Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Copiii de la 402

In jos 
+2
Ale.
ToxicBlood
6 participanți
AutorMesaj
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Copiii de la 402 Empty
MesajSubiect: Copiii de la 402   Copiii de la 402 EmptySam Mar 13, 2010 5:35 pm

Copiii de la 402 a fost realizat pe baza cărţii pentru copii Gracie Graves şi copii din Clasa 402 în care copiii din Clasa 402 îşi prezintă aventurile răutăcioase ale unei clase pline de elevi cărora le place foarte tare să se distreze la şcoală!

Elevii Clasei 402 sunt impulsivi, de cele mai multe ori fac alegeri proaste şi rareori se gândesc la rezultatele alegerilor lor. Când tentaţia îşi face apariţia înşelătoare, aceşti elevi se grăbesc să cadă în capcană! Bineînţeles că, fiind copii, atunci când problemele de zi cu zi nu mai sunt uşor rezolvabile, ele par chestiuni de viaţă şi de moarte. Probleme simple se transformă în probleme complexe şi cel mai mic detaliu este ridicat la cel mai înalt rang al comicului.

În timp ce toţi elevii trec cu greu prin evenimentele fiecărei zi, învăţând lecţiile vieţii pe pielea lor, câteodată încearcă să se mai şi ajute. Niciodată nu reuşesc pe deplin, căci sunt prea prinşi în propriile lor planuri şi nelămuriri. Din fericire ei sunt capabili să se întoarcă mereu în oaza clasei 402, într-o lume a haosului condusă de domnişoara Graves. Aici, în clasa 402, sub conducerea strictă, dar atentă, a domnişoarei Graves, toţi copiii sunt în siguranţă. În clasa 402 binele este întotdeauna răsplătit, iar răul este întotdeauna pedepsit.

Combinând stilul artistic de o calitate impecabilă cu stilul literar al Lisei Kite şi al lui Cindy Begel ("Pauza", "Liderul Clasei"), Clasa 402 este un tom de poveşti unice, valabile pentru orice perioadă temporală, al cărui rezultat este un serial amuzant şi atractiv.
Copiii de la 402 85
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Copiii de la 402 Empty
MesajSubiect: Re: Copiii de la 402   Copiii de la 402 EmptySam Mar 13, 2010 10:34 pm

Sunt super desenele astea :x
Pacat ca acum nu se mai difuzeaza :-?
Dar ma mai uit pe niste site-uri si revad episoadele. :x
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Bubu.love.you
Thirsty Vampire
Thirsty Vampire
Bubu.love.you


Numarul mesajelor : 258
Data de inscriere : 01/09/2009
Varsta : 30
Localizare : ploiesti

Copiii de la 402 Empty
MesajSubiect: Re: Copiii de la 402   Copiii de la 402 EmptySam Apr 03, 2010 2:55 am

o da...desenele astea miau placut la nebunie...
si acuma mas uita la ele...dak lear mai da..
si dak as mai avea timp:)))
Sus In jos
Jinx
Alexiss Elenna Abrams
Alexiss Elenna Abrams
Jinx


Numarul mesajelor : 2724
Data de inscriere : 12/03/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti .

Copiii de la 402 Empty
MesajSubiect: Re: Copiii de la 402   Copiii de la 402 EmptyDum Apr 18, 2010 12:07 am

Decii am iubit serialul asta .
cateodata ma uit la el pe youtube Smile)

mi`a placut asa mult ;x
mai alea episodu` cand jessy avea ochelari , nessie era cu unu` si nu il prezenta prietenilor , cand a fost nessie cu ala de la ea din cls etc . ;x
Sus In jos
http://jinxxgirl.tumblr.com
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Copiii de la 402 Empty
MesajSubiect: Re: Copiii de la 402   Copiii de la 402 EmptyJoi Iul 08, 2010 3:06 am

Cat adoram desenele astea. Nu pierdeam niciun episod:X
Cand am chef ma uit la ele pe net:X
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Miss.Vampire
Thirsty Vampire
Thirsty Vampire
Miss.Vampire


Numarul mesajelor : 423
Data de inscriere : 03/10/2010
Varsta : 27
Localizare : in a fantasy world

Copiii de la 402 Empty
MesajSubiect: Re: Copiii de la 402   Copiii de la 402 EmptyLun Dec 27, 2010 6:01 pm

vai Doamne le adoram...
si acum m-as mai uita, ca erau teribil de amuzante.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Copiii de la 402 Empty
MesajSubiect: Re: Copiii de la 402   Copiii de la 402 Empty

Sus In jos
 
Copiii de la 402
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Cartoons-
Mergi direct la: