Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Alternosfera

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Alternosfera Empty
MesajSubiect: Alternosfera   Alternosfera EmptySam Dec 25, 2010 10:52 pm

Alternosfera este o formaţie de rock alternativ, din Chişinău, Republica Moldova fondată la 13 decembrie 1998, activă în prezent, a cărei componenţă îi cuprinde pe Marcel Bostan - voce, Max Poporski - tobe, Victor Coşparmac - bas, Sergiu Aladin - chitară, Marin Nicoară - chitară, Vitalie Chian – clape.

Prima lor repetiţie a avut loc pe 13 decembrie 1998. Ulterior, la 23 noiembrie 1999 Alternosfera susţine primul concert, în Chişinău. În 2001, formaţia realizează primele înregistrari demo, iar în 2002 au loc înregistrari demo şi la Bucureşti.

Ok. Deci JUR ca datorita crush'ului meu m'am facut cu o noua trupa preferata. xD
Am toate melodiile lor pe telefon. Dar am doua preferate:x mi se par geniali. Mai ales ca e trupa de rock romanesc. Si canta bine. Si versurile sunt epice.

Inchisoarea alba.