Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Umbrele Destinului

In jos 
+5
Ale.
Corynelle;x
suicide.blonde
ToxicBlood
×ღ×|Never.Alone
9 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyLun Noi 30, 2009 3:31 pm

Trebuia sa lupt alaturi de membrii familiei Cullen sis a incerc sa nu-l ranesc pe Phil sau pe Ashton.
Deodata langa ei aparu si marea surpriza.Membrii familiei Cullen in persoana .
Erau nedumeriti si uimiti .Jasper incerca din rasputeri sa-I calmeze dar nu reusea. Totul era in zadar . Nu aveau nicio sansa sa-I invinga .Cand copii luni vor sti ca Ashton se lupta cu Aro vor veni aici .Sfarsitul volturilor se apropia cu fiecare secunda care trecea .
-Pana aici va fost! L-am auzit pe Aro spunand .
-Nu aveti cum sa ne invingeti! tipa Phil zambind .
Era convins ca nu vor reusi sa ne invinga si eu la fel . Dar aveam o presimtire rea in legatura cu asta. Ca si cum ceva nu ar merge bine si vom pierde lupta . Nu trebuia sa ma gandesc la asta , intr-un fel sau altul puteam castiga .
-Avem toate dovezile posibile care confirma faptul ca amandoi ati incalcat legile si ve-ti fi pedepsiti , mai ales tu Phil , marai Aro nervos .
Deodata acesta ne facu semn si am atacat .Fiecare cu perechea lui , iau eu cu Phil .


Ultima editare efectuata de catre Alice♥Bombonica in Lun Dec 21, 2009 3:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyLun Noi 30, 2009 3:52 pm

first

nu-i nimic laura....e bine si atat.
oricum fierbeam noi deci orice next cat de mic e perfect

Citat :
Era convins ca nu vor reusi sa ne invinga si eu la fel . Dar aveam o presimtire rea in legatura cu asta. Ca si cum ceva nu ar merge bine si vom pierde lupta . Nu trebuia sa ma gandesc la asta , intr-un fel sau altul puteam castiga .
chiar sper ca o sa piarda lupa ea...nu familia cullen.

ce pot sa zic?sper sa te revansezi si tu in vacanta de craciun Razz
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyLun Noi 30, 2009 4:06 pm

bine sa vad ce pot face , cand am timp mai scriu , in vacanta de craciun pun next mai mare dupa prima saptamana de vacanta .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyLun Noi 30, 2009 4:14 pm

ma gandeam eu!si ce bine pica zilele alea libere!ne da vacanta cu o sapt mai devreme!yuppy!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyLun Noi 30, 2009 4:30 pm

o da si eu ma bucur . ma duc si eu la bunici , scap de o saptamana de scoala . multumim mult celor care ni le dau . peste 2 saptamaani incepe vacanta .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMar Dec 01, 2009 3:05 am

Next mic, dar merge si asta Smile)
>Very Happy< e bine, vreau sa vad cum se incheie lupta :-?
Vad ca inca mai ai greseli de tastare Smile Incearca sa nu mai ai...ca in unele situatii chiar deranjeaza Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMar Dec 01, 2009 3:07 am

Nu se mai intelege nu-i asa ? Am sa incerc ale , promit , stiu mic dar atat am putut , sper sa mai scriu miercuri si sa pun un next mai lung
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMar Dec 01, 2009 7:50 pm

Pai,m-am reapucat sa iti citesc ficul.
Eram mult prea ocupata.dar am reusit.
Bravo!
Next;)
:*
Sus In jos
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMar Dec 01, 2009 7:55 pm

Lasa krista , cand ai tim p . Mersi . Sper sa scriu cat de curand
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Active Fusion
Graphician Vampire
Graphician Vampire
Active Fusion


Numarul mesajelor : 804
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Tecuci

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyDum Dec 06, 2009 8:51 am

nu stiu de unde n-am mai citit fic-ul tau, dar tu stii ca imi place...
l-am inceput prin vacanta de vara...nu stiu daca ai mai facut modificari, ceva...dar, oricum, n-am timp sa-l citesc in perioada urmatoare ca-s prea ocupata cu scoala Wink
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyDum Dec 20, 2009 4:12 pm

-Totul merege conform planului! Am spus eu bucuroasa .
-Copii lunii lipsesc , spuse Phil prudent impingandu-ma intr-un copac .
-Dargut! Dar nu esti la fel de puternic ca si mine , am spus eu aparand in spatele lui luandu-l prin surprindere .
-Cu acesti lupi ce facem ?
-Ceilalti trebuie sa soseasca in curand .
-De ce esti asa sigura ca vor veni?
-Vor vrea sa-l apere pe Ashton . Conducatorul lor nu va permite ca Ashton sa se lupte cu Aro .
-Dar …., am spus eu cand ultimii musafiri ajunsera la petrecere.
Toti erau uimiti . Aro inlemnise . Era foarte liniste . Volturii erau putin panicati . Mi se parea ca ii pot simti frica lui Aro . II era frica pentru ca stia ca o mare batalie e pe cale sa inceapa .. Nu era sigur ca poate pleca cu viata din Forks . Copii lunii erau mai puternici si ii puteau omori . Venise ziua in care lumea vampirilor scapa de ,, Cei mai reci vampire ,, Care au existat de mii de ani .
M-am uitat la toti I am observant ca ceva lipsea . Dupa putin timp mi-am dat seama ca acele clone facute de Phil disparusera . Reusisera sa le invinga . Acum ramasesem mai putini .
II priveam si am vazut ca toti erau speriati . Puterile lui Jasper erau dinnou inutile . Atmosfera era tensionata .
Deodata Edward zambi privind-o pe Jane . Probabil avea un lan . Nu puteam sa-mi dau seamam c ear putea sa-I scoata pe acesti vampire din problema.Nu intelegeam ce are de gand sa faca .
Toti varcolacii care erau acolo se laturara si toti ceilalti , pana si Ashton . Impreuna cu Phil am incercat sa inteleg ce vroiau sa faca .
M-am gandit la toate lucrurile care mi-ar fi putut da un indiciu .Nimic nu era logic .
Aveau un plan . Era ceva ciudat . Toti stateau si ii priveau pe Volturi . Aro , Marcus si Caius , erau nelamuriti .
Dupa putin timp , garzile Volturilor ni se alaturara si ii lasasera pe cei trei vampire singuri .
In scurt timp Jane isi intoarse privirea sper noi si apoi….



Putin din continuarea capitolului 7 . Imi pare rau atat am putut scrie azi . Mai scriu diseara si maine dimineata si maine va promit sa pun si jumatatea din capitolul 8 pe care am scris-o . Din pacat ceva tragic se va intampla u Bella , Edward si Renesmee in urmatoarele capitole incepand cu caipolul 8.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyDum Dec 20, 2009 9:29 pm

So, bine ca ai pus next Smile) il asteptam de ceva timp.
Acum...sti ca inca ai greseli, nu? Incearca sa nu mai ai!
Eu nu am timp sa ti le enumar pe toate dar, ti-am mai spus, inainte sa postezi ceva verifica daca ai scris bine.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyDum Dec 20, 2009 9:31 pm

Ok , am inteles . Pia cred ca maine pun alt next mai lung si am sa incerc fara greseli .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyDum Dec 20, 2009 10:54 pm

In afara de greselile de tastare,totul este minunat,bineinteles!I love your fic :X
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyLun Dec 21, 2009 4:21 pm

In scurt timp Jane isi intoarse privirea spre noi apoi a spus :
-Atacati acum! Spus ea apoi toti sarira pe Volturi .
Lupta pe viata si pe moarte incepuse . Dar nu stiam cum de garzile Volturilor ni se alaturasera . Mereu fusesera in potriva noastra .
Aro , Marcus si Caius au luptat cat au putut de mult , dar in cele din urma au fost infranti .Cativa dintre noi au facut un foc si i-au aruncat pe cei trei imaparati .Sfarsitul lor venise . Toti eram mandrii de ceea ce facusem .
-Am reusit ! spuse Jane uitandu-se spre focul mare din fata noastra .
-Poftim? Am spus eu nedumerita .
-Multumesc Edward de ajutor ., spuse Jane bucuroasa .
-Nu m-am asteptat la asa ceva !
-Imi explica si mie cineva ce se intampla? Am intrebat eu uitandu-ma la toti vampirii din jurul meu .
-Pai acesti lupi sunt din Quilete , aici cu noi erau doar cativa si au mai venit dupa aceea , ei nu erau Copii Lunii, explica Edward.
-Iar cu ajutorul lor si a celorlalti am reusit sa-I distrugem pe Volturi , spus eJane mandra .
-Tot nu inteleg , am spus eu privindu-I pe cei doi .
-Ce anume nu intelegi Katherine? Ma intreba Bella
-Voi sunteti garzi ale Volturilor . Sunteti rai . Ne urati . De ce ne-ati ajutat?
Jane statu putin timp pe ganduri apoi vorbi :
-Sufletul meu este bun Katherine . Pe dinauntru sunt un vampir bland asa cum sunt membrii familiei Cullen . Aro ma control ape mine , pe fratele meu Alec sip e toti ceilalti . I-am slujit pe Volturi fara sa stim ca este improtriva vointei noastre . Dar intr-una din zile s-a intamplat ceva . Ceva care a schimbat viitorul .Cineva mi-a rupt lantul cu blazonul Volturilor pe care il purtam la gat de atunci cand acestia m-au gasit . Cu el , Aro ne putea control ape toti si ne facea sa-l slujim pe el sip e Marcus si Caius . Dup ace mi-am amintit tot , m-am dus la Alec si I l-am rupt si pe al lui . Apoi Alec pe a celorlalti si asa mai departe . Aro nu a vazut ca nici una din garzile sale numai are la gat blazonul .Asa ca totul a fost foarte usor . Ne-am prefacut ca inca ii slujim ca ei sa nu-si dea seama de ceea ce se intamplase . Aici , Edward mi-a citi gandurile , si vazuse ce vreau s afac si Alice la fel . Ceilalti s-au luat dupa ei .
-Ba bucur ca au disoparut ! spuse Edward apoi am plecat impreuna cu Phil si Ashton
Acum totul se sfarsise . Cei trei vampiri care ne stapaneau si se credeau zei au fost distrusi pentru totdeauna .
Cand am vrut sa iesim pe usa Emmett vorbi:
-Hei Katherine , nu e bines a umblii cu doi baieti ! sus eel razand .
-Multumesc de sfat Emmett , am pus eu apoi am iesit pe usa si am plecat .
8.Dragoste pierduta
Acum eram acasa . Numai era nimic care ne putea desparti . Toti erau aici . Renesmee era langa mine si nu era in pericol . Edward si ceilalti erau si ei in sufrageria familiei Cullen .
Era foarte liniste . Nimeni nu spunea nimic . Sora mea Katherine please si nu stiam cand o voi vedea dinou .
M-am uitat la Edward si am vazut ca se gandeste la ceva . Dar nu stiam la ce . Oricum probabil imi va spune el , daca nu , o voi intreba pe Alice . Ea stia sigur .
Dupa putin timp mi-am mutat privirea spre Jane si celelalte garzi ale Volturilor . Cu totii stateau in picioare Numai eu si REnesmee stateam pe canapé si ii priveam curioase .
Deodata Emmett pleca de langa Jane si se aseza langa REnesmee .Mai statu putin pe ganduri apoi vorbi:
-Acum ca Volturii au murit , cine va conduce lumea vampirilor? Cine va sta in locul lor in Volterra ? Cineva trebuie sa-I pedepseasca pe cei care incalca legea . Daca numai sunt conducatori atunci probabil legile vor fi inculcate si s-ar putea ca oamenii sa afle de existenta noastra , spus Emmmett curios .
-Emmett are dreptate ! Cineva trebuie sa steain locul lor !Ne trebuie niste conducatori noi !
- Jane , Alec , Demetri , interesati? Intreba Edward .
-Imi pare rau ! Vreau sa incep o viata noua . Vreau sa ma schimb . Nu vreau sa mai fiu privita ca un vampire rau . Si nici Alec nu poate . Vrem sa lasam trecutul in urma . Vrem sa sa ne alaturam familiei vostre daca ne acceptati .
-Hei , Jane nu crezi ca ai nevoie de o garderoba noua ? intraba Alice bucuroasa ca va trebui sa mearga curand la cumparaturi .
-Desigur Alice , , dar va trebui sa o iei si pe Bella si pe Renesmee , altfel nu merg , spuse Jane privind-o pe Alice .
-Bella , nu poate . Nu prea o s-o mai vedeti de acum pentru un timp , explica Edward luandu-ma in brate .
-Ce ai de gand sa faci? Am intrebat eu curioasa .
Cine stie ce intentiona sa mai faca acum . Aproape niciodata Alice nu-mi spune deci stie despre ce este vorba .Pana la urma voi afla in curand . Imi va sune chiar el , atunci cand va vrea . Trebuia sa am rabdare doar .
-Ai sa vezi Bella ! spus el maraind la Alice . nu ai sa faci asta !
-Bine , ii vei spune tu atunci cand va sosi momentul ..
-Asa te vreau ! spuse Edward bucuros .
Deodata se facu dinnou liniste . Toti se gandeau la cine va conduce lumea vampirilor , dar nimeni nu avea nicio idée
Rosalie aflata langa Carlisle se gandea si ea . Trebuia sa alegem 3 vampiri care vor respecta legile asa cum au facut-o volturii , dar care sa nu fie la fel de cruzi ca volturii .
-Stiu cine va fi! Spuse Roslaie foarte increzatoare . Demetri , Felix si Alec . dar Alec va amerge uneori in volterra pentru o scurat perioada de timp . Insa Demetri si Felix vor ramane acolo . Iar celelelalte garzi vor st acu ei …
Dup ace Roslaie termina , Demetri , Felix , Alec si celelalte garzi , inafara de JAANE SI Heidi au placat spre Volterra .
Alice si Jane se pregateau de o cursa la cumparaturi . Heidi se hotara sa mearga cu ele .
M-am bucurat sa vad ca Jane si Heidi sunt dragute . Ca numai vroia sa ne distruga si ca a acceptat sa traiasca ca si Carlisle .
Eu stateam langa Renesmee si il priveam curioasa pe Edward .Ma intrebam ce vroia sa faca . Unde vroia sa ma duca . nimic nu stiam si speram sa aflu curand .
-Renesmee , du-te sit u la cumparaturi sau vezi ce face Jake , spuse Edward .
-Desigur , tati ! spuse renesme . Cred ca ma duc cu matusa Alice la cumparaturi .!
-Eu si Bella , , vom pleca pentru un timp ,,.
Mi-am luat la revedere de la Alice si celelalte si am plecat cu Edward . Nu stiam unde ma duce . mi-a pus o bandana la ochi si m-a indrumat el . Mergeam in continu si parca drumul nu se mai sfarsea .
Dar in cele din urma Edward se opri si imi dadu bandana jos .In jurul meu se aflau 10 vampiri cu pelerine negre , care ma priveau .
Edward numai era . Disparuse . sau mai bine zi fusese ,, inlocuit ,,.Cine ma adusese in padure la acei vampire , care probabil nu vroiau sa ma lase sa plec , nu era era Edward . Era altcineva .
Vampirul meu de care eram indragostita nu fusese nici la lupta impotriva Volturilor .
Cineva il luse pe Edward acnd nu fusesem atenti . Ma intrebam daca nu cumva era un plan de razbunare de la Aro . Dar asta nu era posibil .Acesta era mort cu adevarat .


Momentan ata am mai putut sa scriu . Mai un si maine . Astept , pareri critici si sfaturi si toate cele .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyLun Dec 21, 2009 5:08 pm

:O mama Smile) iarasi au luat pe cineva?
So, imi place. Doar ca nu ai precizat din perspectiva cui povestesti Wink trebuie sa spui...pentru ca [ virgula ] capitolul 7 e din perspectiva lui Katherine, iar 8 e din perspectiva Bellei.
Greselile de tastare s-au mai imputinat, dar tot ai grija...
Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyLun Dec 21, 2009 5:17 pm

Mai multa grija la greselile de tastare Wink
In rest totul e super interesant.Imi place ideea de a-i face pe ceialti Volturi buni...Anyway,e super :X
Neeext Very Happy
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMar Dec 22, 2009 3:08 pm

Deci , va zic inainte ca s-ar putea sa gasiti greseli de tastare pentru ca nu pot sa scriu in word ca tre' sa-l instaleze tata si scriu direct aici continuarea.

Acum nu trebuia sa ma gandesc la Aro. Eram intr-o situatie din care nu stiam cum sa ies . Imi era frica , pentru ca EDward nu era langa mine si nu ma pute apara asa cum face mereu . Nu stiam daca sunt destul de puternica in cat sa-i dobor singura pe cei 10 vampiri .
Cat eu ma gandeam la ce pot face ca sa scap , unul dintre ei veni in fata mea cand eu nu eram atenta .
Stateam ca o statuie privindu-l . Nu ma puteam misca deloc .Picioarele mele refuzau sa se miste catusi de putin .
Atunci am simtit cum mana lu intra in mine . Durerea era insuportabila .Nu intelegeam ce facea . Simteam cum deodata plec intr-un loc necunoscut lasandu-mi trupul in urma .
Cumva acel vampir reusise sa-mi fure sufletul . Probabil aceasta era puterea lui .
-Acum , Edward nu te va mai vedea niciodata Bella , spuse el scotandu-si mana cu tot cu mine din trupull meu .
M-a tras pana cand trupul meu ramase singur , intins pe frunzele din padure .In scurt timp mi-a dat drumul si am putut pleca .Acum Bella Swan murise pentru totdeauna .Edward nu o mai poate vedea pe scumpa lui sotie niciodata langa el .
Deja imi era dor de el si nu acceptam faptul ca nu ne vom mai intalni .
Chiar daca stiam ca sufletul pleaca de pe pmant cand nu mai sta in trupul lor , nu utem sa plec . Era ceva care ma tinea aici .
Acel lucru , erau persoanele pe care le iubesc .Imi va fi greu sa ma despart de ei . Dar pana la urma voi plcea . Probabil acolo unde voi ajunge o voi revedea pe Victoria si pe James .
Chiar daca nu voi mai trai pe pamant voi sta langa ei .Acolo voi fi mereu .
Ramasa in amintirea lor ca o persoana speciala .Dar aveam o singura dorinta acum . Vroiam ca Edward sa traiasca in continuare alaturi de REnesmee .Sa aiba grija de ea si sa o apere asa cum a facut cu mine .
Eu voi fi mereu langa ei chiar daca acestia nu stiu .Ii voi iubi mereu .Ii urmasem acum cursul vietii.Acesta se sfarsise si ,, nu puteam sa fac nimic acum ,,. Curand ceilalti vor vedea ce s-a intamplat si probabil Alice ii va spune si lui Edward .
Ma bucuram pentru ca Volturii numai existau , nu era nimeni care sa-l omoare pe Edward . Nimeni nu era de acord cu acest lucru .
Nu reusisem sa-mi iau la revedere de la el si imi parea rau .Dar nu stiam ce se va intampla .Probabil ca nici Alice nu vazuse .
Oricum acum era prea tarziu .Totul se sfarsise .
Acum disparusem printre mii de stele .


Mesajul trecut :
Citat :
O mama ) iarasi au luat pe cineva?
So, imi place. Doar ca nu ai precizat din perspectiva cui povestesti trebuie sa spui...pentru ca [ virgula ] capitolul 7 e din perspectiva lui Katherine, iar 8 e din perspectiva Bellei.
Greselile de tastare s-au mai imputinat, dar tot ai grija...
O da si sa vezi ce pateste bella . pana maine cred ca o sa stati in tensiune . dar cred ca daca am timp mai scriu acu ca mai am vreo doua pagini de scris.
Citat :
Mai multa grija la greselile de tastare
In rest totul e super interesant.Imi place ideea de a-i face pe ceialti Volturi buni...Anyway,e super :X
Neeext
Asa si mie mi-a placut ideea asta . Jane devine buna si altele , cine stie nu prea m-am gandit ce o sa se intample cu ea ca acuma ma ocup de Bella , ca se va intampla ceva cu ea , apoi sa gasesc o solutie si altele .
Ma bucur ca va place . pun next azi sau mine nu stiu sigur
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMar Dec 22, 2009 3:17 pm

Citat :
.Acum Bella Swan murise pentru totdeauna .
Rectific Wink) Bella Cullen pentru ca erau casatoriti Smile.


NUUUUUUUUUUUUUUU Sad(Sad( :O a omorat-o :O ce naibaaaaaaaaa Sad( NUUUU Sad
Ma lasi sa fierb aici in suc propriu Waiting cand ai timp pune nextul Smile):*
Si, intr-adevar, greselile de tastare se imputineaza cu fiecare next. Mentine-te asa.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMar Dec 22, 2009 6:55 pm

Measjul pentru ale:
Citat :
Rectific ) Bella Cullen pentru ca erau casatoriti .


NUUUUUUUUUUUUUUU (( :O a omorat-o :O ce naibaaaaaaaaa ( NUUUU
Ma lasi sa fierb aici in suc propriu cand ai timp pune nextul ):*
Si, intr-adevar, greselile de tastare se imputineaza cu fiecare next. Mentine-te asa.


Cu greselile de tastare ma bucur . si imi pare rau ca te las sa fierbi dar nu am ce face . Da , mai bine e Bella cullen am uitat .

next:
9.Singur pentru toteauna
Acum eram aici . Departe de ea , departe de toti ceilalti . Nici macar nu stiam unde sunt . Stiam doar ca ma aflam undeva in Volterra . Nu stiam de ce acei vampiri ma adusesera aici si nici cine erau . Peste tot era intuneric. Nu era nici o lumina care sa-mi poata arata locul unde ma aflam .
Dar ma gandeam la ea , acum . Vroiam sa fie langa mine acum , dar nu era .Imi era frica de ceva . presimteam ca ceva rau este pe cale sa se intample . Dar nu stiam de ce . Speram doar ca Bella sau Renesmee nu patise nimic si ca totul era in regula .
Deodata am vazut o lumina venind cair din fata mea . Eram intr-o camera mare . Usa se deschise usor si cineva intra . lumina se aprinse si am vazut-o pe Jane in fata mea , imbracata cu o pelerina neagra .
-Jane ? am spus eu surprins sa o vad .
-Edward , aici erai . Alice te cauta de ceva timp .
Nu intelegeam de ce Jane stia unde sunt . M-am uitatt peste tot si mi-am dat seama ca eram in vechea camera din palatul Volturilor in care fusesem cu ceva timp in urma si unde nu vroiam sa ma mai intorc vreodata .
-Jane , de unde stiai unde sunt? am intrebat-o eu curios .
Jane statea pe ganduri ca si cum sar fi gandit ce sa spuna . Ma intrebam daca nu cumva ea era cea care ma dusese acolo . Nu putea fi altcineva .Nimeni nu putea intra aici , inafar de vampiri , de volturi si de garzile lor .
-Demetri te-a vazut cand Emillia aici si mi-a zis .
Emillia , vechea mea dusmana . Imi promisese ca se va razbuna si a facut-o . dar de ce ma adusese aici ?
Am stat putin pe ganduri , apoi mi-am dat se4amam de ce . Toate se legau acum . Vroia sa fiu departe de Bella . Emillia ii facuse ceva si nu vroia ca eu sa aflu . Fiind foarte departe de ea , nu puteam sa le citesc gandurile si nu puteam sa stiu ce au de gand sa faca .
-Jane , Bella e bine ? am intrabat-o eu uitandu-ma la ea.
Ea statu iar pe ganduri . Sigur Bella patise ceva si lui Jane iii era greu sa spuna .
-Edward , Bella este ........ Bella este moarta .
Am simtit ca o sa cad in curand din picioare . nu puteam s acred ca Bella era moarta .
Nu am putut .Nu aveam cum sa o oprec . Stiam ca odata va veni si aceasta zi . Ziua in care o voi pierde . Cea mai rea zi din eternitatea mea .
Am incercat sa opresc acest lucru dat nu puteam . Daca ea nu ma intalnea aceasta zi nu venea .
Dar acum era prea tarziu .Ea plecase .Speram ca macar ea sa nu ajunga intr-un loc in care sa nu fie fericita .Dar ear imposibil.Singurul loc in care Bella era fericita era locul in care existam si eu .
Eternul targ cu moartea numai era .Mi-o luase pentru totdeauna .Nu o voi mai vedea niciodata .
Moartea ne despartise....
Am luat telefonul , si am sunat-o pe Alice . Vroiam sa vorbesc cu ea . Sper fericirea mea aceasta raspunse repede :
-Alo ? spuse cine cu o voce trista . La telefon era o persoana care lanea . Cu siguranta nu era Alice . Dar atunci cine ar fi putut sa raspunda la telefonul surorii mele ?
-vreau sa vorbesc cu Alice , am spus eu si apoi acel cineva ii duse telefonul lui Alice .
Am asteptat putin pana cand Alice veni la telefon:
-Edward , imi pare atat de rau ?
-Nu ai vazut ? Nu pot sa cred Alice , nu pot . Spune-mi te rog ca Bella nu e moarta , te rog Alice ., i-am pus eu .
-Edward , bella e moarta . Numai putem face nimic acum .
- Ba da Alice , putem face ceva ! i-am spus eu hotarat .
-Edward nu face , asta , ea ar vrea ca tu sa traiesti!
-Eu nu pot sa traiesc fara ea alice , am spus eu apoi am inchis telefonul .
Acum , era momentul . Bella era moarta si eu nu puteam sa traiesc fara ea . Volturii murisera si trebuisa gasesc pe altcineva care ar vrea sa ma omoare . Doar daca ....., atunci mi-a venit o idee . Emilli a era in Forks acum cu siguranta . Ea era raspunsul . Singura persoana care vroia sa ma omoare era acum doar ea .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMar Dec 22, 2009 7:21 pm


Citat :
-Demetri te-a vazut cand Emillia aici si mi-a zis .
N-am inteles partea asta:-??

Citat :
La telefon era o persoana care lanea .
Care ce?

Ai grija ca numele de persoana se scriu cu litera mare, la unele tu ai scris cu litera mica. Ai grija in continuare cu greselile de tastare.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyMier Dec 23, 2009 1:28 am

Citat :
Citat :
Demetri te-a vazut cand Emillia aici si mi-a zis .
N-am inteles partea asta:-??
Citat :
La telefon era o persoana care lanea .
Care ce?

Ai grija ca numele de persoana se scriu cu litera mare, la unele tu ai scris cu litera mica. Ai grija in continuare cu greselile de tastare.



Deci acolo am scris gersit . Era : demetri te-a vazut cand Emilliam te-a aduc aici si mi-a zis . iar dincoace era : la telefon era o persoana care plangea . ai sa vezi cine era dra nu prea conteaza , ups cu numel . greseala mea . am sa fiu mai atenta .cu greselile de tastare nu am avut ce afce ca am scris directa aici , si nu pe word . acum l-am pus si scriu acolo si corectez.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyJoi Dec 24, 2009 3:05 am

Repet:sa fii mai atenta cu greselile de tastare.
Continuarea este minunata,ca de obicei si foarte emotionanta,dar sunt de parere ca ar fi trebuit sa accentuezi umpic mai mult sentimentele lui Edward cand Bella a murit.Oricum,succes in continuare,faci o treaba minunata!
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Active Fusion
Graphician Vampire
Graphician Vampire
Active Fusion


Numarul mesajelor : 804
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Tecuci

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyJoi Dec 24, 2009 4:17 am

wow...imi plac next-urile
e...foarte impresionanta toata povestea...dar imi pare rau de Bella...sper, totusi, ca o vei putea readuce cumva in scena...
e frumos!!!!!! Very Happy
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyJoi Dec 24, 2009 8:45 pm

Citat :
Repet:sa fii mai atenta cu greselile de tastare.
Continuarea este minunata,ca de obicei si foarte emotionanta,dar sunt de parere ca ar fi trebuit sa accentuezi umpic mai mult sentimentele lui Edward cand Bella a murit.Oricum,succes in continuare,faci o treaba minunata!


Pai o sa le accentuez dar mai incolo cred , sau chiar aici sar putea , nu stiu sigur ca acuma vreau sa fac ceva cu edward , oricum o sa le accentuez acusi , ma bucur ca av place .


Citat :
wow...imi plac next-urile
e...foarte impresionanta toata povestea...dar imi pare rau de Bella...sper, totusi, ca o vei putea readuce cumva in scena...
e frumos!!!!!!

Multumesc mult . e ai sa vezi tu ce se intampla mai tarziu cu ea si asa mai departe . incerc sa scriu azi daca pot


Si next-ul

Am lasat-o pe Jane in Volterra si m-am indreptat sper forks . Cand Am ajuns la aeroport , am luat avionul si m-am indreptat sper casa . Acolo unde era si Bella . Ultimul loc in care o voi mai vedea de acum . O ultima amintire ramasa in mintea mea si a lui Renesmee cu privirea ei blanda , asa cum era Bella mereu . O zana care a disparut pentru totdeauna printre miile de stele .
Imi era dor de ea . De acum nu mai puteam vedea niciodata .Ma simteam vinovat . Era numai vina mea . Trebuia sa am mai multa grija . Jake avea dreptate . Nu o meritam . Nu dupa tot ce i-am facut .Imi vor lipsi ochii ei blanzi si plini de fericire , asa cum erau mereu, buzele ei reci.
Drumul mi se paru foarte scurt . Acum ajunsesem in Washinton si plecam sper Forks . Cand am ajuns m-am gandit unde putea fi Emillia.Atunci le-am auzit gandurile fratilor mei .
,, Gata asta numai e jaoca acum , o voi intreba pe Alice unde este Emillia si o sa-i arat eu ce inseamna ca te pui cu familia Cullen , gandi Emmett nervos.,,
,,Cu siguranta nu te va lasa Rosalie ,, gandi Alice .
,, Gata , ma duc la ea ,acum ,, gandi Jake . E in padurere si voi ajunge usor la ea ,,.
Am incercat sa numaia scult ce gandeau acestia si aam incercat sa ma calmez .Deodata suna telefonul si am vazut ca era Alice , sora care nu te lasa niciodata in pace chiar si atunci cand stie ca esti foarte suparat si nu vrei sa vorbesti cu nimeni . Dar am raspuns desi nu vroiam , cred ca vazuse ce aveam de gand si suna ca sa-mi zica sa nu fac asta .
-Edward , Bella nu ar fi vrut acest lucru . Edward !
-Alice , nu-mi pasa ce vroia ea cand a murit . Acolo voi fi cu ea pentru totdeauna .
-Edward nu fa asta , Renesmee a plecat ! mi-a spus ea ingrijorata .
-Alice , sunt rapit doua zile si tu nu poti avea grija de nimic si mai vezi si viitorul . , am spus eu tipand nervos la ea , apoi i-am inchis telefonul .
Saraca Rrenesmee , ii intelegeam durerea . Una dintre cele mai iubite persoane din viata ei , plecase si nu mai veea niciodata . Si mie imi era greu . Si mi-am dat seama ca nu merita sa fac ceea ce vroiam . Alice avea dreptate , Bella nu ar fi vrut sa fac asta. Ea vroia ca eu sa traiesc alaturi de Renesmee si sa-mi continui viata chiar daca ea numai era langa mine . Asta ar fi facut-o pe ea fericita .
M-am gandit sa ma duc la ea . Cu siguranta nici Charlie nu putea sa suporte ideeea ca ea numai este si sigur ar fi dat vna pe mine . Dar asta era adevarat . Uneori adevarul doare . Probabil vroia sa ma impuste chiar in momentul in care ma vedea . El nu stia ca nu putea dar Bella stia .
Cand am juns la moramantul ei , incepu ploaia . Si cerul plangea , de durere . Ramasesem singur fara marea mea iubire . de acum sufletul meu era trist , trist pentru totdeauna . Ramas cu o amintire ce nu va disparea niciodata . Privirea Bellei imi va ramane mereu in minte si nu o voi putea vedea niciodata .
Deodata cineva aparu in spatele meu si nu stiam cine-i . M-am intors si am vazut-o pe Emillia care o tinea in brate pe Renesmee . Deci la ea era fetita mea . Nu puteam sa cred . Acum o pusese si pe Bella si pe Renesmee in pericol . Ma uram pe mine .
-Emillia las-o pe Renesmee in pace , da-i drumul , i-am psus eu maraind nervos la ea .
-Imi pare rau pentru tine , dar nu . Alege acum , Edward Cullen , tu sau fata .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyJoi Dec 24, 2009 8:57 pm

OMG :x E superb nextul asta :X O urasc pe Emillia si imi pare asa de rau pentru Edwrd ca are de suferit atatea pierderi....
Next Very Happy
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 1:15 am

Frumos next! Dar la unele pasaje nu prea inteleg...si ai grija mare la numele proprii, pentru ca sunt foarte importante!
Cius :*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:06 am

God laura acum am vazut ca ai pus next (mercie ca mi-ai zis :*)
Bella MOARTA???vaaaaaai!!!
si eu care credeam ca le-am vazut pe toate!
saracul Edward Sad(((((
deci e putin zis ca o urasc pe tipa aia Emillia...PUTIN SPUS!
ce o sa faci cu Edward?si cu Renesmee?
o doamne chiar stii cum sa lasi in suspans!!
NEXT!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:10 am

Citat :
God laura acum am vazut ca ai pus next (mercie ca mi-ai zis :*)
Bella MOARTA???vaaaaaai!!!
si eu care credeam ca le-am vazut pe toate!
saracul Edward (((((
deci e putin zis ca o urasc pe tipa aia Emillia...PUTIN SPUS!
ce o sa faci cu Edward?si cu Renesmee?
o doamne chiar stii cum sa lasi in suspans!!
NEXT!

E asta da susupans adevarat . sa vad sa ma gandesc ca nici eu nu stiu sincer . pun next sambata ca atunci pot , pana atunci stati in suspans nu am ce sa va fac
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:20 am

mica si rea!dar lasa....acum e craciunul si te inteleg ca nu ai timp....asteptam cuminti pana sambata Very Happy
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:29 am

Citat :
mica si rea!dar lasa....acum e craciunul si te inteleg ca nu ai timp....asteptam cuminti pana sambata

Asa micuta si rea cu idei super Twisted Evil si cu planuri mama mama Twisted Evil . sa vezi de cine da edward acusi , dra numai zic nimic imi trag fiermuarul la gura si tac pana sambata. dar a fost dupa parerea mea soc la faza cu bella , nimeni nu se astepta la asta.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:32 am

la faza cu bella chiar nu se astepta nimeni...da acum ma uitam eu prin spate....o bomba a fost si faza cu jake-vampir =)))
inca mai sunt socata de asta.....acum abia mi-am potolit plansul Razz
abia astept sa vad ce iti mai trece prin capusor!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:36 am

Citat :
la faza cu bella chiar nu se astepta nimeni...da acum ma uitam eu prin spate....o bomba a fost si faza cu jake-vampir =)))
inca mai sunt socata de asta.....acum abia mi-am potolit plansul
abia astept sa vad ce iti mai trece prin capusor!

Ai palns ? waw , la asta nu m-am asteptat . asa si faza cu jake a fost bomba si ma mai gandesc la una si cred ca deja o am si o sa vina curand . pai ca sa-mi reuseasca chestii de genul asta , imi fac idei principale pe care ledezvolt si imi vin idei cum e aceea cu bella si jak . faza e ca mereu ma gandesc la 11 noapte atunci am sursa de inspiratie super 100%
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:38 am

si eu la fel =)))
cand am vrut sa imi fac odata fic (in vara...demult) la 11:30 cautam nume de personaje...ideile inca le am da nu am timp sa scriu DELOC!
oricum ma gandesc:ce poti sa mai scoti?familia cullen varcolaci?
o si (pentru mine cel putin) bomba a fost si faza cu victoria matusa bellei(am retinut bine?)
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:41 am

Citat :
si eu la fel =)))
cand am vrut sa imi fac odata fic (in vara...demult) la 11:30 cautam nume de personaje...ideile inca le am da nu am timp sa scriu DELOC!
oricum ma gandesc:ce poti sa mai scoti?familia cullen varcolaci?
o si (pentru mine cel putin) bomba a fost si faza cu victoria matusa bellei(am retinut bine?)

nu , asta nu ai prins-o . victoria surora bellei . asa era . e , cum zicea nndreea , vampirolaci? nu . si eu am inceput ficul in vara
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:43 am

WTF?sora????am chiorat rau de tot nu alta!
pai acum cat mai e vacanta sa mai citim si noi....de exemplu de nu stiu cand vreau sa citesc ficurile lui cathy si ale dar nu am avut timp!deloc!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 3:46 am

Citat :
WTF?sora????am chiorat rau de tot nu alta!
pai acum cat mai e vacanta sa mai citim si noi....de exemplu de nu stiu cand vreau sa citesc ficurile lui cathy si ale dar nu am avut timp!deloc!
nu ai chiorat ma . e pe cahy , ma supar eu acu putin 1% atat . ca mai are un fic care e super care nu vrea sa-l scrie ca nu are timp , eu o inteleg .a m citi cateva capitole cat ascris si e super crede-ma si astept ca a zis ca incepe sa scrie si-l pune.iar o sa mor de ras
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Active Fusion
Graphician Vampire
Graphician Vampire
Active Fusion


Numarul mesajelor : 804
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Tecuci

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyVin Dec 25, 2009 7:38 am

e frumos next-ul Smile
ma tii in suspans...mrr!
sa vedem ce se mai intampla cyclops
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyDum Dec 27, 2009 1:02 am

Acum chiar numai stiam ce sa fac . Eram intr-o situatie care nu avea nici un sfarsit bun .Asta era sigur . Renesmee sau eu , unul din noi nu va mai fi din aceasta zi .Unul dintre noi o va vedea dinnou pe Bella . Si trebuia sa cantarest situatia cu atentie . Acum , numai aveam nicio sansa ca sa mai traiesc .Si trebuia sa o salvez pe Renesmee . Asta ar fi vrut Bella daca ar fi fost acolo cu mine .
Dar vroiam sa-i zic ceva inainte de a o vedea dinou :
,,Aici , mi-astern eu patul cel din urma.Si de pe trupul obosit de viata .Voi smulge jugul stelelor fatale.Ochi , mai priviti-o cea din urma oara! O , brate , cea din urma-nbratisare ! Si , gura , poarta sufletului meu , pecetluieste cu o sarutare .Eternul targ cu moartea rapitoare .Vin’ calauz-amara , vin’ carmaci .Nesuferit , vin’ , disperat pilot .Si-azvarle-odata sfaramand de stanca Sarmana-ti barca ...Iata-ma-s iubito !’’
Stiam ca ea a auzit aceste lucruri de acolo de unde era .Un loc in care voi ajunge si eu in curand . Acolo unde destinele noastre se vor unii pentru o eternitate , acolo unde maortea nu ne va mai desparti niciodata .
Acum , las in urma o ultima amintire . A privirii tale care ma urmareste mereu .Las in urma trecutul .Trecutul plin de durerea sufletului meu .Lacrimi imaginare las pe pamant , si cu fericite plec spre al taram . Acolo unde te voi vedea .
-Las-o pe Renesmee Emillia ! Pe mine ma vrei ! Ia-ma ! Vreau sa fiu cu ea si nu vreau sa te mai vad niciodata ! am spus eu calm .
-Inteleapta alegere , Edward , spuse ea apoi ii dadu drumul lui Renesmee care veni la mine .
Am luat-o si am imbratisat-o entru ultima oara . ea va ramane aici , iar eu ma voi duce la Bella . Acolo eram amandoi fericiti . Nu puteam sa fac altceva .Am privit-o pentru ceva timp apoi i-am zis sa se duca acasa la Alice . ea va avea grija de ea de acum .
Dupa ce Renesmee , pleca , eu si Emillia am plecat spre un loc pe acre nu-l stiam . Drumul afost lung si nu am recuoscut nimic .
Dar in cele din urma am ajuns . Era o pestera la mare departare de casa lui Carlisle . Daca Alice avea o viziune nu putea ajunge la timp ca sa ma salveze si vroiam sa ii multumesc Emilliei pentru acest lucru . Dar nu am facut-o . eram prea suparat pentru aface acest lucru .
Am intrat in pestera intunecata si nu veeam nicim . Nu intelegeam de ce nu o facuse deja de ce inca mai astepta . I-am citi gandurile dar nu imi dadeam seama ce vrea sa faca . nu se gandea la acel lucru .
Dupa putin timp pestera se lumina si in fata mea aparu Aro . Nu putea sa fie adevarat . Volturii fusesera omorati cu cateva zile in urma . Dra de ce inca era in viata ? Asta nu era posibil .Probabil era doar o iluzie a mintii mele . Sau poate era realitate . Nu stiam ce sa cred acum .
-Ce vreti ? De ce nu o faceti ? Acum si pentru totdeauna ., am pus eu prinvindu-i pe cei doi .
-De ce sa ne omoram propriul fiu , Edward ?spuse Emillia uitandu-se cu bucurie la mine .
Fiu ? Aro si Emillia erau arintii mei ? dar cum ? Parintii mei murisera cu mult timp in uram de gripa . Erai numai traiau . probabil Emillia si Aro vroiau sa ma pacaleasca cumva .
-Nu este adevarat . Voi nus unteti parinii mei ! am spus eu maraind la ei .
-Ba da Edward . totul este adevarat . Totul este real . N muriseram cua devarat. Cand Carlisle ne-a transformat am plecat , speram ca te va transforma si pe tine .Zile intreg ne-au cautata trupurile dar nu le-au gasit si au zis ca am murit . Ani intregi ne-am prefacut ca suntem dusmani tai doar ca sa scapam de Bella . cand te-ai intalnit cu ea , eu m-am reintalnit cu Aro si mi-a zis tot . Atunci am incercat sa te indepartam de ea ca sa te avem pe tine dinnou langa noi .Fara ea .Dar acum vad ca am facut o greseala . tu nu poti trai fara ea .Si noi nu vrem ca tu sa mori .
-Dar , Aro cum de e viu ? am intrebat curios .
-Fratele tau , este pe umatate om si jumatate vapir si are puterea ca orice vampir ca el sa reinvie spiritele pe care le gaseste daca vrea . Dar numai el poate sa faca acest lucur fara sa moara si el .Dac un vamir pe jumatate om si jumatate vampir care nu poate fura suflete va muri daca va face acest lucru .


Ultima editare efectuata de catre Alice♥Bombonica in Dum Dec 27, 2009 1:20 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 EmptyDum Dec 27, 2009 1:10 am

Wow :O nici nu ma asteptam ca Aro si Emilia sa fie parintii lui!
Dar cum :-? Aro are 1000 si ceva de ani de cand a devenit vampir!
Nu stiu...:-?
Mai citeste nextul de 2-3 ori si corecteaza-l...pentru ca de abia inteleg printre cuvinte ce ai vrut sa spui.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Continut sponsorizat





Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Umbrele Destinului   Umbrele Destinului - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Umbrele Destinului
Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan-fic-
Mergi direct la: