Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Partea favorita

In jos 
+3
ToxicBlood
Ale.
Corynelle;x
7 participanți
AutorMesaj
Corynelle;x
Loyal Vampire
Loyal Vampire
Corynelle;x


Numarul mesajelor : 1589
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Partea favorita   Partea favorita EmptyJoi Aug 20, 2009 9:28 pm

Stim ca inca nu este gata dar pana atunci care parte ti-a placut cel mai mult?
Sus In jos
http://corina09-.hi5.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyJoi Aug 27, 2009 2:18 pm

Hm:-?? Imi plac primele cuvinte ale lui Edward.
"liceul.
Sau mai bine as zice purgatoriu?"
Ceva de genu' nu mai stiu exact cum era... Very Happy
Pacat ca SM nu mai scrie la ea... Sad(
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyVin Sept 11, 2009 8:54 pm

Da chiar,nu cred ca e locul potricit sa intreb,dar de ce nu a mai continuat-o?Mereu m-am intrebat...
Mie imi place si partea cu recoltatul sangelui!:XE adorabila!
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyVin Sept 11, 2009 9:04 pm

Deci. Desi nu e locul potrivit, o sa iti dau un articol. Citeste-l si o sa afli de ce nu a mai continuat-o.

"Începând de astăzi, voi încerca să scriu articole despre autori, cărţi, ecranizări, edituri şi multe altele.
Ideea mi-a venit citind multe comentarii pe forumuri şi pe bloguri în legătură cu Midnight Sun, volumul 5 din seria AMURG sau, mai bine zis, Amurg din perspectiva lui Edward Cullen.
Anunţarea acestui volum extra din seria AMURG a cauzat mult entuziasm din partea cititorilor.
În iunie 2008, din cauza multor emailuri trimise webmaster-ului, site-ul autoarei Stephenie Meyer a anunţat că Midnight Sun este proiectul la care autoarea lucrează în prezent. Însă în august 2008, la doar două luni după acest anunţ, autoarea a revenit pe site cu o scrisoare, spunând că a renunţat, pe o perioadă de timp nedefinită, să mai scrie la carte.
Dar ce s-a întâmplat?
Stephenie Meyer a oferit câtorva persoane apropiate nişte copii ale cărţii. Prin vara lui 2008, pe internet a apărut una din acele copii, ceea ce a determinat-o pe autoare să nu mai continue să scrie la carte:

Deci cum va sta treaba cu Midnight Sun? Primul meu gând a fost că nu avea rost să continui. Scrisul nu e ca la matematică; în mate, doi plus doi mereu e egal patru, indiferent în ce stare te afli. Dar cu scrisul, felul în care te simţi schimbă totul. Dacă aş încerca să scriu Midnight Sun acum, în mintea mea James probabil ar câştiga şi toţi cei din familia Cullen ar muri, ceea ce nu ar coincide prea mult cu povestea originală. Oricum, în legătură cu ceea s-a întâmplat, mă simt prea tristă ca să mai pot continua să lucrez la Midnight Sun, aşa că am pus-o în aşteptare pe o perioadă de timp nedefinită.
Aş vrea ca fanii mei să nu citească această versiune a cărţii Midnight Sun. E doar o versiune incompletă; scrisul e murdar şi slăbuţ şi plin de greşeli. Dar cum să comentez asupra acestei încălcări fără să îi fac pe oameni să se uite după postarea ilegală? Mi-a luat ceva timp să mă decid cum şi dacă ar trebui să răspund. Dar ca să sfârşesc confuzia, am decis să postez aici [n.t. pe site-ul autoarei] versiunea din Midnight Sun. În acest fel, cititorii mei nu vor simţi că trebuie să facă un sacrificiu să rămână oneşti. Sper ca acest fragment să vă dea o intuiţie în plus în mintea lui Edward şi să adauge noi dimensiuni în povestea Amurg. Asta m-a inspirat, în primul rând, să o scriu.


Anunţul postat pe 28 august 2008 a cauzat din nou o isterie printre fani, de data asta una negativă. Când cititorii au aflat că deocamdată nu se va mai lansa, au început să creeze petiţii online, alianţe anti-twilight şi anti-stephenie şi s-au legat şi de religia ei, autoarea fiind mormonă.
Sunt parţial de acord cu Stephenie Meyer şi decizia luată: să fim serioşi! Puneţi-vă măcar puţin în locul ei: scriitoare de succes, milioane de cititori şi de cărţi vândute, ecranizarea romanului care a adus peste 350 milioane de dolari. Aţi mai continua să scrieţi ştiind că cineva apropiat, cineva în care aveaţi încredere, v-a trădat?
Şi ce legătură are religia ei cu fenomenul Twilight? Nu a scris o carte despre religie, a scris un roman despre iubire şi vampiri. Un roman despre iubire, care a prins la public. În ultimii ani aţi mai auzit despre vreun bestseller romantic? Eu nu!
Am menţionat că sunt doar parţial de acord – nu cred însă că din cauza unei singure persoane ar trebui să-şi pedepsească milioanele de cititori de pe întreg mapamondul.
Însă sunt alături de ea şi îi respect deciziile. Asta pentru că ne-a oferit patru cărţi în care am trăit aventura. Petrecând timpul cu cărţile, ne-a oferit o lume în care să intrăm pentru câteva ore. Am lăsat lumea noastră, plină de probleme, în spate şi ne-am aventurat în una în care vampirii ne-au ţinut în priză şi ne-au făcut să ne temem pentru personajele mult-iubite.
Dacă nu suntem alături de ea în decizia luată, atunci nu suntem fanii ei."

Sursa: shaukisbookcase.wordpress.com
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyVin Sept 11, 2009 9:08 pm

Vai!:(Pacat!Era frumos!:X
Scuza-ma ca te-am determinat sa pui aici un articol care nu trebuia sa fie aici:(
Dar totusi poate va continua...Sper:X
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyVin Sept 11, 2009 9:11 pm

Asta e Wink acum Very Happy :-j
Da...asa m-am gandit si eu. Mi-ar place. Dar e decizia ei. Nu o putem influenta...oricum nu ar vrea. De abia astept sa apara The Host:x
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 27
Localizare : Blocata in frigider

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyJoi Oct 22, 2009 11:48 pm

Mie imi place mult de tot cand se duce el prima data la ea acasa...si isi da seama ca o iubeste :X:X:X si cand canta la pian pentru esme si alice :*
pacat ca nu mai scrie la ea Sad((
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyVin Oct 23, 2009 12:37 am

Mie imi place cum descria cum se simtea in apropierea Bellei. Si cum nu vroia sa lase monstrul din el sa iasa:X. Pur si simplu sublim:X.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyVin Oct 23, 2009 11:38 pm

Cick♥ a scris:
Mie imi place cum descria cum se simtea in apropierea Bellei. Si cum nu vroia sa lase monstrul din el sa iasa:X. Pur si simplu sublim:X.

:X exact. Frumoasa parte...:X chiar magnifica.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyVin Noi 06, 2009 2:52 pm

Mi-e mi-au placut partile in care statea si vorbea cu familia lui despre ce ar trebui sa faca
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
vampire.perfectdoll
Not a Vampire
Not a Vampire
vampire.perfectdoll


Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita EmptyVin Dec 18, 2009 12:22 am

Eu am fost foarte surprinsa la aflarea adevarului despre Edward la inceput. Si mi'a placut momentul in care o aduce acasa la el, si cat de dragut si de protectiv era in unele parti. Si cand am citit si am vazut ca se termina atat de brusc nu'mi venea sa cred, evident toata lumea vrea sa mai citeasca dar am sters Midnight Sun din calculator de dragul lui Stephenie, ca nu e frumos ce i s'a intamplat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Partea favorita Empty
MesajSubiect: Re: Partea favorita   Partea favorita Empty

Sus In jos
 
Partea favorita
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Partea favorita
» Partea favorita
» Partea favorita
» Partea favorita

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Twilight Saga Books :: Midnight Sun(Soarele de la miezul noptii)-
Mergi direct la: