai problem din cauza mea.
Trebuia sa plec sa stau singur pana cand ma puteam contola .
-Poti face asta si aici Jacob!, spuse Edward uitandu-se la mine .
-Nu , pana cand nu ma voi putea controla.
-Jacob , nu pleca !Gandeste-te la mine la Nessie.
-O voi pune si mai mult in pericol acum .Ma voi intoarce va promi, am spus eu apou am iesit pe geam I am plecat .
Vroiam sa trec pe la Nessie , dar era casa la Edward .
Ma teameam ca o voi rani .Nu puteam lasa ca acest lucru sa se intample . Am stat putin pe ganduri apoi am plecat spre casa familiei Cullen .
Nu puteam pleca pana cand nu-mi luam ramas bun de la Nessie
Can am ajuns acasa , am vazut-o stand singura pe canapea.M-am asezat langa ea si am privit-o , trist.
-Jacob , Alice te-a vazut plecand , spuse ea incepanda sa planga .
-Da … Renesmee as vrea sa stii sa te iubesc si ca mai voi intoarce ,Iti promit.
- Dar , Jacob .De cefaci asta?
-Vreau sa te protejez.Nu te voi abandona Nessie .Ma voi intoarce atunci cand ma voi putea contola …., i-am spus eu sarutand-o pe frunte .Nu mai plange , nu vreau sa versi lacrimi in urma mea pentru ca nu trebuie ….
-Atunci nu pleca Jake ….! Spuse ea suparata .
-Trebuie …. , am spus eu apoi am plecat .Pa Remesmee .
Mi-am luat la revedere de la Nessie , apoi am plecat .
Am alergat cateva ore pana cand am ajuns intr-un loc nepopulat .Acollo nnu puteam rani pe nimeni .Era tot ce vroiam .
Stateam rezemat de un copac si ma gandeam la Nessie . O vedem in mintea mea , cum statea in sufragerie cu Rosalie .Stiam ca Renesmee suferea pentru ca am plecat , dar era spre binele ei.Dupa ce ma puteam controla aveam de gand sa ma intorc .
Deodata mi se facu sete . M-am in picioare si am inceput sa alerg . Nu am gasit niciun om , dar am gasit doua caprioare .
M-am multumit cu ele , oricum vroiam sa ma obisnuiesc cu hrana vegetariana.
Dupa putin timp m-am intors in padure de unde plecasem .Copacii Formau deasuprea mea un adevarat labirint de Frunze.
Usor lumina zilei disparu si afara se intuneca .
Am incercat sa vad locul in care era Billy si ce facea.Sam si Carlisle inca erau cu el pentru ca inca nu se trezise.Probabil Bella si Edward au mesa casa.
Plecand ii facusem o favoare lui Rosalie.Vroia sa lec , sa nu mai intru in acea casa .Acum era fericita dare u nu eram .Imi era foarte dor de Nessie .Nu puteam sta mult timp departe de ea .Simteam ca o parte din mine lipsea , o parte impportanta , una de care nu ma puteamdesparti .
Nessie era parte din viata mea si eu eram parte din a ei.Suferea din cauza mea acum si nu vriam acest lucru . Ii promisesem ca ma intorc la ea , dar cand ma putea controla. Trebuia sa o protejez nu puteam risca sa o ranesc .Nu vroiam s alas pe nimeni sa-I faca ceva rau.
M-am uitat la cerul instelat si m-am gandit la ea .La zilele petrecute impreuna , alergand prin adure .Imi era dor de acele zile , dar el maid or imi era de Nessie .
Nu vroiam sa ma gandesc ca un timp nu o sa-I mai vad chipul ei delicat si atat de bland , nu o sa-I ma mi pot uita in ochii ei caprui si sclipitori .Nu vroiamsa acect ca nu o oi mai vedea pentru o perioada de timp…
1 an


2Ani


3Ani
. Soarele imi facu fata sa straluceasca ca diamantele .
Mi se facu sete , asa ca am inceput sa alerg prin padure.Incepusem sa ma controlez.Stateam in preajjma oamenilor foarte mult timp fara sa le fac nimic .
Cu timpul m-am obisnuit sa vanez animale si nu oameni.
Intr-o zi m-am hotarat sa ma intorc acasala Billy.In cateva zile era ziua de nastere a lui Renesmee si vroiam sa –I fac o surpriza .Implinea 17 ani .Probabil se schimbase foarte mult de cand plecasem .Abia asteptam sa o vad .Imi era foarte dor de ea .
***
Am alergat pana cand am ajuns in La push .Billy se plimba cu Sam pe plaja si vorbeau despre ceva .M-am dus la ei si i-am privit atent .
-Jacob , te-ai intors! Spuse Billy imbratisandu-ma
-Da , m-am intors ….
- Bine ai facut , spuse Sam uitandu-se la mine , ingrijorat
-Jake ar trebui sa te duci la Nessie !
-Asta vroiam sa fac .Imi este foarte dor de ea .
-Du-te .Te asteapta cred , spuse Sam zambind
-Bine , am spus eu apoi am plecat spre casa familiei Cullen .
Cand am ajuns era foarte liniste .Nu am vazut pe nimeni prin jurul casei asa ca am intrat inauntru .
Am vazut-o pe Alice cum cobori scarile grabita .
-Jacob , te-ai intors ….
-Da …, Alice unde e Renesmee ?, am intrebat-o eu uitandu-ma prin casa .
-Jacob , Nessie a … , spuse Alice uitandu-se in jos .
-Spune-mi nu sunt Edward ca sa-ti pot citi gandurile dar imi dau seama ca esti ingrijorata .
