Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Orphan (Orfana)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Orphan (Orfana) Empty
MesajSubiect: Orphan (Orfana)   Orphan (Orfana) EmptyLun Aug 09, 2010 3:28 pm

Orphan (Orfana) Orphan-388050l-imagine


Tragica pierdere a unei sarcini îi devastează pe soţii Kate (Vera Farmiga) şi John Coleman (Peter Sarsgaard), lăsând urme adânci atât asupra căsniciei lor cât şi asupra psihicului fragil al lui Kate, chinuit de coşmaruri şi urmărit de demoni ai trecutului. Încercând să menţină o doză de normalitate în viaţa lor, cei doi se hotărăsc să adopte un copil. La orfelinatul din localitate, John şi Kate se simt atraşi în mod inexplicabil de o fetiţă pe nume Esther (Isabelle Fuhrman)…dar Esther nu este ceea ce pare a fi, iar Kate, îngrijorată de siguranţa familiei sale, încearcă să-i determine pe John şi pe ceilalţi să investigheze dincolo de aparenţele dulci ale acestei fetiţe. Semnalele ei de alarmă un sunt însă băgate în seamă decât când e prea târziu…pentru toată lumea.

“Orfana” este un film regizat de Jaume Collet-Serra (“House of Wax”), după un scenariu de David Leslie Johnson şi o povestire de Alex Mace. Pe generic întâlnim numele unor actori ca: Vera Farmiga (“The Departed”), Peter Sarsgaard (“Flightplan”), Isabelle Fuhrman (“Hounddog”), CCH Pounder (TV’s “The Shield”) şi Jimmy Bennett (“Star Trek”).

Joel Silver, Susan Downey, Jennifer Davisson Killoran şi Leonardo DiCaprio sunt producătorii filmului, Steve Richards, Don Carmody şi Michael Ireland sunt producătorii executivi, iar Richard Mirisch, David Barrett şi Erik Olsen co-producătorii filmului.

Echipa artistică din spatele camerei de filmat îi cuprinde pe directorul de imagine Jeff Cutter, scenograful Tom Meyer, editorul Tim Alverson, designerul de costume Antoinette Messam şi compozitorul John Ottman.

Warner Bros. Pictures prezintă, în asociere cu Dark Castle Entertainment, o producţie Appian Way, filmul “Orfanan.”

Filmul este difuzat internaţional de Warner Bros. Pictures, o companie a Warner Bros. Entertainment Company.

_________

Va zic de pe acum : e interzis sub 18 ani! Prima data eu am citit ca e sub 16, asa ca am zis ca ma pot uita. Dar acum am vazut ca e sub 18. :-" Sunt niste faze...mai putin ortodoxe, deci NU va uitati cu vreun adult, chiar daca va e frica. Ma rog, faceti cum vreti =))

NU va recomand sa va uitati la filmul asta. :-s Eu initial am zis ca daca nu o sa mai pot face copii, sau chiar daca pot sa adopt un copil. Shiiiit! Mi s-a schimbat parerea. =)) Uitati-va la film si atunci o sa imi dati dreptate. Aproape de sfarsit am ramas Surprised cand am auzit cati ani are de fapt Esther. Dar macar vedeti-l pe net daca sunteti curiosi. :p
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Orphan (Orfana) Empty
MesajSubiect: Re: Orphan (Orfana)   Orphan (Orfana) EmptyMier Aug 11, 2010 2:10 am

Am vazut si eu filmu asta intr-o seara memorabila =))
Pai..nu m-i s-a parut deloc scarry..bn..doar putin la sfarsit..Neutral
Citat :
Va zic de pe acum : e interzis sub 18 ani!
Te referi la scena din bucatarie?...ei bine, nu m-i s-a parut ceva +18 =)))

Revenind..destul de interesant filmu..ce sa mai zic:)). Am fost putin socata cand am aflat ce varsta are Esther. Smile))
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Orphan (Orfana) Empty
MesajSubiect: Re: Orphan (Orfana)   Orphan (Orfana) EmptyMier Aug 11, 2010 1:34 pm

Citat :
Te referi la scena din bucatarie?...ei bine, nu m-i s-a parut ceva +18 =)))
Dupa ce te uiti la True Blood aia ti se pare nimic, stiu =)) am zis-o doar pentru ca asa scrie in descrierea filmului. :p

Citat :
Am fost putin socata cand am aflat ce varsta are Esther.
Eu am fost putin mai mult. Smile)
Si mi-a placut scena de la final, cand i-a dat un bocanc in fata <3 Kate lui Esther:x
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Orphan (Orfana) Empty
MesajSubiect: Re: Orphan (Orfana)   Orphan (Orfana) EmptyMier Aug 11, 2010 2:25 pm

Citat :
Dupa ce te uiti la True Blood aia ti se pare nimic, stiu =))
Nici ca puteam sa o zic mai bine =))

Citat :
Si mi-a placut scena de la final, cand i-a dat un bocanc in fata <3 Kate lui Esther:x
Si mie mi-a placut acolo :X:)))
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Continut sponsorizat





Orphan (Orfana) Empty
MesajSubiect: Re: Orphan (Orfana)   Orphan (Orfana) Empty

Sus In jos
 
Orphan (Orfana)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Cinema-
Mergi direct la: