Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Wild love

In jos 
+3
the.dazzled.one <3
×ღ×|Never.Alone
Chocoholic
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Wild love   Wild love EmptySam Ian 23, 2010 1:15 am

Deci m-am hotarat sa scriu si eu ficul.dupa 7 luni de indecizie Razz.
_______________________________________________________
Capitolul 1.”Cum de reuseste asta sa ma enerveze mereu?”
-O Doamne chiar nu poti sa faci nimic cum trebuie?Zau asa stiu ca nu ai neuroni in cap dar totusi nu te poti stradui macar putin?
“Cum m-am pricopsit eu cu un nebun ca asa?”numai la asta puteam sa ma gandesc.Nu imi mai pasa ca acum eram in sala de sport si faceam decoratiunile pentru petrecerea de Sfantul Valentin si ca juma de scoala se holba la noi.Tipul asta ma scotea din minti!La propriu!
-Daca nu te deranjeaza poti sa te opresti din tipat!Uite este bine, Miss 100% Perfectiune.
M-am enervat, m-am intors pe calcaie si am plecat.Cum poate unul ca el sa ma enerveze?Cum putea unul ca Nate Black sa ma enerveze pe mine, Vanessa Isabella Angel Cornelia Dune?Mda sa nu uit sa nu ma mai gandesc la tot numele ca s-ar putea sa imi placa din nou.Dar ma rog...cum putea un simpu baiat sa ma infurie dupa vreo 2000 de ani de auto-control?Nu ca eu as fi fost mai mult decat o fata dar ce sa fac...nu imi pot alega familia.Altfel tata nu ar fi fost regele Demonilor, mama o zana elf si bunica si bunicu Zeus si Afrodita.Ca sa nu mai pomenesc de toate matusile si toti unchii la care toate talentele vrajitoresti, metamorfe sau alte talente sarisera cateva generatii si ajunsesera la mine.N-am ce face...asta-i viata.Cruda si nemiloasa.De la moarte parintilor nu credeam ca o sa ma mai pot enerva pe cineva dar uite ca tipul asta reuseste sa ma scoata din minti.
-Wow taifunule...ce mai e astazi?
Uite-l si pe fratemiu.Defapt nu este fratele meu dar Alex a fost mereu mai mult ca un frate decat ca un var.Un var cu aceiasi familie ciudata si cu talente speciale.
-Ai 3 incercari sa ghicesti motivul.
-Tipul ala nou ,Nate?
-Si castigatorul este...Alex!
-Ce ti-a mai facut?intreba el razand
Cum putea unu ca Alex sa il placa pe Nate?Ajunsesem in fata camerie mele.Bineinteles ca imi uitasem cheia.Si bineinteles ca Alex o avea.Am intrat si ne-am asezat pe canapeaua mea gigantica.
-Pai sa vedem:eu faceam frumos decoratiunile pentru petrecere si vine doamna Elina si ne pune in aceiasi echipa....tipu nu are neuroni suficienti nici sa lege o ata nu sa mai suspende decoratiuni...si sa nu uitam si de....
-Wow!Am prins ideea:tipu te enerveaza!Ciudat...mie imi place de el.E de gasca si ne-a ajutat cu echipa de fotbal...
L-am privit mirata.Cum putea unul ca Nate sa fie de ajutor?Era ca si cand ai zice ca eu si Alex suntem impreuna...adica imposibil!
-OK.zise el impaciuitor.Vrei sa imi spui ce s-a intamplat la cursul din prima zi...cand ai iesit mai mai rau ca tornada din clasa!Cred ca partea asta am cam ratat-o.
-Pai tu ai plecat la mate si eu am intrat in clasa de sociologie.M-am asezat ca deobicei cu Selena in ultima banca si am inceput sa vorbim ce am facut toata vacanta.Si apoi intra diriga in clasa...
~Flash back~(*)
-Ce mai faceti copii?
-Bine doamna!
-Ati avut o vacanta placuta?
-Super tare doamna.Am fost la schi si la inot si la Barcelona si...
-Cineva ar face bine sa o opreasca pe Sharon ca altfel continua asa 3 zile,i-am soptit eu Selenei si am inceput sa radem amandoua
Un baiat frumos si inalt astepta in fata clasei.Era brunet si avea ochii albastrii, iar tenul sau era putin bronzat.
-Ei bine copii anul asta vom avea un nou coleg.El este Nate Black.Este un elev cu referinte extraordinare si note cu care ar trebui sa ne mandrim.Ar trebui sa fim onorati ca il avem printre noi si de aceea l-am numit noul sef al clasei.diriga vorbi dintr-o rasuflare si apoi iesi din clasa
Am ridicat sin sprancene.
-Si se presupune ca ar trebui sa ascult de tine...Du-te si te culca tipu!am gandit eu.Numai ca problema era ca nu doar am gandit asta ci am spus-o si cu voce tare.
-Se pare ca cineva are o problema cu mine.spuse Nate apropiindu-se.
-Daca zic da ma lasi in pace?
-Tu sti macar cine sunt?
-Postasul nu esti.Gunoierul sigur nu...esti cumva noul ingrijitor?Daca da atunci vezi ca am varsat niste suc pe jos.i-am raspuns eu afisand cel mai dulce zambet de care am fost in stare.
Toata clasa izbucni in ras.
-Foarte dragut Domnisora Sarcasm.Eu sunt Nate Black.Si se pare ca sunt noul tau sef.mi-a zis el impingandu-ma in perete
-Iar eu te pun la curent:nu am nici un sef.i-am zis eu dandu-l la o parte.Dar el a fost mai rapid decat mine.Mi-a pus o piedica si am cazut pe burta.Clasa nu mai putea de ras.M-am ridicat si mi-am scuturat fusta blestemand faptul ca respectam asa de mult regulile si nu imi luasem pantaloni.
-Ei bine Mister Super-Ego eu m-am carat inainte sa ma contaminez cu prostie.mi-am ridicat ochelarii de jos, mi-am verificat cocul si am deschis usa clasei.Si daca ma cauta diriga, sunt in camera mea, imi este rau.am spus eu trantind cu toata puterea usa.
~End of flash-back~
-Vezi...,l-am intrebat eu pe Alex.
-Aaaa...inteleg:ti-a ranit mandria si acum plateste.Alex se abtinea sa nu rada din respect pentru mine.
-Haide razi...dar o sa vezi tu intr-o zi cum e.i-am zis eu aruncandu-i o perna in cap.
-Cred ca ar trebui sa plec...deja s-a innoptat.
Cand trecuse timpul??Am privit afara.Intunericul se lasase peste internatul scolii.Era atat de pasnic si de placut sa privesc cerul instelat din camera mea de la parter.Tot cerul era marginit de copacii din campus.Cel de la fereastra mea era un ciresi ce isi scutura frunzele pe tufele de trandafiri.
„Ca intr-un basm” am gandit eu melancolica
-In plus,adauga Alex, tu nu ar trebui sa pleci in plimbarea ta nocturna?
Cat de bine putea sa ma cunosca.
De cand aveam 3 ani mama si tata ma duceau in fiecare seara la o plimbare in jurul unui lac.De cand au murit eu mergeam in fiecare seara la plimbare in jurul lacului din campus.Aici am locuit si inainte sa moara parintii si acel lac ma facea sa ii simt langa mine.Ca si cand am fi din nou toti 3 in jurul lacului privind stelele si aruncand cu pietre in lac.O lacrima mi se prelinse pe obraz.Imi era atat de dor de ei.Si lui Alex ii era dor.Doar ca el avea propriul mod de as alina durerea.Se ducea in locul in care familia lui isi petrecea fiecare seara.In gradina cu flori erau cateva banci acoperite de o cupola perfecta din fier cu inserti florale.
Parintii nostri fusesera omorati de niste nija cred care inca ne cauta pe mine si pe Alex.
Mi-am luat camasa de noapte lunga si semi-transparenta si halatul roz si lung din matase,ambele mosteniri de la mama, si am sarit pe fereastra.
Lacul scolii „Elizabeth Walter” era printre cele mai cele mai frumoase lacuri vazute de mine.Era destul de intins si complet marginit de un cerc perfect de padure deasa.Sub un salcam destul de apropiat de apa era o banca de lemn ce avea ca spatar scoarta copacului.Acolo aseza mama picnicul intotdeauna.Si apoi tata ma cocota pe ramurile lasate ale copacului si imi dadea sa mananc, exact ca la bebelusi.Mereu ma imbufnam si refuzam sa mananc.Dar dupa un minut il ciufuleam si deschideam gurita dupa mancare.Inima ma intepa.Ma durea sa ma gandesc la ei.Ma durea tare!Dar nu aveam ce face.Erau pierduti pe vecie.Chiar daca puteam sa readuc mortii la viata prin magia primita de la matusa Sabrina, in cazurile in care mortii erau din familie pur si simplu nu se putea!
-Reguli idioate!am mormait eu in timp ce ma apropiam de lac.Puteam vedea clar salcia si banca...numai ca aceasta era ocupata deja...
-Nate!!Ce naibi cauti tu AICI??!!!
_______________________________________________________

Spre sa va placa :">
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptySam Ian 23, 2010 1:17 am

Deci mie imi place extra mult fic-ul .Scrii extraordinar fat-o sa stii .Astept next curand , ca mor de nerabdare sa vad ce facea acolo Nate.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptySam Ian 23, 2010 2:40 am

Cum ti-am spus,imi place mult ideea ficului...Foarte original,sa stii! Smile Imi place super mult :X
So...Abia astept neeext :X
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptySam Ian 23, 2010 3:10 am

Third.
Aaa. Incep cu titlul...nu mi se pare prea original. Acum sunt 3 titluri din 7-8 care au "Love" ... ma rog, alegerea ta.
Imi place ideea dar mananci multe semne de punctuatie si asta duce cateodata la confuzie.

Mult noroc:* si spor la scris.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyMar Ian 26, 2010 10:25 pm

Am scris capitolul 2 de sambata dar nu am avut timp sa il corectez Razz
__________________________________________________________
Capitolul 2.” Sorry tipu dar nu am acetona”
Sau cum sa enervezi un tip in 2 pasi

-As putea sa te intreb acelasi lucru...intreba el atat de impertinent.
-Pai plimbarea noaptea ma ajuta sa ma relaxz dupa o zi de cosmar...suna cumva cunoscut?deja imi era greu sa nu sar la el si sa ii sterg zambetul ala cretin de pe fata.Uite stii ceva?Locul asta inseamna enorm pentru mine si nu o sa te las sa ma enervezi.Uite, i-am zis eu trasand o linie perfect de la mijlocul banii in jos, asta e locul meu, ala al tau.Daca cumva treci linia ramai fara fata aia a ta de papusel enervant.Inteles?
-Inteles Caporal Enervant!morma el.
M-am asezat imbufnata pe banca.De ce trebuie el sa fie asa de enervant!Mai intai intra in viata mea de la scoala si acum in singurul loc care imi apartinea?Toate amintirile placute legate de mama si tata erau acum umbrite de prezenta lui Nate.Stiam ca statea aici doar ca sa ma enerveze dar nu vroiam sa ii fac jocul.Il uram ca naibi dar asta e viata!Trebuia sa il suport macar jumatate de ora ca apoi sa pot pretinde ca imi este somn si sa pot sa plec in camera mea.Macar in vis il pot strangula si spanzura cat vreau!In realitate am alergie la omorat.Ma rog daca prin alergie se intelege repulsia totala fata de omoratul persoanelor.Nici macar Nate nu merita omorat.Sau poate el e totusi o exceptie...
-Sti ceva?mi-a spus el si am vazut ca era nervos.Eu am plecat!Maine avem ore si ar trebui sa fiu un exemplu pentru ceilalti.
-Ei vezi sa nu!Dar asta ar fi groznic!Imi ajunge deja un General Enervant...nu cred ca am nevoie de mai multi!
Pleca furios iar eu zambeam din toata inima.In sfarsit puteam si eu sa ma relaxez!Desi nu am mai stat mult, tot timpul m-am gandit la planuri pentru enervarea lui Nate...si l-am gasit pe cel mai bun.
**
-Hei tu?Ce crezi ca faci?Nate se apropia de mine
Era ora de dirigentie si diriga era bolnava...asa ca Nate trebuia se ne supravegheze.Nici ca se putea mai bine!
-Pai unghiile...sti sunt fata?Fetele isi fac unghiile...am rostit asta pe litere ca la bebelusi.Dar de unde sa stie un baiat despre obiceiurile fetelor...
-Sti ceva domnisoara?Poti sa iti iei toata oja rosie si ce culori mai ai de aici si sa te misti in alt loc?
Nate isi puse mainile pe banca mea.Mare greseala!
-Hei Nate!il striga Sharon.Iti face ceva Vanessa?Pentru ca daca e asa ar trebui sa o dai afara.
Era clar:Sharon era in limba dupa Nate.Ea nu era niciodata de acord cu nimeni!
-Pai cred ca ar trebui doar sa ii zic sa se linisteasca...isi face doar unghiile...
-Unghiile?Sharon sari in sus 3 merti.Vreau si eu....
-Hei tu ce faci?zise Nate cand isi dadu seama de ce ma ocupam eu de 2 minute.Pe unghiile lui erau acum modele de carouri roz fosforescent si galben.
-Hei nu te misca!!Ma chinui sa fac ceva aici!E destul de complicat daca te misti....am zis eu jignita si nevinovata
Toata lumea mai avea putin si cadea de pe scaune de ras.
-Stii ceva?am continuat eu.Culorile astea se potrivesc perfect cu nuanta tenului tau!Pai si turcoazul sau albastrul marin ar fi mers dar m-am gandit ca astea sunt mai masculine, am terminat eu dand din cap cu seriozitate.
Selena cazuse pe jos de atat ras.La fel si Alex.Desi el credea ca am mers mult prea departe.Mereu am fost sensibila la emotiile si gandurile celorlalti.Nu era ca si cand le-as fi auzit tare si clar dar le intuiam usor.Tot ce puteam simti acum de la Nate era furie si jena.
Bine poate ca mersesem putin prea departe...Speram ca Alex sa nu simta asta.El putea percepe mult mai clar sentimentele decat mine.
-Asta se intampla daca te pui cu mine...i-am murmurat eu lui Nate.
Era mult prea furios ca sa mai spuna ceva.Jubiland am ranjit si i-am spus:
-Daca vrei ca unghiile tale sa fie mai moi ar fi bine sa folosesti un balsam de unghii....sunt destul de sigura ca am unul in camera...ai putea sa vi mai tarziu sa ti-l dai.Crede-ma ai nevoie!
M-am rasucit si am dat sa plec.
-Unde crezi ca te duci?intreba Nate si puteam sa simteam clar furiam din vocea lui.
-Pai nu spuneai sa plec?mi-am luat cea mai nevinovata fata cu putinta:ochii de catelusi,colturile gurii lasate putin in jos si genele fluturate pe sub ochelarii cat se poate de exagerat.
-Nu inainte sa cureti asta!a zis el fluturand spre mana lui
-Sorry tipu dar nu am acetona!Sunt destul de sigura ca Sharon are...i-am replicat cat de acid am putut.
Am deschis usa si am iesit, trantind-o in urma cu toata forta.Nu imi pasa ca o sa ma parasca dirigintei sau ca o sa primesc detentie probabil.Ma revansasem!Lupta asta o castigasem.Ranjind am inceput sa sar de pe un picior pe altul in timp ce ma indreptam spre bancile de langa arcadele de piatra.Daca tot aveam timp liber puteam sa imi fac temele sau chiar sa dorm putin.
M-am asezat pe o banca langa cel mai mare stejar si am inchis ochii.
-Hei Vanessa!Vanessa!Trezeste-te!auzeam asta din ce in ce mai tare.
-Ce s-a intamplat?Am intrebat eu somnoroasa.
Avusesem un vis absolut superb in care il aruncam pe Nate intr-un vulcan.
-E deja ora cinei Van!Alex era ca deobicei extrem de grijuliu.
-Cred ca am adormit...Si ce am pierdut azi?
-La scoala ne-a dat liber restul zilei pentru a pregati petrecerea.
-Nu asta Alex!Nate ce a mai facut?am intrebat eu in timp ce imi netezam fusta.Ma durea putin spatele dar bancile erau destul de comode asa ca durerea nu avea sa persiste.
-Pai s-a enervat rau!Van nu crezi ca ai exagerat?Adica OK trebuia si tu sa te razbuni pe el dar totusi!
-O dar nu ai aflat inca noutatea.Mister perfect a indraznit sa vina la lac.Cred ca m-a spionat si a facut asta din adins ca sa nu ma lase sa ma relaxez...dar lasa ca vede el!
-O...tipu chiar a incurcat-o!Se vede pe fata ta cat esti de serioasa...
-Sa nu cumva sa te bagi!Asta e intre mine si el!
-Ok!Ok nu iti face griji,a zis Alex razand.
Sala de mese era plina.Azi era joi deci era seara de pizza.Ne-am luat fiecare cate o pizza de casa si ne-am asezat cu Selena la masa.
-OMG!Vanessa esti atat de tare!Tipu era atat de rosu ca a inventat o noua nuanta...nepretuita fata!
Eu radeam cu pofta...ar fi meritat sa stau acolo numai sa vad asta.
-Si Sharon?am intrebat eu curioasa
-Pai era rosie la fata.De parca ar fi fost ea in locul lui...
Ii scanasem sentimentele lui Sharon...tipa il placea pe Nate nu gluma.
-Selena daca iti zic o bomba promiti sa nu stie nimeni...am zis eu cu subinteles
Selena ma cunostea de mult timp asa ca s-a prins imediat de ce am vrut sa zic.
-Promit sa nu stie decat toata scoala.zise ea solemn in timp ce ridica degetul mic.
-Sharon e in limba dupa Nate!
-Ce?!
Am barfit vreo jumatate de ora despe asta.Afara se intunecase si incepuse o briza usor racoroasa.Toamna ajungea intotdeauna prea tarziu in scoala, asa ca vara se intindea unori pana la sfarsitul lui octombrie.Singurul lucru ce parea sa afirme prezenta toamnei erau culorile usor ruginii ale copacilor.In rest puteai sa crezi ca esti in mijlocul verii, nu in mijlocul lui septembrie.
-Hei Vanessa!Mai esti cu noi?Selena isi flutura mainile prin fata mea
In cantina inca era multa lume dar deja oboseala unei zile se asternea peste colegi.
-Sunt doar putin obosit.Cred ca o sa ma duc sa ma plimb si apoi o sa ma culc.
-Pai noapte buna, Vanessa!zise Selena si ma imbratisa strans.Pana maine imi indeplinesc promisiunea.imi zambi ea facandu-mi cu ochiul
-Noapte buna, Sis!imi zise si Alex.Incearca sa nu te infurii pe nimeni in seara asta.
I-am zambit si am dat din cap.Era o seara perfecta.Nu vroiam sa o stric.Am ajuns la lac gandindu-ma la ce criza o sa faca Nate cand o sa ma vada.Dar surpriza...nu era nimeni!
Am inceput sa sar de bucurie.Si la propriu si la figurat.Din moment ce puteam sa imi petrec o seara perfecta si nimeni nu avea sa ma vada, de ce nu o fac si mai perfecta?M-am asezat pe banca si m-am concentrat.O sfera luminoasa incepu sa creasca din mainile mele.Cand lumina se stinse in aer ramasese o carte.”Romeo si Julieta” .Era cartea mea preferata.Imi placea sa creez carti sau alte obiecte.Era mai practic decat sa le car dupa mine pe toate.Nu vroiam ca nimeni sa afle de harurile mele asa ca faceam asta numai cand eram singura sau cu Alex sau Selena.Ei erau singurii care stiau absolut totul despre mine.
Am inceput sa citesc.Briza imi ciufulea usor parul iar cantecul unui greiere se auzea in surdina
-Ce perfect, am murmurat eu.
Deodata se auzi un fosnet intre copaci.M-am ridicat iute si m-am uitat imprejur.
Dintre copaci se ivi o siluiete neagra.Un ninja.Si nu era singur.
___________________________________________________________
Sper sa va placa Very Happy
si scuze anticipat pentru greselile de tastare/ortografie/punctuatie :">
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyJoi Ian 28, 2010 3:53 am

Da super caitolul .Imi lace mult Cristina.Scrii super .Imi place ficul .Abia astept next .Succes la scris.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyJoi Ian 28, 2010 2:56 pm

Ok,vreau neaparat sa citesc si eu...
Edit dupa ce o fac...Dar sigur o sa fie misto...Doar e scris de zuza mea..:x
Edit:Dupa cum spuneam,e misto!❌xBengos!Sucar:>
Imi place numele capitolului al doilea=))
Si Vanessa asta e tupeista,nu gluma....
I got a feeling about ce o sa se intample in continuare.Iti dau PM:>
Neeeeecst:*
Sus In jos
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyJoi Ian 28, 2010 10:13 pm

E bestial al doilea capitol =))
Am murit de ras la fazele cu lacul de unghii Smile)
ASuperb si acest capitol :X
Next!
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyJoi Ian 28, 2010 10:44 pm

Aaa. Very Happy Sunt multe greseli de ortografie, dar trecem peste ele. Very Happy Poate ajungi sa corectezi next-ul cand ai timp.
Vanessa e o tampita si jumatate! =)) Si imi place! ^^
Asteptam un next. :* Cand ai timp, bineinteles.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Ian 29, 2010 12:57 am

Multumesc fetelor...si ale cu gramatica hai ca mai merg da la ortografie sunt bata de baseball =))))
maine scap la 12 si pun capitolul 3 Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Ian 29, 2010 2:02 pm

Abia astept sa-l citesc . Mor de nerabdare sa vad ce idei mai ai .Cred ca o sa fie super tare , la fel ca si primele doua capitole .Pui next cand ai tu timp , criss , nu te grabi , ca noi asteptam
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Ian 29, 2010 3:09 pm

Eu ti-am zis,Criss,ce cred ca o sa se intample!=))
Sunt prezicatoare:>
Asteptam nextu'Wink
Dar nu te grabi sal scrii;)Scrie-l cu atentie;)
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Ian 29, 2010 8:06 pm

Asa deci m-au corectat 2 zuze Smile) si asa ca pot sa postez capitolul 3 Very Happy

______________________________________________________________


Capitolul 3.”Pana la urma nu esti chiar asa de rau!” Sau schimbarile chiar pot fi neasteptate. Erau 10.Cum puteam sa le fac fata?Mi-am creat repede un kunai(*) in mana.Bine ca stiam ceva karate si ca ma miscam destul de repede.Deodata au inceput sa atace in formatie.Erau ca un stol de pasari atintite asupra unui hot.Am reusit sa rezist dar m-am impiedicat de o piatra.

„-Oh!!”am gandit eu,”poate Alex simte pericolul si vine sa ma ajute…Alex!Alex!Daca ma auzi am nevoie de ajutor!” Dar cred ca Alex dormea deja.

„Pai macar o sa ii vad pe mama si pe tata…”am zambit eu amar.

Unul dintre nija ridica kunaiul.Am inchis ochii.Deodata am simtit cum cineva ma trage de brat.Nu mai simteam pamantul sub picioare deci cred ca cineva ma trasese intr-un copac

. -Nate?!m-am mirat eu deschizand ochii.

Deliram eu sau Nate tocmai ma salvase?Nu puteam sa cred ca tipul pe care il urasc si caruia acum 12 ore i-am facut unghiile ca sa il enervez, imi salvase viata.S-ar putea sa ma fi inselat in privinta lui.Poate ca Alex are dreptate.Poate Nate chiar nu este un tip rau.

-Hei ai de gand sa stai asa toata noaptea?a zis el aducandu-ma cu picioarele pe pamant.In caz ca nu ai observat aia inca mai sunt acolo!

-OK.am zis eu dezorientata.Esti in stare sa atingi exact nervul de locomotie de la ceafa?Asta ar trebui sa ii paralizeze pentru o vreme.

-Stiu asta!a zis el grabit.Nu stiu cum dar reusise sa faca rost de un kunai.

Am coborat incet din copac.Poate ca toate orele de antrenamente pe care le facusem cu tata nu fusesera chiar o mare pierdere de vreme.Am fost surprinsa de cat de usor se misca si Nate.Ieri la ora de sport nu parea chiar asa.

M-am concentrat asupra atacatorilor mei.Nu era prea greu sa ii doboram.Trebuia sa recunosc: eu si Nate faceam o echipa buna.Eram amandoi extraordinar de rapizi si stiam exact unde sa lovim.

Nate era in fata mea si se lupta cu un ninja.Era cu spatele si nu putea vedea ca un altul se apropia de el.Daca as fi strigat, si-ar fi pierdut concentrarea si oricum ar fi fost ranit.Asa ca fara sa ma gandesc m-am aruncat spre el si l-am trantit pe jos.Mi-ar ridicat capul si l-am privit in direct in ochi.Avea aceiasi expresie de om surprins pe care o avusesem si eu mai devreme.M-am inrosit si l-am ajutat sa se ridice.

Cei zece nija au devenit in curand 6, mai apoi 4, iar cand ne pregateam sa atacam din nou cei patru ramasi i-au luat pe restul si au disparut in noapte ca niste fantome fara sunte.

-Wow asta a fost ciudat.i-am zis eu -Stii ce este si mai ciudat?Sunt de acord cu tine.Multumesc ca m-ai salvat mai devreme.

-Hei daca nu ma salvai tu eu as mai fi avut cum sa te salvez. Pana la urma nu esti chiar asa de rau.Cred ca am inceput cu stangul.Eu sunt Vanessa Isabella Angel Cornelia Dune.Nu intreba…mama a avut prea multa inspiratie cand m-a botezat…Poti sa imi spui Van.

-Eu sunt Nathanie Christopher William Thomas Black.Se pare ca nu esti singura care a avut parintii prea inspirati…mi-a replicat el zambind.

Am ras amandoi.

-Pai ti-as face turul locului, dar la ora asta nu prea ai ce vedea. -Nu-i nimic….avem timp!mi-a raspuns el zambind.

Ne-am asezat pe banca de sub salcam.Parul imi flutura in vant si asta ma dernaja.Cand aveai un par cam pana la jumatatea fesei de lung te cam deranja sa ti-l lasi desprins.Din reflex mi-am prins parul si am inceput sa il strang intr-un coc

. -Ai un par foarte lung.observa Nate

-Ma bucur ca ai observat.i-am raspuns eu sarcastica.Nu l-am mai tuns dinante sa moara parintii.

-Ti-au murit parintii?intreba el bland.

-Acum cativa ani.De asta vin aici in fiecare seara.Imi aminteste de ei…ma rog e cam greu de explicat dar cand sunt aici ii simt din nou.Ca si cand ar avea grija sa nu patesc ceva.

-Nu stiam, a murmurat el.Si mie mi-au murit parintii.cand aveam 10 ani, asa ca stiu perfect prin ce treci.

-Imi pare rau, i-am murmurat eu.Se pare ca insfarsit cineva ma intelegea.

Toti ceilalti credeau ca sunt prea emotiva si ca ar trebui sa trec odata peste asta.Pana acum nimeni inafara de Alex nu mai fusese de partea mea.Era ciudat ca tocmai Nate sa fie cel ce ma intelege.

-Parul tau…, a inceput el, de ce nu il tunzi?

-Pai pentru ca nu am nici cea mai vaga idee cum!Nu prea le am eu cu moda…

-Ciudat pentru ca Alex mi-a spus ca tu le-ai ales tinutele prietenelor tale.Daca combinarea unor cizme negre pana la genunchi cu o fust plisata in carouri, camasa perfect dreapta, nu cu pliuri, si o cravata rosie numesti tu esec in moda ei bine atunci ar trebui sa iti schimbi ochelarii.

-Pai imi place moda dar nu pentru mine…Stai putin….esti baiat si poti sa faci diferenta dintre camasile cu pliuri si cele drepte?Esti gay cumva?

Nate a inceput sa rada.

-Nu nu e asta!Mama a vrut mereu sa studiez moda pentru ca aveam gust estetic…dupa ce a murit eu am facut Facultatea de Design Vestimentar din Paris.Asa ca ma pricep la asta.

-Cum poti sa fi facut facultatea daca esti la liceu doar?am intrebat eu suspicioasa.

Stiam din proprie experienta ca pe CV-ul pentru un liceu nu poti sa treci ce facultati ai facut.Fie ca e vorba de Yale,Cambridge sau Oxford.Oamenii isi dau seama ce e ceva gresit cand un copil de 17 ani a terminat vreo 3 facultati de medicina si design vestimentar sau de interior.Se pare ca nu sunt singura de aici cu un secret…

-Cati ani ai?am inceput eu stiind perfect cum sa il iau.

-17.mi-a raspuns el putin surprins de intrebare

-In ce an te-ai nascut?

-1983.

-Pe ce front ai luptat in 43’?

-2…ah!cum ti-ai dat seama?ma intreba el surprins

-Eu am fost pe frontul 5, i-am replicat ranjind.

-Nu se poate!Asta explica ce am vazut mai devreme…

Am inlemnit.Nate ma vazuse cand am facut sa apara cartea si acum isi daduse seama…

-Din ce neam te tragi, ma intreba el calm.

-Salem… -Join the club….noi ne tragem din neamul lui Merlin!

Nu se poate!Nu puteam sa cred ca Nate era si el un vrajitor si toate cele.Dupa atatia ani in care eu si Alex am cautat si altii ca noi, raspunsul era tipul enrvant caruia ii datoram viata.Asta era clar cea mai ciudata noapte din viata mea!Mai intai sunt atacata de niste nija, apoi Nate ma salveaza si acum aflu ca si el se trage dintr-un neam de vrajitori.Erau prea multe pentru o singura noapte….

-Revenind la parul tau, schimba el subiectul, cred ca pot sa ti-l aranjez.Imi trebuie doar o oglinda, un pieptene, un forfece si niste clame.

Mi-am dat ochii peste cap si am inceput sa creez obiectele cerute de Nate.Era placut sa pot sa fiu eu insumi cu cineva.Sa nu trebuiasca sa port masca de copil de 17 ani nestiutor si sa pot sa ma dau mare cu harul pe care il aveam.

-Daca ma faci sa arat ca muma padurii o sa te urmaresc si o sa iti spanzur capu intr-un pom si corpul pe Luna!l-am amenintat eu.Ne-am inteles?

Nate a inceput sa rada.

-OK!OK!Daca nu o sa iti placa promit sa ma sinucid inainte sa ajungi tu la mine.

Am pufnit in ras si am inchis ochii docila.Nate chiar se pricepea.Se vede ca fusese in grupa doamnei Vera la facultate.Ea era singura care te putea invata cum sa tunzi pe cineva asa de fin incat nici sa nu isi dea seama cat de mult este taiat din par.Trebuia sa recunosc ca era foarte placut.Atingerea lui Nate era usoara ca un fulg, dar foarte precisa.Am inceput sa fredonez un cantec.

-Canti chiar bine!s-a mirat Nate.Cine ar fi zis!Ieri la muzica cand te-a pus Doamna Anna sa canti ai zis ca tu pur si simplu nu poti canta.Si uite:ai o voce superba!

-Mda nu prea vreau sa ma laud cu asta…eu si Alex cantam destul de bine dar nu imi place sa ma implic in multe chestii si sa ma dau mare ca stiu mai multe decat ceilalti.

-Contunui sa canti daca te rog?

Am ras si am continuat sa fredonez melodia mamei.Vantul adia bland si greierii se auzeau in surdina.Nici nu ai fi zis ca in urma cu jumatate de ora cineva ma atacase.Totul era calm si placut; seara perfecta se reinstalase peste internat lasand doar o umbra in urma.

-Gata!Am terminat.zise Nate

Am inspirat si am pipait in jur dupa oglinda.Am apucat-o si mi-am dus-o in fata chipului.Am mai inspirat odata si am deschis ochii.

-Ei bine?intreba Nate

Am ramas cu gura cascata.Fata din oglinda era prea perfecta ca sa fiu eu.Avea parul lung pana la cot si un breton ce ii incadra perfect fata si ii punea in evidenta ochii caprui.Contrastul dintre nuanta deschisa a pielii si culoarea inchisa a parului ii punea in evidenta trasaturile fetei.Am facut cateva miscari de cap.Tipa din oglinda le facu si ea.Era imposibil ca eu sa arat asa.Mi-am scos ochelarii de la ochi.Chiar eram eu aia?

-Nate…esti un geniu!am zis eu imbratisandu-l.

-Aaa…wow….multumesc Vanessa.

Se pare ca nu eram singura surprinsa de gestul meu.

-M-am gandit la ochelarii tai…ai putea sa iti faci niste lentile de contact penru ca iti sta mai bine fara ei… Nu il mai ascultam.Inca priveam surprinsa la tipa din oglinda.Chiar nu arata ca mine.Arata ca o pisicuta gata de actiune.

-Ochelarii aia ii tineam doar de fatada…nu am nevoie de ei!Vad perfect.i-am zis lui Nate intr-o doara.

-Pai ei bine….daca asa zici tu.Maine vreau sa te vad imbracata perfect.Nu cu bluzele alea de pe vremea lu bunica.a zis el incercand sa fie amenintator.

Am punit si am plecat spre camera mea.Inca nu imi venea sa cred ca Nate ma salvase si ca ma facuse sa arat mai traznet si decat Sharon.Am ajuns in camera si m-am trantit pe pat.A doua zi avea sa fie tare ciudata.

(*)= arma folosita de luptatorii nija ce seamana cu un cutit.

____________________________________________________________
hope u like it Peace
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Ian 29, 2010 8:20 pm

First.
Baiiii Smile) ma ucizi, ce naiba!
Vezi ca erau ninja, nu nija :-? Wink
Imi place mult :x Dar de ce purta ochelarii aia daca vedea bine? Ne-ai lasat sa fierbem aici. :-|
Mai ai niste greselute, dar nu prea conteaza. :-?
Asteptam next. :x
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Ian 29, 2010 8:41 pm

Citii mai demult...Stii tu:>
Si stii ca imi mai si placu...
Ce naiba?
Ii zuza,ii totul!=))
Necst:*
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Ian 29, 2010 9:55 pm

Mercie fetelor Smile))
Citat :
Citii mai demult...Stii tu:>
cum sa nu stiu =)))
pai cred ca nextu apare pe duminica sau luni...depinde cat timp am intre olimpiada la civica si somn =))))
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptySam Ian 30, 2010 6:48 pm

N-am vaut ca ai pus capitolul 3 , am si uitat .Scuze .Stii ca imi place foarte mult .Abia astept urmatorul capitol .Succes la scris .Imi place povestea la nebunie .Ai niste idei de m-a dai pe spate .Bravo.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyMier Feb 03, 2010 2:09 pm

So capitolul 4 Wink
______________________________________________________________
Capitolul 4.” Mai intai prima incalzire globala si acum asta?!”

Sau cum sa lasi toata scoala cu gura cascata.Partea I.

Abia reusisem sa dorm.Mi-am cautat toata noaptea in dulap haine la moda.Doar ii promisesem lui Nate ca o sa ma imbrac „normal”.Am gasit o fusta alba cu carouri negre si o camase cu un decolteu cam prea adanc, alba.I-am asortat o cravata neagra si niste pantofi cu toc inalt.Slava Domnului ca scoala noastra nu cerea decat sa avem un obiect vestimentar alb si fetele daca vor fusta.

Pe la ora sapte am inceput sa ma imbrac.La toata tinuta am asortat o pereche de cercei din aur alb, o bratara cu piatra mov inchis si un colier de la mama in forma de Soare si Luna.Trebuia sa recunosc ca aratam al naibii de trasnet. Chiar cand imi cautam o geanta pentru carti se auzi o bataie in usa.

-Sunt eu! A zis Nate deschizand usa. Unde esti?a spus el intrand in sufragerie.

-In camera mea! I-am tipat eu sperand sa nu trebuiasca sa ii si spun unde e asta.

Nate baga capul pe usa...si ramase cu gura cascata

-Inchide ma gura ca intra muste! I-am zis eu incepand sa rad.

-Ok deci vad ca mi-ai ascultat sfatul.zise plin de el.Dar cred ca ar fi mers mai bine daca iti punei ciorapi din plasa.

-Tu esti nebun?Ciorapi din plasa?Eu?Ok sa te pun la curent: eu sunt tipa usor tocilara care nu prea le are cu moda si care respecta regulile.

-Esti sigura ca nu ai nevoie de ochelari?Avand in vedere ca arati al dracu de sexy, nu cred ca te mai incadrezi in categoria tipa usor tocilara care nu prea le are cu moda si care respecta regulile.

M-am inrosit toata.Nu putem sa cred ca Nate ma facuse sexy.Ei bine asta chiar era o noutate...Nimeni nu ma mai facuse sexy pana atunci...

-Stii ceva?am incercat eu sa schimb subiectul.Esti primul baiat cu exceptia lui Alex care intra in camera mea.Ar trebui sa fi mandru!

-Pai sunt!mi-a spus el.Uite aici!Ia ciorapii astia.
Imi arunca o pereche de ciorapi care semanau cu materialul pe care il ciopartisem eu cand aveam 3 ani.

-Doar nu vrei sa ma dezbrac pe gratis nu?Iesi afara pana te chem eu sau plateste!i-am zis aruncand in el cu o sanda din perechea pe care o probasem mai devreme.

-Daca zic ca platesc, pot sa raman?

A doua sanda ateriza perfect gratios in capul lui Nate. A iesit razand din camera iar eu m-am asezat pe pat si mi-am pus ciorapii.

-Hai gata!Am terminat numaru de streaptese.

Nate intra in camera cand eu scormoneam in mormanul de posete.

-Am gasit!am inceput sa trag de o poseta neagra cu insertii abstracte albe.Si am tot tras de ea pana cand am reusit sa o scot...cazand peste Nate care venise in spatele meu.

-Scuze!am zis amandoi in acelasi timp. Rosu ca un rac, Nate s-a ridicat si mi-a intins mana.

-Macar atat am invatat si eu in trecut...bunele maniere.

-O da....cum ar fi umilirea unei fete in public? Am zis eu ridicand din sprancene...

-Ei...trebuia si eu sa ripostez cumva nu?

Am ras amandoi si am iesit din camera.

-Aaaa...stiu ca suna ciudat dar mi-ai vazut cheile?Mereu le pierd! L-am intrebat eu putin jenata

-Oare de ce nu ma mira? Si-a dat ochii peste cap si a ridicat canapeaua.

-Ahhh.....aici erau!Si doar le cautasem peste tot!Mercie Nate!am zis eu pupandu-l pe obraz. Nate se inrosi instantaneu.

-Ce e?Mereu ii fac asta lui Alex....obisnuiestete!

-Dar Alex e iubitul tau....

Am inceput sa rad cu pofta in timp ca ne indrraptam spre usa.Oare simtisem o urma de regret in voce lui?Wow!Cred ca delirez din nou!

-Asta e la fel de imposibil ca un soarece sa manance un elefant.am zis eu sufoandu-ma de atata ras!Alex e cu un minut mai mare decat mine si 95% din viata mi-am petrecut-o cu el!Am facut pana si aceleasi boli impreuna si am stat impreuna in carantine....parca nu mai vroiam sa se termine carantina, atat de bine ne distram....

Gadnul la trecut ma durea.Desi nu o aratam pentru ca imi inghetasem un zambet cald si linistit pe fata, imi venea sa plang.

-Hei daca simti nevoia sa plangi...atunci plangi!Nu conteaza ca iti intinzi machiajul!Pentru ca oricum vad ca e waterpoof.

-Ma repet...esti cumva gay?

Ajunsesem in holul scolii....elevii inca nu ne vazusera. Nate incepu sa rada si isi strecura bratul pe langa al meu si acum mergeam tinandu-ne de brat ca fetele.

-Zau mai Van...cum de te-ai prins?a zis el cu voce pitigaiata.

Am inceput sa rad si eu.

-Pai descoperirea secretelor este unul dintre hobby-urile mele.i-am raspuns eu cu vocea intretaiata de la atata ras

-Credeam ca hobby-ul tau este torturarea nou-venitilor.

-Haide mai nu fi rau!l-am inghiontit eu.
Toata scoala ramasese efectiv cu gura cascata.Puteam sa simt uimirea lor si nici macar nu trebuia sa ma concerntrez pentru asta.

-Si tu simti asta?m-a intrebat Nate foarte incet.

Am dat din cap si ne-am continuat drumul spre sala de sport unde aveam prima ora. Asigurasem suficint material de barfa pentru urmatoarele trei semestre...asa ca daca exageram putin nu era nimic nu? Deobicei la sport echipele de handball erau usor de impartit:baieti vs fete.Ei bine in timp ce ne intorceam spre camere Nate a propus sa o intrebam pe doamna Elina ce crede despre echipele mixte.

Am ajuns in sala de sport si am intrat pe usile duble ce duceau catre vestiare.

-Nu am chef sa ma duc la vestiar ca o sa barfeasca toate fetele.i-am zis lui Nate

El m-a luat de incheietura si m-a dus in sala.Isi lasa ghiozdanul langa bancile de la bara de forta.

-Haide!Si vino mai repede. Ne-am indreptat spre vestiarul profei.

-Doamna profesoara?am spus eu ciocanind.

-Si ....intrati!

Era o camera perfec patrata si destul de micuta, plina de trofee si medalii asezate pe rafturile a doua bibleoteci gigantice din lemn de marhon.Doamna Elina statea pe coltul biroului cititnd o revista.

-Doamna profesora, am inceput eu vrand sa trec direct la subiect, noi ne gandeam ca la handball sa nu mai fie numai echipa fetelor si cea a baietilor...adica sa fie echipele mixte.M-am saturat de competitia asta vesnica cu cine e mai bun...

-Wow pustoaico!Stai calma!a zis domna profesoara razand.Putem incerca si asta...nu esti singura care s-a plictisit de asta.

M-am intors spre Nate si i-am aratat cum se ranjenste.

-Doamna profesoara...va mai pot ruga ceva?Vedeti eu nu pot sa ma duc in vestiar pentru ca fetele o sa ma omoare cu barfele si ma cam doare capul...Va rog spuneti-mi ca mai e un loc in care sa ma pot schimba...

Chiar nu aveam chef sa fiu macelarita cu intrebarile de la prima ora...Defapt printr-un noroc chior azi aveam toate orele cu Nate...puteam sa il rog sa stea cu mine ca sa evit avalansa de intrebari.

-Desigur....te poti schimba in vestiarul meu!doamna profesoara deschise o usa moderna din metal si imi facu semn sa intru.Era exact ca un vestiar in miniatura. Dupa ce m-am schimbat in noul meu echipament de sport (daca tot imi schimbasem atat de mult imbracaminte de ce sa nu o fac si la sport?), mai exact pantaloni scurti, negri si foarte mulati si un maieu de aceiasi culoare, in locul pantalonilor lungi si a tricoului larg, am iesit din vestiar.Nu stiu prin ce minune si Nate era schimbat.Doamna profesoara iesise din cabinet.

-Haide!Credeam ca o sa stai acolo toata ziua.zise el in timp ce se holba la mine

-Ce?!Nu ai mai vazut fata in trening?

-Nu una care sa arate a dracu de bine...a zis el atat de incet incat nici macar nu eram sigura ca am auzit bine.

Am iesit din biroul profei.Colegii erau inca in vestiare...atat de tipic lor!

-Hmmm...Cred ca ti-ar sta mai bine daca ti-ai face o coada de cal.Ai o clama la tine? Zise Nate intinzand mana.

-Nu le aveam eu cu moda dar fata sigur sunt!i-am zis eu in timp ce cotrobaiam prin geanta. Uite!i-am intins o clama de argint in forma de fluture.

Nate imi prinse parul in maine lui si incepu sa il invarteasca si sa il ridice pana cand considera el de ajuns, prinzandu-l cu clama. Abia atunci am vazut ca toti colegii bagasera capul prin usile de la sala si se holbau la noi.

-Mai intai prima incalzire globala si acum asta?! Spuse Alice indignata.

-Acum le-am vazut pe toate! Era tipic Selenei sa nu comenteze aproape deloc.

M-am uitat la ele.Sharon (figura aia era nepretuita) era galbena la fata.Defap osciala intre galben, verde si rosu.

„-Ce semafor!” am gandit eu.Bine ca macar de data asta am gandit si nu am spus-o cu voce tare.

Alex se uita la mine cu expresia de „ti-am spus eu!”.

-OK toata lumea!spuse doamna Elina iesind din anexa pentru materiale.Astia doi, Nate si Vanessa, au venit cu o idee buna.Echipe mixte.Deci sa va vad.Nate si Alice-Capitanii!Nate...alege primul.

-O aleg pe Vanessa!a zis el razand. Toata lumea avea ochii iesiti din orbite.Le-am scanat rapid mintile.Erau mirati si dezorientati.Toti se asteptau sa fie se aleaga ca deobicei, fara sa se tina cont de asta. Razand m-am postat in spatele lui Nate.

-Nu le dai nici o sansa!i-am murmurat eu.

Ora de sport trecu prea repede.Eu, Nate si Alex (care tot in echipa noastra a intrat) faceam o echipa invincibila.Ne miscam rapid si nu ratam nici o pasa.Meciul s-a terminat undeva la 23-0 pentru noi. Razand ne-am indreptat spre cabinetul doamnei pentru a ne recupera hainele.

-That’s the way aha aha...I like it aha aha.... am inceput eu sa fredonez.

Nate radea cu pofta.Si eu am izbucnit in ras.Nu ma rasesem asa de mult intr-o zi de muuult timp. Ne-am schimabt si am luat-o spre scoala.

-Cat de frumos trebuie sa te rog ca sa stai cu mine toata ziua?m-am milogit eu de Nate.Nu am chef de interogatorii.

-Tocmai vroiam sa te rog acelasi lucru.a zis el zambind.

Am intrat in clasa si ne-am asezat in prima banca.Eu imi lasasem doar cartile in banca si ma cocotasem artistic pe banca lui.

-Deci trebuie sa facem cumva sa scapam de barfe....nu putem sta impreuna o vesnicie...bine putem da ma rog!Altfel o sa creada aia ca suntem impreuna...am zis eu dandu-mi ochii peste cap.

Inainte ca Nate sa imi poate raspunda, diriginta a intrat in clasa.

-Copii!a inceput ea.Am un anunt important!
____________________________________________________________
cred ca zilele astea o sa pot posta si capitolul 5....doar e vacanta! ;Wink
hope u like it Razz
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyMier Feb 03, 2010 4:30 pm

First.
Stii ca am citit,stii ca mi-a placut la nebunie,stii ca vreau next!:-w
Esti geniala,zuza mica!:*
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyMier Feb 03, 2010 8:41 pm

Second. :X
Imi place cum evolueaza relatia dintre Van si Nate :x
Sa fie impreuna mai repede :x
Oare ce o vrea profa' sa le zica? Sper ca nu ii muta sau ceva de genul :O
Next mai repede :X ca ne lasi cu ochii-n soare. Smile)
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyMier Feb 03, 2010 10:06 pm

Mercie zuzele Smile))
Citat :
Sa fie impreuna mai repede :x
=))) ei lasa ca mai ai putin de asteptat...promit ca nu mult ;Wink
pai cred ca maine sau cel tarziu vineri pun capitolul 5 Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyJoi Feb 04, 2010 12:35 am

Deci,desi ti-am mai spus asta,ador ficul tau :X
E absolut genial!Abia astept capitolul 5!
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyLun Feb 15, 2010 12:51 pm

Am reusit sa am timp sa pun capitolele!Minune!
Ca si cadou de V'Day (intarziat Smile) ) pun si capitolul 6 Wink
______________________________________________________________


Capitolul 5.” De ce oare ma durea?”

Sau Barbie the bitch in actiune

-Scoala noastra va organiza o excursie in Franta.

Copii incepura sa chiuie de zici ca erau pe stadion.

-Hei, usor! a incercat diriga sa ii potoleasca. Aici este problema: nu putem plati un hotel pentru o luna. Sunteti totusi 30 in clasa si cu mine am fi 31 si…

Nu stiam daca era bine ce urma sa fac. I-am aruncat o privire intrebatoare lui Alex. Imi raspunse dand din cap.

-Doamna diriginta! am stigat eu. Parintii mei adoptivi locuiesc in Franta, in Paris chiar, intr-o vila-castel. Are vreo 10000 de metri patrati, 5 etaje si vreo 150 de camere! Chestia aia e gigantica! O sa vorbesc astazi cu mama si o sa ii zic sa puna servitorii sa pregateasca 31 de camere…

Toata clasa se holba la mine intr-un mod si mai ciudat. Stiau ei ca familia mea e bogata dar nu se asteptau la asa ceva.

-Pot sa ies pe hol sa o sun? am intrebat eu incercand sa evit privirile colegilor.

-Desigur! diriga imi zambi cald. Era extrem de recunoscatoare pentru asta.

Mi-am luat telefonul mobil din geanta si am iesit pe hol.

-Maman? Sunt eu, Vanessa. Scoala noastra trebuie sa faca o excursie in Franta si nu avem unde sta…crezi ca poti sa pregatesti 29 de camere plus a mea si a lui Alex?

-Desigur, scumpa mea! O sa ii zic lui Fabier sa pregateasca 29 de camere…pentru ce data?

Am bagat capul pe usa clasei.

-Pentru ce data, doamna?

-Pai daca am gasit un loc de cazare…2 zile?

-Perfect! 2 zile, i-am zis eu mamei.

-Bine, draguto! Banuiesc ca esti in ora…te las atunci! Ne vedem in 2 zile…A, stai sa te intreb: trimit soferul dupa voi?

-Daca e liber…oricum, daca il trimiti te rog sa nu trimiti limuzina! Nu vreau sa ma dau mare!

-OK, scumpo…Papa, Vanessa.

-B-bye, mam!

Imi iubeam familia adoptiva. Chiar o iubeam. Dar nimeni nu putea inlocui pierderea suferita. Desi Emma si Richard faceau tot ce puteau si erau iubitori si calzi cu mine si imi indeplineau toate dorintele nu aveau cum sa acopere complet golul din inima mea. Dar eu ii iubeam pentru ca incercau sa ne ajute, pe mine si pe Alex.

-Nu mi-ai zis ca parintii tai sunt miliardari, incerca Nate sa para suparat.

-M-am gandit ca nu conteaza. Oricum nu aveai cum sa afli…

Nate a zambit si apoi am incercat sa fim atenti la diriga. Cum am prevazut, toate fetele incercau sa ma prinda singura ca sa vorbim. Dar eu m-am lipit de Nate si de Alex (care deja stia toata povestea) si nu le-am dat ocazia sa ma enerveze.

Ziua a trecut repede, chiar prea repede. Am ras copios cu Nate…tipu’ chiar stia sa ma faca sa rad. Si mereu cand intram intr-o camera sau incepeam sa radem, ceilalti beleau niste ochi cat cepele. Dar nu imi pasa. Nate chiar era foarte OK.

Azi era vineri deci era seara de spaghetti. Eu mi-am luat o portie cu sos de busuioc si Alex cu ciuperci. Ciudat era ca Nate nu era prin zona. Nu il mai vazusem de cand ma rugase sa ii pastrez un loc la cantina….

-Alex! i-am zis eu. Ma duc dupa Nate. Cine stie pe unde cutreiera ala.

-OK, Van. O sa iti pastrez un loc.

Am inceput sa strabat coridoarele lungi ale scolii noastre. Unde putea sa fie nebunul ala?

M-am oprit la colt. Se auzeau niste voci. M-am apropiat incet si am bagat capul dupa zid. Sharon il tinea pe Nate lipit de zid cu buzele foarte aproape de ale lui. Am cascat ochii.

-Haide, scumpule! Nu fi rau!

Sharon incepu sa se gudure pe langa el ca o pisica. Din cauza ei nu il puteam vedea pe Nate. M-am intors pe calcaie si am dat sa fug, dar m-am lovit de zid si mi-am scapat un cercel pe jos. Nu l-am mai ridicat si am inceput sa fug pe coridor.

De ce oare imi pasa ca Nate era cu Sharon? Adica putea sa faca ce vroia cu viata lui! Daca vroia sa fie cu o tarfa ca Sharon, de ce ma durea pe mine? Adica nu eram impreuna sau ceva de genu’…Nu stiu de ce dar am inceput sa plang.

Dar uite ca imi pasa…Eu, ca de obicei…o mare fraiera! Nu mai aveam pofta de mancare. I-am trimis un SMS lui Alex si i-am zis ca ma cam durea capu’ si sa nu ma mai astepte si m-am indreptat spre lac.

Imaginea de mai devreme imi aparea inaintea ochilor. De ce oare ma durea? Nu ar fi trebuit sa imi pese deloc! Doar stiam ca Sharon e indragostita de Nate. Sau ma rog, doar il vroia cu disperare ca sa arate ea ca e cea mai buna. Hm…atat de tipic ei! Si se pare ca Nate a fost suficient de prost ca sa ii pice in capcana. Aveam de gand sa ii spun lui Nate despre Sharon. Chiar daca s-ar fi suparat pe mine trebuia sa stie. Acum imi era ca un frate, nu? Adica as fi avut aceeasi reactie daca ar fi fost Alex acolo si nu el, nu?

Deodata am simtit ceva in ureche. Am tresarit.

-Eu sunt, am auzit o voce familiara.

*-*-*-*-*-*

Nate:

-Haide, scumpule! Nu fi rau!

Sharon a inceput sa se unduiasca pe langa mine. Cum ajunsesem eu aici? Ii spusesem Vanessei sa imi pastreze un loc la masa pentru ca vroiam sa imi las cartile in dulap. Si in timp ce ma ducem spre sala de mese m-am intalnit cu Sharon care m-a tras depoarte si m-a lipit de zid. Era intuneric deja si nimeni pe coridoare. Sharon incerca sa ma ma sarute, dar eu tot incercam sa fug. Mi-a prins mainile de perete si a inceput sa ma sarute pe gat cand am auzit un zgomot metalic. Am aruncat o privire spre coltul peretelui, dar tot ce am putut vedea a fost o urma negra si apoi nimic.

-Da-te la o parte, Sharon! m-am rastit eu. Uite ce este: eu nu te plac, OK? Esti doar o fata mult prea comuna care are aere de diva! Asa ca acum da-te la o parte si lasa-ma sa trec!

Am impins-o pe Sharon la o parte si m-am apropiat de locul unde se auzise zgomotul.

„Te rog Doamne sa nu fi fost Vanessa! Oricine altcineva dar nu Vanessa!”

Am aruncat o privire pe coridor dar nu era nimeni. Pe jos era un cercel din aur alb. Unul dintre cerceii Vanessei. Deci ea fusese. M-am sprijinit cu o mana de perete. Ea m-a vazut cu Sharon. Si nu a stat acolo ca sa faca scandal, ci a plecat fugind.

Era ingrozitor. Nu stiam ce ar trebui sa fac. Sa fug dupa ea si sa ii explic totul sau sa ma ascund ca un las in speranta ca ea ar fi plecat numai pentru ca nu vroia sa ne deranjeze? Am simtit in aer un miros sarat si totusi limpede. Lacrimi. Fara sa realizez am inceput sa fug in cautarea ei. Dar putea fi oriunde. La masa. In camera ei. In camera lui Alex sau a Selenei.

Dar unde s-ar fi putut duce daca ar fi vrut sa se linisteasca? Asta e! Lacul! Acolo trebuia sa fie daca era suparata. Am strans cercelul in mana si m-am apropiat de padure. Cum puteam sa ii explic? Mai mult ca sigur era furioasa pe mine. Si la cum o stiam pe Vanessa, atata mai imi trebuia! Inca o repriza de Vanessa Extrem…Asa cum ma asteptam, Vanessa era pe banca de sub salcam. Am inspirat si m-am apropiat de ea. Era atat de concentrata incat nu m-a simtit. Am deschis tortita de la cercel si i l-am agatat in ureche. A tresarit.

-Eu sunt! i-am spus.

S-a intors cu fata spre mine.

-Poti sa imi faci favoarea de a ma lasa sa vorbesc fara sa ma intrerupi? a intrebat ea serioasa. Apoi o sa poti comenta cat vrei.

Am dat din cap.

-Nu imi pasa ca o sa te superi pe mine sau ca o sa spui ca nu este treaba mea dar trebuie sa stii asta. Sharon e tarfa scolii. Ea iese cu un tip numai ca sa se dea mare ca a reusit sa ajuga la el .E enervanta pentru ca e asa de sexy si crede ca nimeni nu o poate intrece…si asta e adevarat !Are aproape orice baiat din scoala la picioare si ma uraste pentru ca Alex nu ii pica in brate ca toti idiotii din scoala. Dar nu pot sa cred ca si tu i-ai picat in capcana. Sa fim seriosi, te credeam mai inteligent decat o pisica in calduri care are unghiile la fel de ascutite ca limba! Credeam ca macar tu o sa ai putina minte si o sa ii rezisti, dar se pare ca m-am inselat! a zis si apoi a suspinat.

Un alt sir de lacrimi incepusera sa curga pe fata ei. Eram impresionat. Vanessa imi spusese tot adevarul chiar daca stia ca eu as fi putut sa ma supar pe ea si sa ii zic ca minte. Asta doar daca imi pasa de Sharon. Dar cum imi pasa de ea la fel de tare cum imi pasa si de o papusa Barbie expirata, nu aveam de ce sa imi fac griji.

I-am ridicat fata Vanessei si am obligat-o sa se uite in ochii mei.

-Nu imi pasa de Sharon. Ce ai vazut tu mai devreme am fost eu trantit la perete de o fata care nu se numeste Vanessa, i-am spus eu zambind. Ea m-a prins in timp ce veneam spre cantina si m-a lipit de zid. Am incercat sa fug da’ tipa are o stransoare aproape la fel de puternica, nu gluma.Aproape ca a ta. Imi pare rau ca ai vazut asta. Nu vreau sa crezi ce e mai rau despre mine. Nu sunt chiar atat de usor de dus de nas, OK? Dar imi pare bine ca ai fost acolo, altfel nu stiu cum as fi putut scapa de aia.

Fata Vanessei s-a luminat instantaneu. Zambea larg si ochii isi recapatasera voiciunea.

-Si eu care planuiam sa vin diseara la voi si sa ma dau drept moartea! a inceput ea sa rada.

Eram usurat ca nu era suparata pe mine.

-Imi place sa narui visele oamenilor, i-am raspuns razand

Seara trecu intr-o maniera vesela. Eu si Vanessa ne-am furisat in bucatarie si am furat niste spaghetii si apoi am intrat in camera lui Alex si am adus-o si pe Selena, facand o petrecere cu spaghetti cum se cuvine.

Selena si Vanessa au inceput sa barfeasca si totul s-a intins pana cand Vanessa a simtit (pe la vreo 2 dimineata) un supraveghetor pe hol.

Am iesit pe fereastra si ne-am indreptat fiecare spre camerele noastre.

*-*-*-*-*-*-*-*






Capitolul 6.

„J’aime le Paris”

Sau cum inima iti poate juca feste

Vanessa:

-Atentie! Pentru cursa speciala catre Paris la terminalul 2! Atentie! Pentru cursa speciala catre Paris la terminalul 2!

Si uite-ne in actiune! Eu, Nate, Alex si Selena ne indreptam spre poarta doi, urmati de colegi si de diriga.

Eu si Nate lamurisem lucrurile acum doua seri si acum ne indreptam spre Paris. Chiar nu puteam sa cred ce papara mancase Sharon. Nate era genial!

Ne-am imbarcat cuminti in avion, unde eu si Nate am inceput sa ne batem cu pernele .Era avionul particular al parintilor cu care calatoreau prin toata lumea.

Tocmai ii dadusem o frumoasa perna in fata lui Nate cand insotitorul de zbor aparu in cabina si ne spuse sa se incheiem centurile de siguranta. Drumul a fost destul de lung, vreo 5 ore…dar cand te distrezi nu te mai deranjeaza. Am facut un concurs de karaoke si am continuat bataia cu perne.

Cand am coborat din avion l-am vazut pe Fabier zambaind si facandu-ne cu mana.

Am tras aer in piept.Pana si aerul avea un miros placut de croissante si parfum.

-J’aime le Paris, am spus eu cu un accent adorabil pe care il am din cauza ca sunt raraita.

Am coborat din avion incet, incercand sa nu cad de pe tocurile mele. Nate ma ajutase din nou sa imi aleg tinuta. Aveam o bluza galben pal cu guler de camasa, niste blugi foarte mulati, negri si o jacheta din piele maronie pe care o asortasem cu niste cizme putin mai inalte decat genunchiul. Aveam ochelari de soare si parul prins la spate. Selena spunea ca aratam ca vedetele alea fitoase din reviste. M-am dus si l-am imbratisat pe Fabier.

-Ce mai faci chéri? m-a intrebat el.

-Super! Putem, te rooog sa ne grabim? Imi e dor de mama si tata!

Fabier ne indica un alai de vreo 10 masini negre, toate BMW-uri lucioase si frumoase. Eu, Alex, Serena si cu Nate ne-am urcat in masina cu Fabier. Am lasat toate geamurile deschise pentru ca aerul parizian sa intre in masina. Noroc ca nu locuiam departe de aeroport.

Am ajuns acasa in 15 minute. Era la fel de mare si de frumos precum imi aminteam. La intrare domina o imensa gradina de flori si copaci ce facea o arcada peste drumul asfaltat si se continua pana aproape de casa. Fabier parca in fata scarilor ce duceau catre usa. Corpul central al casei era mare si impunator, format din 5 etaje. Aripile laterale erau putin mai in spate decat corpul central si dadea senzatia de intimitate. In partea dreapta erau dormitoarele si in stanga restul camerelor.

-Scumpii mei! ne intampina mama. Ce mai faceti? spuse ea imbratisandu-ne pe mine si Alex.

-Destul de bine, maman, i-am raspuns eu pupand-o pe obraz.

Nu stiam de ce, dar in fiecare tara in care ma duceam ii spuneam altfel mamei. In Franta era maman, in Spania madre, in Germania mutter si tot asa.

-Bonjour, papa, i-am spus si lui tata.

Dupa ce am facut prezentarile am intrat in casa. Desi era o casa mare, camerele erau bine proportionate. Mama ne-a condus in salon unde ne astepta o masa de-a dreptul gigantica…Ei bine…mama nu umbla nicodata cu jumatati de masura…Caviar, Fructe de mare, dar spre fericirea mea si pizza si friptura.

Mancarea era perfecta si trebuia sa imi amintesc sa ii multumesc lui Fang, bucatarul nostru, ca se chinuise atat. Ne-am indreptat spre camerele noastre pentru ca in Franta era deja ora 22. Fus orar tampit! M-am schimbat in pijama si m-am dus in camera lui Nate si a lui Luke. Camera mea dadea in camera lor printr-o usa clasica, pictata manual in stil renascentist. Spre usurarea mea Luke nu era in camera.

-Vrei sa vezi lacul? l-am intrebat eu pe Nate.

-Aveti asa ceva? a zis el surprins.

-Tu de ce crezi ca imi place Franta? Ei bine, inafara de parfumuri, croissante si toate casele de moda…aici este cel mai frumos lac din cate am vazut!

Nate se ridica si incepu sa rada.

-Ce este? l-am intrebat eu uitandu-ma imprejur sa vad ce ii starnise rasul.

-Tu…papucii….sunt….asa…..

-Huh? Spune ceva coerent daca vrei sa si inteleg! i-am trantit-o eu.

-Papucii tai sunt asa de roz si de pufosi …..a zis el prapadindu-se de ras.

M-am uitat in jos. Purtam o pereche de papuci roz pufosi, ca aia care ii poarta copii de trei ani. Am inceput sa radem si am iesit din camera.

Lacul Lumière de l’âme era cel mai frumos si mai romantic loc din lume. Exceptand partea cu romanticul, adoram sa stau in jurul lui.Era inconjurat de o multime de ciresi, caisi, salcii si tei, ce confereau un parfum absolut magic acelui loc. Acum toti erau in floare, fiind o luna exagerat de calda pentru Franta. Totul parea desprins dintr-un basm. Ne-am asezat sub cel mai batran tei si am inceput sa discutam despre tot ce ne-a trecut prin cap. Cand am epuizat toate subiectele de conversatie, ne-am dus in camerele noastre.

Eu m-am bagat in pat si am adormit cu gandul la lac si la cat de perfect era acesta.

Pe la miezul noptii am simtit pe cineva langa mine. Am deschis ochii si m-am intors.Langa mine era….Luke!

-Ce dracu’…am inceput eu sa soptesc.

Pe noptiera era un bilet.

Am avut un cosmar groaznic! Nu mai puteam dormi acolo…sper ca nu te superi.

Luke


Am belit ochii si m-am dat jos din pat. M-am indreptat spre camera lui Nate. Am deschis usa incet si am inchis-o la fel de silentios.

-Nate! am inceput eu sa strig, stiind ca toate camerele erau antifonate.

-Ceee!? mi-a replicat el bulversat.

S-a ridicat din pat si a venit spre mine.

-Luke a avut un cosmar si si-a gasit un coleg de pat! am inceput eu furioasa.

-Pe cine? a intrebat el pe jumatate amuzat, pe jumatate somnoros.

-PE MINE!!! am zbierat eu.

Nate a inceput sa rada. Atat de caracteristic lui!

-Se pare ca si eu mi-am gasit coleg de pat, a zis el inca zambind.

Bine ca era intuneric si ca Nate nu vazuse ca ma inrosisem toata.

-Ei lasa ca o sa dorm in patul lui Luke, am zis eu intorcandu-ma spre peretele din spatele meu unde era un pat…sau fusese unul. Pentru ca acum nu mai erau decat niste lemne aruncate unul peste altul.

-Este atat de mort! a fost tot ce am putut sa spun.

Nate m-a ajutat sa dau lemnele afara pe geam si apoi s-a urcat in pat.

-Ai de gand sa o faci pe eroina si sa nu dormi toata noaptea? m-a intrebat el suspicios.

Am oftat. Avea dreptate:eram foarte obosita. Mi-am dat ochii peste cap si m-am urcat si eu in pat. M-am intors cu fata la Nate si m-am spijinit pe cot.

-Multumesc mult, Nate!Daca nu erai tu as fi murit de somn!

El se multumi sa imi zambeasca si apoi sa se intinda lenes. Era liniste in camera si somnul ma cuprinse repede.

-Vanessa! Daca nu te trezesti in secunda doi iti torn apa rece in cap!

Nate era asezat pe coltul patului si isi tinea capul deasupra mea, privindu-ma drept in ochii.

-Haide, Nate! Mai lasa-ma 5 minute….am zis eu somnoroasa.

Nate se ridica in picioare. In sfarsit intelesese!

Deodata am simtit cum ceva ma trage de picior cu forta. Am aterizat pe jos, drept in cap.

-Nathanie Christopher William Thomas Black! Ai incurcat-o!

Am gasit perechea de papuci pufosi si i-am aruncat-o in cap.

-Nu te-a invatat nimeni sa nu deranjezi o fata cand doarme? am intrebat eu furioasa.

-Nu! a zis el scotand limba la mine.

Am sarit in picioare si am luat cartea de pe noptiera.

-Vrei sa vezi cum o carte interactioneaza cu un cap? l-am intrebat eu. Uite asa!

I-am dat cu cartea drept in cap.

-Auu! Asta a durut! a inceput Nate sa se planga.

-Acum sa ascultam ce se aude! Daca se aude un sunet de gol rezulta ca individul ori are capu’ gol, ori i-au plecat neuronii la plimbare, ori e prea prost ca sa isi dea seama, i-am spus eu ranjind.

-Ori tu nu stii fizica deloc, mi-a zis el scotand limba.

Mi-am dat ochii peste cap si am iesit din camera. Unii colegi erau in bucatarie, altii in sala de mese si unii inca mai dormeau. M-am dus la frigiderul gigantic si i-am deschis usa, sperand sa gasesc ceva comestibil. Am luat o cutie de lapte, niste gem de capsuni si o cutie de finetti. Am mai cautat niste paine prajita si niste unt de arahide. Le-am luat pe toate si m-am asezat la masa gigantica din bucatarie. Nate a venit in spatele meu si si-a luat doar un suc de portocale. I-am impins gemul si niste paine prajita si am inceput sa mancam in liniste. In curand bucataria s-a umplut de toti somnorosii ce de-abia se trezisera.

-Astazi vom merge sa vedem Catedrala Notre-Dame, a zis diriginta in timp ce noi ne ridicam de la masa. Duceti-va si imbracati-va…in jumatate de ora vreau sa va vad jos.

Am urcat in camera mea si m-am imbracat cu pereche de blugi cu talie joasa, albastru marin si un tricou din matase cu forme abstracte albastre, verzi si negre. Mi-a pus o pereche de conversi si niste ochelari de soare si am coborat.

Nate se uita lung la mine si zambi.

-That’s my girl! a zis el.

Am iesit din casa si ne-am indreptat spre portile gigatice. Toti eram extrem de veseli, radeam si faceam glume, cantam sau barfeam. Era o zi insorita si toti eram binedispusi. Am mers pe jos jumatate de drum, iar apoi am luat un feribot ce ne-a dus pe Île de la Cité, insula faimoasei catedrale. Era superba, ca si cand cineva adunase toata dantela din lume si o aplicase pe peretii catedralei. Desi mai fusesem aici de un milion de ori, niciodata nu ramasesem mai impresionata.

Am facut turul catedralei si apoi ne-am dus la magazinul de suveniruri. Mi-am cumapar un breloc pentru chei.

-Poate asa nu iti mai pierzi cheile tot timpul, comenta Nate.

Mi-am dat ochii peste cap din nou.

-Hei, ce e ala? intreba Nate speriat. Un sarpe?

M-am cocotat pe banca de langa mine. Nate a inceput sa rada.

-Te-am prins! a zis el ranjind.

Ma enervasem deja. Am sarit jos de pe banca si am inceput sa il fugaresc. L-am alergat toata curtea si am crezut ca l-am prins, dar Nate a intrat in fantana arteziana. Am intrat si eu si am inceput sa il fugaresc in spatiu, incercand sa ma ud cat mai putin.

-Hei, copii! Terminati! striga diriginta la noi.

-Doar ne jucam, doamna! am spus noi in acelasi timp.

Abia atunci am observat ca toti colegii nostri radeau. Am iesit din fantana si ne-am asezat la soare pentru a ne usca.

-Te strangulez daca mai imi faci asta! l-am amenintat eu pe Nate.

Restul zilei a trecut plictisitor. Abia seara, in timp ce stateam pe marginea lacului cu Nate, mi-am dat seama ca era 13 februarie. A doua zi era ziua mea. Se pare ca anul acesta nimeni nu isi va aminti de ziua mea…

Nate m-a vazut ganditoare si si-a fluturat mana prin fata mea.

-Ce ai? a intrebat el.

-Nimic…Doar ma gandeam la ziua de azi. Am fost geniali! am zis eu razand.

Nate a ras si el si a dat din cap.

-Haide! E destul de tarziu si maine mergem la Muzeul Luvru, mi-a spus el intinzand o mana pentru a ma ridica.

I-am apucat mana si m-am ridicat, numai ca m-am impiediat de radacinile ciresului si am cazut peste Nate, cu fata la mai putin de 2 cm de a lui. In clipa aceea mi-am dat seama de ce ma duruse cand ii vazusem pe Nate si Sharon. Il iubeam pe Nate. Niciodata nu il urasem. Toata ura nu fusese decat o masca, pentru ca nu vroiam sa admit adevarul. Totul fusese prostesc si nejustificat. Nu stiu de ce abia acum mi-am dat seama, dar acesta era adevarul. Pur si simplu il iubeam. Ma inrosisem toata si m-am uitat debusolata in jur. M-am ridicat incet si i-am intins mana lui Nate. El s-a ridicat dar mi-a evitat privirea.

-Scuze, am murmurat eu.

A dat doar din cap si a zambit. Am zambit si eu simtind cum mi se strange stomacul. Ne-am indreptat in tacere spre casa. Mi-a trebuit toata puterea de concentrare sa nu il iau de mana si sa il sarut.

„Te rog ca Luke sa nu fie la mine in camera! Te rog fa ca Luke sa nu fie in camera mea” am gandit eu cat de puternic am putut. Am deschis usa de la camera mea. Puteam distinge o silueta in patul meu.

-Shit! am soptit eu.

Nate imi facu semn sa il urmez. Am oftat si m-am dus dupa el. Urma o noapte luunga. M-am intins pe marginea patului si mi-am incordat toti muschii. Nu puteam crede ca Nate era la 25 de centimetri langa mine. As fi vrut sa ma intorc si sa il sarut. Buzele mele tanjeau dupa asta, dar nu o puteam face. Nu stiam ce crede el despre mine. Poate ma vedea ca pe o prietena sau ca pe o sora. Nu puteam risca sa pierd tot. Mai bine sufeream eu. Am inspirat adanc si am inchis ochii.
_____________________________________________________________
hope u like it Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyLun Feb 15, 2010 4:07 pm

Bine ca n-a mai fost nevoie sa citesc ca n-aveam timp!=)
Stii de cand le-am citit ca sunt geniale:-j
Doar esti zuza mea!:-j
Next:x
Sus In jos
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyMar Feb 16, 2010 2:36 am

Uf:x
Si eu am citit mai demult fic-ul pe blogul tau:x
Imi place, sa stii:x e destul de interesant:x
Mi se pare mie sau ai luat numele personajelor din HSM?
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyMar Feb 16, 2010 12:22 pm

Citat :
Mi se pare mie sau ai luat numele personajelor din HSM?
=))) foarte tare asta =))) nu nu le-am luat numele alora....vanessa e un nume pe care mi-l doream eu de la 6 ani(de cand am cunoscut o fata vanessa) si mi-a ramas in minte!in rest primele nume care mi-au venit in cap Smile))

sper sa am timp sa pun urmatorul capitol cat mai repede Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyMier Feb 17, 2010 4:12 am

Pf..si eu ti-am citit ficu pe blog dar aici nu am lasat comm:|
Citesc maine capitolul 5 ca acum nu mai am timp..si dau edit:*
Edit:Mai pot spune ceva inafara de faptul ca e genial?:X:X


Ultima editare efectuata de catre La cantante de nessuno in Sam Feb 27, 2010 5:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Feb 19, 2010 8:44 pm

Eu le-am citit de mult :X
Si ma simt mandra ca ti le-am si corectat :"> :-"
=))
Sti ca's geniale, mai ales unele faze! Nici nu trebuie sa mai spun care!
Next!:*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyVin Feb 19, 2010 10:30 pm

O da sa nu uit sa iti multumesc ca ai depus efortu de a te holba la greselile mele =)))
pai o sa pun capitolul 7 diseara cred...sa vad cand am timp Wink

Edit:
Cum am zis....capitolul 7 Very Happy
scuuuze pentru greseli :">
______________________________________________________________________________
Capitolul 7.”Te iubesc”
Sau cuvintele pot fi de prisos.

Dimineata m-am trezit pe la ora 6.Reusisem sa adorm putin dar nici daca as fi luat somnifere nu as mai fi putut dormi.M-am ridicat incet, incercand sa nu il trezesc pe Nate, care dormea atat de frumos.Mi-am luat papucii in picioare si am inceput sa merg in varful picioarelor prin camera.
-Buna dimineata!spuse Nate.
M-am rasucit extrem de repede.Nate se ridicase pe coate si ma privea.
-Neatza!i-am raspuns incercand sa par vesela ca intotdeauna.
-Cineva e matinala azi!a zis el ridicandu-se in picioare.
Inima imi bubuia in piept dar nu conta.
-Ei bine....sa zicem ca toata balaceala de ieri mi-a alugat somnul!i-am zis eu ranjind.
Am iesit pe coridor si m-am dus la bucatarie.Spre surprinderea mea Alex era acolo deja.
-La multi ani BB. Am zis eu zambind
-Si tie BS...macar cineva si-a amintit!a zis el zambind.
Am luat de pe masa o cana de ceai si am cautat in dulap niste rom.
-Wow!Am vazut eu ca esti mai agitata si visatoare decat deobicei....dar acum e clar!Ce este?a intrebat el surprins si putin panicat.
Eu nu beam alcool aproape deloc, desi imi placea sa degust vinuri sau sa beau sampanie si la fel si Alex.Dar ne facusem o promisiune acum ceva ani (dupa ce ma facusem absolut praf cu rom, de nici macar nu stiam cu ma cheama si vroiam sa il sarut pana si pe Alex, care si el era praf...) ca nu o sa mai punem gura pe rom decat in prajituri!Dar asta era un cod al nostru :daca unul dintre noi isi turna rom in ceai sau cafea inseamna ca aveam o mare problema.
M-am insrosit toata si ca o lasa ce sunt nu i-am spus nimic....dar m-am gandit la amalgamia de sentimente pe care le traisem aseara.
Alex holba ochii la mine si deschise gura.Eu am zambit extrem de rusinata si am inceput sa admir podeaua.Nu spuse nimic dar se apropie de mine si ma lua in brate.Asta imi placea la Alex: stia intotdeauna cand aveam nevoie de consolare sau pur si simplu de o imbratisare.
-Zuza mea nebuna!imi spuse el.
Ne-am asezat la masa si am inceput sa mancam paine prajita cu unt.Eu imi sorbeam ceaiul cu rom care era mult mai bun decat imi aminteam si discutam mental cu Alex.Cand ai o inclinare spre gandurile si sentimentele oamenilor si un frate cu care ti-a petrecut mare parte din viata, era extrem de usor sa vorbiti fara sa scoateti nici un sunet.
Pentru ca era ziua nostra am decis ca putem trisa si am cules o sticla de’a tatei din colectia de vinuri vechi si am desfacut-o, turnand lichidul aromat in 2 cupe de cristal
-Pentru BS! A zis Alex razand si ridicant paharul in aer.
-Si BB! L-am completat eu, imitandui gestul.
-Astia cine mai sunt?a zis Nate intrand in bucatarie.
Am stans putin paharul si i-am raspuns razand.
-Noi....Eu sunt BS sau Big Sister si Alex e BB sau Big Brother.
Nate a inceput sa rada, iar eu sa ma holbez la el visatoare.Alex ma inghionti trezindu-ma la realitate.
-Eu am terminat aici.am spus.Ma duc sa ma imbrac....see you!
Am intrat in camera mea.Luke (mercie Doamne) cred ca se trezise pentru ca nu mai era acolo.Am deschis usa dulapului.Orice fata ar fi dat absolut tot ce avea pentru un dulap ca ala.Era de 4 ori mai mare decat camera mea si aveam toate genulrile de haine, de la elegante, la sexy si la scolaresti.In fundul camerei trona o oglinda mare cat peretele, cu rame din aur (chiar din aur!) si cristale incrustate pe ele.Mi-am luat o rochie scurta si vaporoasa,alba cu un ditamai decolteul, o pereche de sandale cu toc inalt la care am adaugat niste cercei mari si rotunzi si un lant cu pandantiv de cristal in forma de stea.M-am fardat usor, m-am dat cu un parfum dulce si mi-am ondulat putin parul.Aratam grozav!
Cand am coborat jos toata lumea se uita la mine.Majoritatea fetelor erau geloase iar baietii...ei bine fiecare avea alt gand idecent legat de mine.M-am concentrat asupra lui Nate.El ma admira si era mandru de mine si in rest...nimic.Adica trebuia sa mai fie ceva dar erau un fel de bariera in mintea lui.
-Trebuie sa ne grabim copii!a spus doamna diriginta intrerupandu-mi sirul gandurilor.Este deja ora 13!
Muzeul Luvru era una dintre atractiile principale ale Parisului.Era superb si adoram sa ma duc acolo numai ca sa ma linistesc si sa admir tablourile, mai ales Mona Lisa.Dar astazi tablourile nu reuseau sa ma calmeze deloc...Dupa ce am intrat in muzeu, fiecare s-a dus sa viziteze ce il interesa, cu conditia ca la ora 16 sa fim toti la intrare.
Am inceput sa ma plimb pe culoarele muzeului.Nu aveam chef sa vad nimic dar trebuia sa ma prefac.M-am postat in fata tabloului cu Mona Lisa si am inceput sa ma uit la el.Macar asa aveam o scuza pentru expresia visatoare si pentru ca eram mai cu capul in nori decat deobicei: puteam sa spun ca admiram tabloul.Deodata incuiatoarea lantului meu se desfacu si el cazu pe jos cu un zgomot usor.M-am aplecat si l-am ridicat.
-Imi dai voie?intreba cineva in spatele meu.
M-am intors repede si l-am vazut pe Nate aratand al nabii de bine, cu mana intinsa dupa lant.Am dat din cap jenata, i-am dat lantul si m-am intors cu spatele.Nate imi dadu parul la o parte si imi puse lantul la gat.Mi-am inclestat mainile si am inceput sa imi musc buzele.Am auzit cum a inchis incuietoarea dar nu i-a dat drumul.Am simtit o atingere usora pe spate care ma facut sa tresalt.God tipu asta chiar era asa de masochist?Nu stia ca eu abia ma abtineam sa nu strig ca il iubesc?Cuvintele astea blestemate pe care nu pot sa le zic!De ce nu pot sa ma intorc si sa ii spun simplu „Te iubesc”?
Nu am avut timp sa fac nimic pentru ca telefoanele noatre incepusera sa sune.Era alarma pe care o fixase doamna diriginta.
Ne-am intors in liniste spre iesire.Nici unul dintre noi nu avea curajul sa sparga tacerea.
-Bun!Ati ajuns si voi.spuse doamna profesoara.Acum suntem totii...asa ca haideti sa plecam!
Am luat masinile inapoi spre casa.Era deja amurgul cand am ajuns acasa.Cerul avea o nunata de violet si Soarele si Luna se vedeau amandoua formand o contradictie perfecta.
Mama ne intamplina in prag si ne trase pe mine si pe Alex deoparte.
-Imi faceti va rog o favoare si va imbracati cu hainele pe care le-am pregatit in camerele voastre?ne-am rugat mama.
Am dat din cap plictisita.Cred ca mama iar planuia o seara de caritate si ne obliga pe mine si pe Alex sa fim cuminti si draguti in timp ce niste aristocrati isi fiscau fundurile in sufragerie.La naiba!
Am urcat in camera mea si am gasit pe pat o rochie lunga din matase alba, ce avea in partea de sus doua bucati late de material ce se prindeau dupa gat, iar in partea de jos era putin evazata.Am recunoscut imediat stilul greciei antice.M-am imbracat cu ea si m-am uitat in oglinda.Aratam ca o zeita greceasca.Defapt stai putin...chiar sunt una!Doar bunicu e Zeus.Am ras si am iesit din camera, indreptandu-ma spre cea a lui Alex.Am batut la usa, din poilitete.
-Intra Van!a strigat Alex.
Am deschis usa incet si am intrat inauntru.
-Arati ca bunica.a zis Alex uimit.
Si avand in vedere ca bunica era zeita frumusetii, am luat asta ca pe un compliment.
-Haide!i-am spus eu plictisita.Cine stie ce a pregatit mama de ne-a pus sa ne imbracam asa...
Mi-am dat ochii peste cap si l-am asteptat pe Alex.Am mers pe coridor si am inceput sa coboram scarile.Alex ma tinea de brat ca un gentelman.Jos nu se auzeau rasete sau muzica simfonica.Defapt nici nu era lumina.
M-am uitat panicata la Alex.Nici el nu parea ca stie mai multe decat mine asa ca am continuat sa coboram scarile.Chiar cand am ajuns jos si ma temeam de orice o lumina puternica lumina totul.
-LA MULTI ANI!!!!au strigat multe voci.
M-am uitat imprejur uimita.Sute de baloane erau agatate pe pereti alaturi de ghirlande colorate si inimioare de carton.
Masa gigantica din sufragerie fusese mutata, lasand loc unui ring de dans, iar langa pereti fusesera aduse multe mese lungi pentru mancare si bautura.Mama facea o treaba excelenta cand nu exagera!M-am dus si am imbratisat-o lung.
-Si eu care credeam ca nu o sa va amintiti!le-am spus cand m-am dezlipit de mama.
I-am zambit lui Alex si am dat startul la petrecere.Toate grijile mele si problemele ramasesera in urma.Ma distram asa de bine cu colegii mei incat nici nu simteam cu trece timpul!Pe la 22 mama a adus tortul.Era gigantic!Tot facut numai din caramel si ciocolata pentru ca eu si Alex nu puteam suporta frisca.Avea 36 lumanari cocotate atat de sus incat a trebui sa ne urcam pe un scaun ca sa le putem stinge.
-Puneti-va o dorinta inainte sa suflati!ne idemna mama.
Am inchis ochii si mi-am dorit un singur lucru care ar putea face ziua asta si mai perfecta.Am zambit, am deschis ochii si am suflat cu putere.Lumanarile s-au stins toate, ca la comanda.Am luat putina crema pe deget si l-am majit pe Alex pe nas.Am ras si am sarit jos de pe scaun.
-E timpul sa deschideti cadourile!a spus mama aratand spre un morman enorm de pachete colrate.
Am primit o gramada de haine superbe, bijuterii si carti.Toate erau pe gustul meu si imi placeau enorm de mult dar parca lipsea ceva.Era destul de tarziu si nu vroiam sa imi ratez plimbarea, asa ca i-am zis mamei ca am nevoie de putin aer si am iesit pe usa din bucatarie.
Nu o mintisem defapt.In casa era un aer ametiotor rezultat din combinarea parfumurilor cu care s-au dat invitatii si a mirosului de mancare; in schimb afara era un aer racoros si proaspat.M-am asezat pe bancuta de langa lac si l-am privit cu nostalgie.Ultima mea aniversare petrecuta cu parintii fusese atat de amuzanta!Tata adusese un ponei roz spunand ca e perfect pentru fetita lui iar mama imi facuse o rochie atat de frumoasa incat ma simteam o zana in ea.Desigur acum nu mai puteam simtii decat o umbra a bucuriiei de atunci dar era de ajuns pentru a ma face sa ma simt iubita.
-La multi ani, Vanessa!a spus o voce calda.
Inima incepuse sa imi bubuie si mi-am intors capul.Nate statea sprijinit de un tei si avea o cutiuta in mana.
-Tu chiar credeai ca nu o sa imi amintesc?a intrebat el surprins.
Am zambit si am dat din cap.Toti anii de auto-control ma ajutau enorm in ascunderea sentimentelor.
-Pot sa vad?l-am intrebat aratand spre pachetul din mana lui.
Nate se apropie si mi-l dadu.I-am dat la o parte ambalajul rosu si am ramas in mana cu o cutiuta lunga.Am ridicat incet capacul si am privit inauntru.Era un pandantiv de aur in forma de inima, cu modele fine ce se intindeau pe toata suprafata lui.Pandantivul se deschidea si era perfect pentru 2 fotografii micute.Era acel ceva ce am simtit ca lipseste din toate cadourile.
-E perfect.i-am murmurat lui Nate.
-Imi dai voie?intreba el exact ca la muzeu.
L-am scos din cutie si i l-am intins.Am inchis ochii si am incercat sa gandesc clar.Exact ca si dimineata Nate inchise lantul dar nu ii dadu drumul.Dupa cateva secunde ii dadu drumul si se aseza langa mine.
-Mama ta chiar stie sa organizeze o petrecere.mi-a spus Nate.
-Daca nu exagereaza, face o treaba grozava.l-am aprobat eu usor.
Ma simteam aiurea rau asa ca am hotarat sa plec.Dar daca destinul are ceva planuit pentru tine nu poti fugi de asta.M-am impiedicat din nou de radacina copacului si am cazut in bratele lui.Am vrut sa ma ridic dar Nate ma stransese la pieptul sau.Eram toata rosie.
-Imi pare rau, am inceput eu, sunt o neindemanatica prostuta si...
-Dar mie imi placi asa cum esti.a rostit el.
M-am ridicat atat cat sa ii pot vedea ochii.Erau sinceri si calzi.A dat sa spuna ceva dar eu m-am aplecat spre el si i-am sarutat usor buzele.Nate era surprins dar imi lua fata in maini si continua sa ma sarute pasional.
-Te iubesc!mi-a spus el cand buzele noastre s-au despartit.
Eu nu i-am raspuns dar l-am sarutat din nou.Cine a spus ca dorintele nu ti se pot indeplini? Asta era exact ceea ce imi dorisem mai devreme.Luna isi arunca razele peste tot lacul facandu-ma sa cred ca sunt intr-o poveste.Imi era greu sa ma conving ca asta era realitatea si nu un vis dar totusi era real.M-am cuibarit la pieptul lui Nate si am inchis ochii.Mi-a luat ceva timp sa imi amintesc de petrecere si de faptul ca ea probabil ca nu se terminase.
-Stii...in casa e o petrecere care ma are ca personaj principal.i-am spus eu fara chef.
Am vazut ca nici el nu avea chef sa plece.Nu puteam sa spunem ca suntem impreuna fara sa iscam primul razboi scolar al barfei.M-am ridicat fara chef si am pornit spre casa.Nu vroiam sa joc un rol plictisitor de adolescenta plictisita dar eram nevoita.I-am aratat lui Nate usa de la bucatarie, iar eu am intrat pe usa sufrageriei.Spre surprinderea mea nu mai era nimeni acolo.Cat timp trecuse?M-am uitat la orologiul de pe perete.Spunea ca este ora unu fara un sfert.Doamne cred ca mama s-a speriat grozav!
Nate veni in spatele meu si ma apuca de umeri.
-O sa creada ca te-ai asezat pe banca de langa lac si ai atipit.ma linisti Nate.
I-am zambit si l-am apucat de mana, urcand scarile.Am deschis usor usa de la camera mea si acolo bineinteles ca l-am vazut pe Luke dormind la mine in pat.Cred ca ursuletii si plus si tapetul roz pufos il ajutau sa doarma.I-am zambit lui Nate si i-am spus sa se duca in camera inainte.Eu am intrat in dulap si am luat o camase de noapte lunga din matase pe care o aveam tot de la mama.Era din perioada renascentista deci era lunga ca o rochie si avea manecile si partea de sus in stil victorian.
Cand am intrat in camera Nate statea pe rama lata a ferestrei, admirand peisajul.M-am dus langa el si vazandu-ma, ma aseza pe genunchii lui.Ne-am uitat in tacere la orasul adormit vegheat doar de luna si de stele.Nate ma suruta usor pe frunte si se ridica.
-Nu te misca!Si inchide ochii te rog.ma ruga el.
Am inghetat asa cum eram si am inchis ochii.Am stat asa o vreme pana ce l-am auzit pe Nate spunandu-mi ca a terminat.Am deschis ochii si l-am privit intrebator.El dadu din cap.
-E o surpriza!mi-a spus el.
Mi-a zambit si s-a asezat in pat.M-am ridicat si i-am urmat exemplul.Nate imi cuprinse talia cu mainile, iar eu mi-am asezat o mana pe pieptul lui.Am inchis ochii cu sentimentul ca totul era perfect in viata mea, un sentiment pe care nu il mai simtisem de mult timp.

____________________________________________________________________________

Very Happy
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyDum Feb 21, 2010 12:47 am

First.
Bai :X iubesc ficul tau :x
E genial, nu am ce sa zic!
Ma rog, mai sunt si niste greseli, dar nu stau sa ti le enumar :*
Next >Very Happy<


Ultima editare efectuata de catre Like An Oopsy Daisy. in Dum Feb 21, 2010 1:05 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyDum Feb 21, 2010 12:58 am

Second:-<
Stii ca ador capitolu' asta!
Nu,am gresit.
Stii ca iti ador ficul.
E genial,mirific,mortal,cul,tare,superb aaaaa...Cum vrei tu:-j
Sus In jos
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyDum Feb 21, 2010 1:37 am

Suuuuuuper❌x:x

Chiar ai talent la descris scene romantice:>

Vreau next mai repede.
Sper sa nu se certe aia 2 curand ca le dau in cap Silly
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyDum Feb 21, 2010 1:59 am

Citat :
Sper sa nu se certe aia 2 curand ca le dau in cap Silly
=))) a fost geniala asta =)))

pai cu scoala asta nu stiu cand am timp sa scriu Neutral

multumesc mult fetelor :x Kiss

sper sa pun urmatorul capitol saptamana asta Very Happy
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyLun Feb 22, 2010 3:14 am

Deci:e superb,genial,fantastic,super etc. Very Happy
Cat despre fazele romantice...No comment :X :X :X
Next <3
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptySam Feb 27, 2010 5:16 am

In sfarsit am recuperat:X
E genial:X
Astept next:*:*
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptySam Feb 27, 2010 9:43 pm

Deci pana termin de scris urmatorul capitol ma gandeam sa pun poze cu personajele...
so in concluzie cred ca azi sau maine o sa pun pozele Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptySam Feb 27, 2010 9:53 pm

Vezi cum faci sa le pui azi..ca daca nu..nu stiu ce fac At wits end

Got it?:>

Hai si cu nextuu!!!
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 30

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptySam Feb 27, 2010 11:14 pm

COPILULE...vreau poze:X:X..sa le pui..te roog:o3
Si nextu ala:X:X..nu mai am rabdare:|
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyDum Feb 28, 2010 1:53 am

Deci nu stiu cand o sa pun nextu Smile) ...daca ma lasa mama sa scriu poate luni sau chiar maine.....

Pozele:
Vanessa
Nate
Alex
Sharon
Selena

Astea sunt cele mai apropiate chestii de ce imi imaginez eu Razz
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love EmptyDum Feb 28, 2010 2:18 am

Vanessa e genial de superba si frumoasa.
Alex e asa si asa :"> Nate e gorgeous :x
Selena mi se pare cunoscuta :-? dar nu stiu Smile) de unde sa o iau.
Si Sharon arata ca sa nu zic eu ce ca arata >Smile
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Continut sponsorizat





Wild love Empty
MesajSubiect: Re: Wild love   Wild love Empty

Sus In jos
 
Wild love
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Wild Child
» Love, Sex, Magic.
» Eternal Love [DROPPED]
» The Edge of Love[Tringhiul dragostei]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan-fic-
Mergi direct la: