Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Suflete pereche-Cecelia Ahern

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 27
Localizare : Blocata in frigider

Suflete pereche-Cecelia Ahern Empty
MesajSubiect: Suflete pereche-Cecelia Ahern   Suflete pereche-Cecelia Ahern EmptyMier Mar 17, 2010 3:31 am

Suflete pereche-Cecelia Ahern 724-046-0


Rosie si Alex, cei mai buni prieteni sau suflete pereche?

Din copilarie, Rosie si Alex au fost mereu impreuna, la bine si la rau. Dar deodata sunt nevoiti sa se desparta, atunci cand Alex si familia lui se muta in America. Rosie se simte pierduta fara el. Apoi, tocmai cand e pe cale sa plece la Boston, pentru a fi alaturi de Alex, primeste niste vesti care ii schimba viata si care o vor tine acasa, in Irlanda.



Legatura magica dintre ei ramane, dar oare poate supravietui prietenia lor, anilor si kilometrilor distantă, sau unor noi relatii? Si mereu, in sinea ei, Rosie se intreba daca nu le este menit sa fie mai mult decat doar buni prieteni. Interpretarile gresite, intamplarile neprevazute sau, pur si simplu, ghinionul i-au tinut departe, pana acum. Vor risca ei oare totul, inclusiv prietenia, pentru adevarata dragoste? Ce rasturnari de situatii si ce surprize le rezervă soarta de data asta ?



O poveste induiosatoare si captivanta despre iubire si prietenie. -Company

Cartea asta m-a impresionat profund!Deci e clar in top 3!Este absolut superba...o dai gata imediat pentru ca toooata cartea sunt numai conversati pe mess, email sau scrisori intre ei doi si copii/parinti/prietenii lor...
Cecelia Ahern scrie absolut superb...am mai citit de ea vreo 3 carti...dar asta m-a impresionat cel mai tare...
Si finalul....:x
inafara de faptul ca te lasa in pom cu sfarsitul.....
O recomand cu caldura.
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Suflete pereche-Cecelia Ahern Empty
MesajSubiect: Re: Suflete pereche-Cecelia Ahern   Suflete pereche-Cecelia Ahern EmptyVin Mar 19, 2010 6:06 pm

Nu am citit-o :"> E de la Humanitas Fiction sau ceva de genul? Very Happy
Mi se pare foarte interesanta, mai ales ca descrie subiectele din ziua de azi...
Multumim pentru topic.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 27
Localizare : Blocata in frigider

Suflete pereche-Cecelia Ahern Empty
MesajSubiect: Re: Suflete pereche-Cecelia Ahern   Suflete pereche-Cecelia Ahern EmptyVin Mar 19, 2010 11:10 pm

culea...e de la editura alffa....sau allfa sau ma rog nu mai stiu Very Happy
dar crede-ma ca nu o mai lasi jos din mana....si e un citat despre sufletele pereche...:x
daca il gasesc prin carte il scriu Wink
imi place ca pe la inceput zice (ea parca?!) "inocenta celor 16 ani pe naibi"...=))
si ii ia cam 30 de ani sa isi dea seama de ce a cazut de pe scaun in cap si ma rog s-au intamplat mai multe chestii....
e foarte amuzanta pentru ca tot (absolut tot!) ce au patit ei doi pateste si fata ei si prietenul ei cel mai bun :x
dar cu un happy ending de la inceput...nu ca la ei dupa vreo 50 de ani =)))
oricum nu pot sa va descriu cartea....este mult prea buna!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Suflete pereche-Cecelia Ahern Empty
MesajSubiect: Re: Suflete pereche-Cecelia Ahern   Suflete pereche-Cecelia Ahern Empty

Sus In jos
 
Suflete pereche-Cecelia Ahern
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Carti-
Mergi direct la: