Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Moarte in familie (Dead in the Family)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Moarte in familie (Dead in the Family) Empty
MesajSubiect: Moarte in familie (Dead in the Family)   Moarte in familie (Dead in the Family) EmptySam Mai 15, 2010 4:46 pm

O noua carte a lui Charlaine Harris va aparea in curand si Romania! :d
Cartea se va numi, probabil "Mort in familie" (eu am tradus asa, sper sa se numeasca chiar asa).
Moarte in familie (Dead in the Family) Deadinthefamily
Aceasta este coperta oficiala a cartii in engleza.

Din cate am citit, cartea va aparea in aceasta luna in America si sper ca traducatoarea noastra sa o traduca cat mai repede. Aceasta este un preview al cartii, tradus de mine :

Sookie Stackhouse s-a stabilit in cele din urma intr-o relatie cu vampirul Viking Eric, iar fratele ei ratacitor Jason pare sa aibe viata in ordine, de asemenea. Dar toti ceilalti oameni din viata lui Sookie - Eric insusi, fostul iubit Bill, prietenul si seful Sam - au probleme de familie. Creatorul lui Eric se prezinta ca "fratele" lui Eric, iar bolnavul Bill se poate reface doar alaturi de un frate de sange. Nebunia creste odata cu venirea si stabilirea unor persoane cu doua firi; doar ca unii oameni nu sunt pregatiti sa stea la cina cu un barbat care se transforma in caine. Si Sookie insasi inca se recupereaza dupa ultima ei incercare. Ea se recupereaza definitiv, psihic si mental, dar ea va avea mereu unele momente intunecate. Varcolacii ii spun ei ca au fost trecatori stranii si amenintatori in padurea familiei Stackhouse care nu sunt chiar oameni. Aceasta carte exploreaza legaturile de familie ale toate personajelor principale, inclusiv Sookie, Jason, Eric, Bill chiar si Sam. Sookie devine in special familiara cu rudele ei, chiar daca cele mai multe din ele sunt la indemana in timp ce Eric si Bill se intalnesc cu fratii lor vampiri.

Aici gasiti primul capitol din carte.
O astept de mult si sper ca va aparea in curand si la noi in tara.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Moarte in familie (Dead in the Family) Empty
MesajSubiect: Re: Moarte in familie (Dead in the Family)   Moarte in familie (Dead in the Family) EmptyMier Iun 23, 2010 11:10 pm

Moarte in familie (Dead in the Family) Moarteinfamilie

A aparut coperta originala si cartea. Smile

Un razboi al zanelor a lasat in haos comunitatea supranaturala din Bon Temps, Louisiana, iar pe Sookie Stackhouse, eroina telepata, sleita psihic si fizic. Chiar si avand in vene sangele a doi vampiri, Sookie se reface cu mare greutate. Cele mai rele sunt insa ranile sufletesti provocate de pierderea unor persoane dragi si boala primului ei iubit, vampirul Bill.



Sookie este ranita si furioasa. Singura alinare i-o aduce dragostea lui Eric Northman. Dar nici macar relatia lor nu se desfasoara fara momente tensionate. Daca la toate acestea mai adaugam si faptul ca, dupa ferecarea portalului spre lumea zanelor, au ramas in randul oamenilor cateva zane dornice de razbunare, intelegem de ce Sookie nu are nici o sansa sa traiasca in tihna. Si inca ceva: una dintre zane este manioasa, foarte, foarte manioasa…


„Harris este neintrecuta in crearea mai multor lumi paranormale si contopirea acestora cu realitatea noastra. Si totul se petrece cu mult umor, suspans si fantezie.” – Tulsa World.

[Descrierea oficiala a cartii Smile]

http://ledabooks.ro/products.asp?prod=397&cat=59&hierarchy=0
O puteti comanda on-line de pe siteul de mai sus. Smile Aveti 20% reducere daca comandati on-line. Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Moarte in familie (Dead in the Family) Empty
MesajSubiect: Re: Moarte in familie (Dead in the Family)   Moarte in familie (Dead in the Family) EmptySam Iun 26, 2010 1:25 am

mda....eu sunt inca la volumul 2 dar fie....
sper sa inteleg si eu de ce a ramas sookie cu Eric....
eu am ceva cu bad boys...nu ii suport.....desi toti sunt al dracu de hotttt si de balivili Smile))
asa ca sper ca o sa ajuns si eu la cartea asta Wink)
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Moarte in familie (Dead in the Family) Empty
MesajSubiect: Re: Moarte in familie (Dead in the Family)   Moarte in familie (Dead in the Family) Empty

Sus In jos
 
Moarte in familie (Dead in the Family)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dincolo de moarte[DROPPED]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Carti :: Colectia Vampirii Sudului de Charlaine Harris-
Mergi direct la: