Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Umbrele Destinului

In jos 
+5
Ale.
Corynelle;x
suicide.blonde
ToxicBlood
×ღ×|Never.Alone
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptySam Mar 27, 2010 1:51 am

Ma omori cu zile! Mi-au placut mult versurile de sfarsit...dar chiar trebuie sa moara Nessie pentru un timp pentru ca Bella sa revina la viata? Sad(
Asteptam next sa ne dumirim! :x
Spor la scris Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptySam Mar 27, 2010 1:55 am

Pai , asta e, de asta cam e iubire fara sfarsit , sau nu chiar de asta , ca mai e un motiv sa stii .Pai cred ca urmatorul next maine seara sau luni cand vin dimineata sau duminica depinde cand reusesc sa scriu .Am o idee la ficul asta dedicata tie si una dedicata Cristinei , sper sa nu ma stranga nimeni de gat . Twisted Evil

Mic next edit :
Speram ca va veni , ca se va intoarce la mine .Am inchis ochii si am incercat sa ma gandesc la ea , la cum va fi , cum va zambi la soare printre miile de sclipiri ale unei mari inpliniri , alergand alaturi de tata , fiind fericiti impreuna pentru totdeauna .
Dar in timp ce tot parea doar un vis frumos al unei ultime priviri pe pamant , cineva il facu sa fie cel mai urat cosmar . Am fost aruncata in Alice, intr-un copac la 10 metri departare de ,,el,,. Un vampir , o inima neagra si amara care incerca sa impiedite un inger sa vina pe pamant .Asta era mama pentru mine , un inger alb care cobora pe pamant cu ganduri pasnice , pentru a iubi , pentru a fi dinnou aici alaturi de noi .
Aceasta persoana,care nu avea nici un gand bun , era vampir , era inalt si probabil mai bun decat noi .Alice statea intre noi privindu-l cu ura .Cine era ?De ce era aici ?
Am inchis ochii si am incercat sa imi imaginez ca nu este nimeni aici , decat eu si mama .Tot ce vroiam , dar nu puteam .El era aici , nu puteam sa ma gandesc la altceva atata timp cat el ma privea insistent , stiind ca nu avea de gand sa plece prea curand .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptySam Mar 27, 2010 3:09 am

Yepppp:X
Inca un next micut :>
Mie imi place :x asteptam nextul total ca sa ne dumirim cu adevarat :x
Spor la scris Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyMier Apr 28, 2010 1:09 pm

Next nou + veste rea

Ce era de facut ?Cum puteam sa-l opresc eu ?
O priveam pe Alice cu ochii plini de lacrimi exprimand frica care luase stapanire pe corpul meu .Numai puteam gandi .Alice incerca sa-l atace dar chiar si daca a vazut ce avea de gand sa faca tot ea a fost lovita .Nu reusea in niciun fel sa-l atinag , nici cu cel mai mic deget posibil .Dar stiu ca nu va renunta ,matusa Alice , nu se dadea niciodata inapoi .
- Aro , avea dreptate , Alice , chiar esti un vampir pretios !Acum inteleg de ce te vroia atat de mult pe tine langa el , spuse el privind-o pe matusa mea in timp ce se apropia usor de ea , zambind fara niciun motiv intemeiat .
- Cine esti ?Si ce vrei dela mine ? intreba Alice foarte confuza. Probabil nici ea nu stia cine era acest vampir misterios .
L-am privit incercand sa nu-l pierd din ochi . Deodata parca totul s-a oprit in loc . Credeam ca secundele numai treceau .Totul era inlemnit ca un tablou , alb de iarna , agatat de un perete .Nu ma puteam misca deloc .Ceva se intamplase dar ce ?Timpul s-a oprit in loc pentru o fractiune de secunda , totul statea in loc .Am inceput sa ma uit in jur sa vad daca mai era ceva care se putea misca .
Deodata am simtit cum ceva intra in mine .Acum numai eram singura in acest trup .Cineva intrase aici , intrase in mine , Avea puterea asta , dar cum ?Cum era posibil acest lucru ?Cine o facuse ?
Acum , in adancul meu , eram eu privind tot intunericul din jurul meu .Nicio lumina care sa poata arata ca exista realitatea , ca exista o lacrima de speranta .Am cazut in genunchi si am inceput sa ma uit dinnoi peste tot .Lacrimile mi-au navalit pe obrajii calzi si rosii .Ce se intampla ?Totul s-a schimbat Deodata parca totul a revenit la normal .Tot negrul disparuse , printre mii de umbre al sufletului meu .Totul arata la fel .Asa cum stiam eu Forks .Nu Stiam daca eram chiar acolo au totul se intampla atunci in mintea mea .Eram in fata casei , ma vedea pe mine , cum stateam si plangeam .Nu era nimeni acolo .Nimeni care sa-mi aline ?De ce eram si eu acolo ?Adica cum de Renesmee cea din fata casei care plangea nu ma putea vedea ?Ce era acum ?Ce am facut ?
Acum erau doar cateva intrebari fara sesn si fara raspuns .Totul era foarte ciudat .Am plecat de acolo .Mai exact cum nu stiu ?Nu atingeam pamantul nu faceam nimic , ma miscam numai gandindu-ma la acest lucru .Dar cum puteam sa fac asta ?Eu era?Nu!Asta era doar un cosmar , un cosmar urat despre viitor probabil , ceva ce speram sa nu fie niciodata adevarat.
Dar , desi eram speriata , am continuat sa merg .Am ajuns acolo , la Carlisle , la casa lui .Numai era la fel .Nimeni nu era acolo .Casa parca fusese daramata de un bolovan urias care a trecut peste ea fara mila .
M-am apropiat usor si am sperat ca voi gasi pe cineva dar totul era in zadar . Toti disparusera .Nimic din ceea ce stiam eu numai era la fel .De ce se schimbase asa tot ?De ce s-a intamplat asta ?Cine a putut sa faca un lucru asa de oribil ca acesta ?Nu stiam , dar il uram pe cel care a facut acest lucru si vroiam sa-i arat ce inseamna sa te pui cu familia Cullen .Chiar daca eram eu mica , puteam sa fac ceva .Trebuia sa ii salvez sa ii gasesc pe toti si sa-i ajut .Acum probabil eram singura care mai putea sa faca acest lucru .
Am mai stat putin pe ganduri apoi m-am dus acasa la Charlie .Poate el nu se schimbase deloc.Cel putin speram ca acest lucru sa nu se fi intamplat .Am ajuns foarte repede .Casa mamei mele nu se schimbase deloc .Macar asta era un semn bun ca aici cosmarul nu ajunsese inca .M-am apropiat si am intrat usor in casa uitandu-ma dupa Charlie . Statea pe canapeaua din sufragerie cu lacrimile in ochi uitandu-se la tavan fara sa se miste deloc .
,,-E , numai vina lui !De ce trebuia sa fie el acolo ?De ce l-a ales pe el ?Nu era singurul baiat din scoala . Stiam ca se va termina foarte urat si ca imi va frange inima .Stiam ca el o va distruge pana la urma ,,
Asta era tot ce spunea din 5 in 5 secunde .La ce se referea ?La mama si la tata ?Dar ce facuse el ?Nu ar fi distrus-o pe mama niciodata .Nu ar fi facut asta niciodata .Nu putea sa faca asa ceva .El o iubea , era dragostea lui eterna , nu si-ar fi omorat singura sa dragoste din pura prostie .Stiu !Eu cred in el !Tata nu ar vrea niciodata sa ni se intample ceva oribil , mie si mamei !Nu el a distrus-o !Ci eu am facut-o !Eu !Acum ma urasc si pe mine .Sunt un monstru !
Dar in acest timp ,totul se intuneca din nou .In scurt timp m-am trezit iarasi in locul de unde am plecat .Acum ma intorsesem in spatele lui Alice si il priveam pe vampirul din fata ei cu ura .
-Asta e doar o mica parte din viziunea dragei tale matusi ,Alice , draga mea Nessie !spuse el privindu-ma foarte increzator .
-Renesmee totul este o minciuna , nimic din ce ti-a aratat nu este adevarat !Totul este doar o minciuna !O realitate schimbata cu ajutorul puterii lui .De a schimba ceva din mintea cuiva .Nu are dreptate !spuse Alice furioasa pe el .
-La fel de incapatanata ca intotdeauna !spuse el uitandu-se la Alice razand ironic .Nu-ti face griji , este doar o parte din viitor .Dar o sa vedeti la momentul potrivit daca faceti ce aveti de gand !Ne vom mai intalni Alice ...CULLEN.
Acum chiar eram foarte confuza .Pe cine sa cred ?Pe tipul...vampir eu sunt mare si tare si totul e cum spun eu sau pe matusa mea Alice care inca nu se miscase nici cu un milimetru de cand plecase tipul.


Restul ideilor :
1. Bella invie iar visul lui renesmee se inveplineste numai ca edward si bella se despart
2.Bella e casatoreste cu Jacob iar edward cu tanya .
3.Dupa ceva timp isi aduc aminte de renesmee si d efaptul ca se sacrificase ca ei sa fie impreuna si se intorc inapoi .
4.jake moare ca era singur .
5. Bella si edward traiesc dinnou impreuna , avand o iubire fara sfarsit .
Sfarsit .

Vam spus ideile pe care le mai am la acest fic pentru ca nu voi mai scrie deloc la niciun fic de al meu .Am renuntat la a mai scrie ceva dintr-un anumit motiv .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptySam Mai 01, 2010 2:42 am

Am citit. E atat de trist!
Ideile tale mi se pare foarte bune, pacat ca se sfarseste asa pentru Jake. Sad
Si pacat ca nu mai continui.
Il mai las o saptamana-doua, sa mai citeasca cineva si o sa il mut la arhiva dupa aceea.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptySam Mai 01, 2010 2:55 am

Asa deci :
Ma bucur ca iti place , ce am mai scris .
Asteppt si alte pareri despre sfarsit .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyMar Mai 25, 2010 1:53 am

Fic inchis la cerere.
Din pacace nu au mai fost si alte pareri.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyMar Iun 01, 2010 7:41 pm

Fic redeschis la cerere.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyMar Iun 01, 2010 9:12 pm

Capitolul 11 - doar un vis
Ma gandeam speriata la tot ce am facut , la tot ce se va intampla de acum in colo .Numai din vina mea , doar pentru ca am existat si eu candva .
Am fost doar o lacrima amara , a unui vis ce a disparut printer mii de stele .Numai este .A disparut…a plecat , fara sa isi ia la revedere de la trecutul pe care acum l-a lasat in urma pentru totdeuna .Dar numai e aici , si-a luat zborul spre cer , si-a dat viata pentru ea .Pentru ca o iubea , nestiind acum de ce , simteam ca iubeste un sufle.
---Bella---
A plecat …. Si-a dus la bun sfarsit ultimul vis din viata ei .A vrut sa fiu impreuna cu Edward , si acum a reusit .Asa era , eram dinnou aici , privind stelele si visand la zilele minunate alaturi de el .Insa nu eram fericita . Simteam , cum inima mea s-a spart in mii de bucati , pentru ca ea numai era aici .
Alice , nu isi revenise si inca statea nemiscata printer mii de frunte , asezate in jurul ei pe pamant .Ma intrebam ce se intamplase .Atunci am luat telefonul si l-am sunat pe Carlisle , el trebuia sa stie .
-Alo?
-Carlisle , ce s-a intamplat ? am intrebat eu curioasa .
-Bella ?Chiar esti tu ?spuse Cralisle , apoi se auzi un sunet ca si cum ar fi scapat telefonul si nu a mai raspuns .
Am luat-o pe Alice , si m-am duc acasa la familia Cullen .
Cand am ajuns , am pus-o pe Alice pe pat si am cautat pe cineva .Sus , Edward stateam privind stelele, langa fereastra din camera sa .

---Edward------
Era ea . O raza de soare ce mi-ar fi putut lumina ziua , insa intr-un fel ma temeam ca oate fi un vis . Un vis care va fi luat de o singura adiere de vant , cand o voi atinge , ca va disparea , asa cum s-a intamplat si data trecuta.
-Tu esti ? am intrebat eu apropiindu-ma de ea.
-Da.
Nu era o iluzie , era adevarat , ceva care nu putea sa dispara asa de usor cum s-a intamplat data trecuta .Era , Bella , singura raza de soare pe care o iubea din ziua in care am intalnit-o .Parea la fel ca ultima data cand am vazut-o , dar nu mereu realitate este adevar .Daca nu era ea? Daca , inca imi imaginam ca totul este real si defapt nu este ?
-Cine esti ? am intrebat eu atingand-o .
-Edward , sunt Bella ce s-a intampalt ?
-Ba nu , nu esti .Bella era vampire …era un vampire atat de frumos de la care nu iti puteai lua ochii .Tu nu esti ea ,nu esti acea persoana de care m-am indragostit .Ea … ea numai este acum .
-Edward eu sunt ?
De ce ?De ce incerca sa ma pacaleasca ? Era evident ca nu era ea , nu putea fi Bella . Ea , era mai frumoasa si era vampire .Aceasta fiinta nu era…. Era doar o persoana care vroia sa ma pacaleasca , incercand sa ma faca sa sufar si mai tare .Poate ca ar fi trebuit , sa mor si eu cu ea .Am fi fost imrepuna acum , dar am ezitat . Nu am putut sa o fac , si acum regretam acest lucru ...

-----RENESMEE------
M-am trezit speriata , si mi-am dat seama ca fusese doar un vis .Tot ce se petrecuse pana acuma fusese doar in mintea mea , un cosmar .Ma bucuram ca nu fusese adevarat si ca mama si tata eram cu mine si mama nu era moarta , iar tata suparat si trist .Dar , tot acest cosmar , mi se parea ca durase o vesnicie , mai mult decat o simpla noapte .
Am mai stat putin sa ma gandesc la ce se intamplase , apoi am coborat jos .Toti stateau , fiecare facand cate ceva prin casa . Insa Jake nu era , ma intrebam ce se intamplase cu el .
-Hei , neatza, iubito , spuse Jake intrand pe usa de la intrare .
-Neatza , i-am spus eu incet , asezandu-ma pe canapea langa matusa Alice .
Jake veni dupa mine si se uita la noi uimit de ceva anume .Era confuz , dar de ce ?
-Bun ce s-a intamplat ? a intrebat el curios .
- E vorba de cineva , a spus Carlisle , aparand si el in sufragerie si sprijinindu-se de perete .
- Cineva , a incercat sa faca pe Renesmee sa creada niste minciuni , care nu erau adevarate , cineva care poate intra in mintea unui vampir , schimbadu-i visele , exlica tata privindu-ma atent .
-Deci stiti de visul meu ? am intrebat eu , ridicandu-ma de pe canapea .
-Da , spuse matusa Alice , insa ne e teama de cel ce a facut asta .
-Ce vrei sa zici ?
-Am avut si o viziune , seara trecuta , erau niste vampiri care veneau , care se apropiau incet , insa erau numai doi , explica Alice cu mare atentie sa nu uite ceva .
-Poate ca ar trebui , sa lasam momentan asta deoparte si sa vedem ce se va intampla , daca Alice , va mai avea vreo viziune sau ceva de genul asta , a spus Carlisle privindu-ne pe toti .
-Pregatiti de scoala? intreba Alice entuziasmata .
-Sigur , hai toata lumea , imbracarea , spuse mama , apoi am plecat cu Jake in camera mea sa ma pregatesc .

Capitolul 12 - vestea
La scoala din nou . Incepuse sa-mi displaca unele ore de scoala ,insa imi placea sa imi fac prieteni noi .Desi foarte putini , aveam cativa , care nu stateau cu mine foarte mult timp .Majoritatea timpului mi-l petreceam cu familia mea . Sau cum era la scoala , toti frati adoptivi a doctorului Cullen . Era amuzant sa fim frati ,dar uneori chiar nu-mi placea sa-i mint pe ceilalti desi trebuia .
Nimeni , nu trebuia sa afle ca sumtem vampiri , chiar adac uneori poate fi un lucru bun .De exemplu ce s-a intamplat cu mama si tata .A aflat ca este vampir si s-a indragostit de el , mai mult atunci .
- Hei , Renesmee vii ? ma intreba mama ridicandu-se impreuna cu ceilalti de la masa .
-Sigur , am spus eu revenindu-mi din visare .
Am luat-o de mana pe matusa Rosalie si ne-am indreptat imrepuna spre clasa .Cand am ajuns m-am asezat cam prin ultima banca , iar matusa mea se aseza in fata mea .Dupa cateva minute , o fata se aseza langa mine .Imi parea cunoscuta insa nu stiam de unde . Incercam sa mi-o amintesc , insa nu reuseam .
-Buna , a spus ea usor.
-Buna !
- Uite , sunt noua pe aici , ai putea sa-mi arati locurile ?
-Sigur . Eu sunt Renesmee....
-Ma numesc , Anna si de abia m-am mutat aici .
-Ok , am spus eu apoi am incercat sa fiu atenta la lectie .
Deodata , am vazut-o pe Rosalie , cum se ridica si pleaca din sala , pretinzand ca ii este rau .Da sigur ! Se intamplase ceva , si probabil ceilalti o chemasera , dar unde ?
Vroiam sa aflu sa stiu , ce se intamplase , insa eram prinsa aici , la ora de engelza .Si inca mai era jumatate de ora pana la sfarsit . Ce puteam face ?Nimic , trebuia doar sa astept si sa sper ca nu este nimic de rau .Sau daca ma gandesc mai bine , cand nu era ceva de rau ?Doar e Forks,cand a fost ceva normal aici ?
Ora aceea trecu foarte incet , numarasem fiecare minut , pana cand se auzit soneria si am tasnit in viteza pe langa noua mea colega de banca .An iesit din clasa si am inceput sa-i caut pe ceilalti . Unde erau ?Nu-i gaseam pe nicaieri . Acuma , eram convinsa cel putin ca ceva cu adevarat rau se intamplase .M-am dus in curte si am vauzt ca masina lu tata inca era acolo , exact cum o lasase cand am venit la scoala .In scurt timp , m-am plictisit sa-i caut de nebuan prin toata scoala si am luat telefonul si l-am sunat pe Jake , trebuia sa stie ceva.
-Alo, Jake , unde esti ?
- Renesmee ? Pia acasa la tine , sunt , cam cu toata familia ?De ce ?
-Jake ce s-a intamplat ?
- Probleme , vin acuma sa te iau , a spus el si a inchis telefonul .
Am asteptat in fata scolii pana l-am vazut pe Jacob venind si ne-am intors acasa .Eram foarte curioasa sa vad ce se intamplase , vroiam sa stiu adevarul .
-Deci azi e ziua de chiulit in familia Cullen sau ce ? intreba Esme , trecand prin fata mea in timp ce am intrat in casa .
-Deci , acum sunt aici . Ce s-a intamplat ?
-Intrusul ... intrusul din visul tau este aici , Alice l-a vazut venind aici in Forks , imi spuse Jacob .
-Defapt e o instrusa Jake , il corecta matusa Alice .
Deci , acel cineva care imi invadase mintea era acum aici , cautandu-ma , incercand sa-mi faca ceva .Dar de ce ?Ce vroia de la mine ?Daca era acel vampir pe care eu il vazusem in vis ?Desi , era probabil nu vazusem pe nimeni , care sa semene cu el , si Alice spusese ca este o fata .Cel din visul meu era un baiat .
Am mai stat putin cu ei , apoi m-am dus sus si m-am asezat in pat . Vroiam sa ma gandesc la tot ce se intamplase in ultimele doua zile si sa le pun la cap , desi probabil nu voi ajunge la nimic , nu strica daca incercam macar.

Astept , comentarii , critici pareri , orice .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyMar Iun 01, 2010 9:22 pm

First. Smile Edit dupa ce citesc. Smile

Asa...cam tarziu editu', dar:))
Pai...ma bucur ca totul a fost doar un vis...eu zic ca Anna este fata despre care vorbeste Alice :-? parerea mea.
Inca mai ai destule greseli de tastare, poate ca daca ai timp le remediezi. Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyJoi Iun 03, 2010 2:25 am

Da , cam tarziu , dar stii mai tarziu decat niciodata .So... ma bucur ca ti-a placut .Sper sa mai am si alte pareri la next-ul asta . Pana la celalalt mai este pentru ca si deoarece am iar pana de idei .

Citat :
Inca mai ai destule greseli de tastare, poate ca daca ai timp le remediezi.
So..... iti sugerez ceva . O data , cand o sa citetsi ceva , gandestete numai la povese fara ortografie , ook ? Nu ti-o zis de rau sa stii .

Citat :
eu zic ca Anna este fata despre care vorbeste Alice

Pai cam asa ceva .. insa mai e ceva in legatura cu Anna , ceva de care nu stiti .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyJoi Iun 03, 2010 7:53 pm

Citat :
So..... iti sugerez ceva . O data , cand o sa citetsi ceva , gandestete numai la povese fara ortografie , ook ? Nu ti-o zis de rau sa stii .
As vrea sa pot, dar m-am invatat sa citesc lucruri scrise corect din punct de vedere gramatical. Neutral Si mai ales ca am probleme cu ochii cateodata...cel putin e inestetic. :-?
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptySam Iun 05, 2010 2:47 am

Capitolul 13 - intre bine si rau
Cu fiecare secunda care trecea , noaptea era mai aproape , intrand in tot ce ii iesea in cale. Aducea , intuneric si uneori eram speritata de toate lucrurile care se puteau intampla dupa lasarea serii .Conosteam intunericul ca pe o raza a raului care se apropia cu fiecare secunda , iar lumina ca o inima buna care m-a invatat sa zambesc.Dar poate toate acestea erau doar minciune , ale unei minti care se temea de necunoscut .Acum , chiar nu stiam ce imi rezerva destinul si nici macar Alice nu putea vedea ce se va intampla in continuare .Umbrele destinului nu au hotarat ce se va scrie in urmatorul capitol al vietii mele . Dar puteam spera , puteam incerca sa-l schimbam .Sa luptam pana la capat . Dar daca lupta dintre bine si rau va incepe , iar noi vom disparea cu fiecare secunda , luati de o adiere de vant ? Va fi doar vina mea .
Imi era frica de acel vis si de tot ce vazuse matusa Alice in acele viziuni despre viitor .Daca totul se va intampla exact cum a fost acolo , daca Aro , Caius si Marcus vro vrea sa ma distruga dinnou ? Va trebui sa lupt , mai tare decat as fi facut-o vreodata .Insa , daca destinul va alege sa fie de partea lor ?Atunci cu siguranta totul se va termina , ne vor distruge pe toti . Vor fi fericiti ca au distrus unul din cele mai mari clanuri .
Dar daca voi ramane in viata ii vor razbuna....
Ce tot spuneam eu ?Sunt mai puternici , eu sunt doar un vampir , scuze , pe jumatate vampir , care nu poate face mare lucru , nu le pot face fata ! Trebia sa cred ca daca va trebui sa luptam , vom castiga . Insa era doar o dorinta , nu eram sigura ca se va indeplini...
Acum , se apropia intunericul si cuprindea tot ce era in camera mea .Dar pe mine nu ma va cuprinde .Eram o fiinta a intunericului , dar si a luminii .Vroiam sa ramana asa si sa nu trebuiasca sa aleg intre cele doua , intr-o zi .
Stateam pe pat uitandu-ma la stele care au aparut odata cu intunericul . Dar ele ce erau ?Probabil erau doar o portita de scapare din mainile noptii .
M-am intors si m-am ridicat de pe pat , uitandu-ma la mine . Incercam sa ma analizez fara a scapa niciun detaliu .Cine eram eu ?Acum eram doar o mica fata care era speriata de niste minciuni pe care intr-u fel le credea adevarate .Era o fiinta , care se indoia de propriul destin .
Insa asta , chiar nu eram eu . Dar ei ?Acesti vampiri din acea camera , cine erau ? Ei erau doar niste vampiri buni care faceau un plan prin care sa ma apere de o posibila amenintare a Volturilor .Dar de ce? Totul ar fi mult mai bine , fara mine , daca eu nu as fi fost , nu ar mai fi fost nicio problema acum .
Oglinda imi arata tot adevarul pe care pana acuma , chiar nu l-am vazut , toate lucrurile false care erau in viata mea .Imi facusem in 5 minute , un mic jurnal al vietii c ajutorul ei .
Am vazut ca ceva straniu imi aparu pe mana si m-am uitat :
Lasa in urma o singura lacrima ca sa iti aduci aminte de cei care te-au urat in secret...
Lasa in urma un singur mesaj ca sa stie a te-au pierdut printre umbrele destinului ...
Lasa in urma un trecut , ca sa iti aduci aminte ca prezentul iti rezerva adevar...
Aveam dreptate , asta era ceea ce trebuia sa fac acum .Sa las in urma tot si sa plec in viitor chiar daca este bine sau rau .Am luat incet pixul , fara sa stiu ce voi gandi cand il voi aseza pe hartie si am inceput sa scriu .
Acum va trebui sa aleg intre bine si rau si sa-mi iau la revedere . Sa stiu ca am luat decizia potrivita in ziua in care am plecat ...
Am fost luata de o adiere de vant si am fost purtata de val in viitor ....
Renesmee Carlie Cullen
Biletul ... l-am luat si l-am pus pe singura masuta din camera mea ,apoi m-am asezat pe fereastra si am inceput sa ma gandesc la ce eram sa fac .Ii voi lasa pe toti in urma si voi disparea .
Alice.... matusa Alice , care ma placea atat de mult si cu care m-am inteles mereu , persoana careia ii spuneam intotdeauna ce aveam pe suflet era ea .Imi va fi dor de zilele cand mergeam impreuna la cumparaturi si de zilele in care faceam petreceri cand ceilalti erau la vanatoare .


Next , restul pe data viitoare dupa vreun coment . Astept parerei si critici .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 27
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyDum Iun 06, 2010 9:07 pm

ahaaaa...deci asa il omorai pe jake Smile))
si eu care credeam ca un anumit vampir care incepe cu "e" si se termina cu "dward" o sa aiba legatura cu asta Smile)
e triiist Sad(
chiar nu mai am cuvinte Sad
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyLun Iun 07, 2010 2:00 am

Matusa Rosalie ... persoana care ar fi facut orice ca eu sa fiu fericita , imi va duce dorul cu siguranta .Imi lua apararea mereu , dar acum trebuia sa las asta in urma si sa incep sa ma descurc singura .
Mama , probabil ca va fi trista insa va trebui sa accepte adevarul si sa indure .imi va fi dor de ea, dar o voi iubi mereu , orice s-ar intampla .
Tata... daca atunci cand trebuia sa ma nasc , ar fi vrut ca eu as nu fiu , pentru ca as fi distrus-o pe mama , acuma va fi fericit , cred .
Dar... Jake , lui ii va parea rau ca am plecat , ca l-am lasat singur .Eram sufletul lui pereche si ar fi facut orice pentru mine .Probabil ca ma va urmari si m-ar pierde incercand sa ma ajunga .Chiar nu vroiam sa-l ranesc in felul asta dar trebuia .Trebuia sa plec acum si sa las totul in urma .
M-am intors spre camera mea si in sufletul meu mi-am luat la reveder , de la tot . De la casa in care am stat cativa ani , de la persoanele pe care le numeam familia mea .Insa , un simplu bun ramas nu era de ajuns pentru unii .Chiar atunci Jake intra in camera si se uita surprins la mine .Parca si-ar fi dat seama de ce am de gand sa fac , insa nu putea . Probabil se citea tristetea in ochiii mei plini de lacrimi , cu care ill priveam intens fara sa-mi mut privirea vreo secunda .
-Renesmee , ce s-a intamplat? m-am intrebat el venin la mine si stergandu-mi lacrimile de pe fata .
-De ce ? De ce m-ai mintit Jake ? l-am intrebat eu , luandu-i mainile de pe mine .
-Poftim ?Renesmee ce vrei sa spui ?
-Imi pare rau , Jake , am spus eu apoi am iesit pe geam si am plecat in padure .
L-am lasat pe Jake , in camera mea , surprins de ce se intamplase .Nici macar nu stia ce era acum in sufletul meu si ce tocmai facusem .Il ranisem cu adevarat , insa chiar nu merita .Jake fusese foarte sincer uneori si imi parea rau .Insa trebuia sa fac asta .
Am alergat rpin padure si m-am oprit langa un copac .M agandeam , daca este cu adevarat bine ce faceam . Dar nu stiam asta cu adevarat .
Am privit copacii din jurul meu pana cand privirea imi fu distrasa de doua pelerine negre care aparura de nicaieri ...
Ma priveau continu , iar uneori se apropiau cu cate un pas de mine .Imcepuse sa imi fie frica si as fi vrut sa plec , dar nu aveam unde.
Nu isi aratau deloc , adevarata identitate asa ca nu aveam de unde sti cine sunt .Puteai sa le descrii prin persoanele noptii.Pelerinele erau negre si iti dadeau impresia ca in spatele lor ar fi ceva rau .
Deodata ince sa-mi fie rau si am lesinat .Am simtit cum una din acele persoane s-a apropiat de mine si mi-a atins fruntea cu mana ei rele .Atunci un fior mi-a traversat corpul si nu am mai putut gandi....
Poate ca totul s-a terminat aici si acum .Dar in cele din urma m-am trezit intr-un vis .Totul era alb , inafara de doua usi .Una era rosie ,fiind scris pe ea ,, Bine,, si un aera neagra , fiind scris pe ea ,, Rau ''
Ziua aceea sosise acum...va trebui sa aleg intre bine si rau , sau poate sa aleg intre a fi sau nu impotriva familiei mele ...
Acum trebuia sa iau cea mai mare decizie din viata mea ....
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyMar Iun 08, 2010 9:30 pm

Tu!
Ma lasi intr-un suspans total! Habar nu am ce o sa aleaga Renesmee! :-?
Nexturile mi-au placut. Succes la scris Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyJoi Iun 10, 2010 3:10 am

Capitolul 14 - adevar
Am avut un vis sau poate era realitate , dar cand am deschis ochii am stiut ca ea a plecat . Se indeparta usor , cu fiecare secunda in care soarele apunea in urma ei . Vantul , aerul revoltat , a incercat sa dea timpul inapoi sa o faca sa se razgandeasca , dar nu reusea .Totul era in zadar acum .Nimeni nu o mai puea opri , va poatea ajunge acolo unde isi doreste , sau poate a ajuns deja .La limita . Poate ca va gandi si va alege binele sau poate , va fi furata de o lacrima pe care a lasat-o in urma pe fata mea si va alege raul . Stiam ca totul s-a terminat , pentru noi si ca probabil nu o voi mai vedea vreodata , dar vroiam sa-mi aduc aminte cumva de ea . Insa , de fiecare daca cand o vedeam in mintea mea , tristetea si dorul fata de ea , crestea din ce in ce mai tare .
Am clipit pentru ultima data in acea zi , iar ea a disparut . Umbrele destinului imi furase comoara cea mai valoroasa pe care o avea. Acum , era doar o amintire . A fost un inger care si-a luat zborul si a plecat in viitor ...dar si-a lasat o parte din dorinte in urma scrise pe o foaie a imaginatiei . Ma inselam . Era un scurt ramas bun , pentru ami da seama ca nu pot face nimic sa indrept lucrurile acum , pentru ca este prea tarziu . Cu ochii plini de lacrimi si durere , am citi mesajul ei , parca la fel de dureros ca si cum i-ar fi fost greu sa-l scrie :

,, Acum va trebui sa aleg intre bine si rau si sa-mi iau la revedre de la tot . Sa stiu ca am luat decizia potrivita in ziua in care am plecat .Am fost luata de o adiere de vant .. . si am zburat in viitor ,,

Era atat de trist si fara sens aproape . Imi era frica ca ceva era sa i se intample si eu nu voi fi langa ea. Dar nu puteam sa fa nimic , atata timpm cat umbrele sunt de partea ei . Nu o puteam aduce inapoi , poate va fi nefericita . Dar poate nu eram eu sufletul ei pereche si numai era indragostita de mine .Daca iubirea noastra s-a sfaramat in mii de bucati , atunci orice ar fi fost atunci intre noi , este acum istorie . Dar voi suferi , voi avea imagini ce imi vor aminti ca a fost canva aici .
Am plecat si eu , am coborat jos indepartandu-ma usor de camera ei , amintindu-mi de zilele in care ea era aici.Si acum numai este ...
Intram incet si inca suparat de ceea ce se intamplase si ii priveam pe toti , incercand sa nu par ca sunt suparat .Insa probabil , nu puteam ascunde si cred ca deja stiau ca ceva mi se intamplasera .Bella s-a apropiat de mine si a incercat sa-mi zambeasca putin , incercand sa ma faca mai vesel .Dra nu reusea .Acum , totul s-a oprit pentru mine , exact cum totul se opreste pentru o fiinta ca ei cand este trasnformata . Cand , Renesmee se va intoarce , timpul va porni dinnou , dar acum este un ceas care s-a defectat si a pierdut cursul vietii .
-Jake , ce s-a intamplat ? intreba Alice , intrand ca un vartej in sufragerie . De parca nu stia ce se intamplase .
-Renesmee a plecat , am spus eu privind-o mirat ca nu stia .Am vazut-o pe Bella cum se ridica in picioare si isi spunea intr-una ,, nimic nu s-a intamplat,, nimic nu s-a intamplat,, .Dar intr-un fel sau altul , va trebui sa accepte adevarul .Ceva se intamplase , ceva ce avea legatura cu fiica ei . Renuntase la tot , la noi , la mine... si a plecat .
-Nu pot sa cred ca a facut asta , spuse Bella , asezandu-se langa Edward .
Era socata , stiam . Mi se parea normal , doar era fiica ei , o iubea si acum era singura .Orice i se putea intampla , cand nici macar nu este atenta .Insa , gandurile mele , au fost spulberate de un singur sunte care se auzi de la usa de la intrate .Rosalie , fugi repede sa vada cine este .
-Anna ? tipa ea suprinsa de persoana care aparuse la usa .
Fata nu statu mult la taclale cu Rosalie si intra in sufragerie fara sa o fi invitat cineva sau sa ii fi dat voie sa intre .Se uita la noi , la toti si probabil ne analiza . Ce cauta asta aici ? Hbar nu avea ce se petrece aici si ea vine asa fara sa zica nimic .O priveam cu atentie , fara sa o scap din privire .
-Scuze , sunt Anna si vreau sa va anunt ca stiu unde este Renesmee .
Daca nu ar fi pronuntat acel cuvant poate ca , nu ramaneam inlemniti cu toti .Stia unde este .Cum se poate ?Doar daca nu cumva ea a rapit-o . Avea noroc , ca erau toti aici . Ca daca aceste presupuneri erau adevarate , ea era deja rupta in mii de bucati .Dar am incercat sa ma calmez si sa vad ce are de spus si apoi sa actionez .
-Stiu , ce s-a intamplat cu Renesmee . Si daca vreti sa ma omorati , puteti sa o faceti .Insa vaa rog sa ma ascultati inainte , spuse ea incet , plina de incredere privindu-ne pe toti .
Mai statu putin , analiza fetele noastre si apoi continua :
-Sunt sora lu Chelsea . Pot sa fac multe lucruri , am multe puteri si de aceea Aro m-a vrut si pe mine alaturi de sora mea. Impreuna am avut misiunea , de a o rapi pe Renesmee . Prima data nu stiam exact ce vroia sa faca insa acum , chiar imi pare rau pentru ce am facut . Ea este la ei in Volterra , mai exact nu stiu , a spus ea parandui cu adevarat rau
-Deci... Renesmee este la Volturi . Asta ne mai trebuia acuma , spuse Edward lipind-se de perete .
Asta se intamplase cu Renesmee .Intr-un fel sau altul ei au reusit sa o convinga sa stea de partea lor , iar pe noi ne-a uitat .Era hipnotizata .Acesta era adevarul .Acum , poate ca puteam sa fac ceva daca stiam ce s eintamplse cu adevarat , poate aveam vreo sansa sa o aduc inapoi .M-am ridicat hotarat de pe canapea si am iesit pe usa , trantind-o...

Sper sa va placa capitolul 14 , este din perspectiva lui Jake .Astept commuri .
EDIT : Est jumatate din capitol , iar titlul s-ar putea sa-l schimb dupa cel termin sau poate il las asa .Titlul capitoului.


Ultima editare efectuata de catre Truechaos in Joi Iun 10, 2010 12:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyJoi Iun 10, 2010 3:13 am

First.
Edit maine. :d

-Edit-
Slava cerului ca acum merge. Neutral Firar el sa fie de forum.
Asa...mi-a placut Surprised si m-a lasat Surprised
Deci Anna este sora lui Chelsea...ma mir ca totusi le-a spus Cullenilor unde e Renesmee...ciudat :-?
Spor la scris si daca nu mai ai timp pt. vreun next inainte sa pleci, te asteptam la toamna:*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:19 pm

Ma bucur ca ti-a placut , si sa vezi ce o sa iasa . So... numai am timp de niciun next , pentru ca numai intru de acuma . Ne vedem cu un very big next la toamna . Astept mai multe commuri la next-ul asta .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyMier Aug 11, 2010 5:38 pm

hei girl ...am o veste rea din pacate ..... m-am hotarat sa rescriu fic-ul acesta dar ma voi apuca tocmai in toamna la inceperea anului .Deci nu va mai fi niciun next ..imi pare rau ca va las poate in suspans pana in toamna.Sper sa ma intelegeti .Ale poti sa-l inchizi ,t opicul.....o sa fac altul poate cand rescriu.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 EmptyVin Sept 10, 2010 10:16 pm

Next in 3 zile sau ficul ajunge la arhiva.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Continut sponsorizat





Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Umbrele Destinului
Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan-fic-
Mergi direct la: