Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Stephenie Meyer

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyVin Dec 11, 2009 10:03 pm

Aici putem pune informatii despre Stephenie Meyer...

Raspunsuri de la Stephenie

Dupa cum ne-a si anuntat,Stephenie Meyer a raspuns la cateva intrebari trimise de fani inainte de interviul ei cu Oprah Winfrey.In total au fost trimise peste 2000 de intrebari,dar nu a putut sa raspunda la toate.Mai jos am tradus o parte.
Ce ti-a placut cel mai mult la Chris Weitz si cum difera viziunea lui asupra cartilor fata de cea a lui Catherine?
Ce mi-a placut cel mai mult la Chris : totul.Suna hiperbolic,dar chiar asa e.Daca ascultati interviurile actorilor,o sa auziti si de la ei acelasi lucru.As putea spune despre el ca in calitatatea de regizor,imi place ca a ramas fidel cartii.S-a integrat in universul "Twilight" si a venit la filmari cu imaginile formate deja in cap.Eram pe aceeasi unda.Apoi,asculta cu mare atentie de toata lumea.Comparand "New Moon" cu "Twilight",cred ca cea mai mare diferenta intre stiluri este adoptarea clasica a lui Chris,in timp ce Catherine a avut o viziune mai moderna.Dar nu as fi vrut ca amandoua filmele sa fie la fel.Imi place sa vad interpretari diferite.In fond,fiecare vede altcumva povestea cand citeste cartea.Imi plac sa vad asta.
Dupa ce ai vazut "Twilight" ai spus ca ti-ar fi placut ca Bella sa-l fi vazut pe Edward cand el o privea in timp ce dormea si sa creada ca viseaza in carte.Exista scene in "New Moon" pe care sa-ti fi dorit tu sa le fi descris?
"New Moon" este foarte fidel cartii asa ca nu exista scene foarte diferite.Sunt putin trista ca filmul meu de actiune "Crosshairs" este denumit atat de generic.Imi place numele pe care l-au folosit,nu puteau tot "Crosshairs" pentru ca exista unul cu acest nume deja.Rad de fiecare data cand o aud pe Kristen pronuntandu-l.De asemenea,mai exista si scenele de lupta cu Volturi care in carte nu apar.La inceput,am avut cateva retineri,pentru ca in mintea mea,daca incepeai o lupta cu Volturi,nu terminai bine.Ar fi fost ceva sa-i avem pe Edward,Bella si Alice omorati in Volterra si nicio scena fericita de reintalnire(si nici "Eclipse" sau "Breaking Dawn").Dar am lucrat cu Melissa Rosenberg(scenarista) si Summit pana cand am gasit o solutie care sa se lege de poveste dar sa si ofere actiunea vizuala de care era nevoie.Acum,cand e gata,imi place mult si mi-as fi dorit ca Felix sa fi avut momentul lui de glorie si in carte.
Buna Stephenie!Texas te iubeste!!!Eu raman fidela cartii,as vrea sa stiu daca exista scene care nu apareau in scenariul original,dar asupra carora ai insistat tu sa fie in film?
Aproape.In scenariul original,nu exista vizita lui Jacob in camera Bellei,informatia necesara era acolo,dar distribuita prin alte scene.Mi-a fost dor de scena aia,dar schimbarea(si stergerea!) e o parte a procesului de adaptare,mai ales daca scri carti foarte lungi,asa ca eram pregatita pentru asta.Apoi Chris a simtit si ca avem nevoie de acea scena si a scris o versiune foarte frumoasa pentru ea.Si am trait cu totii fericiti pana la adanci batraneti.
Sunt curioasa daca ti-ar fi placut sa scrii scenariul pentru "New Moon" sau orice alt film?Melissa a facut o treaba grozava,dar crezi ca filmele ar fi fost diferite daca aveai mai mult aport la scrierea scenariului?
Nu cred ca as fi buna la adapatarea propriilor carti.Dupa cum se vede,imi place sa scriu povesti lungi.Streg mult si in procesul de editare("Twilight" a fost cu 10.000 de cuvinte mai lung in forma bruta) si ce ramane,este vital pentru mine.Nu ma pot uita obiectiv.Cred ca m-as descurca mai bine la adapatarea daca era ceva distant de munca mea.Da,filmele ar fi fost diferite daca eu scriam scenariile,ar fi durat 6 ore,ceea ce ar putea suna bine epntru unii,dar nu s-ar fi intamplat asta niciodata.
Buna Stephenie -care este scena ta preferata din filmul "New Moon"?
Nu pot sa aleg numai una.Imi plac atat de multe,prima conversatie dintre Edward si Bella in parcare,pictura,monologul lui Jessica,scenele din garajul lui Jacob,cand ii vedem prima data pe varcolaci,Jacob in camera Bellei(mersi Chris!),momentul de sub apa,totul din Italia,si as putea sa mai continui,totul este foarte bun.
Hey Stephenie,stiu ca esti inspirata de muzica cand scrii,intrebarea mea este cat de mult iti place muzica aleasa pentru film?
Nu chiar foarte mult.Aveam o mica lista a dorintelor,si mi-a fost indeplinita una din patru,si asta nu e prea mult daca stai sa te gandesti.Dorinta mea indeplinita a fost o melodie de la Muse,iar cele neindeplinite : o piesa de le Blue October,una de la Marjorie Fair si de la Motion City.Toti acesti artisti au avut un mare rol in procesul de scriere a cartii si mi-ar fi placut sa apara,dar la final,coloana sonora este grozava,asa ca nu ma pot plange.
Apari in film?
Nu,m-am simtit foarte ciudat in primul si inca trebuie sa-mi acopar ochii cand vine partea aia.Am decis ca in "New Moon" sa nu apar,si nici nu s-a pomenit de asta,asa ca problema a fost rezolvata.
Ce parere ai despre Robert in rolul lui Edward,arata asa cum te asteptai,isi exprima bine sentimentele?
Initial,cand Gillian(producatorul) mi-a spus ca "Deci,l-am gasit pe tipul asta,Robert Pattinson,cauta-l pe Google si spune-ne parerea ta!" opinia mea a fost ca Rob era o buna versiune a lui Edward.Nu cel din capul meu,evident,dar o infatisare buna si interesanta.Exista ceva nelumesc in fata lui,mi-am zis pana l-am vazut in "Harry Potter" si am verificat pozele de pe internet.Daca vampirii chiar existau,genul acesta de fata ar fi avut,nu?Asa ca am fost fericita de decizia lui Catherine,pentru ca oricum nu am fi gasit pe cineva care sa semene ce imaginea din capul meu.
Apoi m-am intalnit de cateva ori cu Rob si am ramas uimita de cantitatea mare de emotii ce o punea in personaj(desi inca nu suntem de acord cine a cuprins mai bine emotiile lui,Rob zice ca Edward e mai despresiv decat cred eu) si am fost foarte nerabdatoare sa-i vad versiunea.Cateva saptamani mai tarziu,am mers la filmari,iar Rob a intrat in actiune si am ramas cu gura casca.Este suficient sa spun ca i-a iesit.Nu joaca o versiune a lui Edward,il joaca pe Edward.Mai exista cateva diferente intre Edwardul meu si cel al lui Rob,dar sunt momente in care sunt identici.Inca nu stiu sigur cum face asta,dar ma bucur ca poate.Cat despre emotii,face o treaba minunata.Desigur,mare parte din laude ii revin si lui Kristen.Ea contribuie la cealalta jumatate.Am fost la filmarile a trei filme si inca le multumesc stelelor pentru ziua in care a semnat.
Cum ti-au venit numele personajelor,au fost alese aleator sau exista un motiv?
Nu sunt un mare fan al cautarilor,pentru ca imi place mai mult sa creez fantazie decat realitate,dar cu numele,chiar petrec mai mult timp cautand.De exemplu pentru numele lui Jasper am cautat nume din armata din Texas.Atat "Jasper" cat si "Whitlock" erau pe liste,dar nu impreuna."Cullen" exista in istoria engleza inca din secolul XVII.La altele m-am uitat la numele populare din anul nasterii lor.Altele sunt aleator alese,daca sunt in pana,caut prin cartea de telefon.Pentru Edward am vrut un nume care fusese candva foarte romantic,dar care nu se mai foloseste(vezi :Edward Rochester,Edward Ferrars.)"Bella" a fost cel mai greu,pentru ca aveam nevoie de ceva modern,dar nimic nu parea sa se potriveasca cu personalitatea ei.Am avut multe incercari.In final,dupa ce acceptasem ca nu voi avea niciodata o fata,i-am dat numele pe care planuiam sa-i dau fiicei mele.
Cand te gandesti la Edward si Bella sau citesti despre ei,ii vezi pe cei din capul tau?S-au schimbat imaginile tale dupa ce ai vazut filmele?
Cand citesc cartea sau descrierile personajelor,vad imaginile mele .Pot sa-i vad bine chiar si cum erau in visul meu.Cand citesc scenariul,ii vad pe Rob,Kristen si Taylor.
De ce are Edward masina neagra in film?
Asta nu a fost decizia mea.Selectiva cum sunt cand vine vorba de masini,in "Twilight" toate au fost cum mi-am dorit(chiar si Chevroletul).Nu stiu ce s-a intamplat cu masinile,stiu ca pot face rost de orice model,chiar si identic,dar pot spune ca imi place noul Volvo XC90 mai mult decat primul,C30.In ceea ce priveste culoarea,este un argintiu mai inchis,nu negru.Si imi plac si marginile negre.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyLun Dec 14, 2009 6:44 pm

Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyMar Dec 15, 2009 5:55 pm

Raspunsuri de la Stephenie - partea a 2-a

Multi dintre noi nu vor avea ocazia niciodata sa viziteze un platou de filmari si as vrea sa te intreb care din parte din facerea unui film a fost cea mai fascinanta pentru tine?

Cel mai fascinant lucru la filmari e sa vezi cat de mare este angajamentul tuturor.Sunt uimita constant de numarul mare de oameni de care este nevoie,de marimea platourilor,de planificare,incat ma intreb cum de se fac atat de multe filme.Imi place grija cu care construiesc platourile(cum ar fi interioarele turnurilor sau varfuri de munte).Imi place sa-i vad pe actori schimbandu-se in minute in alte scene,astfel incat la final regizorul cand incepe sa taie,are de unde sa aleaga.Imi place cand totul se imbina perfect,iar pe micul ecran,fara muzica sau editari,poti sa vezi ca ceva exceptional s-a intamplat.Este un proces foarte fain,si unul la care nu ma asteptam sa am ocazia sa particip.
Draga Stephenie,fiecare regizor aduce ceva diferit filmelor la care lucreaza.Simti ca prin participarea regizorilor diferiti la filme,se pierde din continuitea povestii?
Cum am mai spus,imi plac stilurile noi pentru fiecare poveste.Cred ca reliefeaza intr-o oarecare masura,toate versiunile cititorilor din intreaga lume,cate una pentru fiecare.Cat despre continuitate,cred ca stam bine.Actorii aduc la viata aceleasi personaje,iar decorurile si locatiile sunt la fel.
In filmul "New Moon" o sa avem destul Edward sau ne va fi dor de el ca in carte?
Faptul ca Edward lipseste am simtit ca e esential pentru ca filmul sa corespunda cu cartea.Povestea nu merge fara lipsa eroului.Chris a gasit o modalitate de a pastra acest sentiment si de a-l imbina cu faptul ca pentru Bella,Edward este tot timpul acolo.Nu totul se reduce la schimbarea halucinatiilor;interpretarea lui Kristen a fost superba.Edward lipseste intr-o mare parte a filmului,dar e si tot timpul acolo.
Ce crede Stephenie despre aceasta schimbare ?
Cred ca aceasta schimbare e necesara pentru formatul vizual si cred ca arata si bine.Dorul tot se simte.
Draga Stephenie,ma intrebam daca le-ai dat actorilor sfaturi inainte de a filma?
Am putut sa-i dau lui Rob prima parte a "Midnight Sun" sa-l ajute la primul film,acel manuscris era ca un fel de ghid pentru Edward.Desigur,Kristen primeste tot ce are nevoie din carti.Majoritatea personajelor le-am discutat cu actorii.Sunt intotdeauna fericita sa raspund la intrebari si e distractiv sa auzi povestile lor.Stiu ca Edi Gathegi are o istorie elaborata in capul lui despre Laurent,si multii altii la fel.Imi place ca patrund atat de bine in personaje.
Va fi si filmul "Breaking Dawn"?Daca nu stii sigur,macar ti-ai dori sa fie?
La acest moment,suntem inca in discutii.Mi-ar placea sa vad "Breaking Dawn",dar facut bine.Este mai complicat decat celelalte.
In primul rand iti multumesc pentru cartile fantastice!Intrebarea mea este :daca ai putea trai in realitate o scena,care ar fi aceasta?
Ma gandesc mult la ce scene scriu sau citesc sau vad pe ecran.Cele care mi-ar placea sa le traiesc ar fi cele linistite.In "New Moon" ar fi interesanta ziua Bellei dar pana la taiere,si noaptea dupa Italia(desi incepe foarte emotionant)."Twilight","Eclipse" si "Breaking Dawn" au mai multe momente"ar fi fain sa fiu Bella acum".
Care a fost cea mai placuta amintire cand ai scris "New Moon" si de la filmari?
Am multe amintiri frumoase din amandoua.In timp ce scriam,cand imi imaginam Volterra si punand-o pe Bella in acea situatie a fost fain.Mi-a placut sa-mi petrec timpul cu Jacob.Toate intercatiunile cu baietii din haita m-au facut sa zambesc.Scena reintalniri dintre Bella si Edward a fost foarte placuta.
Iar din timpul filmarilor,amintirile nu corespund cu scenele,pentru ca scena o obtii la final.Mi-a placut sa pasesc in turnul celor de la Volturi pentru prima data(tot atunci l-am intalnit si pe Daniel Cudmore,imaginati-va:eu sunt intr-o rotonda foarte mare,admirand cat de bine a iesit totul,cand pe usa apare Daniel costumat,imens,cu pelerina neagra si ochii rosii.Foarte perfect si foarte intimidant.A fost super!).O alta amintire placuta a fost cand l-am urmarit pe Michael Sheen cand lucra.Este un actor foarte talentat.A fost o invatare doar sa-l privesc.
Varcolacii au tatuaje pe bratele lor,ce simbolizeaza acestea?Nu apar in carte,asa ca nu am fost sigura.
La fel ca si stema familiei Cullen,inventata de Catherine pentru primul film,cred ca tatuajul este un semn al solidaritatii haitei.
Crezi ca Taylor il interpreteaza bine pe Jacob?Taylor pare asa de dulce,mai ales in primul film,iar eu cred despre Jake(mai ales varcolacul Jake) ca este un tip cu o atitudine dura,care uita cateodata de partea lui draguta.
Taylor o sa va uimeasca.Este extraordinar ca si baiatul dragut,dar mult mai bun ca si varcolacul furios.Baiatul poate sa joace.
Ma intrebam de ce ai ales Italia pentru casa Volturilor?Exista vreo importanta legata de Italia in viata ta sau a fost ceva aleator?
Am ales Italia pentru ca aveam nevoie de un loc cu multa istorie.Alegand Volterra a fost putin ciudat.Am scris intreaga scena cu ei inainte sa aleg locatia,pentru prima data planuiam sa creez un oras fictiv,pentru ca la acel moment,am realizat ca oamenii vor citi cartea.Eram stresata despre ce vor zice adevaratii oameni din Forks sau La Push.Si pentru a evita astfel de momente,am decis sa-i amplasez pe vampirii mei intr-un loc imaginar.Vroiam sa-l numesc "Volturin" si stiam ca trebuie amplasat undeva in Toscana,la o ora sau doau distanta de Florenta,deja scrisesem drumul de la aeroport si descrierea pietei si turnului.Am luat o harta a Toscanei sa decid in ce parte sa o ia Alice: nord,sud,est sau vest si am descoperit un oras cu numele Volterra,la o ora de Florenta.Am cautat imagini pe Google cu orasul si prima pe care am vazut-o a fost cu turnul.Am sunat-o pe sora mea(ea deja citise depre Volturin) si i-am spus sa se uite la Volterra.S-a speriat pentru ca si ea si-a imaginat la fel.A fost mai degraba un moment ciudat.Apoi,am renuntat la idea crearii unui oras fals si am sperat ca pe oamenii din Volterra nu ii vor deranja cativa vampiri.Cand am fost in vizita cu cativa ani in urma,toti cu care am vorbit,erau de acord cu vampirii,dar ce i-a suparat a fost fantana.Nu o au in oras,si cred ca piata lor e perfecta fara.
Ai un gust foarte bun in muzica.Care ar fi piesa ta pentru karaoke?
Asta se schimba des.Azi ar fi probabil ceva de la Metric,poate "Sick Muse" sau "Front Row".
Daca ai putea sa alegi,ai fi vampir sau varcolac?
Varcolac.Imi place sa-mi pot schimba mintea,iar varcolacii au posibilitatea sa revina la normal.
Este Stephenie Meyer "Team Jacob" sau "Team Edward"?
Sunt in echipa "Nu trebuie sa alegi cand e fictinue."
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Dec 17, 2009 2:05 am

Dave Rosenthal, ziarist al "The Baltimore Sun" a publicat pe site-ul redactiei o rubrica in care in fiecare saptamana va vorbi despre mari scriitori contemporani si operele lor.Primul articol ii este dedicat lui Stephenie Meyer si celor 4 carti care au facut-o faimoasa,ocupand locurile 2,3,4 si 7 pe lista celor mai vandute carti intocmita de USA Today .De aceea,el numeste perioada 2000-2009 "Decada Stephenie Meyer".
"Ce s-ar fi intamplat daca ea nu ar fi asteptat jumatatea decadei ca sa-si publice cartile?",scrie Dave.
Primul roman din seriei,"Twilight" a ocupat locul 1 pe lista celor mai bine vandute carti inca din prima saptamana de la aparitie,iar incasarile de pe urma vanzarii lui ocupa inca primul loc.Luand in considerare numarul mare de fani,nu numai adolescente cat si femei mature (si cel putin un barbat),Dave ne intreaba daca mai avem vreun dubiu ca Stephenie Meyer este noua J.K. Rowling?
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Dec 17, 2009 11:12 pm

Iata si ultima parte din raspunsurile lui Stephenie Meyer
Intrebarea mea este de unde ti-a venit inspiratia sa-l faci pe Jacob Black un nativ american?Care e idea?Si eu sunt nativ american si sunt curioasa.
A fost la intamplare ca am inclus tribul Quileute,dar mai mult au fost fanteziile mele de istoria nativilor americani.Prima data am ales orasul,Forks,iar la acel moment Jacob nu exista inca.Dar,in acelasi timp cand am reazlizat ca nu ar fi ceva obisnuit pentru Edward sa recunoasca ca e vampir,am descoperit La Push si am citit despre istoria si cultura unica a tribului Quileute.Jacob s-a dezvoltat natural din asta,ca solutie la dilema mea "Cum o sa descopere Bella?" si ca mod de a imbogatii mitologia.Daca eu nu eram intrigata de cultura nativilor americani,nu stiu daca din apropierea de La Push ar fi rezultat Jacob.
Imi place cum ai decis sa sari peste descrierile primei saptamani(si a urmatoarelor luni) dupa despartirea dintre Edward si Bella.Face ca totul sa fie si mai dureros pentru ca simti cu adevarat ca Bella era departe de ea si de lumea din jur.Ma intrebam daca asta ti-ai propus de la inceput sau ai editat mai tarziu?Ai scris cum s-a simtit ea dupa ce a gasit-o Sam?Intotdeauna m-am intrebat daca ti-a fost greu sa scri.
Asa au rezultat paginile goale: nu m-am gandit niciodata sa scriu despre perioada imediata dupa plecarea lui Edward.Initial,am sarit direct la prefata capitolului 4 ("Timpul trece...").Dar am simtit ca este prea abrupt asa.Stiam ca nu vroiam sa scriu despre cele 4 luni,pentru ca niciodata cuvintele nu ar fi fost la fel de bune ca si imaginatia cititorului,dar nu eram sigura cum sa fac tranzitia spre sentimentul corect.Asa ca am pus cateva pagini libere intre Septembrie si Ianuarie.Am simtit ca a fost mai bine,dar inca nu eram multumita de trecerea timpului.Am scris numele lunilor in varful foilor,ca sa para capitole lasate goale dintr-in jurnal,si am simtit ca e bine.Prima data am intrebat-o pe agenta mea ce parere are despre pagini cu un cuvant,si ei i-a placut idea.Apoi editorul meu s-a jucat putin si le-a pozitionat in centru,scrise cu litele mari.Asta a aratat mai bine impactul.Asa ca a fost un intreg proces,nu o decizie imediata.Tuturor ne-a placut.
Am 39 de ani si sunt in "Older Women's Group" din thetwilightsaga.com.Intrebarea mea este de ce ai folosit conceptul de imprimare referitor la perechile varcolacilor?
Imprimarea a fost inspirata din doua surse diferite : rate si dragoni.Acest lucru exista de fapt in natura ,dar se manifesta intre parinti si descendentii lor.Am vazut un documentar despre rate care imprimau pe mamele lor si mi-a ramas in minte.Cealalta inspiratie sunt cartile despre dragoni ale Annei McCaffrey(pe care daca nu le-ati citit,trebuie s-o faceti acum,incepand cu "Dragonflight").In mitologia ei legatura dintre oameni si dragoni este atat de puternica incat daca unul moare,celalalt se sinucide sau devine nebun.Intre ei exista o iubire irationala si absoluta care nu se schimba niciodata.Eram deja captivata de acest concept si vroiam sa explorez tipul acesta de relatie.
In timp ce scriai,ai fost vreodata nesigura pe cine va alege Bella,sau ai stiut dintotdeauna ca ea va ramane cu Edward?
Am scris "New Moon" si "Eclipse" dupa ce scrisesem "Forever Dawn",care este partea bruta a "Breaking Dawn".Asa ca am stiut tot timpul ca Bella va fi cu Edward,iar pe masura ce relatia ei cu Jacob s-a dezvoltat in timp ce scriam celelalte carti,mi-a fost greu sa scriu despre asta.Desi stiam despre fericitul final al lui Jacob,mi-a fost greu sa-l pun prin toate.Stiam ce s-ar fi intamplat daca Bella nu ar fi sarit de pe stanca,dar nu asa trebuia sa fie povestea.
Sa presupunem ca Bella s-a dus la facultate,mai tarziu in viata,ce profesie iti imaginezi ca ar fi avut?
Intotdeauna mi-am imaginat ca Bella va preda.Admira personalitatea lui Renne - ea poate fi aiurita,dar este o profesoara foarte buna iar copiii o iubesc- si am vazut-o purtandu-si dragostea fata de carti in acea directie.Dar ar fi predat la elevi mai mari,liceu sau facultate.Poate ca o va face,intr-o scoala de noapte.
Din intreaga serie,care este pentru tine cel mai romantic moment dintre Edward si Bella?
Ultimele doua pagini din "Breaking Dawn".Este o culminatie dintre tot ce s-a intamplat intre ei,si un moment fericit si satisfacator pentru mine.
Esti surprinsa de varietatea varstei cititorilor tai?Eu am 32 de ani si iubesc cartile,si stiu ca nu sunt singura,am cunoscut cititori care aveau 30,40 chiar si 50 de ani.
Pentru ca am scris "Twilight" pentru sinele meu de 29 de ani,si nu pentru tanara audienta,mi s-a parut logic ca femeile de varsta mea sa simta la fel.Esti vreodata prea batran ca sa-ti aminesti de cand te-ai indragostit prima data?
Exista multe dintre noi care au peste 30 de ani care iubesc(de fapt suntem obsedate de) seria "Twilight".Ce te ajuta pe tine momentan sa scapi de realitate?
Cititul a fost tot timpul metoda mea preferata.Citesc multa fictiune,imi place sa-mi petrec timpul in lumi care nu exista.Acum,scrisul este cea mai buna metoda,ma duce mai departe de lumea reala decat cititul.
Scri alta carte acum?
Un lucru foarte ciudat pentru mine legat de succes este felul cum iti mananca timpul liber.Am succes pentru ca scriu carti,dar acel succes imi fura din timpul acordat scrisului.Este foarte frustrant.Ma mamanca sa ajung intr-o lume a fanteziei chiar acum,dar lumea reala nu ma lasa.Am crezut ca va fi un an de scris,dar asta numai daca iei in considerare mailurile,pentru ca altfel nu mi-a iesit.Am reusit sa fac cateva lucruri mai mici,un capitol in plus pentru "The Host".Chiar am muncit ca sa-mi eliberez timpul,dar a fost un proces lent si este inca in desfasurare.Desigur,un alt aspect este ca sunt foarte obosita de ultimi 5 ani,mai obosita decat am realizat.
Buna Stephenie,desigur ca iubesc Saga Twilight,dar am ramas fascinata de "The Host",asa ca ma intrebam daca ai planuri si de alti carti care nu au legatura cu "Twilight"?
Mi-ar facea sa fac o trilogie pentru "The Host".Asta este un proiect de care vreau sa ma apuc in anii urmatori.

Ca sa raspund la multitudinea de intrebari legate de "Midnight Sun":
am ajuns la concluzia ca nu exista raspunsuri potrivite din partea mea ca sa pot schimba multimea de cereri,rugaminti si ordine pe care le primesc ca sa termin "Midnight Sun",asa ca m-am simtit ciudat raspunzand la ele.Dar sunt cele mai populare,asa ca voi reveni la ele.Nu lucrez la "Midnight Sun" acum.Nu stiu cand o sa ma apuc de el,nu stiu cand va fi timpul potrivit pentru asta.In intrebarile voastre au exista cateva concluzii eronate despre asta,si as vrea sa le lamuresc.In primul rand,"Midnight Sun" nu e terminat si incuiat intr-un seif,asteptand sa-l public.Daca era gata,era pe rafturile librariilor,pus chiar de mana mea.Mi-ar placea sa vi-l pot oferi tuturor celor care il astepati cu nerabdare.Apoi,nu sunt suparata din cauza publicarii lui pe internet.Nu sunt de mult,mi-a trecut dupa 3 saptamani.Si cel mai important,nu incerc sa va pedepsesc,nici pe cei care l-au citit,pe nimeni.Cum am mai spus,mi-ar placea sa-l pot da oricui ii doreste.
Atunci de ce stagnarea?Pentru ca nu e gata.Ca sa-l termin nu pot numai sa ma asez in fata calculatorului si sa scriu niste cuvinte.Ele trebuie sa fie in capul meu,iar acum,nu sunt.Trebuie sa fiu in zona potrivita,iar fortandu-ma sa gasesc acea zona este o pierdere de timp,am descoperit.O sa ma apuc de "Midnight Sun" cand povestea ma va atrage din nou.Doar pentru ca oamenii il vor atat de tare,nu ma face sa vreau sa scriu,este de fapt chiar opusul.Trebuie sa fiu singura cu povestea,iar "Midnight Sun" pare cam aglomerat,daca intelegeti ce vreau sa zic.
Oamenii scriu din diferite motive,eu am scris ca sa ma fac fericita.Daca imi place povestea,simt creativitatea si sunt cuprinsa de ea,atunci scriu,si scriu repede.Daca nu ma atrage,nu pot sa scriu.Niciodata nu am putut la comanda.Oricat de fain ar suna sa-i spun autorului meu preferat "Stii,mi-ar placea sa citesc o cartea despre mafie,scrie pentru mine,bine?" sau chiar "mi-ar placea o continuare pentru ultima carte",dar nu asa merg lucrurile.Autorul meu preferat scrie o carte despre ce ii place lui/ei.Poate dura un an,poate 5.Daca e ceva ce vreau sa citesc,o sa cumpar oricand apare.Daca nu,o sa gasesc altceva sa citesc.Final.(Toate astea se refera si al scrisul despre vampiri in general.Eu si vampirii?Sunten intr-o pauza acum.)

Sunt foarte sigura ca rugamintile nu se vor opri,dar nu vroiam sa credeti ca ignor intrebarile.Intre timp,sunt atat de multe carti bune de citit,am cateva recomandari pe site,iar bibliotecarul meu v-ar ajuta cu placere.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyMier Dec 30, 2009 12:26 am

Stephenie Meyer a postat luni pe site-ul ei.
"Sper ca va bucurati cu totii de sarbatori.O stire rapida despre o carte,pe care de maine o puteti gasi in magazine si despre care eu sunt foarte entuziasmata : The Lonely Hearts Club de Elizabeth Eulberg .Daca ati fost la o sesiune de autografe cu mine,probabil ca o stiti pe autoarea debutanta.Daca nu ati fost,si ati citit multumirile mele din carti,ati facut cunostiinta cu ea.Elizabeth a fost publicistul meu inca de la inceput si a facut o treaba minunata.Ea a mai lucrat de asemenea cu multi alti autori.Acum,propriul ei roman este lansat si sunt foarte mandra de ea.Bravo Lizzy!Abia astept sa citesc mai multe de la tine in curand.
Steph."
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyMier Dec 30, 2009 12:47 am

Foarte tare. Oare in Romania se va publica cartea?
As vrea sa o citesc;)).
Mai ales daca o recomanda Steph:).
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyMier Ian 13, 2010 9:45 pm

Noutati de la Stephenie
Ca urmare a multitudinii de zvonuri legate de cel de-al patrulea film al seriei "Twilight","Breaking Dawn",Stephenie Meyer a postat pe site-ul ei urmatorul mesaj:

"Un mesaj rapid in legatura cu subiectul filmului Breaking Dawn : nu exista probleme legate de idea daca va fi un film sau vor fi 2.Eu cred ca ar fi foarte greu sa inghesui toata povestea intr-un singur film(cum am mai spus si in alte interviuri),dar daca o metoda buna de a face asta iese la suprafata,sunt deschisa la ea.Doua sau unul,oricare se potriveste mai bine cu povestea,imi convine mie si tuturor celor cu care am vorbit de la Summit.Suntem foarte entuziasmati sa inaintam la asta si incet dar sigur ajungem acolo.Stiu ca oamenii sunt nerabdatori pentru stiri si cateodata zvonurile sunt fabricate pentru a agita lucrurile,dar nu au nicio baza in aceasta poveste.

Steph."
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Ian 14, 2010 3:34 am

Pe mine una,nu ma intereseaza daca vor fi 2 filme sau numai unul singur.
Tot ce vreau e sa cuprinda in film tot ce e in carte!Si sa respecte cartea.
Si imi place ca Steph are grija de fani si le da stiri:x
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptySam Ian 16, 2010 2:56 am

Krista a scris:
Pe mine una,nu ma intereseaza daca vor fi 2 filme sau numai unul singur.
Tot ce vreau e sa cuprinda in film tot ce e in carte!Si sa respecte cartea.
Si imi place ca Steph are grija de fani si le da stiri:x

Si pe mine la fel! Numai sa ne dea filmul cat mai detaliat!
Si eu apreciez grija lui Steph pentru fanii ei! :x
Multumim pentru stire. ^^
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyDum Ian 31, 2010 12:56 am

Pe 27 ianuarie,Stephenie a postat pe site-ul ei urmatorul mesaj :
"Sper ca ati inceput cu totii anul bine.
Am fost impresionata de lume si de fanii Twilight,de ajutorul lor si iubirea lor pentru Haiti.Este incredibil sa vad cum cum fanii Twilight din toata lumea s-au hotarat sa ajute.Sunteti niste oameni minunati.In acest moment,cred ca e important pentru noi sa stim ca problema din Haiti nu se va rezolva peste noapte,asa ca tineti-o tot asa,si sa-i avem pe oameni de acolo in gandurile si rugaciunile noastre.
O noua recomadare de carte : recent am citit si adorat The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society de Annie Barrows.A fost una dintre acele carti perfecte si satisfacatoare,pe care cand o termini,iti doresti sa gasesti inca una asemanatoare sa citesti.
Am realizat ca exista o mare omisiune in pagina mea de recomandari muzicale.Cum de nu am ascultat niciodata Metric?E nebunesc.Oricum,Fantasies a fost unul dintre cele mai bune albume din 2009.
La final,va recomand filmul "Dear John",ce are premiera pe 5 februarie.Multumita prietenului meu Wyck(pe care l-ati vazut in multe interviuri despre Twilight,el este unul dintre producatorii lui,si a filmului "Dear John")am putut sa-l vad mai devreme.O sa marturisesc,am plans.De asemenea,l-am descoperit si pe Channing Tantum,pe care pana acum l-am omis.Imi place mult.Amanda Seyfried este fermecatoare ca de obicei,iar chimia( chimia este pentru mine esenta unui film) dintre ei este incantatoare.Desi,chimia dintre Channing Tantum si Richard Jenkins ( care-l joaca pe tatal lui) a fost partea mea preferata.
Sa aveti o saptamana placuta!
Stpeh."
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyDum Ian 31, 2010 1:04 am

Dragut! Sper ca a donat si ea ceva, ca are bani acum! :-w
De abia astept sa apara filmul! Ea e o norocoasa ca poate sa il vada atat de repede! ^^
>Very Happy< multumim Krista pentru informatie.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyDum Ian 31, 2010 1:08 am

Pai presupun ca a donat si ea ceva=))
Lasa,ca pana la urma il vedem si noi:-j
Cu placere:*
Sus In jos
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyMier Feb 24, 2010 10:21 pm

Stephenie Meyer cu Paramore

Stephenie Meyer 33uu8wo
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyVin Feb 26, 2010 9:37 pm

După cum bine ştiti, o carte de benzi desenate despre Stephenie Meyer a fost publicată de Bluewater Productions. Datorită succesului acestei cărţi, se mai lanseaza încă o carte asemănătoare în luna mai a acestui an. Puteţi vedea noua copertă jos.
Pretul este de 6.99 $ şi o puteţi comanda pe Amazon.com.
Aici mai multe detalii.

Stephenie Meyer 357gk9k
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptySam Feb 27, 2010 12:13 am

Imi place poza cu Steph si Paramore. Pacat ca nu au mai vrut sa colaboreze la soundtrack.
Eu nu am vazut in Romania cartea aceasta, si nici nu cred ca o sa o vad prea curand. :-??
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Mar 25, 2010 10:46 pm

Seth, fratele lui Stephenie Meyer a postat pe site-ul ei, vineri, următorul mesaj: " Tocmai am pus "Pauză" la filmul New Moon şi m-am gândit ca până când Doamna Webmaster aduce ceva de mâncare să vă scriu ceva. Vroiam să amintesc tuturor (în caz că aţi uitat) că acest film este grozav. Recomand să-l comandaţi dacă nu aţi făcut-o deja. De asemenea, sunt foarte impresionat de "Twilight: The Graphic Novel". Este extraordinar. Este peste aşteptările mele. Presupun că a fost un an bun pentru fanii Twilight. Sper că şi voi o să vă bucuraţi de ele la fel de mult ca mine.
Seth".
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptySam Mar 27, 2010 3:05 am

Nevermind; a scris:
Seth, fratele lui Stephenie Meyer a postat pe site-ul ei, vineri, următorul mesaj: " Tocmai am pus "Pauză" la filmul New Moon şi m-am gândit ca până când Doamna Webmaster aduce ceva de mâncare să vă scriu ceva. Vroiam să amintesc tuturor (în caz că aţi uitat) că acest film este grozav. Recomand să-l comandaţi dacă nu aţi făcut-o deja. De asemenea, sunt foarte impresionat de "Twilight: The Graphic Novel". Este extraordinar. Este peste aşteptările mele. Presupun că a fost un an bun pentru fanii Twilight. Sper că şi voi o să vă bucuraţi de ele la fel de mult ca mine.
Seth".

Da, e destul de tare, dar nu e grozav. :-?
Asa zice el, ca doar Stephenie e sora lui...probabil asa as fi si eu :-?
Multumim pentru stire.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyMier Mar 31, 2010 11:19 pm

Iată ce a postat Stephenie pe site-ul ei:

"Surpriză!
Am o carte nouă. Se numeşte "The Short Second Life of Bree Tanner". De fapt, este mai mult o nuvelă decât o carte - versiunea mea asupra unei poveşti scurte.
Asta a fost şi pentru mine o surpriză, pentru că nu am intenţionat să public această poveste ca o carte propriu-zisă. Am început povestea cu mult timp în urmă - înainte ca Twilight să fie prezentat. În timp ce editam "Eclipse", m-am gândit foarte mult la vampirii noi, imaginându-mi poveştile lor şi aşa am început să scriu din perspectiva lui Bree, despre viaţa unui vampir nou-născut.
Am lucrat la poveste cu întreruperi, aşa, din plăcere, în timp ce editam şi alte romane Twilight. Mai târziu, când s-a adus în discuţie "The Twilight Saga: The Official Guide", m-am gândit că ar fi un loc bun pentru Bree. Povestea ei este o completare drăguţă pentru "Eclipse", explică multe lucruri pe care Bella nu le ştia. Aşa că am pregătit-o pentru ghid.
În acelaşi timp a ajutat şi la filmul "Eclipse". Melissa Rosenberg avea o groază de întrebări despre ce se întâmpla în Seattle, despre Victoria, Riley etc. Am lăsat-o să citească ce am avut atunci, iar mai târziu i-am dat lui David Slade povestea completă. El m-a întrebat dacă Xavier, Bryce şi Jodelle (Riley, Victoria şi Bree) ar putea citi şi ei, astfel încât toate părţile implicate ştiau ce să facă după ce porneau camerele. M-am bucurat că această parte a ajuns în film şi aşteptam cu nerăbdare să fie inclusă şi în ghid. (Păstrând totul confidenţial: aici e Jodelle lângă o găleată umplută cu cenuşa stinsă care a fost cândva copia ei a manuscriptului.)
Apoi am primit ştirea: povestea mea "scurtă" avea în jur de 200 de pagini tipărită. Era prea lunga pentru Ghid - nedorind ca el să ajungă la fel de greu precum Dicţionarul Englez de la Oxford. Publicistul meu mi-a propus să lansăm povestea lui Bree de una singură. Unul dintre avantaje era că ar fi fost disponibilă înainte de film, astfel încât oamenii s-o cunoasca pe Bree înainte să apară în film. Asta a fost logic pentru mine aşa că am continuat cu ideea.
Un singur lucru am cerut: pentru ca povestea a fost ceva în plus pentru mine şi era menită să apară în Ghid, vroiam să o ofer fanilor pe gratis. Aţi cumpărat o groază dintre cărţile mele şi vroiam să vă ofer povestea ca un cadou, iar publicistul meu a fost de acord. Vroiam să facem şi o carte cu o copertă faină pe care puteţi să o adăugaţi la colecţie. Începând cu miezul zilei de 7 iunie şi până pe 5 iulie, o puteti găsi şi pe www.breetanner.com.

Unul dintre aspectele acestei lansări este să oferim un cadou mult mai important oamenilor care chiar au nevoie. Din vânzarea fiecărei cărţi în SUA, un dolar va fi donat American Red Cross, pentru victimele din Haiti, Chile sau pentru oamenii din toată lumea care au nevoie de ajutor.

Va fi şi o opţiune online pentru cei care citesc povestea online să poată dona. Sper să faceţi aşa. Cred că putem ajuta foarte mulţi oameni cu asta.

Sper să vă bucuraţi de povestea asta. M-am simţit foarte bine în timp ce am scris-o. Mă bucur că Bree are o şansă să strălucească la final.

Mulţumesc pentru susţinere,

Steph."
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Apr 01, 2010 7:14 pm

Daca o sa apara la noi in tara, o sa fiu foarte fericita!
M-am saturat de povesti din perspectiva Bellei...
Asa, mai aflam si noi cate ceva despre Bree:>
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyMier Mai 05, 2010 10:14 pm

Se pare ca refilmarile "Eclipse" s-au terminat, Stephenie reintorcandu-se in LA.

Stephenie Meyer Ea695079296540 Stephenie Meyer 9c56b379296542
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyVin Mai 07, 2010 3:20 pm

Doamne :O
Nu o mai recunosc pe Steph...s-a ingrasat foarte mult!
Daca inainte era mai slaba, acum arata...groaznic!
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyMier Mai 19, 2010 9:50 pm

Stephenie Meyer are inca o surpriza pentru fanii Twilight: a pus intr-o palarie toate site-urile Twilight din SUA si a extras 4 dintre ele, cu reprezentantii carora se va intalni si va sta de vorba, raspunzand la intrebarile lor. "Vreau sa fac ceva diferit pentru filmul asta. Pentru "Twilight" am facut obisnuitele conferinte de presa, pentru "New Moon" am fost la Oprah. Toate acestea au fost placute, dar aveau o parte negativa: interviurile erau pentru o larga categorie de oameni, iar din cauza asta, majoritatea raspunsurilor le stiati deja. Simt ca toate intrebarile de baza au fost raspunse, iar pentru 'Eclipse" vreau sa ma concentrez la intrebarile exacte ale cititorilor. Pentru a reusi asta, sunt gazda propriei mele conferinte cu cateva site-uri. Aceasta va avea loc pe 18 iunie, inainte de premiera "Eclipse"."

Cele 4 site-uri castigatoare sunt :
Twilight Series Theories (twilightseriestheories.com)
Twilight Source (twilightsource.com)
Twifans (www.twifans.com)
Letters To Twilight (letterstotwilight.wordpress.com)

Fiecare site va trimite cate 2 reprezentanti (sau un reprezentant si un invitat) care se vor intalni cu Stephenie.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Mai 20, 2010 3:23 am

Interesanta chestia de sus^
Dar aia de si mai sus e :O:O:O E super-grasa. WTF, era pe jumatate inainte.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Jinx
Alexiss Elenna Abrams
Alexiss Elenna Abrams
Jinx


Numarul mesajelor : 2724
Data de inscriere : 12/03/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti .

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Mai 20, 2010 3:25 am

In a doua poza e chiar ... :O
Nici eu nu o stiam chiar asa de grasa .
Sus In jos
http://jinxxgirl.tumblr.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyVin Mai 21, 2010 8:23 pm

Foarte frumos ca a facut asta. Le da o sansa si oamenilor sa discute cu ea.
Si da, e foarte grasa :O hai sa nu exageram, dar totusi era de 2-3 ori mai slaba la inceput...
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Iun 10, 2010 9:58 pm

O parte din interviul lui Stephenie legat de noua ei carte "The Short Second Life of Bree Tanner".

Bree apare in doar cateva pagini din "Eclipse". Ce anume te-a atras la acest personaj incat sa explorezi povestea ei in continuare?
La inceput, nu am fost foarte fascinanta in special de Bree - ci doar de nou-nascuti in general. In timp ce scriam "Eclipse", multe au avut loc in spatele scenelor, desigur, nestiute de Bella. Pentru ca eram preocupata de Bella, nu puteam dezvolta prea mult povestile nou-nascutilor, dar in capul meu exista o poveste despre fiecare. M-am gandit la asta cand am pasat scenariul: Bella este la acest punct, nou-nascutii fac asta. Ca sa nu ma incurc, mi-am facut un calendar cu lunile mai si iunie - cand are loc actiunea din "Eclipse" - si am scris in fiecare patratel ce se intampla cu Bella si ce avea loc in Seattle. Asa ca povestea nou-nascutilor a facut intotdeauna parte din "Eclipse". Si eram putin trista pentru ca nu aveam cum sa exprim nimic din asta in carte.
Bree este singurul nou-nascut a carui nume este mentionat in "Eclipse", singurul care are de-a face cu familia Cullen si singurul care ii intalneste pe Volturi. Ea traieste cel mai mult, asa ca ea are cel mai mult de povestit. Ea a fost o alegere naturala pentru a cronica povestea nou-nascutilor. Odata ce am inceput sa scriu din perspectiva ei, ea a prins viata, atat de mult, incat atunci cand inevitabilul final se apropia, ma deprima sa continui. Cel mai greu mi-a fost sa o ucid pe Bree dintre personajele fictive, desi o omoram pentru a doua oara (inainte de Bree, cel mai greu mi-a fost cu Walter din "The Host").

In ce ordine recomanzi sa fie citita aceasta carte? Dupa "Eclipse" sau dupa "Breaking Dawn"?
Daca ar fi sa citesc eu Saga Twilight pentru prima data, probabil ca as citi prima data intreaga poveste din perspectiva Bellei inainte de alte perspective.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyJoi Iun 10, 2010 10:13 pm

Dragut!
Si mie mi se pare bine ca a ales sa mai scrie o carte...din perspectiva lui Bree.
Multumim pentru interviu. Wink
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer EmptyVin Iul 09, 2010 10:17 pm

Asaaaa, n-am stiut unde sa postez in legatura cu The Short Second Life of Bree Tanner.
Mi-am luat cartea, am recitit eclipsa si apoi am citit-o pe ea.
Sincera sa fiu, chiar mi-a placut. Am suferit dupa Diego.Sad((Sad(
Daca o cititi, aflati ceva mai interesant, despre Volturi si Victoria. Dar nu pon spoiler decat daca vreti, daca nu, va las cu surpriza pana o cititi.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Continut sponsorizat





Stephenie Meyer Empty
MesajSubiect: Re: Stephenie Meyer   Stephenie Meyer Empty

Sus In jos
 
Stephenie Meyer
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Gazda -Stephenie Meyer

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Twilight Saga Books :: Stephenie Meyer-
Mergi direct la: