Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Best creation

In jos 
+6
suicide.blonde
the.dazzled.one <3
ToxicBlood
Chocoholic
Ale.
×ღ×|Never.Alone
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMar Dec 15, 2009 2:19 am

Aaaaa.
Am o intrebare geniala.
Cand e stop votul?
Sunt doar curioasa:-j
Sus In jos
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMar Dec 15, 2009 2:28 am

Cand zice Laura. Presupun. Ca ea e organizatoarea.
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMar Dec 15, 2009 2:30 am

Sunt deja 7 jurizari. Nu cred ca vor fi mai multe.
Ar cam trebui declarat stop vot!
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMar Dec 15, 2009 4:17 am

Bi' a scris:
Sunt deja 7 jurizari. Nu cred ca vor fi mai multe.
Ar cam trebui declarat stop vot!

Ba da, vor fi 8 Smile)
Cu mine Very Happy pentru ca eu am votat :-w acum am vazut!
Si nu se mai ocupa Laura de concurs, ci eu, deoarece ea este plecata.
Voi vota maine, promit!
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMar Dec 15, 2009 10:31 pm

Asa...
1. Concursul incepe cu Dia. Titlul imi place. Si apreciez ca ai folosit diactritice.
Imi place prima propozitie, dar "Un alt om trece pe stradă şi se opreşte ", repetand-o de trei ori, nu suna prea bine.
Citat :
Am tras, iubitule, şi te-am lovit direct în gura pe care o căscaseşi încercând să mă rogi să mă răzgândesc!
Asta imi place. Si urmatoarele propozitii imi plac. Subiectul e foarte interesant, deci ai un punct pentru originalitate.
Dar asta nu prea ma incanta:
Citat :
Martori imbecili. Martori la nimic.
Nu erau martori la nimic. Au fost martori. Daca este "nimic", nu sunt martori. Ai reusit sa creezi o confuzie. Poate asta intentionai.
Citat :
Poate că sunt din lumea interlopă. Poate că am încercat să pun capăt unor afaceri cu droguri, mită, spălare de bani şi trafic de carne vie. Omorul seamană a execuţie. Bănuiesc că sunt dintr-o bandă rivală..
Da, asta imi place! Cel mai bun moment din creatia ta.
Citat :
Moartea ta m-a făcut să cred că ne potriveam, mon petit. Ne înţelegeam şi comunicam perfect: ai deschis gura exact când mă gândeam eu că ai face bine s-o caşti.
Imi place asta Wink
Imi place si sfarsitul, dar nu agreez expresiile de tipul "mă-ta" / "dracu'" in creatii. Astea se folosesc in alta parte, unde vrei tu, dar nu la un concurs de creatii literare. Wink
Nota: 9 .

2. Poezia lui Cathy. Apreciez ca este poezie.
Titlul nu face referire prea mult la continutul poeziei si nici nu este prea original. Problema este ca poezia ta are alte tipuri de rima de la o strofa la alta. Nu prea se face asa. Ori alegi rima imperecheata, incrucisata, de care vrei tu, dar pe care o folosesti in toata poezia, ori alegi rima alba.
Citat :
In propriile sale arderi
El singur se sufoca!
Asta imi place cel mai mult. Imi place cum ai facut legatura in aceste doua versuri.
Dar, problema este ca poezia ta este putin cam banala...Nu iti cer 10 metafore sau oricare alta figura de stil, dar totusi trebuiau introduse macar 2-3 figuri. Adica, asa consider eu! Poate altcineva considera altfel...Imi pare rau sa iti spun, dar e cea mai nereusita poezie a ta. Tu faci poezii superbe, sunt sigura ca ai fi castigat la sigur cu alta.
Nota: 8,25.

3. Krista. Am citit poezia ta decat o data si am tinut minte cam tot ce ai spus acolo. Imi place ca are rima alba, pentru ca totusi, chiar si cu aceasta, nu e usor sa faci o poezie.
Titlul este destul de banal, dar face referire in totalitate la ce ai vrut sa exprimi in poezie. Apreciez asta.
Citat :
Se spune
Ca vantul a furat din gradinile zeilor o floare
Din petalele careia a facut un val de casmir trandafiriu
Si a invelit cu el o bucata de cer.
Imi place aici cum ai asociat petalele unei flori cu un val de casmir. Si partea cu "bucata de cer" suna frumos. Daca spuneai " Si a invelit cu el cerul" suna extrem de bana. Asa, e perfect. Te felicit pentru asta Wink.
Citat :
Le-a facut roua in cupele cu flori
Ca sa bea gandurile fluturi colorati.
Aici are ceva ce nu imi place. Primul vers in place, dar referirea cu bautul fluturilor colorati cred ca e...putin cam mult Very Happy dar, din nou, apreciez ca ai folosit figuri de stil.
Lucrarea ta este cea mai buna dintre poezii. Ai facut o greseluta la final, cand ai tastat. [ era "frumusete" in loc de "frmusete". ] Dar, in rest, mie imi place foarte mult.
Nota: 9,50 .

4. Incep prin a spune ca imi place titlul compozitiei tale. E unic, dar usor de tinut minte. Te felicit.
Citat :
Negru.Totul e negru.Nu stiu daca e zi sau noapte, totul e negru.
Prea multa repetitie a cuvantului "negru". Stiu ca ai vrut sa accentuezi care era culoarea predominanta, dar trebuia sa faci asta fara sa exagerezi.
Citat :
Si stau.Nu stiu cat am stat:un minut, o ora, o zi, o eternitate.
Prezent, perfect-compus. Ar trebui sa sune bine, dar de ce mie nu imi suna bine?
Citat :
Inchid ochii si cand ii deschid sper sa ma voi afla in camera mea.Inchid ochii asa cum i-am inchis si cand de ziua mea asteptam sa primesc cadourile, asa cum inchideam si deschideam ochii cand vedeam acel nimic care pentru mine insemna cea mai mare comoara, inchid ochii ca un om in pragul mortii.
Ome :O m-am pierdut in atata "inchis" - "deschis". L-ai repetat de prea multe ori!
Citat :
Nu puteam decat sa stau sa ma gandesc la amintiri demult apuse, sa ma gandesc la copilarie.Acea clipa infinita intr-un crampei de eternitate.
Chiar daca e o repetitie, imi place cum ai formulat propozitiile. Eternitate:X
Citat :
ea mai intai ne da testul si apoi ne invata lectia.Mintea imi spunea unde am fost iar inima unde ma voi duce:am fost in nesiguranta sufletului meu si ma voi duce acasa...unde ar trebui sa fiu cu adevarat.
Cat de adevarat este! Frumos Wink
Citat :
deoarece acum stiu:nu trebuie sa ma tem de umbre...ele indica doar ca este o lumina in apropiere.
Asa este...Foarte frumoasa morala!
Per total e bine. Povestea este foarte frumoasa, ai avut cateva secvente care chiar mi-au placut, dar repetitiile lasa de dorit.
Nota: 8,75

5. Asa...Univers de poveste Stele nu are niciun sens :-?? Ori e Univers de poveste, ori e Univers de Stele. Amandoua nu suna bine. Ar fi fost destul de original, dar asa...este doar un amalgam de cuvinte, care nu prea au sens unele cu altele. Imi pare rau.
A ta mi se pare cea mai simplista dintre toate, pentru ca nu prea ai imbogati-o cu figuri de stil. Unele versuri suna frumos dar...la unele nu prea merge rima.
Poezia este frumoasa, dar puteai sa mai lucrezi destul la ea. Nu stiu...nu prea mai am ce sa spun. Poate ca esti mai mica a facut diferenta...
Nota : 8.

Deci, inchei prin a spune ca organizarea a lasat de dorit. Eu sper sa nu va suparati pe mine pentru notele pe care vi le-am dat, dar asa vad eu lucrurile. Nu mai bine iti spun acum ce ai gresit, decat sa iti spuna altcineva mai tarziu? Nu stiu, asta e parerea mea.
Doamne fereste, nu spun eu ca sunt perfecta, vai, nu stiu ce si nu stiu cum. Dar stiu cu ce se mananca...So, please don't offece.

O sa fac punctajele si o sa le afisez cat de repede pot.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 2:28 am

Asa...scuzati intarzierea. Am facut punctajele :
1. Heidi♥️ : 66.65 puncte.
2. Cathy : 72.55 puncte
3. Krista : 75.3 puncte
4. Crissy : 65.35 puncte
5. AshleyMiss : 60 puncte
6. ★ Bupe's a Dark Beer ★ : 69.25 puncte.

Clasamentul este asa :
I. Krista cu 75,3 puncte
II. Cathy cu 72,55 puncte
III. ★ Bupe's a Dark Beer ★ cu 69,25 puncte
Mentiuni :
I. Heidi♥️ cu 66.65 puncte
II. Crissy cu 65.35 puncte
III. AshleyMiss cu 60 puncte.

V-as ruga sa recalculati si voi punctajul vostru. Poate am gresit.
Felicitari,Krista! Felicitari tuturor!
Nu va faceti grija in privinta premiilor, o sa le fac si pe acelea.


Ultima editare efectuata de catre ★ Bupe's a Dark Beer ★ in Mier Dec 16, 2009 4:40 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 2:33 am

Hey,guys!
Thanks for this prize,it means a lot for me so(now begins the craziness)I have to thank my mother for inspiring me and of course,to thank you for voting.
I don't know why I spoke in english.Don't ask=))
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 1:53 pm

Ale mama...o singura obiectie am ....vezi ca il loc de mine ai trecut-o tot pe Cathy...in rest felicitari krista si defapt tuturor pentru premii!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 4:41 pm

Asa Very Happy gata, imi pare rau, ma grabeam aseara :-?
Am modificat :* mersi pentru ca mi-ai spus.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 5:02 pm

So... felicitari tuturor!!

Dati de baut. Daca se poate dati si o pizza. Nu ma supar.Smile)

Nu ma luati prea mult in seama:))
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 5:16 pm

ale nu le-ai pus bine .

Poezie .
1.Krista- 75.3
2.Cathy-72.55
3.Ashley-60

Proza.

1.Ale-69.25
2.Heidi-66.65
3.Crissy-65.35

Scuze ca nu le-ama pus mai devreme. sunt pplecata din oras.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 5:25 pm

Sus In jos
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 5:27 pm

Tu si ale , krista . Si ea e pe loul 1 ai vazut? Deci faceti amandoa cinste.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 5:50 pm

AshleyMiss a scris:
ale nu le-ai pus bine .

Poezie .
1.Krista- 75.3
2.Cathy-72.55
3.Ashley-60

Proza.

1.Ale-69.25
2.Heidi-66.65
3.Crissy-65.35

Scuze ca nu le-ama pus mai devreme. sunt pplecata din oras.

Deci, Laura..
Eu cred ca ai procedat gresit.
Concursul se numeste "Best Creation", nu "cea mai buna proza" sau "cea mai buna poezie".
Deci clasamentul corect mi se pare a lu` Ale.

Si in plus, daca ai vrut sa-ti asumi responsabilitarea concursului, mi s-ar parea corect ca tu sa faci premiile, nu Ale.
Din moment ce ai plecat si ai lasat`o pe Ale, cred ca ea ar trebui sa fie acum raspunzatoare, asa ca nu are rost sa te bagi in calcularea punctajului.
Sper ca m-ai inteles.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 10:46 pm

Deci, ramane punctajul si clasamentul asa cum am spus. Multumesc, Bi:*
Si spun ca nu am cum sa fac atatea premii.
So, premiile vor fi asa :
Locul I : sign+icon+rang. ( la alegere cu orice celebritate sau non-celebritate )
Locul II : sign+icon
Locul III : sign.

Mentiuni: diploma de participare.

Astept sa imi spuneti cererile prin PM sau pe messenger.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 11:13 pm

Citat :
Deci, Laura..
Eu cred ca ai procedat gresit.
Concursul se numeste "Best Creation", nu "cea mai buna proza" sau "cea mai buna poezie".
Deci clasamentul corect mi se pare a lu` Ale.

Si in plus, daca ai vrut sa-ti asumi responsabilitarea concursului, mi s-ar parea corect ca tu sa faci premiile, nu Ale.
Din moment ce ai plecat si ai lasat`o pe Ale, cred ca ea ar trebui sa fie acum raspunzatoare, asa ca nu are rost sa te bagi in calcularea punctajului.
Sper ca m-ai inteles.

deci prima data dperioadele au fost puse in asa fel in cat sa ma pot ocupa.dar fiind scoala si tezele ale a modificat perioadele sii a fost mai bine . daca ma puteam ocupa eu in vacanta o faceam . cu premiile , nu stiu sa fac signuri si cu acelea ma ajut ale . si eu m-am gandit prima data asa la sclasament , dar lasal asa . cred ca e mai bine , oricum
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 11:24 pm

AshleyMiss a scris:

deci prima data dperioadele au fost puse in asa fel in cat sa ma pot ocupa.dar fiind scoala si tezele ale a modificat perioadele sii a fost mai bine . daca ma puteam ocupa eu in vacanta o faceam . cu premiile , nu stiu sa fac signuri si cu acelea ma ajut ale . si eu m-am gandit prima data asa la sclasament , dar lasal asa . cred ca e mai bine , oricum

Asa au fost puse perioadele, Laura. Dar aproape toate eram ocupate in perioada in care puteai tu.
Faza a fost ca tu, la premii, nu mai intrebat daca vreau sa te ajut, iti aduci aminte? Eu nu imi amintesc sa ma fi intrebat tu daca pot sa te ajut ... si acum am inca o munca de facut. Nu e asta problema, oricum.
Incheiem discutia aici.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyMier Dec 16, 2009 11:29 pm

bine , vroiam sa te intreb cand ajungeam acasa , dar tu mi-ai luat-o inainte . asa ca na acuma . e asta e , oricum perioada de dupa era mai buna . dar nu vreau sa ne certam , si cum ai zis si tu incheiem discutia aici , pentru totdeauna. si imi aduc aminte ca nu te-am intebat , orium vroiam sa o fac.
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyVin Dec 18, 2009 4:31 pm

Bupeeee,eu vreau sign si icon cu....cu mine!:x=))
Cand vrei,intra si tu pe mess,te rog...si da-mi buzzuri cu nemiluita ca ori sunt pe invisible,ori sunt off.=))
Sus In jos
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptySam Dec 19, 2009 7:34 pm

Deci ale . tu faci sign si eu fac diplomele si iconurile . Ok? ca nu stiu sa fac sign
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 EmptyVin Ian 29, 2010 1:48 am

Concursul s-a terminat de ceva vreme, asa ca m-am decis ca o sa il arhivez.

Topic mutat la arhiva.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Continut sponsorizat





Best creation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Best creation   Best creation - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Best creation
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» My creation is here now
» Best Creation.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Competitii :: Concursuri :: Arhiva-
Mergi direct la: