Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Ghosts&co.

In jos 
+7
RomaninThing
Ale.
Active Fusion
Chocoholic
suicide.blonde
the.dazzled.one <3
ToxicBlood
11 participanți
AutorMesaj
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMar Dec 08, 2009 4:53 pm

Deci?
Credeti in fantome?In spirite?In tot felul de chestii supra-naturale?
Eu sincer cred in spirite.Nu stiu de ce,dar pur si simplu cred in ele.
Deasemenea,aici puteti spune inatamplari neobisnuite din viata voastra(reale)sau sa puneti videoclipuri compromitatoare.
Sus In jos
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMar Dec 08, 2009 5:19 pm

DA.Sunt 100% convinsa de existenta spiritelor si a lucrurilor neobisnuite.
De cand ma stiu n-am avut o viata prea linistita Neutral Ma refer la faptul ca am avut experiente cu...Fantome,spirite,whatever...
Pana la 11 ani am locuit intr-un apartament in care mi s-au intamplat lucruri care m-au convins de existenta unei lumi paralele.O sa va povestesc cateva dintre ele si nu o sa aberez deloc.
Sa incep cu lucruri tipice caselor bantuite...Intotdeauna cand eram singura din casa se auzeau gemete,lucruri miscandu-se,cazand fara motiv etc.
La o petrecere de Halloween pe care am organizat-o odata acolo lucrurile au luat-o din nou razna.Eu si cele cateva fete pe care le-am invitat ramaseseram singure in casa.Din nou-sunete,gemete,pocnituri etc.Apoi au inceput sa se auda lucruri ciudate din holul blocului.Asa ca am facut un experiment.Am luat un pahar gradat,l-am umplut cu suc de rosii pana a aratat 200 ml si l-am dus in hol,intr-un loc intunecat.Am asteptat minute bune si apoi ne-am dus sa vedem ce ne face paharul Smile) (vreau sa precizez ca in cele cateva minute nu a intrat si nu a iesit niciun vecin din scara) Si...Surprise!Pe peretii paharului era o dara de suc de rosii,ca si cum cineva bause din el.Plus ca numai erau doar 200 ml de suc de rosii ... Creepy...
Intr-o seara eram singura cu tatal meu,mama mea fiind la servici,in tura de noapte.
Cu cateva luni in urma tatal meu isi cumparase un telefon care fusese programat (probabil din fabrica :-?) sa sune la ora 12 noaptea.Tatal meu nu a dezactivat alarma.Intotdeauna sunetul ceasului cand incepea sa cante la acea ora m-a speriat.
Doar ca,in acea seara,in momentul cand a inceput din nou sa sune s-a luat curentul.In acel moment am iesit din camera enervata (apropo,eram inca treaza la ora aia) ca sa opresc alarma.Cand am iesit din camera mea a venit din nou curentul.Tatal meu era in fata mea si in acel moment cazu pe jos,zvarcolindu-se intr-un mod extrem de ciudat,privind parca pe cineva pe care eu nu il vedeam :-?...Nu pot uita acea imagine:tatal meu avea ochii rosii,se zvarcolea pe podea si gemea groaznic.In momentul acela nu am mai putut nici eu sa reactionez,sa fac vreun lucru.Mi-am revenit peste un moment cand tatal meu se ridicase si imi spusese ca nu isi aminteste nimic din ce s-a intamplat.Partea ciudata este ca s-a intamplat si la miezul noptii.
Acum un an jumate m-am mutat de acolo.Acum stau la etajul 6.Lucrurile ciudate inca se mai intampla,dar mai rar.De exemplu,intr-o dimineata,inainte de scoala,prietena mea cea mai buna- Sorina venise la mine.Eu inca nu luasem micul dejun;Am luat painea si un cutit pentru a-mi pregati cateva sandvisuri.Am taiat cateva felii apoi am pus cutitul pe un bufet,undeva intr-un colt al bucatariei.In cateva secunde cutitul s-a indreptat ca un boomerang spre mine,luandu-ma prin surprindere.Daca nu ma feram,bineinteles,va dati seama ce se intampla.Cutitul a cazut sub un dulap si aici,partea cea mai ciudata,nu l-am mai gasit sub dulap.Defapt nu l-am mai gasit deloc.
Acum nu mi se mai intampla lucruri de genul asta si sunt recunoscatoare.Oricum mi se intampla alte lucruri neobisnuite,dar care nu au legatura cu stafiile&co. ...
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMar Dec 08, 2009 6:22 pm

Wow,Cathy.
Nu te supara,dar nu as vrea sa fiu in locul tau!
E creepy rau!
Si eu am avut niste experiente din-astea dar sunt asa de mici ca nici nu le-am dat importanata....
Sus In jos
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMar Dec 08, 2009 8:31 pm

Eu cred. Clar. In primu rand. Pentru ca nu cred ca s-or trezit oamenii sa zica povesti. Si mie mi s-or intamplat "fenomene" cu kilu, dar prefer sa nu le spun, ca oricum nu va intereseaza si nu ma puteti ajuta:)))). Si nu numai mie mi s-or intamplat. Unele le-am trait cu o prietena (Eva).
Deci da, exista. 100 la mie.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMier Dec 09, 2009 10:18 pm

wow cathy deci eu asi fi cedat psihic zau....adica esti poate cea mai curajoasa persoana pe care am vazut-o...eu zau ca la faza cu sucul pe scara chemam administratorul si nu mai ramaneam singura acasa nici moarta Neutral

si eu cred in stafii si toate astea...adica si mie mi se intampla chestii nu asa de creepy dar suficient incat sa ma sperie de moarte....
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyVin Dec 11, 2009 5:36 am

Vai!
In seara asta m-am spalat pe cap...In timp ce ma spalam)cu apa fiarta,cum imi place mie)s-a dat brusc apa pe rece gheata.Am sarit ca naiba de speriata.Pur si simplu se schimbase directia robinetului sau ce-o fi ala.Am incercat sa uit si mi-am continuat sapalatu'...A inceput sa ma traga ceva de picior.Pff..Era ud pe jos,si am cazut lata.Si tzushti,apa iar pe rece....
Deci am crezut ca mor.M-am limpezit la bucatarie cu mama langa mine...
Sus In jos
Active Fusion
Graphician Vampire
Graphician Vampire
Active Fusion


Numarul mesajelor : 804
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Tecuci

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyVin Dec 11, 2009 6:00 am

wow! Krista...n-as vrea sa fiu in locul tau No

In legatura cu intamplarile tale, Cathy...pe unele mi le-ai mai povestit, dar pe aia cu sucul de rosii nu stiu daca mi-ai spus-o vreodata...oricum, e creepy rau... Nailbiting

Nu stiu daca sa cred cu adevarat in fantome & co., dar nu pot nici sa spun ca nu exista... Si mie mi s-au intamplat o serie de lucruri stranii, dar nu iesite din comun. De exemplu, cand eram mai mica, auzeam din interiorul peretilor un ticait de ceas. In vremurile alea eram oarecum speriata, dar mama mi-a zis ca ala e defapt ceasul-casei. Nici in momentul de fata nu stiu ce sa cred.
Alte lucruri ciudate care mi s-au mai intamplat ar fi unele sunete, voci groase, scartaituri de usi, pe care le-am auzit in casa, dar eu cred ca erau doar in imaginatia mea...
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyVin Dec 11, 2009 3:36 pm

Wow!
Andreea,stii....
Cand suntem mici nu deosebim noi mare lucru sau mare diferenta intre realitate viata paralela cu realitatea.
Noua,cand suntem mici,ne e frica de orice.Fantomele ar mai fi inca o liniuta adaugata imensei liste cu lucruri de care ne temem...
Si eu cand eram mica eram tare fricoasa si cand mi se spunea de fantome,imediat ma gandeam la un clowni...Nu ma intreba de ce....
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyVin Dec 11, 2009 8:12 pm

So, si eu cred in fantome&co. chiar daca nu am trait vreodata vreo experienta din asta :-?
Doar ca de fiecare data cand e intuneric si nu e tata sau mama in sufragerie sau nu e nimic aprins decat tv-ul meu, ma panichez. Adica, odata m-am uitat la un film...si era Moartea cica...si de abia am adormit atunci! Mi-era o frica...mi se pare ca se uita cineva la mine...Strange...In rest,nimic bun de spus.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Dec 12, 2009 1:18 am

Eu am avut destul de multe experiente cu spirite care m-au facut sa cred cu tarie in existenta lor :-<
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Dec 12, 2009 3:00 am

Citat :
Eu am avut destul de multe experiente cu spirite care m-au facut sa cred cu tarie in existenta lor :-<
La fel:|
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Dec 12, 2009 3:18 am

Cathy a scris:
Eu am avut destul de multe experiente cu spirite care m-au facut sa cred cu tarie in existenta lor :-<

Nu numai voi!Si daca tot suntem la acest subiect,credeti in Dumnezeu?In Diavol?De ce?Desigur,raspundeti daca doriti;)
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Dec 12, 2009 4:21 am

Da, cred in Dumnezeu. Si daca cred in Dumnezeu, cred si in Diavol.
De ce?
Este chiar o buna intrebare!
De ce eu cred si altii nu cred? De ce noi ne rugam si altii, totusi, nu o fac? De ce unii cred in zei sau in alte lucruri?
De ce?De ce?De ce?
Nu pot raspunde...de ce? Pentru ca asa simt sa fac, asa am fost educata...
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Dec 12, 2009 4:35 am

Cred in Dumnezeu.Normal.
Am motivele mele si o poveste lunga in spate pentru care spun asta Neutral
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Active Fusion
Graphician Vampire
Graphician Vampire
Active Fusion


Numarul mesajelor : 804
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Tecuci

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Dec 12, 2009 6:27 am

Si eu cred in Dumnezeu.
Ar fi culmea sa nu cred in El...
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Dec 12, 2009 2:11 pm

Pai si eu cred in Dumnezeu ca atare.
Nu exista seara in care sa ma culc fara sa-mi spun rugaciunile.E aproape imposibil pentru mine...
Cat despre existenta Diavolului,am niste indoieli,desi daca Dumnezeu exista,sunt prea mari sansele sa existe si Diavolul...
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMar Dec 15, 2009 12:26 am

In Dumnezeu cred foarte mult...adica wtf cine tre sa ne fi creeat....si teoria lui darwin are un punct lipsa....daca noi veniam din maimute pe ele cine le-a creeat?
Si in Diavol cred pentru ca altfel cine ne-ar indrepta spre rele?
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
RomaninThing
Not a Vampire
Not a Vampire
RomaninThing


Numarul mesajelor : 27
Data de inscriere : 11/12/2009

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMar Dec 22, 2009 5:26 pm

Citat :
daca noi veniam din maimute pe ele cine le-a creeat?
Sa stii Crissy,ca aici mi-a placut mult cum a-i zis-o...
Eu cred atat in Dumnezeu,cat si in Diavol,si sincer nu-mi trebuie vreo teorie sau o explicatie...Asta cred eu si n-ai cum sa-mi schimbi parerea!
Sus In jos
Jinx
Alexiss Elenna Abrams
Alexiss Elenna Abrams
Jinx


Numarul mesajelor : 2724
Data de inscriere : 12/03/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti .

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Mar 13, 2010 2:38 am

Eu una nu prea cred in lucrurile astea, dar ma uit mereu la fenomene stranii pe discovery , si cateodata mai incep sa mai cred.
Sus In jos
http://jinxxgirl.tumblr.com
miss.Duhamel!
Chad Murray
Chad Murray
miss.Duhamel!


Numarul mesajelor : 5566
Data de inscriere : 30/03/2010
Varsta : 30
Localizare : aici :X

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMar Mar 30, 2010 11:54 pm

desi stiu ca exista, dar vreau sa cred cu tarie ca nu...adika la faza pe care am trait-o eu la ziua unei prietene cu sigurantza nu vreau sa mai traiesc asa ceva...nu o fii mare lucru dar o sa imi aduc aminte de asta toata viatza...deci stateam ziua in amiaza mare, vara, in casa, in camera prietenei mele...perdelele erau trase si nu intra pic de lumina in camera. aveam niste lumanarele puse langa noi, niste prajiturele si suc...si cativa metri mai incolo pe pat, ca noi stateam pe covor, aveam o orga veche...ne facusem de cap cantand melodioare pe care ni le mai aminteam...asa deci imaginatzi-va, discutam noi asa ca fetele, fara sa atingem decat paharele de suc de langa noi...stam cumintzi si deodata orga aia tampita incepe sa cante...deci nu mai era nimeni decat noi trei fete, nici un animal care sa se fi strecurat pe langa noi cand am intrat prima data in camera, nimeni...am tacut mal, si ne uitam speriate unele la altele...a doua zi radeam de ce am patit dar tot speriate eram...
alta faza ar fi ca mobila din casa mea trosneste urat noaptea, scoate niste zgomote de casa bantuita, si din pod pentru ca podul vine exact deasupra camerei mele se aud zgarieturi,bunica mea zice ca e doar o pisica dar pisica aia afurisita nu avea pe unde sa intre pentru ca in acoperisul meu nu sunt gauri care sa permita nici unui animal sa intre....
si simt ca seara cand trec dintr-o camera in alta si e intuneric simt ca sunt urmarita, nush cum sa zic......e creepy si....creepy Whew iar orga aia nu era bagata in priza affraid
Sus In jos
http://z7.invisionfree.com/MidnightWorld/index.php?act=idx
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyJoi Apr 01, 2010 6:56 pm

Omg!
Bine ca nu am trait niciodata asa ceva! Smile)
Dar a patit-o o colega de-a mamei si verisoara ei...
Verisoarsa sta la casa...si i-a spart deja cineva casa, asa ca si-au pus alarma...
Si era colega mamei la ea acasa, doar ele doua...si verisoarsa crede in fantome =)) si punea pudra de talc pe jos, poate trece fantoma! =))
Dar cea mai naspa faza pentru ele a fost cand era zapada...verisoarsa se dusese pana afara si lasase urme...si seara, face:
"Georgiano, au venit iar hotii! Ce ne facem?"
Astea tremurau toate =)) pana a intrebat-o colega mamei:
"Proasto, nu ai fost tu mai devreme prin curte?"
"Aaa. Da :">"
=)) si cred ca s-au injurat astea =))
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Jinx
Alexiss Elenna Abrams
Alexiss Elenna Abrams
Jinx


Numarul mesajelor : 2724
Data de inscriere : 12/03/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti .

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyJoi Apr 08, 2010 4:24 pm

cum am mai zis si in postul anterior , cand ma uit al chestii deastea cu fantome & co incep sa cred , iar cand sunt singura acasa. chiar imi imaginez prea mult si aud zgomote .
Sus In jos
http://jinxxgirl.tumblr.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyLun Mai 31, 2010 2:27 am

Cod:
 DA.Sunt 100% convinsa de existenta spiritelor si a lucrurilor neobisnuite.
De cand ma stiu n-am avut o viata prea linistita  Ma refer la faptul ca am avut experiente cu...Fantome,spirite,whatever...
Pana la 11 ani am locuit intr-un apartament in care mi s-au intamplat lucruri care m-au convins de existenta unei lumi paralele.O sa va povestesc cateva dintre ele si nu o sa aberez deloc.
Sa incep cu lucruri tipice caselor bantuite...Intotdeauna cand eram singura din casa se auzeau gemete,lucruri miscandu-se,cazand fara motiv etc.
La o petrecere de Halloween pe care am organizat-o odata acolo lucrurile au luat-o din nou razna.Eu si cele cateva fete pe care le-am invitat ramaseseram singure in casa.Din nou-sunete,gemete,pocnituri etc.Apoi au inceput sa se auda lucruri ciudate din holul blocului.Asa ca am facut un experiment.Am luat un pahar gradat,l-am umplut cu suc de rosii pana a aratat 200 ml si l-am dus in hol,intr-un loc intunecat.Am asteptat minute bune si apoi ne-am dus sa vedem ce ne face paharul ) (vreau sa precizez ca in cele cateva minute nu a intrat si nu a iesit niciun vecin din scara) Si...Surprise!Pe peretii paharului era o dara de suc de rosii,ca si cum cineva bause din el.Plus ca numai erau doar 200 ml de suc de rosii ... Creepy...
Intr-o seara eram singura cu tatal meu,mama mea fiind la servici,in tura de noapte.
Cu cateva luni in urma tatal meu isi cumparase un telefon care fusese programat (probabil din fabrica :-?) sa sune la ora 12 noaptea.Tatal meu nu a dezactivat alarma.Intotdeauna sunetul ceasului cand incepea sa cante la acea ora m-a speriat.
Doar ca,in acea seara,in momentul cand a inceput din nou sa sune s-a luat curentul.In acel moment am iesit din camera enervata (apropo,eram inca treaza la ora aia) ca sa opresc alarma.Cand am iesit din camera mea a venit din nou curentul.Tatal meu era in fata mea si in acel moment cazu pe jos,zvarcolindu-se intr-un mod extrem de ciudat,privind parca pe cineva pe care eu nu il vedeam :-?...Nu pot uita acea imagine:tatal meu avea ochii rosii,se zvarcolea pe podea si gemea groaznic.In momentul acela nu am mai putut nici eu sa reactionez,sa fac vreun lucru.Mi-am revenit peste un moment cand tatal meu se ridicase si imi spusese ca nu isi aminteste nimic din ce s-a intamplat.Partea ciudata este ca s-a intamplat si la miezul noptii.
Acum un an jumate m-am mutat de acolo.Acum stau la etajul 6.Lucrurile ciudate inca se mai intampla,dar mai rar.De exemplu,intr-o dimineata,inainte de scoala,prietena mea cea mai buna- Sorina venise la mine.Eu inca nu luasem micul dejun;Am luat painea si un cutit pentru a-mi pregati cateva sandvisuri.Am taiat cateva felii apoi am pus cutitul pe un bufet,undeva intr-un colt al bucatariei.In cateva secunde cutitul s-a indreptat ca un boomerang spre mine,luandu-ma prin surprindere.Daca nu ma feram,bineinteles,va dati seama ce se intampla.Cutitul a cazut sub un dulap si aici,partea cea mai ciudata,nu l-am mai gasit sub dulap.Defapt nu l-am mai gasit deloc.
Acum nu mi se mai intampla lucruri de genul asta si sunt recunoscatoare.Oricum mi se intampla alte lucruri neobisnuite,dar care nu au legatura cu stafiile&co. ...


Sincer iti propun sa te muti de acolo , eu cred 50 % in fantome sa stii si cred ca ce ti s-a intamplat e adevarat.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyLun Mai 31, 2010 2:51 am

OMFG!!!
M-a bagat in sperieti povestea lui cathy :-ss

Nu as putea zice ca nu cred. Cerd ca exista ceva superior planului iman, material.
Nu mi s-au prea intamplat lucruri dinastea ciudate.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Iun 26, 2010 7:51 pm

Mi-am amintit o faza care mi s-a intamplat anul trecut. Era si Andreea (Active-Fusion) cu mine. Eram la bunici si scrisesem un cantec pe spatele unui manual de instructiuni de la camera video. Am lasat carticica aia in camera mea, cu partea pe care scrisesem in jos. Cand m-am intors seara in camera, pe foaia pe care era scris cantecul erau multe pete mici si rosii, ca niste stropi de sange. M-am speriat destul de mult, mai ales stiind ca nu intrase nimeni in camera mea pe parcursul zilei.
Si alta experienta ciudata, care nu are neaparat legatura cu fantomele, dar in mod clar are legatura cu paranormalul, mi s-a intamplat pe la sfarsitul iernii si m-a speriat foarte tare. Citisem intr-o revista ceva de "calatorii astrale". In timpul acelor calatorii, spiritul paraseste corpul persoanei si poate sa colinde oriunde doreste. Trebuie doar ca persoana respectiva sa se relaxeze COMPLET, sa incerce sa cada intr-o stare de somn, si sa isi elibereze spiritul. Mi se parea aberant, dar totusi, am incercat si eu chestia asta, desi eram sigura ca era imposibil un lucru de genul acesta. Si, dupa cum era de asteptat, nu mi-a iesit. Insa noaptea, cand incercam sa adorm, nu reuseam. Nu stiam ce era in neregula, deoarece nu mai patisem niciodata asta. De fiecare data cand eram pe punctul sa adorm, la granita dintre vis si realitate, simteam cum ma "inmoi" toata, ca si cum eram un corp imaterial. Era o senzatie de nedescris, groaznica. Si cand simteam asta, incercam sa imi revin, sa ma trezesc din acea stare. Chestia asta a durat cam o ora, pana cand, imposibilul s-a intamplat... Am simtit cum (stiu ca va suna cam ciudat) spiritul meu imi paraseste corpul. Deci vazusem chestii din astea la televizor, citisem despre asta, dar niciodata nu traisem pe pielea mea. Nici macar nu stiu cand revenisem la normal. Probabil cazusem intr-un fel de stare de incostienta sau ceva de genul cat timp se intamplase totul. Cand eram din nou "intreaga" eram transpirata, obosita, ca si cum as fi alergat trei kilometri in desert Smile).
A doua noapte s-a intamplat ceva similar, dar nu atat de rau ca si prima data. A treia noapte, nu s-a mai intamplat nimic. Insa de atunci imi este foarte frica inainte sa adorm, ca nu cumva sa nu se repete experienta din iarna.
Cam astea sunt chestiile ciudate care mi s-au intamplat si mi le mai amintesc...
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptySam Iun 26, 2010 9:46 pm

Omfg:| ce experiente. Neutral Si eu am auzit de chestia cu iesitul din corp.
Sincer, mie nu mi s-au intamplat chestii din astea. :-s
Si sper sa nu mi se intample. Smile
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Active Fusion
Graphician Vampire
Graphician Vampire
Active Fusion


Numarul mesajelor : 804
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Tecuci

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyDum Iun 27, 2010 7:39 am

Totally creepy... Neutral
Dar, mi-ai mai povestit si a fost ciudat si atunci sa aud una ca asta...
Sper sa nu patesc asa ceva...

Eu am doar imaginatia foarte bogata... in rest, nu prea mi se intampla chestii legate de paranormal... (tremur numai la auzirea acestui cuvant...)
Sus In jos
http://active-fusion.webs.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMier Iun 30, 2010 2:12 am

Wow darling....dar tu esti ciuca fantomelor Smile)
scuze daca te-am suparat dar nu stiu cum altfel sa ma exprim Very Happy
am incercat si eu fraza cu calatoria astrala cu o colega si sa stii ca si eu am avut somnul naspa si de atunci mereu am vise ciudate!
adica nu neaparat paranormale dar visez ceva ce se intampla macar pe jumatate din cat visez...
dar totusi tot vise aberante raman!
daca nu ar fi asa noi ne-am fi intalnit de o luna juma cand am visat ca ne-am dus toate la krista la craiova Smile))
dar am citit o poveste adevarata foarte creepy pe care daca o sa am timp o sa vi-o zic Wink
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
the.dazzled.one <3
Jennifer Lee
Jennifer Lee
the.dazzled.one <3


Numarul mesajelor : 541
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 27
Localizare : in the middle of nowhere...

Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. EmptyMier Iun 30, 2010 3:31 am

Stay calm Smile Nu m-am suparat Wink Imi place cum suna "ciuca fantomelor" Smile).
Ei bine, vad ca nu sunt singura de pe-aici care are probleme cu viziunile din vise. Am descoperit darul (sau defectul :-/) asta cand aveam 8 ani. Am avut multe vise, care s-au adeverit intocmai. Ma gandeam sa scriu o carte despre asta Very Happy...
Oricum, sunt curioasa sa aflu si eu povestea aia creepy, cand ai timp sa ne-o zici si noua.
Sus In jos
http://www.loveandtragedy.wordpress.com
Continut sponsorizat





Ghosts&co. Empty
MesajSubiect: Re: Ghosts&co.   Ghosts&co. Empty

Sus In jos
 
Ghosts&co.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sa ne cunoastem mai bine :: Discutii libere-
Mergi direct la: