Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?

In jos 
+2
Corynelle;x
Ale.
6 participanți
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? Empty
MesajSubiect: Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?   Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? EmptySam Aug 22, 2009 12:38 am

Uau :> mi s-a parut super acest quiz.

Link : http://www.kudika.ro/quiz/6876

Rezultatul meu : Louis de Pointe du Lac

Ai genul de personalitate care ar fi pe placul lui Louis, daca ne luam dupa iubita aleasa de el in “Interviu cu un vampir”. Claudia, jucata de Kirsten Dunst, a fost transformata in vampir prea devreme – in raport cu varsta regulamentara!

Stilul ei copilaresc s-a concretizat, odata cu trecerea timpului, intr-un caracter usor alintat. Louis (un Brad Pitt palid si pletos) e atras de ea, dar sentimentele lui izvorasc si dintr-o inclinatie perversa de a fi chinuit de vina.

El se simte vinovat pentru transformarea Claudiei, dar in acelasi timp o indrageste, mai intai ca pe o pupila, apoi ca pe o tovarasa de viata vesnica. O tovarasa cu toane, si poate putin cam naprasnica, dar ca o forta a naturii, frumoasa tocmai prin temperamentul ei vulcanic.


Ce ma? Smile)
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? Empty
MesajSubiect: Re: Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?   Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? EmptySam Aug 22, 2009 1:06 am

Cine nu o tine minte pe Buffy, spaima vampirilor pe vremea cand uratenia conditiei lor se mai zarea din cand in cand pe ecrane, in ciuda frumusetii lor inghetate-n timp?



Chiar daca nu te-ai hazarda la a salva lumea de la o apocalipsa sau doua, ai cate ceva din spiritul care l-a cucerit pe Angel (David Bonreaz). Sigur, cand se transforma in vampir, si lasa monstrul sa preia fraiele, Angel era ridat ca un Shar-Pei, dar, chiar si-asa, cu toatele-am facut o pasiune pentru vampirul chinuit de-un blestem tiganesc.



Dar el avea ochi doar pentru Buffy, blondina luptatoare din Sunnydale, mereu inarmata cu un tarus si un nor deasupra capului. Greutatea lumii atarna deseori pe umerii ei, iar setarea prioritatilor era o sarcina cu atat mai grea cu cat prietenii, mama si intreaga populatie a globului se aflau pe talere diferite ale balantei.



O fata destinata sacrificiului de sine, constienta de ungherele tenebroase ale existentei umane, dar reusind mereu sa infrunte loviturile cu stoicism. In ciuda aparentei bravuri, inima lui Buffy nu era de piatra.


eu nu o tin minte:-??Smile))
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? Empty
MesajSubiect: Re: Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?   Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? EmptyMier Aug 26, 2009 11:24 pm

Cine nu o tine minte pe Buffy, spaima vampirilor pe vremea cand uratenia conditiei lor se mai zarea din cand in cand pe ecrane, in ciuda frumusetii lor inghetate-n timp?


Chiar daca nu te-ai hazarda la a salva lumea de la o apocalipsa sau doua, ai cate ceva din spiritul care l-a cucerit pe Angel (David Bonreaz). Sigur, cand se transforma in vampir, si lasa monstrul sa preia fraiele, Angel era ridat ca un Shar-Pei, dar, chiar si-asa, cu toatele-am facut o pasiune pentru vampirul chinuit de-un blestem tiganesc.



Dar el avea ochi doar pentru Buffy, blondina luptatoare din Sunnydale, mereu inarmata cu un tarus si un nor deasupra capului. Greutatea lumii atarna deseori pe umerii ei, iar setarea prioritatilor era o sarcina cu atat mai grea cu cat prietenii, mama si intreaga populatie a globului se aflau pe talere diferite ale balantei.



O fata destinata sacrificiului de sine, constienta de ungherele tenebroase ale existentei umane, dar reusind mereu sa infrunte loviturile cu stoicism. In ciuda aparentei bravuri, inima lui Buffy nu era de piatra.


sincer, nici eu n`o tin minte:))

mi-ar fi placut edward sau lestat:x
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
vampire.perfectdoll
Not a Vampire
Not a Vampire
vampire.perfectdoll


Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? Empty
MesajSubiect: Re: Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?   Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? EmptyMier Oct 07, 2009 6:20 pm

Cine nu o tine minte pe Buffy, spaima vampirilor pe vremea cand uratenia conditiei lor se mai zarea din cand in cand pe ecrane, in ciuda frumusetii lor inghetate-n timp? Chiar daca nu te-ai hazarda la a salva lumea de la o... (Pentru a afla raspunsul complet trebuie sa fii inregistrata pe Kudika.ro. Click aici pentru a intra in cont sau click aici pentru a te inregistra


blablabla unde'i edward al meu [-( ?
Sus In jos
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? Empty
MesajSubiect: Re: Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?   Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? EmptyJoi Dec 17, 2009 6:47 pm

Edward Cullen



Esti idealul vampirului vegetarian Edward din “Twilight”. Fata visurilor lui, cu care tu ai multe in comun, e Bella (jucata de Kristen Stewart).



Adolescenta, isteata dar atat de la locul ei incat cu greu ai ghici ca va da peste cap un longeviv vampir, e proaspat sosita in orasul deprimant de friguros ales de clanul Cullen drept camin. Ea devine curand centrul atentiei la liceu, iar Edward mai cu seama (britanicul Robert Pattinson cu ale lui trasaturi cizelate de model) nu-si poate intoarce privirea, involburata de pofta.



Il atrage aparenta ei simplitate, care ascunde profunzimi geru de sondat, chiar si pentru un vampir inveterat ca el. Unde mai pui ca nici gandurile nu i le poate citi, nici ea nu da cu melita. O fata fragila care se tine tare pe pozitii pana sa-si lase garda jos, un caracter puternic cuibarit intr-un trup uman fragil ce trebuie protejat


:X:X My Edward Smile)
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Active Fusion
Graphician Vampire
Graphician Vampire
Active Fusion


Numarul mesajelor : 804
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Tecuci

Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? Empty
MesajSubiect: Re: Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?   Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? EmptySam Dec 26, 2009 8:38 am

Edward Cullen

Esti idealul vampirului vegetarian Edward din “Twilight”. Fata visurilor lui, cu care tu ai multe in comun, e Bella (jucata de Kristen Stewart).

Adolescenta, isteata dar atat de la locul ei incat cu greu ai ghici ca va da peste cap un longeviv vampir, e proaspat sosita in orasul deprimant de friguros ales de clanul Cullen drept camin. Ea devine curand centrul atentiei la liceu, iar Edward mai cu seama (britanicul Robert Pattinson cu ale lui trasaturi cizelate de model) nu-si poate intoarce privirea, involburata de pofta.

Il atrage aparenta ei simplitate, care ascunde profunzimi geru de sondat, chiar si pentru un vampir inveterat ca el. Unde mai pui ca nici gandurile nu i le poate citi, nici ea nu da cu melita. O fata fragila care se tine tare pe pozitii pana sa-si lase garda jos, un caracter puternic cuibarit intr-un trup uman fragil ce trebuie protejat

WOW! Mi-a iesit Edward! Hi-hi! Smile
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
Continut sponsorizat





Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? Empty
MesajSubiect: Re: Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?   Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie? Empty

Sus In jos
 
Care vampir te-ar vrea alaturi pe vesnicie?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Interviu cu un vampir

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Quiz-uri-
Mergi direct la: