Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa]

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Vid.

Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] Empty
MesajSubiect: Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa]   Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] EmptyMar Feb 01, 2011 5:10 am

Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] Askveceza
Yasemin (Nurgül Yesilçay) este o tânără în vârstă de 25 de ani care se pregăteşte să se căsătorească. Înainte de nuntă cu o săptămână, îl prinde pe viitorul ei soţ în pat cu prietena ei. Pentru că sora cea mică a lui Yasemin a rămas însărcinată foarte tânără şi a murit în urma unei întreruperi de sarcină, tatăl ei, înainte de a muri, a pus-o pe Yasemin să jure că nu va fi cu nimeni înainte de căsătorie. Ea a încercat să îşi ţină promisiunea făcută însă din cauza trădării iubitului ei, nu va reuşi. Dezamăgită de cele întâmplate, Yasemin se duce pentru câteva zile la mama ei, care locuieşte în Bodrum. Acolo îl va cunoaşte pe Savas (Murat Yildirim), într-un bar, şi îşi va petrece noaptea cu el. Va rămâne însărcinată, mama ei nu-i va da voie să facă întrerupere de sarcină aşa că Yasemin va fi nevoită să facă acest copil fără ca Savas să ştie deoarece ei se revăd abia după un an de zile, după ce ea va naşte. Savas este fiul uneia dintre cele mai mari familii din Van. O familie strâns legată de tradiţii şi obiceiuri. Savas s-a întors de curând în ţară, el fiind plecat până atunci la studii, în străinătate. La scurt timp după ce se întoarce acasă, fratele său mai mare şi tatăl lui mor într-un accident de maşină. Conform tradiţiei, Savas va fi cel care va deveni capul familiei, şi tot conform tradiţiei, el trebuie să se căsătorească cu soţia fratelui său, rămasă văduvă.

Nu ma puteam abtine sa nu fac topic cu asta.
M-am cam uitat la serialele turcesti, dar asta este superb. Are o poveste foarte interesanta si ma uit in fiecare luni si marti pe Kanal D la el. E foarte frumos!
Sper sa nu incepeti cu criticile dure.Very Happy
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Jinx
Alexiss Elenna Abrams
Alexiss Elenna Abrams
Jinx


Numarul mesajelor : 2724
Data de inscriere : 12/03/2010
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti .

Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa]   Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] EmptyMar Feb 01, 2011 5:07 pm

si mie imi place =] adica ma rog, cativa din familie se uita, si ma mai uit si eu cand nu am ce face.
si este destul de frumos .
asta si cu o mie si una de nopti mi s'au parut niste seriale turcesti destul de bune.
Sus In jos
http://jinxxgirl.tumblr.com
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 30
Localizare : Vid.

Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa]   Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] EmptyMar Feb 01, 2011 10:23 pm

Si la aia m-am uitat, din cand in cand. In schimb, ASI a fost superb:x Tot actorul din asta a fost rol princ si acolo:D
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa]   Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] EmptyLun Feb 07, 2011 1:59 am

se uita bunica Very Happy
eu fac pauza de seriale turcesti ca am vazut cam aproape tot ce s-a dat [Smile) nu radeti!influenta lu bunela Smile))] si m-am cam plictisit de ei
daca spui ca e bun poate intru si eu pe fir Smile
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] Empty
MesajSubiect: Re: Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa]   Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa] Empty

Sus In jos
 
Ask ve Ceza [dragoste si pedeapsa]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pedeapsa
» Prima dragoste

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Cinema :: Seriale-
Mergi direct la: