Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Beauty's not the key

In jos 
+11
RomaninThing
Me*feeling*the*rain
Andreea
×ღ×|Never.Alone
Chocoholic
blue_sky
Raindrop.
suicide.blonde
Corynelle;x
Ale.
ToxicBlood
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 10, 2009 4:11 am

So...

i`m here...[scoala asta:d]

am citit tot:d

1.Imi place povestea.
2.interesante personajele.
3.te rog sa nu mai folosesti puncte-era....pentru ca...si mergea-[e doar un exemplu ce mi-a trecut prin cap, nu stiu daca l-ai folosit:D]pentru ca nu dau o estetica placuta textului...si ma dispera.Wink
4. Incepi sa te perfectionezi,pe parcurs. Ma bucur. :x
5.Vampirii tai sunt..ciudati..scuze. [in sensul bun;))]
6. faza cu sangele uman mi-a placut.
7.NEXT!
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 10, 2009 3:10 pm

Multumesc frumos!:X
Esti o scumpa!:X
Chiar incerc sa ma perfectionez,dar este primul meu fic si am si 13 ani.
Sarumana!:X
Sus In jos
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 10, 2009 7:08 pm

**-Plus ca ai facut un dezastru total,continua baiatul enervat intr-un fel dar amuzat in altul.E bine ca ti-ai revenit si ca n-ai patit nimic!continua el mai calm si o lua pe fata in brate.
Vai!Mirosea a trandafiri!
-Defapt,stii…Nici nu vreau sa stiu ce a dus la dezastrul acesta.Prefer sa-mi las imaginatia sa zburde,spuse el amuzat.
Dar Jessica nu era deloc amuzata.Experienta asta o speriase rau!Ce nesabuita fusese!La ce ii fusese capul?Nu o sa mai incerce niciodata sa o faca pe curajoasa.
-Vreau…Cred ca vreau sa ies un pic afara,murmura fata,indepartandu-se din stransoarea delicata a biatului.
-Te insotesc,se oferi gentil Felix.
-Nu!Cred ca reusesc sa stau departe de vreun pericol.
Felix intoarse capul catre o bucatica de cascaval de pe lustra si spuse sarcastic:
-Doar daca nu cumva cade un meteorit…Te rog,fii atenta si nu te indeparta.
Jessica pleca bombanind:
-Sa nu ma departez?Ii arat eu lui!Adica ce,mai am 5 ani?Se poarta ca si cum m-as fi nascut ieri.Bine,teoretic,chiar m-am nascut ieri dar totusi…
Incepuse sa ploua.Cand ‘’adormise’’ era iarna.Acum era toamna???Stropii I se prelingeau pe fata alba ca laptele.Ce bine era sa fii mangaia de stropii de ploaie delicati!
Incercand sa fie nesabuita pentru a-l enreva pe Felix,Jessica se departa din ce in ce mai mult.
Ochi o banca si se aseza pe ea,asa unda cum era si privi in orizont incercand sa-si limpezeasca gandurile.
Dar nu reusi,pentru ca de partea cealalta a strazii langa care se asezase,zari o persoana ce mergea grabita prin ploaie,care I se paru cunoscuta doar pentru o fractiune de secunda.Dar ii fu de ajuns fetei,care curioasa,se indrepta catre strainul cunoscut,ca si cand era in transa.Parca nu existase nici un incident cu cateva minute in urma.Vroia doar sa vada daca il cunoastea pe tip.
In mintea ei se dadea o lupta apriga.Ceva ii spune ca n-avea ce sa se intample si ca ar fi super sa vada cum va reactiuna cineva la frumusetea ei,insa cealata parte a mintii sale ii poruncea sa stea departe de orice fel de pericol s-ar ivi.Era ca si cum,in viata aceasta noua incerca sa se dezlantuie cum increase s-o faca in viata umana,insa nu fusese lasata.
Poate se nascuse sa fie vampir.Brusc,incepu sa-i placa idea de a fi un monstru.
Dar picioarele sale se indreptau catre strain si cu fiecare pas simtea dezamagirea intiparindu-se in mintea sa.Nu il cunoastea.Dar deja ajunsese langa el.Era un baiat de vreo 24 de ani,care vazand-o se opri din mersul sau grabit si se holba la trupul sau perfect pana cand fata,un pic deranjata,rusinata si un pic ingamfata,zise cu o voce ce se vroia suava:
-Buna!Iarta-ma!Am crezut ca te cunosc!
-Nici o problema,se balbai baiatul.Eu sunt Michael.Acum ma cunosti.
-Michael.Ce nume dragut,sopti fata.
Baiatul se fastaci un pic si intreba sfios:
-Pe tine cum te cheama?
-Oh,eu sunt Jessica.
In momentul cand dadura mana,Jessica mai avu putin si lesina.In gatul sau se aprinsese brusc un foc asa de fierbinte,ca ramase statuie,nemaiputand sa scoata o vorba.Isi trase repede mana din cea a baiatului,insa focul continua sa arda.Simti cum privirea I se incetosa,si prefera sa ii intoarca spatele baiatului si sa inceapa sa alerge prin ploaia ce o batea drept in fata.Nu spusese Felix ca setea ii va veni mult mai tarziu?Si ca nu va fi tentata de sange de om?Avea sa devina un drac insetat de vieti?
Alerga cum nu o mai facuse vreodata.Si din neatentia sa,vrand sa ajunga acasa cat mai repede,sari sa travezreseze strada printr-un loc nepermis si o masina venita cu viteza,o lovi din plin.
Lucrul straniu nu este ca fusese aruncata la zeci de metri departare de locul impactului,ci ca nu simtise nici o durere.Era ca si cum cineva ar fi propulsat-o pe un nor.Ridica ochii din tufisul in care cazuse si zari un politist cu o lantarna care probabil o cauta pe ea.Se ridica cat putu de repede si o rupse la fuga.
Era in fata blocului.Nu vroia sa intre.Trebuia sa-I povesteasca lui Felix cele intamplate si numai fericit nu ar fi fost.Dar daca nu i-ar fi spus nimic?
Urca scraile in graba si cand sa intre in casa,avu surpriza vietii sale.


Ok,am pus next mai repede,pentru ca maine nu am sa pun nimic.Am 6 testari si nu pot sa continui.Sper sa va placa!
Sus In jos
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 10, 2009 7:13 pm

ome..felix sta la bloc:))Smile)....waw

deci e super...abia astept sa vad ce o sa se intample:X

ubee>Very Happy<
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 10, 2009 7:15 pm

First!

imi place ca nu ai mai folosit atatea puncte:*

PS: uitasem o observatie aseara.: Nu mai folosi propozitii asa scurte. incearca sa faci fraze,avand logica si acelasi subiect.

In next-ul de azi e mai bine decat in celelalte.
Propozitiile/frazele sunt mult mai dezvoltate.

next!

>Very Happy<

PS': cori tot eu sunt first fiindca am scris mai mult...deci nu se pune:*
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 10, 2009 7:16 pm

Citat :
-Sa nu ma departez?Ii arat eu lui!Adica ce,mai am 5 ani?Se poarta ca si cum m-as fi nascut ieri.Bine,teoretic,chiar m-am nascut ieri dar totusi…
Asta nu e normala:))Smile))

Citat :
o masina venita cu viteza,o lovi din plin.
Ce sec!Smile)

Citat :
Urca scraile in graba si cand sa intre in casa,avu surpriza vietii sale.
Bine ca aici ne lasi:-w
De ce toate next-urile se termina la puctul culminant?:-w

Oricum...asteptam next luni:*Smug))
xoxo I love you
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 10, 2009 7:18 pm

Hey girls,doar Ale mai lipseste!
Multumesc frumos!:X
Luni va pun next sigur!
Thanks again si promit sa nu va dezamagesc!
Bia,multumesc frumos de sfaturi!Incerc sa tin cont de ele!:X
Sus In jos
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 10, 2009 7:24 pm

oh bine bia..u esti prima:P:P

numai luni next:(Sad
vrei sa imbatranesc aici:(?
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
blue_sky
Not a Vampire
Not a Vampire



Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/10/2009

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 11, 2009 2:54 am

M-am apucat si eu sa citesc.

Primul next.
Krista a scris:
Era urata...Se ura pentru simplul fapt ca Dumnezeu nu-i daduse frumusete,si Il ura si pe El pentru asta

cum ti-am mai spus, imi place cum ai inceput :X

Citat :
De ce oricine trecea pe langa ea trebuia sa se holbeze la toate defectele care ieseau in evidenta? De ce baietii toti o batjocoreau aruncandu-i ochelarii pe fereastra?Sau fetele ce barfeau si radeau de hainele ei ponosite…

god! stiu cum e...

presimt ca o sa-mi placa :X

Citat :
O chema Jessica…Da,aceasta fiinta oribila,de pe alta planeta chiar avea un nume…

ce rea esti cu personajele tale...si ironica...


Citat :
Iarna pusese demult stapanire pe pamant si acum fulgii de zapada dansau pe cerul alb pur,ca niste balerine gratioase,invartindu-se inainte sa cada pe pamantul jilav…

imi place cum ai descris...imi plac scrierile cu descriere caci ma patrund...dar nu-mi place daca se exagereaza cu descrierea...hai k am dat in off... ce era de spus: imi place cum ai descris.

Citat :
baiatul acela sweet
asta suna...ciudat pentru o scriere literara...trebuia sa folosesti cuvantul ramanesc

Citat :
-Nu,Jess,doar vroiam sa te intreb daca nu vrei sa vii cu mine la o petrecere...
sigur vrea sa-si bata joc de ea...

Citat :
-Da,sigur!Cum sa nu?raspunde ea fara sa mai stea pe ganduri…
Smile) ea nu are bani de mancare si ii arde de petreceri

Citat :
-Dar mai este o mica problema.Va fi un fel de bal mascat,si trebui sa te imbraci in pui…Mie imi plac puii…
sigur face mishto de ea:)) saraca fata...

Citat :
Inauntru,oameni cu haine normal,sexy chiar
scena asta...am mai intalnit-o intr-un film... cred ca "mean girls", dar nu mai stiu sigur...

Citat :
Andrew care se distra copios,tinand intr-o mana o stica de bere si celalta tinand-o pe fundul partenerei sale…
am avut dreptate...

Citat :
pierzand-si echilibrul,cade la pamant,zdrobindu-si capul de masa pusa parca intentionat acolo…
Odata ajunsa la podea,totul se intuneca,apa ii inunda urechile si totul se termina…Nu mai aude nimic,nu mai simte nimic…Totul era…Mai bine acum…

wow, nu credeam ca se va ajunge pana aici...saraca fata...


app am o sugestie pentru tine...incearca sa folosescti imperfectul in loc de prezent...suna mai bine ;Wink

Nextul al doilea.

Citat :
fata uratica

prima oara am citit "fata usuratica" =))

Citat :
sa ingroape fata acolo…

ce sa faca?! OMG!

Citat :
-Nu tu ai spus ca vrei sa mori?spune dracul cu cea mai suava si frumoasa voce pe care baiatul o auzise vreoadata.
Smile)
Citat :
Apuca cu mainile musculoase gatul fragil al baiatului, frangandu-i-l. Capul ii sare la 10 metri departare, iar corpul cade, lipsit de energie, pe pamant.

ce scrii ma, ficuri horror? OMG! sper sa nu visez urat la noapte

Citat :
Creatura isi devoreaza masa,cand…De sub pamantul peste care statea se aude un geamat scurt…

deci eram sigura ca ea nu a murit! Nu avea cum... si pun pariu ca o sa-i planga lui Andrew de mila Wink)

Nextul al treilea.

Krista a scris:
Dar stai putin…Daca murise?Poate era moarta si ingerii o torturau din pricina infatisarii acesteia…Orice era posibil la cat indurase…

hai ma...exagereaza ;Wink

Citat :
-Hai,printeso,mai ai de gand sa dormi mult?

cine e?

Citat :
ciocolatiu delicios
asta mi-a placut...imi face pofta Very Happy

Citat :
Pielea ii era ciudat,poate chiar bolnav de alba.

nu-mi spune ca e vampir. Sincer m-am saturat de povestile cu vampiri, in care toti vampirii arata la fel ca cei a lui SM...
Citat :
Abia atunci isi dete seama ca nu respirase deloc in tot acest timp al contemplarii.Ciudat!

si ea e vampir, nu?
Citat :
noua ei voce.

da...e vampir 100 %

Citat :
tanara incantatoare.

de ce ai facut=o frumoasa? era mai smecher cand era urata...

Citat :
Sanii erau mari,de ar fi facut orice fata de varsta ei sa suspine,talia era perfecta,iar fundul sa nu mai vorbim.

ba sa vorbim =))

Citat :
-Jessica,eu sunt un….

vampir, and you too :-"

Nextul al patrulea.

Krista a scris:
-Jessica,eu sunt un vampir!

eram sigura...

Citat :
Plus ca,incepuse sa-l placa pe baiat.

coup de foudre :>

Citat :
Pot schimba hainele oricarei persone in orice vreau eu,inclusiv pe ale mele,

si o poate vedea goala pe ea oricand Smile)

cat de perversa sunt =)) scuze :-"

Citat :
era imbracata cu o fusta mini ce ii lasa pulpele sexy la vedere si o bluza foarte decoltata!

nici nu se punea problema sa nu fie asha Smile)

Citat :
Si in secunda urmatoare,Felix intra in baie peste Jessica,care rusinata,trase un prosop peste ea.

=))


Nextul al 5lea

Citat :
-Arsh!

daca mai puneai un c intre r si s iesea un cuvant...in germana =))

scuze...ma gandesc numai la prostii la ora asta=))

Citat :
Nu sange la cutie?

deja sunt pe jos =))

nextul al 6lea

[quote="Krista]simti cum arsura o cuprinde nu doar la maini,ci in tot corpul.Era ca si cum s-ar fi curentat..O durea si o ardea cumplit.Si era imposibil sa opreasca sferele.Fugi cat putu ea de repede spre baie,bagandu-si mainile sub jetul de apa rece si avu surpriza vietii sale…De indata ce baga mana sub jet,apa plonja de o parte si de alta a fetei…Si se ridica spre tavan formand un lac...deasupra capului acesteia.[/quote]

ce imagine =))

Citat :
Felix nu se va supara daca frigiderul va exploda in mod subit.Asa ca isi arunca sferele inspre frigiderul neputincios care deodata exploda,aruncand in toata bucataria coji de oua,carnati,lapte sau chiar bucatele mici de lasagna.Tot ce putu sa zica fu:
-Ups!
Apoi isi aminti de apa.Vai!Lasase apa deschisa si daduse peste chiuveta,iar apa din tavan zacea linistita ca un lac intors cu fundu-n sus.Cum va face apa sa cade de acolo?Asa ca lua un scaun si se urca pe el cu o galeata incercand sa ia apa…de pe tavan.Dar imediat ce atinse apa cu galeata,tot lichidul cazu ca o cascada peste fata care pierzandu-si echilibrul,cazu ametita de valul de apa,direct pe gresia rece si tot ce isi mai amintea era vocea disperata ce ii striga numele.

=))

si am ajuns la zi...in sfarsit...

Citat :
Felix intoarse capul catre o bucatica de cascaval de pe lustra

=)) imi place ca ai un stil amuzant de a scrie


Citat :
Vroia doar sa vada daca il cunoastea pe tip.

nu-mi spune k e andrew...


Citat :
vazand-o se opri din mersul sau grabit si se holba la trupul sau perfect pana cand fata,un pic deranjata,rusinata si un pic ingamfata,zise cu o voce ce se vroia suava:
-Buna!Iarta-ma!Am crezut ca te cunosc!
-Nici o problema,se balbai baiatul.Eu sunt Michael.Acum ma cunosti.
-Michael.Ce nume dragut,sopti fata.
Baiatul se fastaci un pic si intreba sfios:
-Pe tine cum te cheama?
-Oh,eu sunt Jessica.


asta mi-a placut


Citat :
o masina venita cu viteza,o lovi din plin.
Neutral

Citat :
Urca scraile in graba si cand sa intre in casa,avu surpriza vietii sale.

cine e?

astept nextul :x
Sus In jos
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 11, 2009 3:00 am

Multumesc!:X
Ce mai comm mare!:X: ))
Iti multumesc again!
Si ce vroiam sa-ti spun:nu te supara,dar chiar nu am copiat propriile scene din filme.Crede-ma ca nici nu am vazut filmul la care te-ai referit;)Iti jur ca sunt propriile idei;)
Thanks si sper sa citesti in continuare!:X
Sus In jos
blue_sky
Not a Vampire
Not a Vampire



Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/10/2009

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 11, 2009 3:57 am

Krista a scris:
Si ce vroiam sa-ti spun:nu te supara,dar chiar nu am copiat propriile scene din filme.Crede-ma ca nici nu am vazut filmul la care te-ai referit;)Iti jur ca sunt propriile idei;)
Thanks si sper sa citesti in continuare!:X

aaa...nu ziceam k ai copiat...se mai intampla...doar ca mi-a venit asha in minte scena din film, in timp ce citeam...mai bine imi tineam gura ;Wink
te cred k sunt propriile tale idei. Crde-ma, stiu ce inseamna sa iti ia imaginatia razna :-"

si sigur ca o sa citesc in continuare :X:X:X

imi place filcul tau :*
Sus In jos
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 11, 2009 7:15 pm

E ok,Catalina:XDoar nu ma supar;)
Fetelor,sunt constienta ca v-am spus ca am sa pun maine,dar chiar nu stiu daca reusesc!Chiar acum fac probleme la mate si incerc sa invat!Credeti-ma ca mi-e si mie greu!
Sarumana la toate ca ati citit pana acum!Da,am sa continui,priblema e ca nu stiu cand!
Sper sa ma intelegeti!
I love you
Sus In jos
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 11, 2009 7:26 pm

mamika ta te intelege Loving
spor la invatat in continuare si succes la testari:*:*
I love you
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyLun Oct 12, 2009 8:10 pm

Omg, Sibiul asta Mad m-a facut sa pierd o parte din fic. Ash...
So, ce sa zic? Michael :>: macar e frumos? :>Smile)
In rest, cum a zis si Bia, e bine ca nu mai pui atatea puncte. Arata mai estetic.

>Very Happy< astept cu nerabdare urmatorul next :*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyMar Oct 13, 2009 3:37 pm

*Urcam scarile in graba.Deja mi-era tema de intalnirea cu Felix,dar ma consola faptul ca vampirii nu puteau muri.Am ajuns in fata usii.Stateam in prag nehotarata.Da,mai bine intru.Am tras o gura inutila de aer,si am pasit in necunoscut.
Scena din fata mea m-a facut sa-mi pierd mintea pentru o secunda.O secunda ce mi s-a parut un infinit.Era ca si cum un cutit imens mi s-ar fi infipt in inima.Toate sperantele cladite in jurul acestei vieti minunate de vampire erau la pamant.Cazusera pe pamantul dezamagirii.Fiecare particica din mine zbura dusa departe de vantul nepasarii.Zidul ce ma apara cazuse.Toate astea intr-o secunda.Intr-un infinit..
Ramansesem blocata in pragul usii inmarmurita de scena ce avea loc in fata ochlior mei care dintr-odata devenisera sticlosi si plini de ura,regret si mai multe sentimente amestecate de-a valma in capul meu care parea ca ar fi putut exloda in orice moment.Cineva acolo sus chiar vroia sa ma distruga?Ma simteam prost.Ma uram din nou.
In holul de la intrare,Felix statea imbratisat cu o fata ce imi era necunoascuta,sarutandu-se patimas.Acesta ii tinea fata in maini si o lipise de zid,intr-un gest tandru si salbatic in acelasi timp.Fata avea in jur de 17 ani.Era clar mai matura si pe chip I se citea placerea.Placerea de a ruina vise.Avea un corp de milioane.Vampiroaica desigur!
Erau asa de ocupati ca nu ma observara intrand.Isi continuau treaba ca si cand ea nu ar fi existat.Isi facuse iluzii.Iluzii inutile,evident!Nu era posibil sa fie si ea fericita.Chiar nu merita si ea macar un gram de fericire?De normalitate?De iubire?
Ca prin farmec,Felix isi lua ochii de la fata si ii indrepta spre statuia ce zacea in prag cu o fata chinuita.Intr-o secunda isi lua mainile de pe fata si rusinat le puse la spate.
-Jessica,spuse el ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.Ai venit mai devreme.
Nu puteam sa raspund.Vroiam sa dau o replica usturatore,ba chiar sa injur,dar imi era imposibil.Nu imi puteam dezlipi buzele.Le simteam grele,parca inchise inadins.
Tot ce am putut sa fac a fost sa ma intorc pe calcaie si sa o iau la goana pe scari si sa ies in ploaie ce tocmai reincepuse.Mi-am auzit numele de cateva ori dar am ignorat complet vocea suava care ma atrasese candva.Nu mai simteam nimic.Ura,dezamagire,iubire…Imi luasem deja la revedere de la toate.Le facusem cu mana si parca eu insumi le gonisem.Sperantele mi-au fost zadarnicite intr-o secunda.Intr-un infinit.
Ploaia mai mult ma enerva.Nu mai era relaxanta.De fapt totul ma enerva.Masinile si zgomotul lor infernal,cladirile,pasarile,oamenii,sentimentele,tot.Ma uram pe mine si tot ce ma inconjura.
Mergeam,mergeam,mergeam si mergeam.Unde?Nu stiu.Doar ma indepartam de visul ce abia incepuse.Visul ce pana la urma se transforma in cosmar!Un cosmar oribil!
In timp ce mergeam,puteam sa observ privirile curioase,ba chiar inspaimantate a oamenilor ce treceau pe langa mine.La inceput am crezut ca era din cauza expresie fetei mele,dar mai apoi am obervat lucirea vaga din jurul incheieturilor mele si am stiut de atunci ca eram predestinate sa sufar.Arsura m-a luat pe nepregatite.Ma simteam ca pe rug.Tot corpul imi tremura.Deodata am simtit doaua coarne in spate.Ca si cum un berbec m-ar fi impuns cu cornii sai.Am alergat catre cel mai indepartat loc de civilizatie.Am alergat eu si cu durerea mea.Odata ajunsa intr-o padure cu putini copaci,m-am asezat pe pamantul jilav si am asteptat.Nu stiu ce am aseptat.Durerea devenea treptat-treptat din ce in ce mai mare sin u se opera.Era nemiloasa.O durere nemiloasa.S-a intamplat pe neasteptate.Deodata am simtit cum spatele mi se departeaza de trunchiul copacului de care ma sprijineam si doua aripi de un metru si ceva au aparut pe spatele meu.M-am speriat.Eram ca un copil ce vedea prima oara un film de groaza.Nu era nimeni langa mine sa ma ajute.Sa imi explice.Eram abandonata.Mi-am privit uluita aripile ce veau o culoare mirifica.Un amestec de rosu si galben,imbinat asa de frumos,ca mai aveai putin si le confundai cu niste aripi de fluturi.Cuvintele lui Felix ii invadara mintea intr-o secunda:
-‘ In ziua cand vei implini 50 de ani vor aparea singure.’
50?Si eu aveam cateva zile.Ce se inatmpla cu mine?Si de ce culoarea aripilor mele nu era neagra ca a lui Felix?Mainile mele continuau sa arda in ciuda ploii.Dar lumina era mai vaga.Era ca si cum isi pierduse din putere.
Primul meu zbor fu un succes total.Noaptea neagra ma invaluia si zburam gratios printre nori.Adierea aceea de vant imi mangaia delicat obrazul si ma mai linistea.
Am coborat pe pamant intr-un plonjon al mortii si am fost surprinsa sa aflu ca atunci cand ma izbeam de pamant era ca si cum ma aruncam pe un pat cu fulgi.
Prin cine stie ce minune,am reusit sa fac aripile sa dispara si am alergat spre oras.In goana mea,am trecut pe langa el.Pe langa tipul cu care ma intalnisem in ziua precedenta.
Era cu prietenii.Abia atunci i-am observat frumusetea.Ochii de un albastru pal si fata incadrata de un par saten carliontat si trupul firav…Era ca un inger.Am pornit hotarata catre el.
In timp ce mergeam,am simtit ca cineva ma urmareste.Am ignorat sentimental bizar si mi-am continuat drumul catre Michael.
-Michael!am strigat eu bucuroasa.
Acesta si-a ridicat privirea si cand a intalnit-o pe a mea,fata I s-a luminat intr-un zambet. Am vazut cum le soptea ceva prietenilor sai si a pornit inspre mine.
Atunci l-am vazut.Statea la panda.El ma urmarise.Felix statea ascuns in spatele unui stalp si urmarea scena de la departare.
Cand Michael a ajuns la mine,i-am luat fata intre maini si am inceput sa-l sarut zgomotos si sa imi impletesc mainile in parul sau dezordonat.
Cand m-am dezlipit de el,am vazut cu coada ochiului ca Felix disparuse.

Next,next,next:>So?Cititoare de top?Ce spuneti?: ))
Sus In jos
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyMar Oct 13, 2009 7:24 pm

ome..Felix ala e chiar un nesimtit..saraca fata Talk to the hand
sfarsitul e tare:X:X..
astept next:>
mami te iubeste Loving
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyMar Oct 13, 2009 10:51 pm

Citat :
tandru si salbatic
Salbatic krista, salbatic:>
=)))

Citat :
-Jessica,spuse el ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.Ai venit mai devreme.
Sa mori in flacari, nenorocitulee!:-l

Citat :
Mergeam,mergeam,mergeam si mergeam.
O gramada de mergeam-uri:)))

Citat :
Cand m-am dezlipit de el,am vazut cu coada ochiului ca Felix disparuse.
L-o atacat gelozia:))Smile)MERITA!

Next krista:X!
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyMier Oct 14, 2009 12:30 am

Multumesc!Cand am sa pot,va voi pune next ca azidimineata nu prea invatai la istorie si luai 9,mama lui!X(
Anyway,cred ca abia vineri pun next si acum cred ca vb serios!: ))
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyJoi Oct 15, 2009 12:55 am

So...cateva greseli de tastare, in rest foarte bine.
Felix e un nesimtit, dar trecem peste asta.
>Very Happy< mama mama:X nepotica mea:>
nu conteaza cand pui, numai pune:* >Very Happy<
buni te ube:-*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyJoi Oct 15, 2009 2:44 pm

-Oh!Frumos salut,admira Michael gestul meu.
-Ai treaba?intrebai eu cu subinteles.
-Nu.Unde mergem?sopti el cu o urma de speranta in glas.
-Pai.Un restaurant,ceva?Doar ca…Doar ca nu am bani,oftai eu.
-Nici o problema.Te imprumut eu,zise el aproape mandru.
-Da?Multumesc.
Continua sa zambeasca si abia atunci imi cazu fisa.Vroia o recompensa pentru a-mi imprumuta banii.
-Nu intinde coarda,ii spusai eu taios.
Dar tinandu-mi ranjetul in frau,il sarutai dulce pe obraz.
-Mmm,e bine si asa,murmura el incruntat.
Odata ajunsi la restaurantul cu pricina,nu m-am mai simtit in largul meu.Ii dadeam sperante.Asa cum o facuse Felix.
-Si?Ce comanzi?intreba el politicos.
-Cred ca vreau doar un suc,am soptit eu.
-Nu vrei niste mancare,ceva?Pari cam palida.
Vezi sa nu…
-Mmm,nu multumesc!O cola e deajuns!
A facut comanda si in timp ce ne beam sucurile linistea a devenit stanjenitoare.
-Si?De ce esti asa ingandurata?intreba el brusc,spargand linistea.
-Nu sunt.Doar ca visam cu ochii deschisi.
Atunci l-am vazut.Afara inca ploua torential,iar el se furisase in spatele unei masini parcate langa fereastra restaurantului.Nu se poate.Trebuia sa scap de el.Ma durea doar sa-I spun numele in gand.
-Hai sa plecam,am spus eu prea repede pentru urechea sa.
-Poftim?
-Adica…Cred ca nu ma simt foarte bine.Ai putea sa ma duci acasa?am intrebat mai incet.
-Sigur,sopti el derutat.Asa de repede?Imi pare rau ca nu sunt o companie buna.Asa sunt eu.Mai timid.
Intr-adevar obrajii sai devenisera de un rozaliu delicios.Abia ma abtineam sa nu intend mana si sa ii ating pielea matasoasa.
-Nu e asta.Doar ca ma cam doare capul.Si maine am niste treaba.Iti promit ca o sa ne mai intalnim,am spus eu grabita.
-Sigur,imi raspunse el vizibil dezamagit.
Era asa nedrept.Ii dadea niste sperante inutile.Traind cu dusmanul ma facuse sa seman din ce in ce mai mult cu el.
-Te duc cu taxi-ul.Doar sa-mi spui unde stai.
M-am panicat usor.Eu nu aveam casa.Si mi-era foame.De cand il sarutasem pe Michael gatul meu explodase.Era ca o soba incinsa.Dar rezistam.
-Oh,Mickey,cred ca am sa merg la un prieten,dar multumesc oricum.
Am plecat lasandu-l cu gura cascata si m-am grabit sa ajung in necunoascut.
De cum am iesit din restaurant,sentimentul deranjant ca esti urmarit de cineva m-a cuprins instant.
M-am oprit brusc.Ceva ma tragea de mana inapoi.Nu!Nu vroiam sa ma intorc.M-am smucit si deodata sferele si-au facut aparitia si cel ce ma tragea de mana inapoi s-a retras.Si am inceput sa alerg ca o nebuna.
M-am oprit la marginea padurii unde imi incercasem prima oara aripile.Era un loc familiar de-acum.
Eram epuizata.Am adormit instant,ca un copil mic ce trecuse prin prima experienta de mers.
A fost o noapte fara vise.Doar negru.Oricine stie.Oricine cunoaste visele acelea patate de negru cu franturi de fraze ale unor conversatii pierdute.
M-am trezit panicata.Nu mai eram in padure.Sarii ca arsa din patul imens pe care il cunosteam.Fusesem o proasta sa adorm,o proasta.
Eram singura in camera.Am alergat catre usa de la intrare sa fug,dar in cale s-a oprit printul demult pierdut.
-Unde te grabesti?intreba el sarcastic si usor deranjat.
Nu i-am raspuns.In secunda cand i-am auzit vocea,am simtit din nou valul acela de iubire pe care credeam ca-l pierdusem.Mi-a invaluit inima si m-a facut moale ca plastilina in mainile sale indemanatice.
-Trebuie sa discutam.
Am incuviintat usor din cap si m-am lasat condusa spre pat,unde m-am asezat pompos,asteptand ce scuze nemernice avea sa scoata.
-Pot sa stiu si eu de ce te ascunzi de mine?a intrebat el cu o fata schimonosita.
Am explodat.
-Tu crezi ca e un lucru normal sa te gasesc acasa cu fufele tale?Cand tu stiai ca eu am sa vin acasa?Dar asta nu conteaza.Nu trebuia sa ai pe nimeni altcineva.Nimeni!
-De ce?a intrebat el incurcat.
-Pentru ca te iubesc,boule!am explodat din nou.
M-a privit mirat timp de 10 secunde dupa care a ramas pe ganduri.
-Trebuie sa plec,am spus eu la fel de nervoasa.
-Stai putin!Adica tu esti indragstita de mine?!?intreba el.
-Nu,de Sfantul Duh!Aleluia!am spus eu sarcastica aruncandu-mi mainile in aer.
-Dar Jessica,nu e posibil.
A fost randul meu sa ma holbez la el.Ce vroia sa zica?
-Nu poti fi indragostita de mine!Teoretic eu sunt tatal tau!Creatorul tau,a spus el radiind.
Am simtit cum situatia asta penibila era inca unul dintre visele alea din care vreau sa ma scol cat mai repede.
-Si ce e mai important e ca…….



Un next imens pentru fetele mele!:XCe ziceti?Iar v-am lasat la partea cu suspansu`: ))
Sus In jos
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyJoi Oct 15, 2009 8:06 pm

da..vz asta e problema...
ma faci sa vreau nextu ala cat mai repede..ohh Whew
I love you
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyJoi Oct 15, 2009 9:16 pm

Citat :
Era asa nedrept.Ii dadea niste sperante inutile.Traind cu dusmanul ma facuse sa seman din ce in ce mai mult cu el.
Pff...ce adevarate sunt propozitiile astea:|

Citat :
-Unde te grabesti?intreba el sarcastic si usor deranjat.
Sa te ia dracu Felix! Numa cand ma gandesc cat poate fi de nesimtit ma enervez:)))

Citat :
-Pentru ca te iubesc,boule!am explodat din nou.
=))=))=)))

Citat :
-Nu,de Sfantul Duh!Aleluia!am spus eu sarcastica aruncandu-mi mainile in aer.
trebuia sa continui cu "Adam, Iisus, Dumnezeu, Solomon si Mohamed"
=))=)))


Citat :
-Si ce e mai important e ca…….
Ca? ca? ca?
Smile))
ca ce?
TE OMOR KRISTA:)))...asa iti place sa ne lasi..:-<
Vorbim noi:>Smile)Smile))

NEXT:x
I love you
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyVin Oct 16, 2009 2:18 am

Hey,girls,ma bucur ca va place!Mai vreau si eu un comm pana la nextul viitor.Plus ca nici nu m-am apucat de el si sambata merg la nunta....: ))
Si eu va iubesc:X
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyVin Oct 16, 2009 12:13 pm

Deci noroc ca am programare la doctor si nu merg la prima ora ca altfel avei o absenta pe constiinta....doamne ador ficul tau!e genial....
Citat :
-Nu poti fi indragostita de mine!Teoretic eu sunt tatal tau!Creatorul tau,a spus el radiind.
Tot ce am de spuns este Go to hell
Citat :
Scena din fata mea m-a facut sa-mi pierd mintea pentru o secunda.O secunda ce mi s-a parut un infinit.Era ca si cum un cutit imens mi s-ar fi infipt in inima.Toate sperantele cladite in jurul acestei vieti minunate de vampire erau la pamant.Cazusera pe pamantul dezamagirii.Fiecare particica din mine zbura dusa departe de vantul nepasarii.Zidul ce ma apara cazuse.Toate astea intr-o secunda.Intr-un infinit..
Vai :X:X:X:X:X cat de adevarat NeutralNeutral
Citat :
-Tu crezi ca e un lucru normal sa te gasesc acasa cu fufele tale?Cand tu stiai ca eu am sa vin acasa?
=))))=)))=)) bou!!!
Citat :
Felix nu se va supara daca frigiderul va exploda in mod subit.Asa ca isi arunca sferele inspre frigiderul neputincios care deodata exploda,aruncand in toata bucataria coji de oua,carnati,lapte sau chiar bucatele mici de lasagna.Tot ce putu sa zica fu:
-Ups!
Apoi isi aminti de apa.Vai!Lasase apa deschisa si daduse peste chiuveta,iar apa din tavan zacea linistita ca un lac intors cu fundu-n sus.Cum va face apa sa cade de acolo?Asa ca lua un scaun si se urca pe el cu o galeata incercand sa ia apa…de pe tavan.Dar imediat ce atinse apa cu galeata,tot lichidul cazu ca o cascada peste fata care pierzandu-si echilibrul,cazu ametita de valul de apa,direct pe gresia rece si tot ce isi mai amintea era vocea disperata ce ii striga numele.
Asta e mai din urma da mi-a placut grozav =))) ups...asa a facut si colega mea cand a pus un oua in microunde si a explodat p'acolo de a ars sigurantele =)))
Deci ai o minte diabolic de geniala....ce sa mai.....NEXT!!!!!!!!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyVin Oct 16, 2009 10:00 pm

Citat :
-Ai treaba?intrebai eu cu subinteles.
Nu suna bine "intrebai" in context. Suna mai bine am intrebat eu.

Citat :
-Nu intinde coarda,ii spusai eu taios.
Smile Iarasi problema mea cu timpurile. Incearca sa menti daca se poate acelasi timp, sau macar doua. Nu crezi ca i-am spus suna mai bine?

Citat :
Abia ma abtineam sa nu intend
Abia ma abtineam sa nu intind Wink

Citat :
-Oh,Mickey,cred ca am sa merg la un prieten,dar multumesc oricum.
Tare faza: )) Mickey? =)) Mouse?Smile)

Citat :
Sarii ca arsa din patul imens pe care il
Am sarit ca arsa din patul imens pe care il Smile [ vesnica problema cu timpurile Smile) ]

Citat :
-Pentru ca te iubesc,boule!am explodat din nou.
=)) asa,fato!

Citat :
-Nu,de Sfantul Duh!Aleluia!am spus eu sarcastica aruncandu-mi mainile in aer.
=))

Deci, un next pe placul meu :>: infara de problema cu timpurile si o greseala de tastare, e mai mult decat bine! >Very Happy< bravos:*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 17, 2009 2:28 am

Pffff,bunica mea vesnic nemultumita!; ))Ai noroc ca inca te iubesc: ))
Mersi,am sa incerc sa scriu la timpul indicat de tine daca spui tu ca suna mai bine!
Criss,bine ai venit printre cititorii mei!Duminica aveti next!
Love yah,all!:X
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 17, 2009 2:37 am

Krista a scris:
Pffff,bunica mea vesnic nemultumita!; ))Ai noroc ca inca te iubesc: ))
Mersi,am sa incerc sa scriu la timpul indicat de tine daca spui tu ca suna mai bine!
Criss,bine ai venit printre cititorii mei!Duminica aveti next!
Love yah,all!:X

Bunica cea critica Very Happy imi pare rau...si eu te iubesc! :*
Asa sa faci...daca vrei sa sune mai bine. Daca nu, problema ta:))
Wink>Very Happy<
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
blue_sky
Not a Vampire
Not a Vampire



Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/10/2009

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 17, 2009 4:17 am

nextul 1

Citat :
Scena din fata mea m-a facut sa-mi pierd mintea pentru o secunda.O secunda ce mi s-a parut un infinit.Era ca si cum un cutit imens mi s-ar fi infipt in inima.Toate sperantele cladite in jurul acestei vieti minunate de vampire erau la pamant.Cazusera pe pamantul dezamagirii.Fiecare particica din mine zbura dusa departe de vantul nepasarii.Zidul ce ma apara cazuse.Toate astea intr-o secunda.Intr-un infinit..

asta mi-a placut mult

Citat :
Cineva acolo sus chiar vroia sa ma distruga?

ce-a fost asta?

Citat :
In holul de la intrare,Felix statea imbratisat cu o fata, sarutandu-se patimas

aaaaa, da...inteleg...saracutza...la cat e frumoasa e, eu as face-o sa sufere foarte tare...

Citat :
sarutandu-se patimas.Acesta ii tinea fata in maini si o lipise de zid,intr-un gest tandru si salbatic in acelasi timp.

imi place cum ai descris aici

Citat :
Avea un corp de milioane.

asta suna ciudat...


Citat :
Erau asa de ocupati ca nu ma observara intrand.

"observara" suna ciudat...daca foloseai perfectul compus "m-au observat" suna mult mai bine

Citat :
Isi continuau treaba ca si cand ea nu ar fi existat.Isi facuse iluzii.Iluzii inutile,evident!Nu era posibil sa fie si ea fericita.Chiar nu merita si ea macar un gram de fericire?De normalitate?De iubire.
ce ai facut? ai povestit pana acum la persoana 1, iar acum incepi iar cu a III-a?


Citat :
Tot ce am putut sa fac a fost sa ma intorc pe calcaie si sa o iau la goana pe scari si sa ies in ploaie ce tocmai reincepuse.Mi-am auzit numele de cateva ori dar am ignorat complet vocea suava care ma atrasese candva.Nu mai simteam nimic.Ura,dezamagire,iubire…Imi luasem deja la revedere de la toate.Le facusem cu mana si parca eu insumi le gonisem.Sperantele mi-au fost zadarnicite intr-o secunda.Intr-un infinit.

asta mi-a placut...foarte frumos ai descris

Citat :
Arsura m-a luat pe nepregatite.Ma simteam ca pe rug.Tot corpul imi tremura.Deodata am simtit doaua coarne in spate.Ca si cum un berbec m-ar fi impuns cu cornii sai.Am alergat catre cel mai indepartat loc de civilizatie.Am alergat eu si cu durerea mea.Odata ajunsa intr-o padure cu putini copaci,m-am asezat pe pamantul jilav si am asteptat.Nu stiu ce am aseptat.Durerea devenea treptat-treptat din ce in ce mai mare sin u se opera.Era nemiloasa.O durere nemiloasa.S-a intamplat pe neasteptate.Deodata am simtit cum spatele mi se departeaza de trunchiul copacului de care ma sprijineam si doua aripi de un metru si ceva au aparut pe spatele meu.M-am speriat.Eram ca un copil ce vedea prima oara un film de groaza.Nu era nimeni langa mine sa ma ajute.Sa imi explice.Eram abandonata.Mi-am privit uluita aripile ce veau o culoare mirifica.Un amestec de rosu si galben,imbinat asa de frumos,ca mai aveai putin si le confundai cu niste aripi de fluturi.

ce imagini frumoase ai creat :x

Citat :
-Michael!am strigat eu bucuroasa.

cine e?

Citat :
Felix statea ascuns in spatele unui stalp si urmarea scena de la departare.

wow...nu ma asteptam

Citat :
Cand Michael a ajuns la mine,i-am luat fata intre maini si am inceput sa-l sarut zgomotos si sa imi impletesc mainile in parul sau dezordonat.
Cand m-am dezlipit de el,am vazut cu coada ochiului ca Felix disparuse.

saracul Felix....e gelos, nu? l-a facut sa sufere, sigur...

nextul 2

Citat :
il sarutai dulce pe obraz.


ai niste probleme cu timpurile..dar, cum spuneam, totul se rezolva...


Citat :
Si maine am niste treaba.

aici...nu suna bine...sincer..."am treaba"..."niste" nu are ce cauta acolo...
imi pare rau daca te critic prea rau :-" sper sa nu te superi


Citat :
-Unde te grabesti?intreba el sarcastic si usor deranjat.

:>


Citat :
-Tu crezi ca e un lucru normal sa te gasesc acasa cu fufele tale?

i-a zis-o, nu gluma...cred ca a ramas ala masca.

Citat :
-Pentru ca te iubesc,boule!am explodat din nou.

i-a spus in fatza? el trebuia sa-i spuna...

"boule" Smile) ce-mi place cum suna:))

Citat :
-Nu,de Sfantul Duh!

God! Deja sunt pe jos de ras Smile)

Citat :

-Si ce e mai important e ca…….

next :X:X:X
Sus In jos
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 17, 2009 4:32 am

Sarna,bre!:XDea Dumnezeu sanatate!: ))Ce de n-ati fi voi,cititorii,mancati-as,as scrie de pomana,sa moara mama!: ))
Creca duminica dupa ce ma dau cu deodorant,va dau next,ce gipanu' meu!: ))
Nu ma luati in seama,ma doare capu'!: ))
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 17, 2009 6:29 pm

Citat :
ce gipanu' meu!: ))
hai ca ai fost tare cu asta =)))=)))
Asteptam nextul maine Razz :* I love you
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 17, 2009 6:31 pm

da da..asteptam nextu ala:X:X
I love you
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 17, 2009 9:51 pm

*…..E ca tanara domnisoara era doar o simpla…prietena.
Asta m-a aprins instant.
-Super!Deci tu te mozolesti cu toate prietnele tale!am izbucnit eu.
-Nu,nu cu toate,a spus el incruntandu-se.
-Doar cu majoritatea,am tipat eu enervata.
-Nu pot sa-ti explic acum si nu vreau sa ma cert cu tine.Iubita mea,tu esti ca stelele de pe cer,ca soarele in viata unui om,ca sarea-n bucate,a spus el dintr-o suflare.Dar nu in sensul in care te gandesti tu.Esti ca fiica mea.Te iubesc!Nu te-am cunoscut de multa vreme,dar inima mea bate doar pentru tine.As face orice doar ca tu sa stai cu mine.Langa mine.Sa fii la dreapta mea cand am nevoie de tine si sa fiu la stanga ta cand vei intampina ziduri de netrecut.Fiica mea.Nu naturala.Dar nu ma deranjeaza ideea.Esti sufletul meu si acum,ca m-am descarcat,tot ce vreau este o imbratisare de la cea mai frumoasa si inteligenta fata pe care un vampir singuratic ar fi putut-o avea.
M-au atins cuvintele lui ca o sageata.Nu stiu daca mai sufeream.Cert era ca si eu il iubeam intr-un fel.Dar mintea imi era inghetata si nu puteam alege.Tata,iubit?Eram confuza.Am dat sa ma intorc.Vroiam sa plec.
-Jess,m-a strigat el cu o voce ascutita si speriata.
Nu am mai suportat.M-am intors pe calcaie si am alergat spre Felix,luandu-l in brate.Capul meu se odihnea pe pieptul sau musculos si ii puteam simti aroma.Aroma mea preferata.Trandafiri.L-am auzit oftand fericit.
Confuzia isi luase zborul definitiv.Tata.Era tata.Si il iubeam.Aveam din nou un parinte.Un parinte care avea aproape varsta mea,dar ce mai conta?Am oftat si eu fericita.Acum lumea mea era in echilibru.
Chiar atunci,mainile mele s-au ilumiat din nou si m-am dat inpoi sughitand.
-Nu din nou,am strigat eu furioasa.
Dar m-am oprit uitandu-ma uimita la sferele mainii mele.Emanau umbre rosii,fantomatice,ale catorva mii de inimioare.Umbrele dansau pe pereti asa frumos,ca am fost cuprinsa de farmecul lor,asa si Felix,care s-a apropiat de mine si m-a sarutat pe crestet.
Eram fericita.Fericita din nou
*****SFARSITUL PRIMEI PARTI*****

Am sa va anunt cand voi incepe partea a 2-a.Va besc!:X
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptySam Oct 17, 2009 10:28 pm

Citat :
-Super!Deci tu te mozolesti cu toate prietnele tale!am izbucnit eu.
-Nu,nu cu toate,a spus el incruntandu-se.
-Doar cu majoritatea,am tipat eu enervata.
=)) sa mor aici la faza asta.


Citat :
-Nu pot sa-ti explic acum si nu vreau sa ma cert cu tine.Iubita mea,tu esti ca stelele de pe cer,ca soarele in viata unui om,ca sarea-n bucate,a spus el dintr-o suflare.Dar nu in sensul in care te gandesti tu.Esti ca fiica mea.Te iubesc!Nu te-am cunoscut de multa vreme,dar inima mea bate doar pentru tine.As face orice doar ca tu sa stai cu mine.Langa mine.Sa fii la dreapta mea cand am nevoie de tine si sa fiu la stanga ta cand vei intampina ziduri de netrecut.Fiica mea.Nu naturala.Dar nu ma deranjeaza ideea.Esti sufletul meu si acum,ca m-am descarcat,tot ce vreau este o imbratisare de la cea mai frumoasa si inteligenta fata pe care un vampir singuratic ar fi putut-o avea.
Cat de frumos! Sad imi vine sa plang.

Citat :
inpoi sughitand.
inapoi sughitand. Razz

Wow..Sad deja s-a terminat prima parte! Sad o astept cu nerabdare pe a doua! :*
te pupa buna!
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
blue_sky
Not a Vampire
Not a Vampire



Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/10/2009

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 18, 2009 1:38 am

Citat :
-Super!Deci tu te mozolesti cu toate prietnele tale!am izbucnit eu.
-Nu,nu cu toate,a spus el incruntandu-se.
-Doar cu majoritatea,am tipat eu enervata.

sa mor la faza asta, nu alta =))

Citat :
Iubita mea,tu esti ca stelele de pe cer,ca soarele in viata unui om,ca sarea-n bucate,a spus el dintr-o suflare.

ooo :> deja ii face o declaratie

si ce mai declaratie = ))

Citat :
Dar nu in sensul in care te gandesti tu.

si eu care ma gandeam ca ii va spune ca o iubeste

Citat :
Esti ca fiica mea.Te iubesc!

: ))

Citat :
Nu te-am cunoscut de multa vreme,dar inima mea bate doar pentru tine.As face orice doar ca tu sa stai cu mine.Langa mine.

nu mai inteleg nimic...

Citat :
Confuzia isi luase zborul definitiv.Tata.Era tata.


chiar era tatal sau? tatal sau natura;? :O:O:O

Citat :
Si il iubeam.Aveam din nou un parinte.Un parinte care avea aproape varsta mea,dar ce mai conta?Am oftat si eu fericita.Acum lumea mea era in echilibru.

mi se pare cam exagerat...adica nu poti simti pentru o persoana pe care o stii de cateva zile, ceea ce simti pentru un parinte...cel putin asta e parerea mea

Citat :
Dar m-am oprit uitandu-ma uimita la sferele mainii mele.Emanau umbre rosii,fantomatice,ale catorva mii de inimioare.Umbrele dansau pe pereti asa frumos,ca am fost cuprinsa de farmecul lor,asa si Felix,care s-a apropiat de mine si m-a sarutat pe crestet.
Eram fericita.Fericita din nou.

foarte frumos...

next :X
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 18, 2009 6:33 pm

Citat :
-Super!Deci tu te mozolesti cu toate prietnele tale!am izbucnit eu.
-Nu,nu cu toate,a spus el incruntandu-se.
-Doar cu majoritatea,am tipat eu enervata.
No coment =))=)) ....eu as fi sarit la gatul lui de mult =))

Mi-a placut a lot dar acum nu am timp sa scriu mult ca tre sa termin tema la rom...dau edit mai tarziu :*
si next
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 18, 2009 7:58 pm

vai..e prea mic nextu asta..da tot imi place:X:X
astept unul kilometric:>
I love you
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 18, 2009 8:09 pm

Deci nu mai zic ca is ultima:-w ca mie nimeni nu imi spune cand se pune next si unde:))

Citat :
-Nu,nu cu toate,a spus el incruntandu-se.
OMAAA!!!!!!!!! Deci imi vine sa ii sparg capul:))

Citat :
-Nu pot sa-ti explic acum si nu vreau sa ma cert cu tine.Iubita mea,tu esti ca stelele de pe cer,ca soarele in viata unui om,ca sarea-n bucate,a spus el dintr-o suflare.
Deci X(..eu nu il mai sufar:))

Ce sec s-a terminat=)))
Deci...vreau part two..repede repede:>
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 18, 2009 8:13 pm

Part too: ))Nu stiu inca cand o sa vina,stiu doar ca va fi mai multa actiune...Si sper sa va placa....Inca nu m-am apucat de scris dar deja am ideile intiparite in minte.
Va besk!:X
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyDum Oct 18, 2009 11:13 pm

Krista a scris:
Part too: ))Nu stiu inca cand o sa vina,stiu doar ca va fi mai multa actiune...Si sper sa va placa....Inca nu m-am apucat de scris dar deja am ideile intiparite in minte.
Va besk!:X

Yey :> nu conteaza cand vine, doar sa vina !
Am incredere in tine! :>
>Very Happy<
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
blue_sky
Not a Vampire
Not a Vampire



Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 11/10/2009

Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 EmptyLun Oct 19, 2009 4:50 pm

Krista a scris:
Part too: ))Nu stiu inca cand o sa vina,stiu doar ca va fi mai multa actiune...Si sper sa va placa....Inca nu m-am apucat de scris dar deja am ideile intiparite in minte.
Va besk!:X

abia astept :x
Sus In jos
Continut sponsorizat





Beauty's not the key - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Beauty's not the key   Beauty's not the key - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Beauty's not the key
Sus 
Pagina 2 din 13Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan-fic-
Mergi direct la: