Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Sufletele Iubirii

In jos 
+3
Chocoholic
Ale.
×ღ×|Never.Alone
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 12:18 am

Eu si Crissy am inceput sa scriem un fic impreuna .Speram ca o sa va placa .Este o continuare a Zori de Zi .Atat va spunem si va lasam sa descoperiti singuri despre ce este vorba .

1.Hipnotizata

Il uram.Nu stiu de ce sau cum am ajuns sa il urasc dar eram sigura de asta.Si nu numai pe el ci pe toti acei bautori de sange.Ca si mine.Inca nu pot sa cred ca ii iubeam!Si ca il uram pe el.Cel care mi-a deschis ochii si mi-a arat cine sunt defapt.Cine sunt cei care m-au blestemat la o eternitate de crime si de monotonie,cei care mi-au rapit libertatea si care mi-au distrus viata.Familia Cullen.
Tin minte perfect tot ce s-a intamplat.Ma dusesem la vanatoare singura pentru ca Edward avea grija de Renesmee impreuna cu Jacob.Se simtea putin rau si deja toata lumea era langa ea.Alergam pe langa granita cu Canada in cautare de carnivore cand am simtit ca cineva ma urmarea.Am inceput sa alerg spre Forks pentru ca stiam padurile acelea mult prea bine.Dar se pare ca si urmaritorul meu le cunostea.M-am oprit intr-o poiana mare in care curentul vantului facea zgomote monstroase.Imi amintea de o lupta din trecut.O amintire vaga a fricii.M-am intors in pozitie de lupa spre urmaritorul meu.Spre surpriza mea nu era nimeni altcineva decat Caius.
-Ce vrei?am marit eu furioasa.
Dar nu mi-a raspuns .Statea cu ochii inchisi si ma privea zambind .Avea de gand sa-mi faca ceva .Asta era sigur .Caius nu era un vampir bun , el vroia mereu sa o distruga e Renemsee , pe mine sau chiar pe Edward .Vroia sa ne faca viata nefercita .
L-am privit curioasa . Nu se miscase deloc .
Timpul trecu si spre sfarsit-ul serii deschise ochi si vorbi :
-Acum , totul se va termina aici , acum si pentru totdeauna , suse el si deodata aparura cativa vampiri in pelerine negre
Incepusem sa alerg .Vroiam sa cap de ei .Simteam ca ceva se va intampla in curand .Probabil Caius vroia sa ne desparta pe mine si pe Edward .Dar vampirii au venit dupa mine .Reusisera sa ma prinda .Nu aveam cum sa scap .Caius avusese dreptate totul se sfarsise .Veni in fata mea si isi puse mana pe fruntea mea .
Atunci s-a intamplat totul .Am uitat de toti , de familie si de toti pritenii mei .Acea zi imi schimbase viata .Ma facuse sa-l urasc .Sa vreau sa nu-l mai vad niciodata langa mine .Ma facuse sa-mi doresc sa-l omor .


Ultima editare efectuata de catre LoveDreams in Sam Ian 02, 2010 10:29 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 12:23 am

First. Cum am spus si la Acordul pentru fic, imi place ideea. Imi place ca a pastrat personajele din Twilight Saga, desi m-am cam saturat de vampiri.
Vezi ca ai ceva greselute de tastare. Good luck with everything!
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 12:26 am

Asa ne bucuram ca iti place .Dar partea asta nu am scris-o numai eu , ci amandoua dar tot cred ca eu am facut greselute de tastare , ca de obicei .Ca la partea scrisa de Criss nu am gasit greselute , au fost ale mele.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 12:31 am

Ba nu laura am gasit cateva si la partea mea.Oricum o sa fiu super-atenta de acum!o sa mai vorbim intre noi si vedem cand punem continuarea capitolului Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 8:36 pm

Pai mie chiar imi place prima parte Very Happy Succes in continuare!
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 8:53 pm

Deci. Prima data incep cu partea negativa.
In primul rand, nu-mi place numele ficului. Era numele ficului meu, dar tradus in romana;). Nu ar fi trebuit sa faceti asta. Ar fi trebuit sa fiti putin originale;). Si nu-mi place nici ca PRESUPUN ca o sa fie din perspectiva unuia dintre Volturi (exact ca in fostul meu fic, care o sa fie redeschis in curand;) )

Si acum partea buna.
Imi place ideea ficului, si sunt foarte curioasa din perspectiva cui e scrisa.
Aaa, si inca ceva. Sper sa nu va supere ce am spus prima data si sa continuati ficul. Oricum, am spus numai partea adevarata.
So, next:).
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 9:02 pm

Citat :
Imi place ideea ficului, si sunt foarte curioasa din perspectiva cui e scrisa.
o sa te lamuresti imediat heidi...
cred ca sunt trei useri diferiti:ale,cathy si heidi.deci e randul meu sa pun.Sfarsitul capitolului unu.

De atunci a trecut o saptamana.L-am urmat pe Caius imediat ce garzile mi-au dat drumul.M-a adus la o vila aproape de Volterra si timp de aproape 3 ore mi-a vorbit despre cat de rea era defapt „familia mea iubita ”.Si am crezut tot ce mi-a spus.Am simtit ca era adevarat,ca ma inselasem in tot acest timp si ca avusem incredere in cele mai rele persoane.Ca le iubisem.Acum eram dezgustata de atitudinea avuta.Nu puteam sa cred ca ii iubisem, ca suferisem pentru ei,ca ma purtasem prosteste pentru niste fiinte fara suflete. Am strans si mai tare telefonul in mana.Daca nu ma opream in scurt timp nu ar mai fi ramas nimic din el.Asteptam sa ma sune Caius.Imi daduse un numar nou pentru ca in prima zi telefonul meu sunase de 120 de ori numai in prima ora iar eu ma enervasem si vroiam sa il arunc in perete ca sa inceteze dar Caius m-a oprit.Mi-a dat un alt telefon si apoi a plecat.L-am pus pe masa si m-am dus in sufragerie.Am aprins televizorul si am dat pe un canal la intamplare.Era un canal de muzica clasica.Incepusem sa fredonez o melodie si ma gandeam unde asi putea vana cand mi-am dat seama ce melodie era.Clar de luna de Debussy.M-am oprit din mers in mijlocul camerei.Melodia aia imi amintea de el.Amintirile incepusera sa curga.Imi aminteam vag de ora de biologie de la scoala si de faptul ca mi se facuse rau de la sange.Am simtit o mica furnicatura in piept de parca inima inca imi mai batea.Incepusem sa ma gandesc daca era bine ca facusem.Atunci telefonul suna.O melodie Italiana placuta.La inceput nu imi placuse dar acum ma obisnuisem cu ea.
-Ciao Bella.Ce faci?intreba o voce masculina
-Ma pregateam sa merg la vanatoare in padurea de la marginea orasului.
-Multo bieno.Arrivederci atunci.
Remuscarile trecusera.Acum mi se parea absourd sa imi pese ca am plecata de langa el.Am privit spre mana stanga.Un inele stralucea in lumina becului.L-am scos furioasa si l-am aruncat in cel mai indepartat colt.
-Am sa te distrug Edward Cullen!mi-am promis si am fugit pe usa.


Inainte de asta , Caius trimisese patrule .Garzi ale Volturilor .Il convinse pe Aro cu cateva zile in urma ca simtise mirosul unor varcolaci prin preajma , asa ca au trimis cateva garzi prin imprejurimi ca sa verifice
Dar Aro nu stia ca defapt Caius trimisese garzile ca sa vada daca unul din membrii familiei Cullen incearca sa ma caute .Acestea , conduse de Jane si Alec , au fost prin partea Europeana , apoi au trecut oceanul si au ajuns aproape de Forks.
Caius avusese dinnou dreptate .Edward incerca sa ma gaseasca , dar chiar daca nu ma gasea , tot nu renunta .Si chiar daca ar reusi sa ajunga la mine oricum era prea tarziu .Acum stiam totul .Stiam ca tot ce-mi spusese el erau numai minciuni si nu aveam de gand sa-l iert .Vroiam sa ma razbun pentru tot ce facuse , el in trecut .
Acum Edward era singurul care m-ai credea ca nu am disparut pentru totdeauna , ca acolo , undeva eu sunt asteptand sa ma gaseasca .El inca ma iubea .Dar eu acum numai simteam acelasi lucru .Ma bucura, , Ca , Caius imi deschise ochii sa vad realitatea din spatele minciunilor .Viata mea se schimbase .La fel si visele sau dorintele mele.
Dar tot gandindu-ma la noua mea viata , m-am intors in sufragerie si m-am intins pe canapea .Priveam inelul de le el , care era acum in coltul camerii fara sa fie miscat .Acele inele inca insemnau ceva pentru el .Era simbolul dragostei noastre eterne.O dragoste care se sfarsise acum , trei saptamani.Ceva ce numai exista acum .
M-am ridicat de pe canapea si l-am luat in mana .L-am privit pentru putin timp , apoi mi-am strans pumnul si nu a mai ramas nimic .Era ultimul lucru care imi aducea aminte ca-l iubisem .
Acum , il uram din toata inima .Si vroiam ca sa-l distrug , chiar eu .
Dar nu am apucat sa plec din casa iar ca sa vanez , ca telefonul suna dinnou.Era Caius , bineinteles .Am luat telefonul si am raspuns :
-Caius ?
-Hei , Bella , cum a fost vanatoarea ? intreba el curios .
-Nu am fost , Caius , acuma ma duceam .
-Imi pare rau dar va trebui sa ma astepti .Acum am o sarcina importanta pentru tine , draga mea.

_________________________________________________________________________
sper sa va placa :*
urmatorul next il pune laura Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 9:14 pm

E prea trist Sad Bella sa il urasca pe Edward Sad( ?
Oricum imi place foarte mult ideea in sine; sper ca Bella sa isi revina pana la urma Very Happy
Succes in continuare, fetelor :*
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 9:31 pm

Citat :
Incepusem sa fredonez o melodie si ma gandeam unde asi putea vana cand mi-am dat seama ce melodie era.Clar de luna de Debussy.
E prea comuna melodia pentru ca a aparut si in Twilight. Dupa cum am spus, trebuia sa fiti mai originale putin:|Smile.

Gooood:|. Bella sa vrea sa-l distruga pe Edward. Sorry, dar e absurd:|.
Citat :
care m-ai credea
mai
Citat :
Ma bucura, , Ca , Caius imi deschise ochii sa vad realitatea din spatele minciunilor .
GOD! Ce ati facut...
Niciodata o cacofonie nu se evita prin virgula. Trebuia sa spuneti, de exemplu "Ma bucura; Caius imi deschise ochii sa vad realitatea din spatele minciunilor". Nu "ca, Caius"
God:))

Deci. Aveti o gramada de greseli. Recititi nexturile si corectati-le. Si mai am o observatie. La 13 ani nu cred ca va cere mult la informatica, asta daca ati facut. Dar corect, atunci cand scrii un text este ca semnele de punctuatie sa fie lipite de cuvantul din fata, astfel se pune space dupa semn. Sa fitii atente atunci cand scrieti la scoala si o sa vedeti ca e la fel.
Sper sa tineti cont de sfaturile mele, pentru ca o sa fie mai usor de inteles nextul.
So, next:)
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 9:59 pm

Asa acuma ca am aparut si eu in cele din urma iar pe aici , sa comentez si eu . Deci ne pare rau pentru greseli Heidi si pentru faza cu titlul ficului .Chiar uitasem ca fusese numele ficului tau si iti promit sa ne vom gandi la alt titlu ca sa-l schimbam .Ne pare rau .Asa , eu fac informatica si din ate presupun si Criss.

Citat :
Deci. Prima data incep cu partea negativa.
In primul rand, nu-mi place numele ficului. Era numele ficului meu, dar tradus in romana;). Nu ar fi trebuit sa faceti asta. Ar fi trebuit sa fiti putin originale;). Si nu-mi place nici ca PRESUPUN ca o sa fie din perspectiva unuia dintre Volturi (exact ca in fostul meu fic, care o sa fie redeschis in curand;) )

Asa si te-as ruga si sper sa nu te superi pe mien sa numai dai foarte mutl cu presupusul daca nu esti foarte sigura de acel lucur .Nu avem de gand sa afcem nici un capitol din perspectiva unui Voltur .Toata actiunea se invarte in jurul Bellei , a lui Edward si a lui Caius din acte stiu . deci nu aveam de gand sa facem capitol din perspectiva unui pentru ca nu am avea de ce .Nu este nevoie , cred .Cu cacafoniile , vom incerca sa ne indreptam pe parcurs greselile .

Cathy ma bucur ca-ti place incepututl .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 10:01 pm

Ok. Eu v-am spus doar parerea mea.
Si sa stiti ca e bun ficul:).
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 10:11 pm

mercie heidi de sfaturi.
Citat :
E prea comuna melodia pentru ca a aparut si in Twilight. Dupa cum am spus, trebuia sa fiti mai originale putin:|Smile.
am folosit pentru ca este din twilight.si e despre ei...ma rog
cacofonia am vazut-o eu dar s-a restartat calculatorul si am uitat sa o corectez dupa Neutral
Citat :
Gooood:|. Bella sa vrea sa-l distruga pe Edward. Sorry, dar e absurd:|.
am incercat doar sa fim originale.
promit sa corectez tot inainte sa postez dar cateodata nu le vad Very Happy
nu te supara heidi pentru faza cu titlul...cum a zis si laura o sa incercam sa gasim altul Wink
am facut informatica dar eu din reflex nu mai las spatiu nici inainte nici dupa virgula.
ma bucur ca va place ce scriem noi Very Happy
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 02, 2010 10:33 pm

Citat :
Deci. Prima data incep cu partea negativa.
In primul rand, nu-mi place numele ficului. Era numele ficului meu, dar tradus in romana;). Nu ar fi trebuit sa faceti asta. Ar fi trebuit sa fiti putin originale;). Si nu-mi place nici ca PRESUPUN ca o sa fie din perspectiva unuia dintre Volturi (exact ca in fostul meu fic, care o sa fie redeschis in curand;) )

Asa deci am redenumit numele ficului.Speram sa nu fii suparata pe noi pentru ca am luat numele ficului tau dar uitasem ca era de la ficul tau .Ne pare tare rau !
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyDum Ian 03, 2010 2:51 am

Girls, stiu ca nu suntem aici la Olimpiada de romana, dar noi trebuie sa intelegem ce scrieti voi. Stiti ce se intampla daca nu scrieti corect intr-o lucrare, nu? Unii profesori prefera sa nu citeasca si sa dea note mici ( stiu de la proful de mate). Mie imi place ca o sa scrieti fiecare un next, desi o sa fie greu. Una are o idee, cealalta alta idee. Stiu ca o sa va intelegeti. Wink Acum, intram in next. Very Happy

Citat :
Acum eram dezgustata de atitudinea avuta.
Merge mai bine Acum eram dezgustata de atitudinea pe care o avusesem / am avut-o. Astfel, se continua timpurile. Wink

Citat :
Daca nu ma opream in scurt timp nu ar mai fi ramas nimic din el.Asteptam sa ma sune Caius.
Mi se pare ciudata partea asta. Sunt doua idei total diferite. Prima fraza contine partea cu telefonul, iar a doua cu sunatul. Desi sunt din aceeasi familie lexicala, nu merge. Trebuiesc puse ca doua idei diferite, asta implicand alt paragraf.

Citat :
Imi daduse un numar nou pentru ca in prima zi telefonul meu sunase de 120 de ori numai in prima ora iar eu ma enervasem si vroiam sa il arunc in perete ca sa inceteze dar Caius m-a oprit.
Cam ciudata fraza asta. In sensul ca este foarte lunga si nu prea intelegi multe din ea. O poti face in alte 2 fraze, ca sa sune mai bine. De exemplu : Imi daduse un numar nou, pentru ca in prima zi telefonul meu sunase de 120 numai in prima ora. Desi eu ma enervasem si vroiam sa il arunc in perete ca sa inceteze, Caius m-a oprit.
Eu zic ca asa suna mai bine. Ramane la latitudinea ta. Wink

Citat :
Am aprins televizorul si am dat pe un canal la intamplare.Era un canal de muzica clasica.
Repetitie deranjatoare. Am aprins televizorul si am dat, la intamplare, peste un canal de muzica clasica.
Smile

Citat :
Incepusem sa fredonez o melodie si ma gandeam unde asi putea vana cand mi-am dat seama ce melodie era.
Incepusem sa fredonez o melodie si ma gandeam unde as putea vana, cand mi-am dat seama ce melodie era.
Ai grija mare la semnele de punctuatie. Sunt foarte necesare in orice creatie. Wink


Citat :
-Ciao Bella.Ce faci?intreba o voce masculina
-Ciao Bella.Ce faci?intreba o voce masculina.
Te rog, fi atenta. Wink Very Happy

Citat :
Acum mi se parea absourd sa imi pese ca am plecata de langa el.
Acum mi se parea absurd sa imi pese ca plecasem de langa el.
Incearca sa nu alternezi imperfectul cu alte timpuri. Foloseste mai mult decat un SINGUR timp, pentru a-ti fi mai usor.

Citat :
Un inele stralucea in lumina becului.
Un inel. Wink

Citat :
-Am sa te distrug Edward Cullen!
- Am sa te distrug, Edward Cullen!
Nu uita niciodata de virgule sau alte semne de punctuatie.

Citat :
Inainte de asta , Caius trimisese patrule .Garzi ale Volturilor .
Aici nu era nevoie de doua propozitii. Puteai sa faci doar una : Inainte de asta, Caius trimisese patrule, garzi ale Volturilor.
Suna mai bine asa. Parerea mea. Tu faci cum vrei.

Citat :
prin imprejurimi ca sa verifice.
PUNCTUL este foarte important.

Citat :
Dar Aro nu stia ca defapt Caius trimisese garzile ca sa vada daca unul din membrii familiei Cullen incearca sa ma caute .
Defapt se scrie de fapt. M-am documentat bine ca sa nu iti zic prostii si sa te aburesc. Si asa stiam si eu ca se scrie. DE FAPT. Very Happy

Citat :
Acestea , conduse de Jane si Alec , au fost prin partea Europeana , apoi au trecut oceanul si au ajuns aproape de Forks.
Cum a spus si Dia, punctul, virgula si alte semne se pun chiar langa cuvantul de dinainte si se lasa spatiu doar dupa semnul de punctuatie. Daca e partea europeana, nu inteleg de ce ai scris europeana cu E mare. Nu e Europa, sau ceva de genul. :-?

Citat :
Caius avusese dinnou dreptate .
Imi mod normal m-as fi luat de timpuri Smile) dar asa au fost inca de la inceputul next-ului. Si ai uitat sa pui space. Wink asa a iesit dinnou, in loc de din nou.

Citat :
Edward incerca sa ma gaseasca , dar chiar daca nu ma gasea , tot nu renunta .
Repetitiile sunt cele care ma seaca pe mine. Puteai sa folosesti in loc de gasea alt sinomim. De exemplu descoperea, sau alt sinonim, pe care il vroiai tu.

Citat :
Vroiam sa ma razbun pentru tot ce facuse , el in trecut .
Nu inteleg ce rost are virgula aia acolo. :-? Nu trebuie nici o virgula, pentru ca altfel se trece la alta propozitie, care nu este terminata.

Citat :
Acum Edward era singurul care m-ai credea ca nu am disparut pentru totdeauna , ca acolo , undeva eu sunt asteptand sa ma gaseasca .
Unde am pus bold e mai, nu m-ai. Sti cum iti dai seama cand sa pui cratima? Atunci cand urmeaza un verb e cratima la sigur. Daca nu este un verb, sti ca nu poate fi decat legat. Sper ca ai inteles. Wink

Citat :
Dar eu acum numai simteam acelasi lucru .
E cam seaca propozita asta. Si ai scris si gresit "numai". Uite alta varianta : Dar eu acum nu mai simteam acelasi lucru pentru el. Nu trebuie sa fie nici prea seaca, dar nici prea de neinteles.

Citat :
Ma bucura, , Ca , Caius imi deschise ochii sa vad realitatea din spatele minciunilor .
Groaznic. Stiu cum e sa fi pus in fata unei cacofonii.Sunt greu de evitat, dar trebuie. Wink
Merge si asa : Caius imi deschisese ochii pentru a vedea realitatea din spatele minciunilor, iar asta ma bucura nespus. Sau fara nespus...cum suna mai bine pentru tine.

Citat :
Priveam inelul de le el, care era acum in coltul camerii fara sa fie miscat .
De la el. Wink Si nu e camerii, ci camerei. Wink

Citat :
O dragoste care se sfarsise acum , trei saptamani.
Pai se sfarsise acum dragostea sau acum trei saptamani? Asa reiese din cauza virgulei. Elimina virgula si sensul normal revine. Wink

Citat :
Ceva ce numai exista acum .
Ceva ce nu mai exista acum.

Citat :
Acum , il uram din toata inima .Si vroiam ca sa-l distrug , chiar eu .
Poti sa faci din asta doar o fraza, ca sa sune mai bine.
Acum il uram din toata inima si vroiam sa il distrug chiar eu.
Virgulele de acolo nu isi au rostul!

Citat :
Dar nu am apucat sa plec din casa iar ca sa vanez , ca telefonul suna dinnou.Era Caius , bineinteles .
Pai cand mai plecase din casa? Parca nu ai scris, din cate imi amintesc eu. Si vezi ca ai zis iarasi dinnou. E din nou.

Citat :
-Nu am fost , Caius , acuma ma duceam .
Acum ma duceam. Wink

Citat :
-Imi pare rau dar va trebui sa ma astepti .Acum am o sarcina importanta pentru tine , draga mea.
Uite aici cum trebuia sa fie scris, de fapt:
- Imi pare rau, dar va trebui sa ma astepti. Acum am o sarcina importanta pentru tine, draga mea.
O virgula nu exista si cealalta era plasata nu prea bine. [ sti la ce ma refer ]

Sper sa nu va suparati pe mine, dar asta e modul meu de a gandi. Daca vrei ca cineva sa iti citeasca fic-ul, scrie-l corect, chiar FOARTE corect, pentru ca nimeni nu e obligat sa il citeasca plin de greseli. Stiu ca sunteti la inceput [ nu ca eu as fi nu stiu ce mare experta ], dar nu citesc fic-uri pe care nu le inteleg.

Pace si sper sa nu ma urati. Sunt deosebit de sincera si eu va dau niste sfaturi, pentru a le folosi in viitor. Mie nu mi le-a spus mai nimeni si majoritatea greselilor le-am invatat singura si m-am perfectionat. Asta astept si de la voi - pe parcurs - sa vad un progres vizibil in stilul vostru de a scrie. Verificati textul pe care il puneti si de 10 ori daca este nevoie. Asta te face sa fi profesionist.

Big hug Mult succes la scris in continuare. Very Happy Abia astept sa vad ce sarcina ii da Caius Bellei.

Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyDum Ian 03, 2010 3:04 am

Asa , acum vin si eu .
Nu ne suparam ca ne-ai spus si ca ne-ai dat sfaturi.Amandoua vem greseli de scriere , la mine sa stii ca nu e o surpriza pentru mine .Am sa incerc sa nu mai scriu cu grseli din acestea .
Nu ai glumit cand ai zis ca o sa ai un comentariu lung .Se vede asta crede-ma.Si momentan in suspans ramai.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyDum Ian 03, 2010 3:12 am

God ale chiar ca ne-ai laut la periat :">
nu m-am suparat pe tine si nici laura.
la romana sincer nu sunt de olimpiada dar totusi trebuia sa fiu atenta :">.iar toate semnele de punctuatie...well aia e vina mea.e greu sa fac doua lucruri total diferite in acelsi timp:daca nu scriam atunci imi pierdeam ideea dar trebuia sa caut si pentru tata niste documente pe net.So sorry!O sa incerc sa nu se mai repete.
Virgulele in exces am pus amandoua dar o sa incerc sa ma corectez inainte sa ii trimit laurei.
repet ale nu m-am suparat deloc.ai fost dura dar sincera.
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyDum Ian 03, 2010 3:16 am

Da numai tu cu punctele?Si eu am mancat unu sau 3 sau 5.Nu le numar acuma.Si eu am sa incerc sa numai pun virgule in exces si sa corectez inainte.Si iti zic si eu iar , nu ne-am suparat.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyDum Ian 03, 2010 3:23 am

Stiu ca nu sunteti de Olimpiada. Si nici nu sunteti la Olimpiada. Wink
Apreciez ca faceti eforturi mari ca sa nu mai aveti greseli. Eforturile o sa se vada pe parcurs. Wink
>Very Happy<
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyLun Ian 04, 2010 4:25 pm

Se putea sa nu citesc si eu?Smile)
Fetele,ideea e buna,da,un pic absurda,dar buna,sa recunosc.
Trecand peste muuultele greseli de tastare,virgule nepuse sau puse in exces,imi place.Bravo!:*
Ce sunt curioasa...Vrea s-o distruga si pe Renesmee?Adica,ce vina are fata aia?Si doar e sange din sangele ei,vorba aia..
Next.fetele:*
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyLun Ian 04, 2010 10:25 pm

Mercie krista Wink
O sa puna Laura nextul,azi sau maine probabil,pentru ca atunci cand l-am luat la recitit am gasit cateva greselute si trebuie sa ii trimit varianta corecta Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMar Ian 05, 2010 3:07 am

In timp ce goneam pe autostrada dintre Volterra si Milano ma gandeam la sarcina data de Caius.Heidi era plecata in America si cum nu avea cine sa le aduca de mancare,Caius s-a gandit ca eu asi fi persoana potrivita pentru asta.Am plecat la Milano pentru ca acolo se tinea o mare prezentare de moda si urmau sa fie multe persoane.
Caius a venit la mine dupa ce m-a sunat si mi-a adus un pachet de haine.Am ras cand l-am deschis.Continea o vesta neagra din piele,scurta;o pereche de pantaloni din acelasi material,tot negrii,stransi pe picior.In dulap am gasit niste cizme identice cu blugii si vesta si m-am incaltat cu ele.Cand m-am uitat in oglinda am murit de ras.Aratam exact ca o stripteoza gata sa isi inceapa reprezentatia.Nu era deloc genul meu.Si tocmai asta ma inspaimanta.Ce faceam?Ma duceam sa aduc oameni nevinovati pentru a fi mancare vampiiilor imbracata in cel mai ciudat fel si conducand cu mare placere un Ferrari 458 model sport?Am pus frana brusc si m-am privit in oglinda.Parul meu era strans intr-o coada foarte sus si se revarsa pe spate intr-o cascada castanie.Eram machiata cu mult fard negru si buzele mele erau la fel de rosii ca si sangele.La inceput nu m-am recunoscut.Ochii au inceput sa ma usture.Asta era ciudat.Vampirii nu plang.Sau cel putin asa stiam eu.Dar o lacrima rosie aluneca pe obrazul meu.Puteam sa simt mirosul sarat si usor amar a ei.Sange.O lacrima de sange.Am ramas mirata putin timp si apoi m-am adunat repede.Am gasit o batista in torpedo si mi-am sters lacrimile.Am intors cheia in contact si am pornit in viteza.In jumatate de ora ajunsesem la Milano.
-La mi scuse ragattzie, ma dove si può prendere per raggiungere la cattedrale di Domo?(*)l-am intrebat pe un trecator intr-o italiana perfecta.In ultimele saptamani nu am avut ce face si am invatat italiana.
- Andare dritto al primo semaforo e un destra.Vedetti nota non è consentito la accesso alle auto.(**)imi raspunse el
Am plecat spre catedrala Domo.Langa ea era aleea cea mai cunoscuta a Milanoului,Rinascentte unde erau magazinele tuturor caselor de moda.Alice ar fi dat orice sa fie acolo chiar acum mi-am spus eu si un ranjet satisfacut mi-a luminat chipul.
M-am alaturat unui grup de oameni ce mergeau spre un magazin mare cu o firma luminoasa.La Prada.Multimea era incantata si toti discutau despre prezentarea de moda si despre haine.Ma uitam curioasa in jur dupa posibila prada.Deodata am incremenit.Cineva ma privea surprinsa.O pereche de ochi aurii ma priveau cu intensitate.
-Kate?!a fost tot ce am putut sa soptesc.


*-Scuzati-ma domnule,imi puteti spune pe unde asi putea sa o iau ca sa ajung la catedrala Domo?
**-Mergiti inainte si la primul semafor faceti la drepta.Vedeti ca nu este permis accesul auto.
Acum , dupa ce universul meu fusese impartit in doua lumi de catre Caius, se facuse si m-ai mic .Din cele doua lumi s-a mai format una .O lume in care existasem cu cateva saptamani in urma si pe care o uram pentru ca acolo era Edward Cullen , una in care faceam unele lucruri pe care nu mi le puteam explica si cea in care trebuie sa ma ascund .Totul era un mare dezastru .Viata mea se schimbase si acum , imi placea tot mai putin sa fiu vampir.
Trebuia sa fug dintr-o lume in alta , undeva unde Edward sa nu ma gaseasca .Dar cum puteam sa dispar ?Kate ma vazuse ; acum stia exact unde ma aflam .Probabil abia astepta sa ajunga la el sa-i spuna .Nu vroiam acest lucru .Il uram si vroiam sa-l distrug .Imediat ce ar fi aflat , ar fi venit dupa mine si m-ar duce inapoi in Forks.Acolo nu eram fericita .Dupa o viata plina de minciuni , vroiam sa raman alaturi de Caius .Stiam ca el nu ma mintea si ca tot ce-mi spunea era adevarat .
Acum trebuia sa lupt .Puteam sa o fac .Trebuia sa-mi indeplinesc visele si sa traiesc pana-l voi distruge.
Dar in scurt timp am realizat ca asta nu era un plan bun si am inceput sa fug .Sa alerg spre un loc mai bun si mai sigur pentru mine .Insa Kate veni dupa mine.Nu vroia sa renunte .Vroia sa ma prinda si sa ma dupa la el .
Cand am vazut ca tot ce faceam era in zadar m-am oprit .Kate facu la fel .Stateam si o priveam fara sa-i spun nimic .Nu vroiam .Eram speriata in legatura cu ce urma sa se intample.Nu eram sigura de acest lucru .Stiam ca el va afla pana la urma unde sunt si nu va renunta .Atunci am simtit cum o amintire apare deodata in mintea mea .Era in acel loc cu el.Era ea .Aeasta fetita pe care o strigam Renesmee .Cine era ea ?Nu-mi aminteam .
Dar o alta amintire aparu si incepusera sa ma enerveze .Erau cu el , cand imi spunea tot felul de lucruri despre el .Atatea minciuni
Am lasat amintirile de o parte si m-am concentrat asuupra lui Kate si nu stiam ce sa fac .Raspunsul veni pe neasteptate cand Jane si Alec o prinsera pe Kate pe la spate .
-Bella,spune-le sa ma lase...incepu Kate cu o voce joasa si domoala.
Ma uitam confunza la ea.Daca o ascultam ma condamnam la o viata plina de minciuni alaturi de cei pe care ii iubesc.Dar daca nu o faceam deveneam un vampir crud si nemilos,ca si Jane sau Alec.Priveam incurcata spre cei trei cand am auzit o voce puternica in spate.
-Luati-o si duceti-o in subsolul vilei.spuse Caius calm
-Bella!Bella,ajuta-ma!Bella!striga Kate.
-De ce?Ca sa ma duci inapoi la cei ce ma urasc?Sa ma condamni din nou la o viata de minciuni?Nu prea cred scumpo.
Prezenta lui Caius ma impulsiona.Nu imi mai pasa daca eram cruda si nemiloasa.”Intr-o lumea egoista,doar egoistii reusesc.”fraza asta de care am ras de atatea ori cand am citit-o in romanele lui Dickens.Abia acum i-am inteles adevarata semnificatie.
M-am asezat incordata pe scaunul soferului si am rasucit cheia in contact.Caius se aseza in drepta mea iar ceilalti in spate.Kate era ciudat de tacuta.M-am intors si i-am vazut ochii goi si reci.
Atmosfera era foarte tensionata.Caius dadu drumul la radio.
-Caius...acum ce ne facem?am intrebat eu printre dinti.
-Nu iti face griji scumpo!Atata timp cat micuta noastra prietena nu pleaca nicaieri esti in siguranta.a spus el si un zambet cald ii aparu pe chip.
Ajunsi acasa Jane si Alec au dus-o pe Kate in subsol.Usa era facuta dintr-un metal gros si nu erau ferestre.Nici macar un vampir nu ar putea scapa.
-Bine si acum ce o sa facem?Kate a vanat recent.Pot sa vad asta dupa ochii ei.Dar ce o sa se intample cand o sa i se faca sete?Din oameni nu o sa vrea sa guste si nu am incredere sa o trimit la vanatoare.Si...voce incepea sa imi devina panicata pe masura ce inaintam cu intrebarile.
-Nu iti face griji.M-am gandit deja la asta:ea va merge la vanatoare cu tine si cu 2 garzi.spuse Caius la fel de calm ca si cand se afla la un ceai cu biscuiti.
-Pot sa merg eu!se oferi Jane.Daca face probleme o rezolv eu.Si in plus sunt curioasa sa vad ce este asa special la vanatoarea asta de animale.
-Iar eu si Felix am putea face cu randul.se oferi si Alec
Eram miscata de ajutorul lor.Stiam ca niciunul dintre ei nu murea dupa vanatoarea de animale dar faceau asta pentru mine.Si cand te gandesti ca ii uram...
Sirur gandurilor mi-a fost intrerupt de un murmur slab.Am coborat in graba la subsol.
„-Tanya!Sunt eu Kate.Am gasit-o.Da sunt sigura ca era ea!Desi se comporta ciudat si era imbracata si mai ciudat!Stiu!Sunt in...”
Am trantit usa de perete.
-TU!!am racnit eu si i-am smuls telefonul din mana trantindu-l de perete.
Ea ma privi sfidatoare.
-Si ce ai de gand sa imi faci?Sa ma ti aici?Fara sa ma hranesc?
-Defapt tocmai asta discutam cand tu ne-ai intrerupt foarte nepoliticos.raspunse Caius cu acelasi calm perfect.
Cateodata ma surprindea tipul asta.Niciodata nu se enerva?
-O sa mergi la vanatoare cu Bella,Jane si Alec sau Felix.Nu te vei indeparta de ei!tonul folosit de Caius nu mai era calm ci rece si dur.Deja nu mai era un sfat.Ci o porunca.
Trecusera 4 zile de la acest incident.In pivnita instalasem un Televizor,o canapea,o combina si alte cateva electrocaznice ultile pentru un vampir.Prima vanatoare decursese linistit.Jane parea a fi multumita de stilul meu de vanat si se oferi sa ma insoteasca mai des.Imi era dor sa am o prietena,dar simteam ca cei vechii mei prieteni nu mai insemnau nimic pentru mine.Jane simtise si ea nefericirea mea si incepuse sa vina mai des la mine.Desi la inceput ma ura,acum se purta foarte dragut.Inca nu stiam daca asa ii spusese Caius dar nu imi pasa.Atata timp cat ea se purta frumos cu mine...chiar nu imi pasa.
Intr-o seara Jane se oferi sa ramana si sa incercam sa facem o petrecere intre fete.Eram numai noi doua dar nu conta.
-Hei...ce-ar fi sa o aducem si pe Kate.ma intreba ea vesela.O sa fie bine.mi-a spus ea cand a vazut expresia mea sceptica.Daca ne face probleme eu o potolesc,tu iti intinzi scutul spre mine si o ducem inapoi in pivnita!
-OK.am spus eu desi inca ma indoiam de ea.
Am coborat scarile si am deschis usa.
-Kate?Jane ramane aici si ne gandeam sa facem o mica petrecere...vrei sa vi si tu?
Am asteptat un raspuns dar nimic.
-Kate?am spus eu bagand capul pe usa.
Dar nu era nimic...fugise.

Asa am citi si nu am vazut greseli Criss


Ultima editare efectuata de catre LoveDreams in Mar Ian 05, 2010 3:49 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMar Ian 05, 2010 3:15 am

Mai sunt cateva greselute,dar foarte putine de data asta Very Happy
In rest...Povestea mi se pare din ce in ce mai interesanta :X Chiar imi place ideea,chiar daca e total absurda :X I just love your work,girls Very Happy
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMar Ian 05, 2010 3:17 am

Multumim Cathy .Urmatorul next il pune criss si eu ma puc de scris acuma.Ne pare rau de grelute si ne bucuram ca iti place .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 09, 2010 1:58 am

Aaa. Am citit si eu. Sunt inca multe greseli, dar nu am eu timpul necesar sa vi le spun si oricum am vazut ca la celalalt next nu ati modificat nimic, asa ca nu ma mai sinchisesc degeaba.
Astept sa vad ce sa intampla in continuare.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 09, 2010 2:04 am

Pai nu am avut timp , dar cand putem le vom corecta .Si o sa avem mai multa grija .Asta este .Numeni nu-i perfect .Next curand.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 09, 2010 2:05 am

Scuze ale dar nu am avut timp nici sa respir nu sa corectez!O sa vad maine daca am timp dau un edit si coretez ce pot Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 09, 2010 7:27 pm

Eu am timp acuma sa corectez partea aceea in care ne-ai zis cu greselile dar nu pot sa era pusa de criss .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyJoi Ian 14, 2010 3:57 am

Citat :
Caius s-a gandit ca eu asi fi
Este 'as',nu 'asi'
Citat :
tot negrii
Este 'negri',cu un singur 'i'.
Citat :
stripteoza
Stripteusa...
Citat :
Ma duceam sa aduc
Nu va zgarie un pic pe creier?=))
Citat :
vampiiilor
Vampirilor:>
Citat :
Parul meu era strans intr-o coada foarte sus si se revarsa pe spate intr-o cascada castanie.
Stii ce mi-a placut asta?:x
Citat :
Puteam sa simt mirosul sarat si usor amar a ei.
Suna ciudat,polus ca ar fi trebuit 'al'.
Citat :
se facuse si m-ai mic
Este 'mai'
Citat :
Imediat ce ar fi aflat , ar fi venit dupa mine si m-ar duce inapoi in Forks.
Timpurile nu suna bine deloc.Mai de graba:'...si m-ar fi dus inapoi in Forks.'
Citat :
Vroia sa ma prinda si sa ma dupa la el .
Duca:>
Citat :
asuupra lui
Asupra.
Sunt obosita.CHiar nu mai pot continua.Desi mai sunt multe greseli.
Fetele,va iubesc pe amandoua,nebunelor,nu va suparatai pe mine!Pur si simpolu incerc sa va ajut!
Daca nu mi-ar fi pasat de voi nu as fi scris toate chestiile astea!Mi-a luat destul de mult timp...
Dar imi place.
Next:*
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 16, 2010 9:37 pm

God am promis ca o sa incerc sa scriu bine, si chiar incerc sa o fac, dar am versiune de 2003 la world si e setat pe engleza si de fiecare data cand crede el ca nu suna bine inverseaza litere.Unele sunt clar greselile mele dar in alte parti mai e si calcu.
Azi daca am timp si ma simt ok dau edit la nexturile la care pot.
Maine o sa terminam de scris si dupa ce verific (e randul meu la postat) o sa pun nextul.
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMar Ian 19, 2010 3:25 am

Tocmai am terminat de scris .Krista si Ale o sa incercam sa facem mai putine greseli .Ne pare rau !Am sa incerc sa repar greselile unde am postat eu dar cand am timp .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMar Ian 19, 2010 3:29 am

In 5 minunte next...acum corectez ce greseli vad si eu!

EDIT:
_______________________________________________________
Capitolul 3.
Pe aripile iubirii
O inima fuge de focul despartirii
Alergand prin visele mele
Disparand printre stele
Asta era Bella acuma .O inima ratacita pentru totdeauna intr-un tinut necunoscut .Avand cu ea sufletul meu .Era condamnat pe viata sa ramana numai al ei .Nimeni nu il putea lua .
Dar se putea oare
Ca ea sa fie inca acolo ...undeva departe ?
Orice era posibil acum . Vroiam sa o gasesc ca sa fie din nou langa mine si langa Renesmee .Totul era pustiu fara ea . Zilele treceau foarte greu si cu timpul durerea mea se facea si mai mare .Uneori imi doream ca timpul sa se fi oprit atunci cand am pierdut-o . Vroiam sa fac tot ce e posibil ca sa o aduc pe ea inapoi . Daca as fi putut, as fi oprit timpul , soarele nu ar mai fi rasarit , stelele nu ar mai fi aparut , doar ca timpul sa se opreasca si sa fi putut sa ajung la ea sa o pot salva .Dar nu puteam .Viitorul puteam sa-l schimb , dar nimeni nu putea sa repare greselile din trecut .Gandindu-ma ca facusem multe pe care nu puteam sa le iert .Dar din toate asta era cea mai rea .O pierdusem din nou .Trebuie sa am mai mare grija .Totul se plateste si acum stiam bine acest lucru .
O, iubirea mea
Sufletul meu e gol fara inima ta
Ai lasa in urma
Cioburi de sticla imprastiata pe a mea mana
Lacrimi de sange
Inima mea se stinge
Te rog intoarce-te la mine
La adevarata ta iubire!
Acestea erau ultimele mele cuvinte . Nu puteam sa mai vorbesc .Speram ca ea va auzi si inima ei va batea din nou .Vroiam ca focul sa arda in sufletul ei si sa isi aduca aminte de mine .De acele zile fericite petrecute impreuna .
Acum probabil Alice avea dreptate .Poate ca nu mai exista nici o cale prin care sa o aduc inapoi . Probabil mireasa mea era printre miile de stele , privindu-ma cu ochii inlacrimati de durere .Stiam ca acolo unde era ea isi dorea sa fie langa mine .
„Abonatul apelat nu poate fi contactat”.
Am aruncat telefonul pe jos.Era a 15-a oara in jumatate de ora.Si mereu era acelasi raspuns.De ce oare a trebuit sa se intample asta?De ce cand in sfarsit toate pareau sa se aranjeze a trebuit sa se intample ceva?Inima imi era sfasiata intr-un infinit de bucatele si doar una imi mai apartinea.Dintr-un ciob de inima trebuia sa imi iubesc familia si prietenii.Dar cum puteam sa fac asta cand inima imi ardea de durere?Inima mea moarta si inghetata statea sa moara a doua oara.Lumina ce se aprinsese in toata fiinta mea era gata sa se stinga:la fel de fragila ca o lumanare in bataia vantului.Mi-am strans genunchii si mai tare la piept.Ma gandeam la ea.La parul ei castaniu,la parfumul ei dulce,la ochii ei aurii...
Am simtit ceva in ochii.Lacrimi?Asta era imposibil.Vampirii nu plang!Mi-am ridicat privirea si am observat pe materialul pantalonului o mica pata rosie.Lacrimi de sange?
Brusc am auzit zgomotul unor labe zgariind pamantul.In aer se simtea un miros de animal,gretos,dar totusi cunoscut.
-Buna,Jacob.am reusit sa articulez.
Jake era surprins.Nu ma vazuse niciodata atat de daramat.Pentru el,eu eram vesnic arogant si stapan pe situatie.Daca as fi avut puterea as fi ras.Dar nu puteam.
„Haide omule,ma rog vampirule,vino acasa!”gandi el.”Ceilalti sunt ingrijorati!Si nici pe Nessie nu mai pot sa o duc mult de nas ca esti plecat la vanatoare!”
-Nu vin,am marait eu ridicand capul.
Jake ramasese frapat.Pe obraz inca mai aveam o urma rosie si ochii imi aratau groaznic.
„Si eu credeam ca data trecuta aratai groaznic.Ma rog...Ai dreptate:nu poti sa vi acasa aratand asa.Esme si Nessie o sa faca un atac de cord daca te vad!”spuse el si incerca sa ranjeasca.
Desi Jacob isi gasise sufletul pereche in Renesmee,el inca mai tinea la Bella.Si disparitia ei il tulburase.Chiar daca incerca sa faca glume si sa fie tare,era macinat de griji pe dinauntru.
M-am ridicat dandu-mi ochii peste cap si l-am urmat fara chef.Mi-am sters obrazul cu maneca bluzei pentru a face sa dispara ultimele picaturi de sange.
Abia am ajuns pe terasa cand Alice m-a luat in primire.
-Stiu ca esti deprimat si toate cele,dar nu poti sa ai macar putina grija de haine!Uita-te si tu:pantalonii sunt distrusi!La fel si bluza...zise ea cu o voce plangacioasa.
Jacob,care intre timp ramasese in urma ca sa se schimbe,ii raspunse lui Alice:
-Nu cred ca il ajuti,Al.
Alice pleca imbufnata,iar eu i-am murmurat un „multumesc” si am intrat in casa.
______________________________________________________

asta este...m-am uitat de 2 ori peste el si chiar sper ca nu mai sunt greseli...daca mi-a scapat ceva sorry Neutral


Ultima editare efectuata de catre Crissy in Vin Ian 22, 2010 11:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyVin Ian 22, 2010 9:05 pm

Ai ceva mici greselute.
Ti le zic, daca vrei sa le corectezi. Smile Sunt minore;)
Citat :
totdeuna
totdeauna.
Citat :
durere mea
durerea mea.
Citat :
Dca as fi putut
Daca as fi putut.
Citat :
as fi oprit timp
Poate ar fi oprit timpul...nu ai facut acordul. Wink
Citat :
si sa fi putut sa ajung la ea sa , o pot salva
Nu pui niciodata virgula dupa o conjunctie. Niciodata. Wink Poti sa pui inainte, dar niciodata dupa.
Citat :
grselile
greselile.
Citat :
Te rog intoarcete la mine
Te rog intoarce-te la mine. Wink
Draguta poezia. Wink

Citat :
Acestea erau ultimele mele cuvinte acum .
Nu mai e nevoie de acum. Strica propozitia.
Citat :
Vroiam ca focul sa arda in sufletul ei si sa isi aduca aminte de mine .
Dragut! :x

Citat :
Poate ca numai exista nicio
Poate ca nu mai exista nici o. Asa stiu eu ca se scrie nici o. Poate gresesc.

Citat :
privindu-ma cu ochii inlacrimati de durerea .
Aaa. Cu ochii inlacrimati de durere.
Citat :
Stiam ca acolo unde era ea , isi dorea sa fie langa mine .
Merge mai bine fara virgula aceea. Wink

Citat :
cand insfarsit
E in sfarsit.Wink

Citat :
Inima imi era sfasiata intr-un infinita de bucatele si doar una imi mai aprtinea.
Nu prea am inteles mare lucru din fraza aceasta. Hm...ai si cateva greseli de tastare. Inima imi era sfasiata intr-un infinit de bucatele si doar una imi mai apartinea. Smile

Citat :
Lumina ce se aprinsese in toata fiinta mea era gata sa se stinga:la fel de fragila ca o lumanare in bataia vantului.
Imi place analogia. Bravo! Thumbs down
Citat :
La parul ei castanui,la parfumul ei dulce,la ochii ei aurii...
Parul castaniu. Aa...ea nu manca oameni parca sau...:-? Ca daca manca oameni nu are cum sa aibe ochi aurii. lamureste-ma, ca nu mai stiu la ora asta. Smile) :-?

Citat :
-Buna Jacob.
Nu ai pus virgula de rigoare. Data viitoare sa o pui.
Citat :
.am reusit sa articulez.
Pai daca se continua propozitia banuiesc ca este virgula. In loc de punct e virgula.

Citat :
surpins
surprins.
Citat :
Daca asi fi
Daca as ...

Citat :
-Nu vin.am marait eu ridicand capul.
Deci...dupa ce faci dialog si treci de la vorbire directa la vorbire indirecta se pune virgula si nu punct.

Citat :
-Nu cred ca il ajuti Al.
Virgula dupa ajuti. Pui virgula inainte si dupa un substantiv propriu. Wink

Imi place nextul...e foarte interesant...stiu ca incercati sa nu mai aveti greseli si apreciez asta...stiu ca o sa deveniti din ce in ce mai bune. Succes in continuare si sper sa nu va enervati pe mine ca iar v-am luat la puricat...Smile
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyVin Ian 22, 2010 11:35 pm

Am editat greselile.Chiar am incercat sa fim mai atente numai ca la word 2003 daca il lasi asa iti sicri in loc (de exemplu) de "si un" "siu n"...credeti-ma ca am patit-o de muuulte ori.
O sa puna Laura nextul in curand.
scoala ne mananca majoritatea timpului...si personal abia am timp sa scriu Very Happy
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptySam Ian 23, 2010 12:44 am

Pai am sa pun eu cand o sa scriu si eu . O sa incercam sa numai fie greseli .Si nu ne suparam . O sa stii ca o sa devina si mai si ....
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
iubiri_nemuritoare
Agatha Rhone
Agatha Rhone
iubiri_nemuritoare


Numarul mesajelor : 72
Data de inscriere : 28/01/2010
Varsta : 27
Localizare : Undeva unde visele devin realitate...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyJoi Ian 28, 2010 11:18 pm

E dragut ficul si imi place .Faceti o echipa buna fetele sa stiti .Abia astept sa citesc urmatorul capitol .M-ati facut foarte curioasa sa stiti .
Sus In jos
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMar Feb 02, 2010 6:13 pm

Capitolul 4.Vesti
Renesmee incepu cu intrebarile imediat ce am intrat in casa.
„-Tati!Unde ai fost?Unde e mami?”
Mi-am inghetat un zambet pe fata si i-am raspuns cu cea mai calma voce de care am fost instare:
-Am fost la vanatoare scumpo.Si nu stiu unde este mami, i-am explicat lui Nessie sperand ca nu a observat unda de durere din ultimile cuvinte.
Renesmee ma privi iar apoi isi apasa mana pe fata mea.Aratam ciudat pentru ea.Nu stia cum sa se exprime asa ca mi-a aratat o serie de imagini de acum 2 luni de cand plecase Alice.Le compara rapid si decise ca acum aratam mai rau.
I-am zambit cald si am luat-o in brate.
-Ce se intampla Alice?l-am auzit pe Jazz murmurand
Am intors capul repede.Alice avea privirea goala si deconcentrata.
I-am cercetat gandurile.Erau doar o serie de imagini cu Tanya fugea prin padurea din Forks.Nimic despre Bella.
-Tanya vine aici.le-am explicat eu
-Oare ce s-a intamplat?intreba ingrijorata Esme
Chiar atunci se auzi o bataie puternica in usa.Emmet deschidea deja usa cand am lasat-o pe Nessie pe canapea.
-Ce se intampla Tanya?intreba Carlisle calm
Tanya se uita doar spre mine.
-Trebuie sa vorbesc cu Edward.Acum.spuse ea foarte nervoasa
Se aseza pe canapea si ma privi fix.Nu puteam intelege nimic din gandurile ei.
-Tanya...?am inceput eu
Dar atunci mi-am dat seama.”Am primit un apele de la Kate acum vreo 5 zile.Era speriata.Mi-a spus ca a gasit-o pe Bella.A zis ca era imbracata ciudat si se comporta si mai ciudat.Nu a apucat sa imi spuna unde era pentru ca s-a auzit un strigat si am auzit-o pe Bella strigand-o!Edward sunt sigur ca era ea!!Apoi convorbirea s-a intrerupt si de atunci imi tot spune ca abonatul nu poate fi contactat.”
Am scapat telefonul jos din mana.Deja nu o mai ascultam pe Tanya.
-Edward ce este?Ce se intampla?Ce ti-a spus Tanya?Jake nu mai contenea cu intrebarile.
Vazand ca nu raspund Tanya incepu sa vorbeasca.
-M-a sunat Kate acum cateva zile.Nu stiu unde era dar stiu ca era cu Bella.Telefonul s-a intrerupt brusc si de atunci nu pot sa o mai contactez.Dar sunt sigura ca era Bella pentru ca am auzit-o cum o striga pe Kate.Parea furioasa tare.
-CE?!intreba Alice.Dar eu de ce nu am vazut asta?Si unde era?
M-am miscat atat de repede ca ceilalti nu au avut timp sa reactioneze.Am fugit pe usa si deja traversam peluza cand Jake si-a dat seama ca lipseam.
-Edward?EDWARD?Esme incepu sa ma strige panicata
-Esme lasa-l...trebuie sa faca asta singur.O sa se intorca.incerca Rose sa o calmeze.
Trebuie sa imi amintesc sa ii multumesc lui Rose cand ma intorceam.Cand ne intorceam.Nu stiam de ce dar eram sigur unde era Bella.De ce nu ma gandisem la asta de la inceput?
Am ajuns la aeroportul din Seattle intr-o ora.
-Un bilet spre Italia va rog.l-am rugat politicos pe barbatul de la casa.
Zborul cu avionul trecu extrem de repede.Gandul imi statea numai la ea.Aveam sa o revad in cateva ore.Ii eram recunoscator pentru eternitate Tanyei.
Imediat ce avionul a aterizat am luat-o la fuga spre Volterra.Nu stiam daca era acolo dar era singurul loc in care ma puteam duce.Un miros dulce si usor floral imi ameti simturile.Mirosul ei.Am inceput sa urmaresc mirosul vreo 15 Km.Am ajuns la o vila micuta cu 2 etaje.Mirosul ei era foarte puternic.Ca si cel al lui Jane.Am dat buzna inauntru.Era intuneric bezna.Am gasit intrerupatorul si l-am apasat.Totul era rece si pustiu.Nu mai era nimeni acolo.Speranta care imi luminase sufletul se stinse repede.Am inghenunciat si m-am sprijinit de perete.Nefericirea ma cuprinse din nou.Mai puternic decat prima data.O raza de lumina se reflecta intr-un pandantiv de pe podea.Era pandantivul pe care i-l daduse Alice cand ne-am casatorit.Era pe masa alaturi de un bilet.
874589428.Lucian de Frero ,P.... si restul era ars.
Intr-un colt era o mica poza rupta , aproape arsa .Lasata pe jos , pentru a o vedea ,mirosul Bellei o invaluia .Daca ea rupsese poza ?Daca Bella nu m-a mai iubea si nu vroia sa m-a mai vada niciodata . Poate o dezamajisem.Probabil m-a ura , acum .Dar de ce ?Bella nu ar vrea sa m-a paraseasca .Si ceva imi zicea ca nu era ea in spatele acestei dileme , ci altcineva . Probabil Volturii .Ei erau primii acum in vizorul meu .Mi-o luasera , reusisera sa ne desparta sa faca ce vor ei .
Am intors poza si am vazut ca era scris ceva pe spate : ,, Inima ta e poarta trecutului ,,
Ce vroia sa insemne acest lucru ?Era vorba despre Bella? Daca acest indiciu era raspunsul al toate intebarile mele ? Nu eram sigur , trebuia sa vorbesc cu Alice.Vroiam sa vad daca avusese o viziune in legatura cu acest lucru .
Imediat am plecat spre Florenta , de unde am luat avionul spre Washinton.Timpul parca statea in loc .Imia aduceam aminte de ea , de zilele petrecute cu ea . De prima zi cand ne-am cunoscut .De acea zi blestemata pe care nu o voi iuta niciodata . Daca nu venea , nimic din aceste lucruri nu s-ar fi intamplat , daca nu as fi intalnit-o pe ea acuma totul ar fi fost altfel , viitorul s-ar fi schimbat .Datorita ei acum eu sufeream , pentru ca imi doream sa fie cu mine si nu era , pentru ca existau sanse sa fie intr-un loc in care nu o voi mai vedea niciodata . Probabail ca era mai bine , asa , sa fim departe unul de altul , nimic nu s-ar mai intamplat . Jake ar putea sa aiba grija de Renesmee , iar eu voi pleca , sperand ca nu o voi mai vedea niciodata nici pe ea nici pe Bella , le-ar fi mult mai bine fara mine daca nu as mai fi langa ele .
Imediat ce am ajuns , am plecat spre Forks .Vroiam sa imi iau la revedere de la toti . Sa termin tot ce am inceput cu multi ani in urma .
Cand am intrat pe usa , toti ma priveau surprinsi . Probabil Alice le daduse deja marea veste .
-Asa e mai bine pentru toti ! am spus eu si m-am uitata spre Renesmee .Am facut multe lucruri de care regret . Aveti grija de Renesmee , promit ca nu voi mai veni .Cu siguranta cu timpul m-a va uita si nici nu va sti cine sunt macar .
-Edward nu ne poti face asta , Esme este prea trista , nu poate sa creada ca o parasesti iar ca o lasi asa!imi explica Tanya .
-Sper sa o gasesti pe Kate , uite poate e aici , am spus eu si i-am dat biletul pe care il scrisese Jane si impreuna cu ea si acea poza a mea .
-Ce-i cu asta ? intreba Alice curioasa .
-Bella , ma uraste acum , Alice !am pus eu intorcandu-ma psre usa pregatit sa plec .
-Nu-i adevarat Edward , nu renunta , nu esti tu Edward !
-Imi pare rau ! am spus eu si am plecat .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMier Feb 03, 2010 1:53 am

Deci...Capitolul acesta este pur si simplu uimitor,dar si foarte trist Sad Imi place cum este povestita actiunea,desi unele intamplari se petrec mult prea repede,dupa parerea mea.
Sunt cateva greseli de tastare dar si de ortografie (ati pus unele cratime unde nu trebuia) dar pot fi corectate,bineinteles.
Go on,girls!Fsceti o echipa minunata si aveti idei originale!
Next :*
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMier Feb 03, 2010 2:02 am

Multumim de sfat cathy...o sa vedem ce putem face...iar la tastare...that's us Razz desi ne straduim din rasputeri tot mai avem greseli Wink)
nextul o sa il pun eu in curand (sper) Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMier Feb 03, 2010 2:25 am

Vai de mine ce trist. Sad
Si ce de greseli Smile) mor aici Sad
Dar povestea este frumoasa...Cathy are dreptate...treceti prea repede peste actiune...nici nu apucam sa o percepem...ca deja se intampla altceva. :-?
In rest e perfect >Very Happy<
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii EmptyMier Feb 03, 2010 2:31 am

Eu am corectat inainte dar probabail pe unele nu le-am vazut .Asta e .Pai o sa incerca, sa facem actiunea mai lunga si sa nu trecem repede peste ea.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Continut sponsorizat





Sufletele Iubirii Empty
MesajSubiect: Re: Sufletele Iubirii   Sufletele Iubirii Empty

Sus In jos
 
Sufletele Iubirii
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Clepsidra Iubirii [DROPPED]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan-fic-
Mergi direct la: