Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Elisabeth Reaser[Esme Cullen]

In jos 
+3
Ale.
suicide.blonde
Corynelle;x
7 participanți
AutorMesaj
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyVin Aug 21, 2009 1:33 am

Poze si articole despre Elisabeth Reaser...
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyVin Aug 21, 2009 2:22 am

Elizabeth Ann Reaser s-a nascut pe 15 iunie 1975 în Bloomfield,o suburbie a orasului Detroit din statul Michigan. Este fiica lui Karen Davidson si a lui Jhon Reaser. A absolvit Juilliard School precum si Liceul din Avondale.

In anul 1999 isi incepe cariera in actorie,debutand in mai multe filme,insa in roluri secundare.In anul 2005, datorita rolului Atenei din filmul "Stay" actrita incepe sa fie cunoscuta.Mai debuteaza in filmul "Sween Teren",in anul 2006 unde castiga si "premiul juriului" de la festivalui de film "Newport Beach Film Festival".

In anul 2007 este nominalizata si pentru un "Independent Spirit Award" ca "Best Female Plumb". Datorita prestatiei din filmul ,,Grey's Anatomy" aparut in 2007,Elisabeth a fost nominalizata premiile Emmy Awards pentru cea mai buna actrita cameo intr-un serial de categoria drama. In anul 2008,apare in rolul lui Esme Cullen,in filmul de mare succes "Twilight",actrita semnand si pentru continuarea acestuia, "New Moon" care va fi lansat in niembrie 2009.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyJoi Sept 03, 2009 7:58 pm

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Wa1r0z
Elisabeth Reaser[Esme Cullen] 2rztpon
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyJoi Sept 03, 2009 8:28 pm

Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyJoi Sept 03, 2009 8:37 pm

super poze mami...imi place cum arata in ultima..
are un par bestial=p~
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Bubu.love.you
Thirsty Vampire
Thirsty Vampire
Bubu.love.you


Numarul mesajelor : 258
Data de inscriere : 01/09/2009
Varsta : 30
Localizare : ploiesti

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyJoi Sept 10, 2009 4:52 pm

imi palce de ea..arata ffff bn..se mentine...
joaca ff bn in film...
o ador:X:x
Sus In jos
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyJoi Sept 10, 2009 5:07 pm

Mie imi place foerte mult cum joaca...
Nu am vazut-o decat in Twilight,si mi-am dat deja seama ca este o actrita buna!:X
E mama perfecta!:XO adevarata Esme!:X
Sus In jos
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyDum Noi 15, 2009 6:37 pm

Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyDum Noi 15, 2009 6:40 pm

Nu stiu...E cam ciudata .Nu prea-mi place...
Bine,ea e frumoasa foc,n-am ce sa zic,dar rochia e ciudata rau...
Sus In jos
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyDum Noi 15, 2009 6:42 pm

Vorbesc de zambet si de par si de fata ei:x
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyDum Noi 15, 2009 6:44 pm

Da,normal.
Cu asta sunt si eu de acord!De ce n-as fi?:X
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyLun Noi 16, 2009 12:50 am

God,ea e asa de frumoasa, dar rochia aia o strica rau de tot. Nu se potriveste de loc cu botinele /Smile . Arata ciuuudat.Adica, rochia ar fi fost bestiala daca nu ar fi avut modelul ala.

/Smile
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptySam Noi 21, 2009 3:11 am

Vanity Fair continua seria de interviuri cu vedetele din "New Moon".
Ce faci in timpul liber dintre filmari?
De cele mai multe ori eu si Nikki mancam snacksuri,glumim si radem una de cealalta.
Ti-a afectat nebunia fanilor relatia cu ceilalti actori?
Cred ca am ajuns sa ne cunoastem mult mai bine decat se intampla de obicei la filmari.Este greu sa pastrezi legatura cu oamenii,si in decursul anilor,treci peste .Cand ne-am intors la filmari,eram mai mult o familie decat prieteni.Filmam intr-un decor foarte asemanator casei din Portland si toate amintirele erau proaspete in capul meu.Este aproape la fel.
Cum a fost sa interpretezi acelasi personaj dar cu 3 directori diferiti?
Mi-a placut.Cred ca una din cele mai distractive parti ale meseriei de actor este sa lucrezi cu oameni diferiti,sa le auzi parerile si ce ii pasioneaza.Fiecare are o alta viziune asupra personajului tau.David a fost pasionat de Esme,chiar daca este un monstru care in toiul noptii bea sangele caprioarelor,este si foarte draguta si finuta.A fost o viziune interesanta.
Cum te-ai pregatit pentru Esme?Inca ai mai lucrat la personaj?
Cand ai in fata ta materialele(cartile),sunt de mare ajutor.Si pe internet am gasit multe informatii interesante,viziunile fanilor asupra personajelor.Chiar si pe YouTube erau clipuri despre relatia dintre Esme si Carlisle.
Ce schimbare importanta a avut loc in viata ta dupa "Twilight"?
Nu s-au schimbat multe.In Vancouver a fost diferit,au fost mai multi fani.Eu sunt o persoana destul de retrasa si nu prea am interactionat cu fanii pe strada.Pot sa zic ca asta a fost ceva nou.
Si cariera?
Nu stiu,mi-a fost greu sa hotarasc.Cariera mea a fost o calatorie calma,interesanta,ciudata,frustranta si placuta in momente diferite.Nu am ajuns la acel punct de cotitura.Totul e inca foarte calm.
Ai fost la Juilliard.Ti-ai imaginat vreodata ca o sa faci parte dintr-un asemenea proiect de succes?
Nu!Imi placea sa joc de mica.Vroiam sa merg la Juilliard sa invat,dar apoi m-am indragostit de filme si televiziune.Nici acum nu realizez impactul filmului asupra publicului.In ultimele zile am inceput sa inteleg cat de mare e!Nu inceteaza sa ma surprinda.
Crezi ca o sa revi pe scena?
Sper.De mult caut un rol.Ultimul a fost la Williamstown,intr-o piesa intitulata "Top Girls" de Caryl Churchill.Eram foarte stresata si in fiecare seara ma simteam rau,dar astept cu nerabdare un rol nou.
Ce carti citesti sau ce muzica asculti?
Sunt obsedata de noul album al lui Jay-Z,nu ma pot opri din ascultat,dansez prin apartament pe muzica lui,si cu Nikki facem ravagii!Acum citesc numai ziarele,nu pot patrunde intr-o carte.Este putin frustrant.
Ai vazut "New Moon"?
Il iubesc!Chris este un regizor grozav,sensibil si interesant.Este diferit de "Twilight",la fel si cartea,cred ca a cuprins toate lucrurile importante.Si Taylor e incredibil,chiar a crescut in personajul lui Jacob.Am ramas impresoinata.
Care a fost scena ta preferata de filmat?
Ziua de nastere pentru ca a fost periculoasa!
Am sa te rog sa-i descri pe urmatorii actori printr-un cuvant.
Nikki Reed [“Rosalie Hale”] - Comediant.
Jackson Rathbone [“Jasper Hale”] - Original.
Kellan Lutz [“Emmett Cullen”] - Fratior.
Rob Pattinson [“Edward Cullen”] - Destept.
Ashley Greene [“Alice Cullen”] - Deschisa.
Peter Facinelli [“Dr. Carlisle Cullen”] - Jucaus.
Kristen Stewart ["Bella Swan"] - Onesta.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyMar Noi 24, 2009 1:25 am

Elizabeth in New York.

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] C292

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] C293

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] C294
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] Empty
MesajSubiect: Re: Elisabeth Reaser[Esme Cullen]   Elisabeth Reaser[Esme Cullen] EmptyVin Noi 27, 2009 9:21 pm

Cick♥ a scris:
Elizabeth in New York.

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] C292

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] C293

Elisabeth Reaser[Esme Cullen] C294

Am vrut sa pun si eu pozele Smile) mi-ai luat-o inainte :>
>Very Happy<
dar am gasit altceva:

Interviu cu Elizabeth si Kellan :