-Jacob , Renesmeee a plecat .Bella si Edward o cauta .
-Dar de ce ?
- Pentru ca ai plecat .
-De cand e plecata ?
-De dimineata …
-Multumesc , Alice , am spus eu apoi am plecat sa o caut pe Nessie .
Nu puteam sac red ca please .Trebuia sa o gasesc sis a o aduc inapoi .Am incercat sa ma gandesc la locul unde putea fi si am vazut-o ca state ape patul din camera ei . M-am indreptat spre casa Bellei cu repeziciune .
Cand am juns , am mers direct la ea .Statea pe pat si planggea .
-Mereu fugi dintr-un loc in altul cand nu vrei sa fii gasita ….., am spus eu uitandu-ma la ea .
-Jacob , te-ai intors .Am crezut ca nu te voi mai vedea niciodata , spuse ea imbratisandu-ma .
-Te-ai scinbat Renesmee Cullen , am spus eu .
-Anii trec , Jacob . Nu te-am mai vazut de 4 ani .Normal ca m-am schimbat .
-De ce ai plecat ? Bella si Edward te cauta la fel si ceilalti .Cu totii sunt foarte ingrijorati !
-Vroiam sa te caut , dar m-am decis sa raman .
-Renesmee , hai acasa la Crlisle , dar mai intai ar trebui sa o sun pe Bella .
Am scos telefonul din buzunar si am format numarul Bellei .Ea raspunse foarte repede :
-Jacob , ce faci?
-Bella , iti expllic mai tarziu .Vreau sa stii ca ma gasit-o pe Nessie .Ne intalnim acasa la Carlisle .
-Bine .Ne vedem acolo, spuse ea apoi inchis etelefonul .
Am luat-o de man ape Renesmee si am pornit spre casa .Soarele incepea sa iasa de dupa copaci .Razele lui ne atinsera chiputile si le fac sa straluceasca .
Eram singuri in padure si nu ne putea sa ne vada nimeni .Era foarte liniste si era o atmosfera placuta.
Ne-am uiatat unul la altul timp de ceva vreme.Dupa cateva secunde am ajuns acasa la Carlisle .Toti ne asteptau , in sufragerie .
-Renesmee !striga Bella luand-oin brate .
-Mami imi pare rau ca am plecat .
-Sa nu mai faci asta niciodata , i-am spus eu ssuparat .
-Bine ca ai patit nimic …., spuse Rosalie incet fericita .
M-am indreptat spre Nessie si am luat-o din bratele Bellei.Era timpul sa afle de marea veste .Edward si Bella fusesera de accord si probabil le susesera si celorlati ..Tot ce trebuia sa fac era sa intreb pe Renesmee.
Vroiam sa o duc in poiana .M-am uitat putin la ceilalt apoi la Nessie .
-Hai Nessie , as vrea sa vorbim … , am spus eu zambind .
-O sa iti placa crede-ma ! spuse Emmett foarte increzator .
-Emmett …, spuse Rosalie lovindu-l usor .
-Ce anume sa-mi placa ,Jacob? ,intreba Nessie uitandu-se la mine .
-Ai sa vezi !Hai sa mergem…
-Ne vedem mai tarziu iubito! Spuse Bella zambind .
-Da…..
Dupa putin timp , am plecat spre poiana .Can am aajuns ne-am intins pe iarba si ne-am privit unul pe altul.
Era curioasa .Probabil se gandea la ce spusese Emmettt.Curand trebuia , sa afle .Urmatoarea zi , era 10 Septembrie . Era ziua ei de nastere .II luasem cadoul si stiam ca ii va placea .
M-am ridicat privirea spre cer si m-am ridicat in picioare.Renesmee ridica de pe iarba si ma privea curioasa.m asteptat putin , apoi am scos sin buzunar o cutie mica si albastra .
Probabil Nessie se intreba ce era in acea cutie .
-Renesmee Carlie Cullen , vrei sa fii alaturi de mine pentru o eterminate ? am spus eu deschizand cutia in care era un mic inel de argint .
-Da… Jacob .Vreau sa fiu cu tine pentru o eternitate ! spuse ea bucuroasa .
-Pana cand viata noastra de vampire , se va sfarsit ! am spus eu punandu-I inelul e deget .
-Jacob , iti multumesc .La asta se refera Emmett nu-i asa ?
-Da …. Probabil Alice vazus e acest llucru . De aceea s-a apucat de pregatiri de acum doua zile .
- Inca nu mi-ai spus cand …..
-Maine .Alice si ceilalti sunt aproape gata cu pregatirile .
-O sa fie cea mai fericita zi din viata mea .
- Dar ca ziua de maine sa nu fie bines a vanam ….
- Ai drepatate .Nu vor fi numai Vampiri , spuse ea apoi ma saruta incet .
Am inceput sa alergam prin padure in cautarea unor animale .
Dupa putin timp ne-am despartit .Si am luat-o in directii diferite .Am urmat mirosul a doua caprioare si m-am dus dupa ele . Se oprira dupa ceva timp si am putut sari pe ele . dupa ceva timp timp si am putut sari pe ele .Le-am muscat cu putere .Eram insetat , mai ales dup ace am stat in preajma lui Nessie .
Gustul sangelui de caprioara era preferatul meu .Era dulce ca mierea si era cold .Simteam ca nu ma pot dezlipi de ele .Imi placeau faorte mult .Cu greu am reusit sa ma desprind de ele, chiar daca nu mai aveau sange in corp .
Am mai cautat cateva dar nu am gasit .Speram sa-mi ajunga , sa nu cumva sa musc pe cineva sau si mai rau sa omor pe unul din invitati .
Renesmee ma astepta in poiana .Probabil era si ea satisfacuta .Asta era bine .Vroiam ca nimic sa nu strice seara de maine .Era o zi importanta pentru mine si Nessie .
Noaptea nuntii era cea mai frumoasa zi din viata a doua suflete pereche , sortite sa fie impreuna pentru o eterninate .
Am mai stat putin pe ganduri apoi ne-am urcat pe creanga unui copac si am privit orizontul . Usor lumina zilei se stinse in adancul intunericului .Stelele incepura sa straluceasca pe cerul intunecat.Luna parca avea fata si ne zambea .Nessie isi puse capul pe umarul meu si privea cerul .In scurt adormi .Nu stiam cum s-o duc acasa fara sa o trezesc .Era fascinant pentru un vampir , sa vada un om dormind .In cazul meu un vampire pe jumatate om .Trebuia sa doarma .A doua zi trebuia sa fie odihnita .
Am luat-o in brate si am dus-o acasa .Edward ne astepta nerabdator pe veranda .Probabil vroia sa stie cum a reactionat Renesmee cand i-am zis .Am fost surprins ca nu mi0a citit gandurile ca sa afle si m-a intrebat :
-Deci , ce a zis? Intreba el usor si incet .
-A , a acceptat ….
-Stiam asta.Alice a vazut ca Renemsee va accepta.Te iubeste ,Jacob .
-Edward , are drepatate , spuse Bella iesind de din casa .
-Mai bine , o duci pe Nessie la noi acasa Bella .Aici e prea multa galagie .
-O duce eu !am spus zambind
-Nu o duce , Bella .Alice asteapta sa probezi costumul mirelui.
-Bine ! am spus eu dezamagit dandui-o pe Renesmee , Bellei .
Ele plecara indata , iar eu si Edward am mers in casa , unde ne asteta Alice .Am fost surprins sa le vad pe Kate si Tanya ajutandu-I pe ceilalti la pregatiri .
-Alice , ai nevoie de ajutor? Intreba Edward stand langa mine .
-Emmett si Jaspee te asteapta in garaj sa-I ajuti cu …..
-Ooo , asta o sa le placa .Emmett s-a intercut pe el insusi.
-Ne vedem mai tarziu .Jacob trebuie sa probeze costumul .Te asteptat sip e tine in jumatate de ora .
-Voi veni , spuse Edward apoi disparu.
Oare ce surpriza ne pregatise Emmett si ceilalti .Probabil nu ma va lasa sa vad pana maine .Trebuia sa astept , iar acest gand ma intrista .
Am stat putin pe ganduri apoi m-am prefacut ca zambesc .Incercam sa gasesc o solutie prin care sa aflu e surpriza celorlalti . .
Deodata am vazut-o pe Alice cum se ridica si ma privy suparata :
-Nu vei face asta .Edward nu te va lasa!Va trebui sa astepti pana maine !
- Scuze ….. , am spus eu dezamagit .Cum de uitasem in casa familiei Cullen nu puteai avea secrete de care Alice sau Edward sa nu le stie . Off…
-Arati bine ,Jacob ! , spuse Bella intrand impreuna cu Tany a in sufragerie .

-Multumesc .Alice ,, pot sa ma ddezbrac acum ?am intrebat eu calm .
-Da ….
Am urcat in camera lui Edward si m-am schimbat .Usile ferestrei erau deschise , asa ca am lasat costumul pe canapea si am plecat la Nessie .
Statea pe pat si dormea .M-am asezat langa e si am luat-o in brate .Dupa putin timp m-am uitat la ceas si am vazut ca era ora 6.
Trebuia sa se trezeasca , nunta era la ora 12 si Alice ne astepta cred .
Deodata am vazut cum ochii ei mici se deschisera usor si se iutara la mine .Era somnoroasa ,, se vedea asta probabil ii era si foame .
-Buna dimineata , Nessie ! ams pus eu incet
-Jacob , cand ai venit ? ma intreba ea ridicandu-se de pe pat.
-Acum 2 ore , am spus eu in timp ce telefonul meu incepu sa sune .
L-am scos din buzunbar si am vazut ca era Bella.Am asteptat putin apoi am raspuns :
-Da , Bella !
- Jacob , Nessie s-a trezit ?
- Da ,a cum!
-Ati vazut eclipsa din zorii zilei ?
-Nu.
Bine.Hai veniti acasa la Carlisle .Trebuie sa ne pregatim , Spuse Alice usor .
-Venim acum , am spus eu apoi am inchis telefonul .
Renesmee se inbraca in cateva clipe cu o pereche de blugi si cu un tricou si am plecat acasa la familia Cullen .Cand am ajuns Alice si Bella o luara pe Nessie , ca sa o pregateasca , iar eu am stat cu Edward ..
Deodata am vazut cum usa de la intrare se deschise si aparura Charlie , Renee , Phil ,Billy si ceilalti lupi.
-Buna , Jake ! Spuse Billy zambind .
-Edward ! am srigat eu ingrigorat .
-E in regula .Nu va pati nimic .
-Bine … asezati-va pe canapea .Ma duc sa ma pregatesc.
Te asteptam , Jacob , spuse Sam in timp ce eu am urcat scarile si am mers in camera lui Edward .
In cateva clipe m-am imbracat si am coborat jos.M-am uitat la ceas si am vazut ca era 16:30 .In jumatate de ora trebuia sa fm la Biserica.
- Hai sa mergem 1am sus eu apoi am iesit afara pe usa.Ceulalti venire dupa mine si se urcara in masini .Renemsee era cu Bella ,Alice si Edward .Am incercat sa nu ma gandesc la ea .Nu vroiamsa o vad inainte de nunta .
- -Am pornit masinile si am plecat spre biserica.Emmett, Jasper ,Tanya si Kate mersera cu Volvoul lui Edward .Eu am mers cu Billy , Renee , Charlie si Phil .Haita mersera cu o alta masina ..
- Dupa putin timp am ajuns si am intrat inauntru .Toti invitatii se asezara pe scaune , iar in scurt timp Edward o aduse pe Nessie .Era ca un mic fulg alb si rece. Arata foarte bine .Alice si Bella facusera o treaba buna.
Ea se opri langa mine si se uita la preot .Acesta incepu sa citeasca. Dupa ce preotul termina de spus partea lui l-am privit entuziasmat . Dypa putin timp am spus cuvintele pecetluitoare .Cuvinte care o sa ma tina alturi de Renesmee pentru o eternitate .
-Da , am spus eu zambind .
Nessie se uita putin la mine apoi vorbi :
-Da , spuse ea usurata .Ne-am pus unul celuilalt inelele iar preotul ne declara casatoriti , apoi am sarutat-o pe Nessie .
Dupa putin timp am luat-o de mana si am iesit afara .Toti aruncau in noi cu petale rosii de trandafiri pana cand ne-am urcat in masina si am plecat .
-Ne vedem diseara la petrecere , spuse Nessie , bucuroasa.
-Da , spuse Alice incet
Am lecat acasa la familia Cullen si am lasat maisna in garaj apoi am mers in padure .Ne-am uract intr-un copac si am privit amurgul.Era mai frumos in acea seara dar nu stiam de ce .
Renesmee , ma privi zanbind in timp ce aparu luna argintie. Era luna nou a, probabil un nou inceput si pentru noi.
-Doamana Black vreti sa mergeti la petrecere? am intrebat-o eu incet .
-Desigur …, spuse ea poi am coborat din copac si am plecat spre Forks.

***
-Mami , unde sunt ceilalti? Intreba Nessie uitandu-se la Bella.
-Vor veni in curand .Voi trebuie sa fiti inaintea lor .
-Ai drepatate , am spus eu apoi am intrat inauntru impreuna cu Nessie si Bella.
In scrut timp venire si ceilalti invitati si se asezara la cate o masa
Dupa putin timp se auzi muzica pornindu-se .Am luat-o pe Nessie si am inceput sa dansam.
-este cea mai frumoasa zi din viata mea. , spuse ea uitandu-s la mine.
-Nessie , am stat cu tine pana la sfarsitul amugului si am vazut luna noua …, am spus eu in timp ce ea ma intrerupse .
-Dar , nu am fost asa de norocosi ca sa vedem eclipsa din zorii zilei.
-Voi sta alaturi de tine pana cand soarele va aparea la miezul noptii.
-Impreuna pentru o eternitate , spuse ea zambind .
Deodata cantecul se opri si am lasat-o pe Nessie cu Alice , apoi am mers la Billy .
-Casa de piatra , Jacob , spuse Charlie uitandu-se prin sala mare.
-S-a intamplat ceva !sopti usor Sam apoi pleca la Edward .
-Ma intorc repede , am spus eu apoi l-am urmarit pe Sam .
-Jacob , unde e Renesmee ? intreba Billy ingrijorat .
-E cu alice , i-am spus eu si am plecat la usa , unde era Edward impreuna cu ceilalti.
Aveam niste musafiri nepoftiti.Probabil si ceilalti isi dadura seama .
-Avem musafiri , spsue Emmett entuziasmat .
-Dra cine ? intreba Carlisle .
-Nu stiu .Alice nu avazut pe nimeni venind , spuse Edward .
-.Dar sunt aici , am spus eu ducandu-ma langa Emmett .Ii simt!
-Ma duc cu Jasper prin padure sa vedem daca ne intalnim cu ei .
-Bine , spuse Edward apoi intra inauntru .
Carlisle il urma , asa ca am amers dupa ei .Cand a intrat Alice veni langa mine .M-am uitat la ea si am vazut ca era ingrijorata .
-Jacpb , unde e Renesmee?
-Nu era cu tine?
-Ba da , dar a plecat de langa mine .Vezi unde e !
-Nu pot!
-De ce ?
Nu stiu .Nu pot sa vad unde este ea .Pot sa vad doar pe cei de aici .Hai sa-I intrebam pe ceilalti daca nu au vazut-o, am spus ei apoi am plecat spre Bella care statea cu Charlie si Renee.
M-am apropiat de ea si am privit-o ganditor . In scurt timpea ma vazu si se intoarse spre mine .
-Hei , Jake , s-a intamplat ceva ?
-Renemsee a disparut .
-Jake , iti pierzi mireasa din noaptea nuntii?
-Nu stiu unde este .
-Ma duc sa o caut!spuse Bella apoi pleca .
Intre timp Edward veni langa mine .
-Ai gasit-o ?
-Nu crezi ca daca o gaseam , nu era cu mine ?
Scuze , spuse el usor.
Deodat telefonul lui Edward incepu sa sune .Il scoase din buzunar si raspunse.
-Ce ati gasit , Emmett?
-Sunt aici !, am spus eu uitandu-ma spre usa de la intrare .
-Emmett , am aflat si noi cine era !Spuse Emmett inchizand telefonul.Se uita spre usa apoi pleca .
Deodata in fata usii aparura mai multe pelerine negre .Erau Voltuirir , dar ce cautau aici?Cu siguranta alice nu le trimisese invitatie la nunta .
-Cine sunt aceia? Intreba Charlie surprins de musafirii intarziati.
-Aaa …. Rude .Ma duc sa-I primesc , am spus eu si m-am indrepatat spre Volturi .
I-am vazut pe toti cum stateau si se uitau la membri familiei Cullen .
-Se pare ca cineva , va furat mireasa !spuse Aro zambind.
-Aro , ei au fost? Intreba Edward forios .
-Da , ei impreuna cu un vampire .
Poate sa ne explice si noua cineva ce se intampla?intreba TANYA venind impreuna cu Bella si Kate langa noi.
-Un varcolac s-a lait cu un vampire .Ei au luat-o pe Renesmee , explica Edward ganditor.
Un vampire aliat cu un varcolac?Cum de se intamplase asa ceva?Ce vroiau sa faca si cum de se intelegeau in asa fel in cat sa nu se distruga unul pe altul ?Greu gaseai combinatii de adst gen.Era ciudat .Ce puteam face in acest caz? Nu mai aveam nicio sansa .O pierdusem pe Nessie pentru totdeauna .
Nu puteam face nimic ca sa o salvez.Era un varcolac care ne putea face praf in cateva minute si mai aveam si un mic ajutor.Stiam cat de puternic este un varcolac o simtisem pe pielea mea.
-Ce putem face? Intreba CARLISLE .
-Nu stiu , spsue ajasper .Vampirul e nou nascut .
-Carlisle du-te cu Aro acasa .Vei si noi in scurt timp , spuse Edawad .
-Mitchy , Demetri si Felix , ramaneti aici in caz ca cei doi se intorc.
-desigur , spuse Mitchy zambnd.
Carlisle pleca cu Volturii spre casa familiei Cullen ,
Eu ,Edaward si ceilalti ne-am intors in sala .L-am vazut pe Charlie sum se ridica impreuna cu Renee , Phil si Billi si se indrepta spre mine .
-SE PARE CA VETI CEVA PROBLEME ,asa sa noi plecam !,s puse Billy
-Imi pare rau ! Am pus eu intristat.
I-am condus afara apoi m-am intors inauntru.Deodata o lumina stralucitoare imi lumina spatele .Ma-m intors si am iesit afara .
Soarle paru pe cerul intunecat . Nu eara posibil , dar otusi se intamplase .
Ma uitam pana cand soarle disparu.Ceilalti venire langa mine si impreuna am plecat spre casa familiei Cullen.
Can am ajuns Edward ,Belal si ceilalti mersera in casa iar eu am ramas pe veranda .Ma gandeam la Nessie .Cum o puteam salva ?Pe vampire il uyeam dobori dar pe varcolac nu .Era o adevarata incurcatura .
Deodata am vaut cum prin padure se plimba cneva .Incet se aproprie de casa si se opri in fata mea .Ma studie ptuin , cu grija apoi vorbi.
- Am stat cu tine pana la sfarsitul amugului si am vazut luna noua . Nu am fost asa de norocosi ca sa vedem eclipsa din zorii zilei.Voi sta alaturi de tine pana cand soarele va aparea la miezul noptii. Aveai dretate .Jacob! suse misteriosul vampir
-Cine sti ? am intrebat eu maraind .
Statu putin pe ganduri , apoi isi dadu gluga jos si se uita la mine .
-Victoria?am spus eu uimit .Era viactoria?Nu putea fia ea , Edward o rupse in bucatele anul trecut .Dar cine era ?Semanau foarte bine.Puteai zice ca e clona ei sau ceva de genul acesta.Avea pana si hainele ei .Arata la fel ca si Victoria.
-Sune-mi cine sti inainte de a te face bucatele!
-Hmm… Nu cred ca vei face asta atata timp cat o am pe Nessie !Spuse ea zambind .
Am marait .Avea dreptate , daca ii faceam ei ceva , varcolacul ar fi omorat-o pe Nessie.Nu puteam face nimic .Era ca si cum era un perete care ma opera sa ii rup gatul acelei vampirite.Tot ce puteam face era sa astept sis a vad ce o sa decida Aro sa facem.
-Ce vrei ? am intrebat-o eu furios abtinandu-ma cu greu sa nu sar pe ea .
-Iti aduci aminte de omul pe care l-ai omorta acum 4 ani?
-Ce vrei sa zici ? am intrebat eu curios
-Era… sotul meu.
-Si fratele meu , spuse un alt vampire care aparu deodata in dreapta ei.
-Si tatal meu , spuse varcolacul care veni langa cei doi vampire.
-Cine esti? Intreba Edward iesind din casa .
-Sunt Katherine , iar ei sun Ashton si ….., spuse Katherine in timp ce celalalt vampire pleca .
Katherine se oprise chiar la el.Probabil nu vroia sa stim cine este .Dar probabil nu stia ca Edward putea afla citindu-I gandurile.Dar de ce nu vroia sa stim cine era?
-Nu stiu, spuse Edward privind-o pe Katherine sip e Ashton.
-Ne vedem curand .Dar sa nu faceti nimic , altfel Nessie nu va mai fi .
Edward marai nervos , iar vampirul si varcolacul plecara .Am stat putin pe ganduri apoi am plecat in casa .

6.Musafiri(Bella)
Edward si Jacob intrara in sufragerie si se asezara pe canapea .
Deodata Alice avu o viziune si cu totii ne uitam curiosi la ea .Oare vazuse ceva care avea legatura cu Renesmee: Trebuia sa aflu.
-Alice , ce ai vazut? Am intrebat eu .
-Nessie …, spuse Edward usor .
-Unde e ?
-E in …. Jacksonville , spuse Jacob surprins.
-Ce ar trebui sa facem ? am intrebat eu .
-Mitchy , Jane , Felix ,Edward , Bella , Jacob si Alice mergeti dupa Nessie .Daca apare varcolacul , ne anuntati, spuse Aro serios .
-Aro are dreptate , dar as vre eu sa-l dobor pe varcolac , spuse Emmett zambind .
-Emmet stii ca nu poti sa-l dobori de unul singur .
-Da .Ai dreptate Rose.
Deodata imi suna telefonul .Eram prea suparata ca sa raspund .Acel cineva care ma cauta , vroia sa-mi spuna ceva important , cred, pentru ca nu inchidea .In cele din urma am raspuns:
-Buna, mama !
-Bella , ai patit ceva?
-Nu mama .De ce esti suparata ?
-Bella , trebuie sa vii pana aici.Fratele lui Phil a murit intr-un accident .
-Mama , imi pare rau pentru Phil.O sa vin !
-Te astept Bella !
-Da …. , am spus eu apoi am inchis telefonul .
Am stat putin pe ganduri apoi m-am uitat spre ceuilalati .Ce trebuia sa fac ? Asta mai lipsea .Trebuia sa o gasesc pe Nessie .Oricum ceilalti o vor cauta pe Renesmee , iar eu puteam merge la Renee .
-Bella , ce s-a intamplat ?Intreba Edward
-Trebuie sa mergem in Jacksonville .
-Si Renee….
-Voi o ve-ti cut ape Nessie .Fratele lui Phil a murit .
-Imi pare rau Bella , spuse Jacob .
-Hai sa merge , am spus eu apoi m-am ridicat de pe canapea .
Ceilalati se ridicara si impreuna am plecat spre Florida
***
Casa mamei mele nu se schimbase .Er la fel cum o stiam .Jane , Felix , Mitchy , Jacob si Alice plecara sa o caute pe Nessie , iar eu si Edward am intrat inauntru .
Renee ne astepta .
Cand am intrat am simtit mirosul unui vampire .Probabil cei care o rapisera pe Nessie , ne asteptau , poate stiau ca venim .In casa mirosea foarte tare .
Renee si Phil stateaupe canapea si se uitau la noi.M-am dus si am imbratisat-o pe Renee apoi m-am asezat pe canapea .
Afara loua cu galeata , deci nu aveam de ce ssa ma speriii.
-Phil , imi pare rau rau pnetru fratele tau, spuse Edward incet
PhIL OFTA .M-am ridicat si l-am imbratisat sip e Phil apoi m-am dus langa Edward .Era ceva in neregula cu Phil , mirosea a vampire ca si cum ar fi unul .L-am privit atent .Ins crut timp observa ca Edward il studia cu atentie si leca si camera .Probabil avea cev a de ascuns .Ceva de care nu vroia ca eu si Edward sa stim.
-Nessie , unde e ?
-Este ….. ea este acasa la familia Cullen impreuna cu Alice si ceilalti , am spus eu intend.
-Ce s-a intamplat cu acei musafiri? Intreba Renee
-Pai……
Nu stiam ce sa spun .Trebui sa inventez ceva , pana cand Renee nu-si dadaea seama ca era ceva in neregula.
-Era niste musafiri care il cautau pe Cralisle , spuse Edward .Am fost uimita de raspunsul lui , dar macar Renee nu mai credea ca probabil Volturii erau ciudatii sau ca era ceva in neregulula cu ei .
-Aa…… Va lass a discutati .Trebuie sa merg undeva .Vin sa te iau mai tarziu Bella , spsue Edawrd apoi pleca .
Am incercat sa-l opresc , dar nu am reusit .De ce please ?Probabil mama mea vroia sa-mi spuna ceva I el vroia ca ea sa vorbeasca numai cu mine .
-Mama vrei sa-mi spui ceva ?
-Bella , l-ai cunoscut pe John?
-Nu , nu l-am intalnit nicodata .
Statu putin pe ganduri apoi vorbi :
-Bella ,, du-te in camera mea si adu-mi cutia de pe pat .Sunt niste poze cu el
-Da …. , am spus eu si ma-m indreptat spre camera mamei mele .
Cand am ajuns in fat usii m-am oprit acolo.Parca ceva ma opera sa intru in camera .
Peste putin timp mi-am revenit si am intrat .Pe pat era cutia de care spussese Renee .Am deschis-o si am gasit mai multe fotografii.Am gasit cateva pose cu o fata cre statea cu Renee .Nu o vazusme niciodata si am cunoscut-o .Era ciudat ca-mi amintea de cineva , dar nu stiam ed cine .
Deodata mi-am adus aminte de Victoria .Semanau foarte bine .Parul , ochii , hainele privirea lor era la fel .Puteai zice ca sunt surori gemene .Dar ce legatura avea mama mea cu Victoria .
M-am mai uitat la cateva poze si am vazut-o alaturi de cea cu care semana .Oare era posibil ?Ea era sora Victorie?
-Nu , asta nu e adevarat .Probabil seamana cu Victoria , dar ea nu este in acest efotografiii , am pus eu in timp ce am pus fotografiile in cutie si m-am indreptata spre usa .
Phil aparu in fata mea si ma privi ganditor.
-Renee , ar fi surprinsa daca ar stii cee sti!spusw el zambind.
Razele soarelui iesira de dupa norii negri si mi atinsera fata facand-o sa straluceasca .
Phil aflase cumva de existent vampirilor si isi daduse seama ce eram cand ma vazu .
-De unde stii? Am intrebat eu suparata
-Bella , nu ti-ai ti-ai dat seama ?
Ce vrei sa spui?
-Sunt vampir , spuse el apropiindu-se incet de mine .
-Mia bien te-ai intoarce , l-am amenintat eu .
-Ne mai vedem Bella , spuse el apoi pleca .
Am stat putin pe ganduri , apoi am mers l amam mea .M-am asezat langa ea si ne-am uitat la poze.
Dupa utin timp ajunsese la poza cu cele doua gemene .Am luat-o din cuit e si i-am aratat-o lui Renee .
-Mama cine sunt ele?
Se uita la mine apoi isi intoarse privirea spre fotografie.
-Ea este Katherine si acesta este Victoria , spuse ea si incepu sa planga .Lacrimile ii curgeau pe fata calda .
Am inlemnit cand am auzit numele acelei personae car increase sa ma omoare .
-Katherine si Victoria … erau surorile tale !
Credeam ca o sa lesin Nu puteam sac red ca Victoria era sora mea si eu nu stiam .
-Ce s-a intamplat cu ele ?Unde sunt acum ?
-Victoria a disparut acum multi ni , iar Katherine a incercat sa o gaseasca si nu s-a mai intors.
-Ah , imi cer scuze
-tu esti singura fata pe acre o maia m .
-Mama ai nevoie de mine la inmormantare ?
-Nu chiar.Vroiam doar sa te vad .Ma descurc singura .
Deodat a ma auzit cum usa de la intrare se deschis eusor .L-am vazut pe Edward intrand .M-am ridicat si m-am dus langa el .
-Mergem ?Alice are nevoie de ajutorul nostrum pentru cevva!spuse Edward luindu-ma in brate .
-Mama , trebuie saa plec , dar ne vedem in curand , am pus eu .
Renee ma aproba .Edward ma lua de mana si am iesit afara .Alice , Jacob,Jane si ceilalti ne asteptau afara .Ne-am urcat in Volco-uul lui Edward si am inceput sa vorbim :
-Ati gast-o ? am intrebat eu .
Nu , dar am niste noutati care o sa te surprinda , spuse Edward uitandu-se in gol .
-Care sunt acelea ? intreba Jacob curios .
-Phil …
-Este vampire ,am spus eu intrerypandu-l
-De unde stiai ? intreba Alice .
-M-am intalnit cu el in camera lui Renee .Ce facem cu Renesmee /
-Ar trebui sa o cautam .Ei sunt inca aici , SPUSE Jane zambind .
-Da….
Ne-am dat hos din maisna si ne-am despartit .Am incercat sa o cautam pe Nessie.Gandul imi era la Victoria si Katherien .In tot acest timp nu stiam ca am doua surori .
Deodata Edward vazu ca ma gandesc la ceva si se uita la mine .Pobabil era curios:





-Bella … stiu ca vestea mamei tale te-a socat .Crede-ma ca si eu am fost uimit .
-DA ….stiua sta .Dar nu-mi vine s acred ca Vixtoria era sora mea .Ca a incercat sa ma omoare .Renee a zis ca ea si Katherine au disparut inainte ca eu s ma fi nascut .De ce crezica au plecat ?
-Probabil pentru ca devenisera vampiri, spuse Edward apoi se uita in gol
-Edward ce s-a intamplat ?
-Am aflat cine a rapit-o pe Nessie si de ce ….
-Cine ?
-Katherine .Fratele lui Phil era sotul ei si vrea sa se razbune .
-Dar de ce vre sa o distruga pe Nessie ?
-Pentru ca eu am distrus-o pe Victori a iar Jacob l-a omorat pe sotul ei cand a plecat dup ace l-a muscat pe Billy .
De asta nu stiam Probil Edward aflase de la Jcob Trebuia sa o opresc pe Katherine sa o distruga pe Nessie inainte cae a sa pateasca ceva .O iubeam pe Katherine pt ca imi era sora , dar nu l-a fel cum o iubeam pe Nessie .Daca nu reuseam sa o conving sa o raneasca pe Nessie , trebuia sa renunt la una din ele si nu vroiam sa fac asta .
Nu vroiam ca niciuna sa dispara din viata mea .Daca reuseam sa fac ceea ce mi-am propu , trebuia sa incerc sa o accept pe Katherien asa cum era ea .Renee ar fi bucuroasa asa o vada .Dar daca Katherine nu o va llua pe calea cea buna , trebuia sa o distrug .Era greu pt mine sa fac asta , dar nu vroiam ca Renesmee s pateasca ceva .Nu voi permite acet lucru .Voi face tot ce pot ca sa o o salvez .
-Esti bine ? intreba Edward
-Da …. Ma gandeam la ea Nuam cunoscut-o niciodata pe Katherine .
-Bella , tu vei face ceea ce trebuie .Vei face orice pentru a o salva pe Nessie , chiar daca asta inseamna sa o distrugi pe Katherine .
-dar,, daca ea nu o sa mai vrea sa o distruga pe Nessie ?daca va realize ca trebuie sa fie o persoana buna?
-Atunci , le vei avea pe amandoua in viata ta .
-Ai drepatate , dar trebuei sa o gasim mai intai .Tot ce stim este ca ele sunt aici .
-Deodata se auzi un fosnet din casa Lui Renee .
-Mami ? Mami unde esti?
-Nessie ?
-E in camera mamei tale.
-Sa mergem .
Am mers I camera maimei mele impreuna cu Edward .Renesmee state ape pat si ne privea bucuroasa .
Renesmee ma atinse usor si imi rata tot ce vezuse .
-S-a intors., am pus eu in timp ce Nessie ii arata si lui Edward
-Da .O sa le spun si celorlalti , dar trebuie sa ne intoarcem acasa .
Deodata usa se deschise iar noi am iesit redepe pe geam .Alice , Jacb si ceilalti ne astetara la masina .Ne-am urcat si am plecat spre casa familiei Cullen.
***
Am dus-o pe Nessie in camera lui Edward apoi am coborat jos.Familia Tanyei pleca , dar Volturii ramasesera .
Au stat mai multe zile si era stresant sa-I vad in fieccare zi in jurul casei.Inca o cautau pe Katherine sip e varcolac.
-Nu am gasit-o , probabil a plect din Forks , suse Aro uitandu-se la Carlisle .
Deodata cu totiii am inlemnit .Simteam mirosul lui Renee .
Volturii plecara impreuna cu Carlisle sus iar eu si Edward i-am deschis usa mamei mele .
Avusesem dreptate , eraipreuna cu Katherine .Renee o lua de mana si se asezara langa mine si langa Edward pe canapeaua din sufragerie .
-Mama , cine este ea ? am intrebat eu mintind ca nu stiam cine este .
-Ea Katherine .
-Tu est sora mea?
-Da .m-am intors .Vreau sa stau cu Renee .
-Ce s-a intamplat cu Victoria .
-Ea a disparut .nu am mai gasit-o , spse Katherine uitandu-se spre Edward .
-Interesant …, spuse o voce incet .
-Ce s-a auzit? Intreba Renee.
-Bella , ma intorc imediat .Vreau sa vorbesc cu cineva , spuse Edward uitanduse in sus .
-Da , am spus eu apoi el pleca .
Ramasesem cu Renee si Katherine .
-Unde ai fost atat timp ?
-Am cautat-o pe Victoris .Dupa ce am vazut ca nu e de gasit am stat pe o insula .Acolo era o viil ape care o construise cineva si am ramas acolo.
Pe insila Esme statuse atata timp?Era acolo cand eu si Edward fusesem in luna de miere .Ne spiona sau ce ?
-Bella as vrea sa ramanem aici daca se poate in acesta seara .Nu mai este niciun avion care sa ne duca inapoi.
Nu stiam ce s spun .M aintrbam daca Edward era de accord cu asta sau daca stia.
-Desigur , spuse Edward intrand in camera .
-Multumim , spuse Katherine zambind .
-Ve-ti dormi acasa la Bella si la Edward , aici nu mai avem paturi , spuse Alice venind langa mine .
-Da… , spuse Kaherine uitandu-s ela mine .
-Eu si Jacob vom dormi in La push , spuse Nessie aparand de nicaieri .
-Bine .Eu si Edward mergem acasa la noi .Va asteptam !am spus eu .
-Nessie ia-l pe Jacob si mergei in La push., spuse Edward incercand sa nu o scape din ochi pe Katherine.
Renesmee iesi din camera si se duse la Jacob.Eu si Edward am plecat acasa la noi .Vroiam sa vorbesc cu el .
In scurt timp am ajuns si am mers in camera noastra .M-am imbracat cu o pereche de blugi mulati , cu un tricou si mi-am pus si o geaca .Edward isi lua un tricou si impreuna am mers langa miul iaz de langa casa .
-Edward , crezi ca va vrea sa ne faca cev a?
-Nu , i-am citit gandurle . renuntat la tot .
-Oh …bine .
-Si cand vin?
-Cred ca acum , am spus eu indreptandu-ma spre usa de la intrare .
Edward ma urma .Afara incepu sa se intunece .Luna argintie paruse iar cerul se intuneca .Nu mai vazusem de mult timp amurgul impreuna cu Edward .Dar trebuia sa astept , pentru ca imi era foarte sete .Trebuia sa vanez ca sa pot sta cu Renee fara sa o ranesc .Ea ea déjà aici si nu puteam pleca nicaieri .Cred ca si Edward este la fel de insetat.
Renee si Katherine intrara inauntru si le-a condus in camera in care puteau dormi.Dormi nu cred ca era cuvantul potrivit , Katherine nu dormea , nu putea .
Le-am aratat camera apoi ma plecat la Edward .Statea pe pat in camera noastra si ma stepta .Ma rivea cu blandete , zambind.In cateva secunde m-am dus la el sil-am sarutat .
-Deci , se facem in seara asta?
-Ar trebui sa stam aici sis a ne prefacem ca suntem vampire care dorm?Spuse el razand .
-As vrea sa vanez.Mie foarte sete .
-Si mie la fel , spuse Edward ridicandu-s de pe pat.
-Cine , vorbise cand ai plecat de langa mine , cand era cu Renee?
-Aro!
-De ce ?
- A ascultat discutia ditre tine si Katherine si Renee .
-Deci , chiar crezi ca nu vrea sa-I faca nimic lui Renemsee?
-Da .
Am stat putin pe ganduri apoi mi-ama dus aminte de ceva.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 EmptyDum Noi 08, 2009 4:54 am

Vai! Smile) e atat de lung...
In unele fraze nu prea am inteles...dar trecem peste. Inca mai ai greseli de tastare.
Dar ceea ce mi-am adus eu aminte...nu zicea Stephenie sau...Edward...nu mai stiu, Carlisle oare? Ca veninul vampirilor este mortal pentru varcolaci? Asa imi aduc eu aminte. Dar poate ma insel.

Smile
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Continut sponsorizat





Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Umbrele Destinului
Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan-fic-
Mergi direct la: