Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Hachiko:A Dog's Story

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Hachiko:A Dog's Story Empty
MesajSubiect: Hachiko:A Dog's Story   Hachiko:A Dog's Story EmptyJoi Aug 05, 2010 12:17 am

Hachiko:A Dog's Story Hachiko_A_Dog_s_Story_1242320829_2009
Remake al filmului japonez "Hachiko Monogatari" din anul 1987 si inspirata dintr-o poveste reala petrecuta in Japonia in prima parte a secolului al XX-lea, drama "Hachiko: A dog's story" urmareste relatia speciala creata intre profesorul de muzica Parker Wilson si un caine din rasa Akita pe care barbatul il gaseste intamplator pe peronul unei gari si il adaposteste in casa lui, in pofida protestelor initiale ale sotiei sale Cate. Ani de-a randul, loialul animal Hachiko isi insoteste in fiecare dimineata stapanul la statia de cale ferata si il asteapta in fiecare seara la aceeasi ora si in acelasi loc sa se intoarca de la serviciu. Intr-o zi nefasta insa profesorul sufera un atac de cord in sala de clasa si decedeaza, neintorcandu-se niciodata in oras cu trenul. Timp de 9 ani Hachiko merge zi de zi la gara pentru a-si intampina stapanul, uimindu-i pe localnici prin devotamentul lui si predandu-le acestora o lectie despre iubire, loialitate si compasiune.


Ma jur ca este poate cel mai bun film vazuut de mine ever!Am plans la el mai rau ca la Titanic!Trebuie sa fi cu adevarat insensibil ca sa nu plangi la filmul asta!Pana si tata a plans!De bunica si de mama nu mai zic.....a fost ceva...nu imi gasesc cuvintele!
Cata loialitate si cata dragoste sta in cainele asta.....
Nici un om nu cred ca o sa simta vreodata o loialitate ca Hachiko! 10 ani a asteptat Hachiko in fata garii, indiferent de anotimp.9 ani a asteptat degeaba, dar el a revenit in fiecare zi acolo, desi toti stiau ca profesorul murise....
un film zguduitor la care am plans cat petru 10......
va recomand din toata inima filmul asta :x
macar sa il vedeti pentru Hachiko, care iti vine sa iti bagi mana prin calculator ca sa il mangai pe capusor :x
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Hachiko:A Dog's Story Empty
MesajSubiect: Re: Hachiko:A Dog's Story   Hachiko:A Dog's Story EmptyJoi Aug 05, 2010 6:56 pm

:x vai de mine ce dragut e:x
O sa il vad cu siguranta! Cred si eu ca este un film bun Sad o sa trebuiasca multe servetele:((
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Hachiko:A Dog's Story Empty
MesajSubiect: Re: Hachiko:A Dog's Story   Hachiko:A Dog's Story EmptyMar Aug 17, 2010 2:32 am

Phiuuuu....o sa iti trebuiasca pachete intregi!Crede-ma ca este foooarte trist Sad((
deci oricum cainele face tot filmul ❌x:x
si actorii....dar cainele!poti sa vezi Clar devotamentul lui,...
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Hachiko:A Dog's Story Empty
MesajSubiect: Re: Hachiko:A Dog's Story   Hachiko:A Dog's Story Empty

Sus In jos
 
Hachiko:A Dog's Story
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Hotel for Dogs
» Say the story
» Another Cinderella Story

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Cinema-
Mergi direct la: