Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Regizori Breaking Dawn

In jos 
+2
ToxicBlood
Ale.
6 participanți
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyVin Dec 04, 2009 10:27 pm

Chiar daca inca nu este confirmata, cea de-a 4 parte a sagai Twilight este asteptata cu sufletul la gura de toti fanii. Moviefone a facut o lista de 5 regizori care ar putea face Breaking Dawn.

1. Tim Burton- are o pasiune pentru dragostea gotica ("Sweeney Todd", 'Corpse Bride", "Beetlejuice") iar imaginatia lui intrece multe altele. Pana si Jamie Campbell Bower si Ashley Greene au crossed fongers pentru el.

2. Catherine Hardwicke- a inceput saga si ar fi frumos sa reuneasca cast-ul pentru a trage cortina. Cu toate acestea, nu are experienta in efectele speciale (care in Twilight nu au fost numeroase), iar Breaking Dawn e plin.

3. Peter Jackson- foarte cunoscut pentru megasuccesul "Lord of the Rings", este un maestru in spatele obiectivului. Abilitatea sa de a transforma o simpla conversatie intr-o scena detaliata este perfecta pentru filmul cu numarul 4 sin saga. Background-ul lui Jackson in genul fantastic ar face transformarea Bellei o adevarata capodopera.

4. Quentin Tarantino- stilul sau imbina sangele cu umorul, captivand astfel mintile audientei. Tarantino este modelul off-the-wall de regizor, dar poate asta e ceea ce Breaking Dawn are nevoie.

5. Len Wiseman- nu este clar strain de povestile vampir vs. varcolac ("Underworld"), iar afinitatea lui pentru lumea benzilor desenate poate fi de ajutor. Ar putea sa isi potoleasca putin partea intunecata pentru adolescentii din audienta.


Exista multi regizori din care Summit ar putea sa aleaga- voi cine credeti ca ar fi cel mai potrivit ( nu numai din lista)??
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptySam Dec 05, 2009 5:34 pm

Oricarie dintre ei ar avea o sansa,
Summit e cel care alege.
In orce caz,daca va regiza Catherine Hardwicke Breaking Dawn,sunt in stare sa renunt in a ma uita la film.Nu se pricepe deloc.
Oricum,abia astept BD!:X
Care apropo:VA FI IMPARTIT IN 2 FILME!
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptySam Dec 05, 2009 11:36 pm

Krista a scris:
Oricarie dintre ei ar avea o sansa,
Summit e cel care alege.
In orce caz,daca va regiza Catherine Hardwicke Breaking Dawn,sunt in stare sa renunt in a ma uita la film.Nu se pricepe deloc.
Oricum,abia astept BD!:X
Care apropo:VA FI IMPARTIT IN 2 FILME!

Mda. Asa este Wink Summit-ul alege!
Eu ma voi uita, orice ar fi :-j Smile) doar ca nu as vrea sa regizeze ea...
Ce o fi o fi...
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyDum Dec 06, 2009 12:39 am

Scriam săptămanile trecute pe Cinemagia că romanul de 754 de pagini al scriitoarei Stephenie Meyer, Breaking Dawn, ar putea fi împărţit în două scenarii de sine stătătoare, cu speranţa producătorilor că regizorul New Moon, Chris Weitz, va semna regia ambelor filme. Şi dacă reţeta cu o carte în două filme se va finaliza, Summit va trebui să negocieze noi contracte cu actorii din rolurile principale - Kristen Stewart, Robert Pattinson şi Taylor Lautner - care au semnat deocamdată numai pentru patru filme.

Însă problemele abia acum încep... Cum se poate pune o poveste atât de complexă precum Breaking Dawn pe marele ecran? Realizatorii filmului ar trebui să renunţe la multe părţi din poveste, pentru că aceasta se adresează unui public adult. Fanii ar putea fi dezamăgiţi, dar păstrarea secvenţelor pentru un public matur ar face şi ratingul filmului să crească, iar accesul minorilor să fie limitat, deci numărul de spectatori redus semnificativ.

Breaking Dawn conţine pasaje întregi care vorbesc despre efectele adverse ale relaţiilor sexuale între oameni şi vampiri, o sarcină ieşită din comun, şi naşterea sângeroasă a unui copil jumătate vampir, jumătate om. Mai mult decât atât, în mijlocul cărţii Jacob devine, în locul Bellei, povestitor, şi simte în copilul nou-născut al Bellei sufletul său pereche.

Stephenie Meyer şi-a mărturisit îngrijorarea pe site-ul oficial. "Nu am văzut până acum un om modelat pe computer care să arate real. O actriţă în carne şi oase nu o va putea juca pe Renesmee" (copilul jumătate om - jumătate vampir). Trebuie făcută pe calculator, dar tehnologia CGI încă nu a ajuns la ceea ce ar trebui să ofere în cazul de faţă", spune scriitoarea.

Ce decizie crezi că vor lua producătorii?

Sursa.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyDum Dec 06, 2009 12:46 am

vai mama ce tare , Mama idee buna au avut pentru renesmee . deci daca se regizeaza o sa-l vad cred ca la 18 ani sau poate il gaseste cineva si il vad cand nu e mama acasa sarind peste o parte de pe insula esme
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyDum Dec 06, 2009 12:48 am

Ashley♥Miss a scris:
vai mama ce tare , Mama idee buna au avut pentru renesmee . deci daca se regizeaza o sa-l vad cred ca la 18 ani sau poate il gaseste cineva si il vad cand nu e mama acasa sarind peste o parte de pe insula esme

Stiu...Smile)
Lol ... eu o sa am deja 18 ani Smile) atunci cand o sa se faca...sau 17 :-) pe acolo Smile)
O sa vedem ce o sa se intample.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyDum Dec 06, 2009 12:52 am

daca il pun sub 18 JUR ca ii omor....ma duc cu buldozerul....eu o sa am vreo 17 ani Razz:P:P:P deci cred ca o sa fie si mai interesant daca ii pun "cenzura"!!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyDum Dec 06, 2009 1:46 am

da , eu cred ca am sa am vreo 16 ani deci va trebui sa-l vad pe ascuns sau cu mama fara partea aceea .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
vampire.perfectdoll
Not a Vampire
Not a Vampire
vampire.perfectdoll


Numarul mesajelor : 39
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyJoi Dec 17, 2009 11:43 pm

pff nu cred ca vor accepta actorii sa se dezbrace astfel incat filmul sa fie interzis minorilor, eu cred ca il vor face sub 15 ani sau ceva de genu :-? in fine, oricum trebuie sa aleaga cu mare grija regizorul mai ales ca e ultima parte si incheie seria sper sa'l pot vedea cu mama ca si ea sigur va vrea sa il vada Smile)
Sus In jos
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptySam Dec 19, 2009 8:17 pm

Citat :
pff nu cred ca vor accepta actorii sa se dezbrace astfel incat filmul sa fie interzis minorilor, eu cred ca il vor face sub 15 ani sau ceva de genu :-? in fine, oricum trebuie sa aleaga cu mare grija regizorul mai ales ca e ultima parte si incheie seria sper sa'l pot vedea cu mama ca si ea sigur va vrea sa il vada

Eu zis ca va fi este 18 daca new moon a fost cica peste 15 . E acu nu se stie .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptySam Mar 20, 2010 6:35 pm

Mtv ne prezintă 3 posibil regizori pentru filmul "Breaking Dawn".
Bill Condon
Pro: "Breaking Dawn" conţine câteva elemente horror - inclusiv o scenă de naştere însângerată şi supranaturală - iar Condon a exploatat acest gen de filme cu "Candyman: Farewell to the Flesh". A jonglat cu elemente supranaturale în "Gods and Monsters", un film despre viaţa regizorului filmului "Frankenstein", iar prin "Dreamgirls" a arătat că din material bine definit poate crea un succes de box-office.
Contra: oare va fi disponibil? Nu s-a stabilit încă data pentru filmările "Breaking Dawn", dar ştim că Condon va lucra din toamnă la un film despre "Richard Prior".

Sofia Coppola
Pro: regizoarea "Lost in Translation" şi "Marie Antoinette" şi-a făcut o carieră din explorarea alienării umane şi dificultatea unei persoane în stabilirea contactul cu alta - şi frumuseţea ce apare la realizarea unei astfel de conexiuni. Privit dintr-o anume lumină, "Breaking Dawn" este despre alienări şi conexiuni: sentimentul de vină al Bellei în despre iubirea lui Jacob pentru ea, Edward încercând să îmbine iubirea lui pentru Bella şi ea să rămână în siguranţă, furia lui Jacob faţă de sentimentele de iubire şi eventuala legătură cu copilul lui Edward şi al Bellei. Ar fi interesant de văzut cum Coppola ar lega aceste personaje pline de alienări emoţionale. Se pare că ea este preferată de Kristen Stewart şi Dakota Fanning.
Contra: nu suntem siguri dacă Summit Entertainment şi fanii Twilight îşi doresc asta. Suntem nesiguri la cum s-ar descuca Coppola cu scenele de acţiune. De asemenea, Coppola este şi scenaristă şi şi-a scris singură scenariile pentru filmele ei, inclusiv pentru "The Virgin Suicides" (adaptare după Jeffrey Eugenides) şi "Somewhere". Având echipa de lucru deja stabilită şi cu 3 nominalizări la Oscar, ne îndoim că ar renunţa la controlul ei creativ pentru a lucra pe materialele lui Stephenie Meyer şi scenariile Melissei Rosenberg.

Gus Van Sant
Pro: povestea din Saga Twilight se desfăşoară în mediul cetos şi împădurit din Nord-Vestul Pacificului. Cu filme precum "Drugstore Cowboy(1989)" şi "Last Days (2005)", Van Sant a transformat această regiune într-un personaj - sunetele lui ambientale sunt la fel de importante ca orice dialog. În vederea urmăririi schimbării constante de dinamică între grupuri, familii şi prieteni în "Breaking Dawn" şi explorând sexualitatea adolescentină, credem că Gus Van Sant ar face o treabă minunată. Robert este cel care îl susţine pe Van Sant.
Contra: la fel ca şi Coppola, nu ni-l puteam imagina pe Van Sant, de 2 ori nominalizat la Oscar, lucrând la o piesă de literatura. Pentru cineva cu asemenea vechime în domeniu, un cec solid pare puţin pentru a-l convinge să se mute în Forks, Washington.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptySam Mar 20, 2010 11:30 pm

Eu as vota pentru Bill Condon. Ar fi bine daca ar fi disponibil...ceilalti doi, chiar daca au experienta in domeniu nu mi se par potriviti.
Sper sa ia o decizie cat mai repede, ca acum vine vremea sa faca filmul si ei nu o sa aibe regizor...
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyDum Mar 21, 2010 10:03 pm

ok...
ar cam trebui sa mai caute...sincer!
daca astia fac BD horror eu zau ca nu ma uit!
adica eu ma sperii la filme gen "scary movie"...nici nu vreau sa ma gandesc sa vad in BD sange peste tot X_X
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn EmptyVin Sept 10, 2010 3:23 pm

Regizorul a fost deja ales.
Bill Condon.
Topic inchis si arhivat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Regizori Breaking Dawn Empty
MesajSubiect: Re: Regizori Breaking Dawn   Regizori Breaking Dawn Empty

Sus In jos
 
Regizori Breaking Dawn
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Breaking dawn Trivia
» Videoclipuri Breaking Dawn
» Breaking Dawn News
» Poze Breaking Dawn
» Eclipse/Breaking Dawn Quiz

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Twilight Saga Books :: Breaking Dawn(Zori de zi) :: Arhiva-
Mergi direct la: