Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie Empty
MesajSubiect: 61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie   61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie EmptyMier Noi 25, 2009 11:59 pm

"Zece..." Zece straini sunt atrasi de un misterios U.N. Owen, intr-o casa de pe o insula izolata, din apropierea Devon-ului. "Noua... " in timpul cinei, un mesaj inregistrat ii acuza pe fiecare in parte de cate o crima, iar in final, in aceeasi seara, unul dintre oaspeti moare. "Opt... " Rupti de lume din cauza unei furtuni violente si urmariti de versurile unei vechi poezii pentru copii, care numara descrescator de la zece la zero, oaspetii lui U.N. Owen incep, unul cate unul, sa moara. "sapte... " Care dintre ei este criminalul? Oare va supravietui cineva?
____________________

E o carte superba:x
A fost atat de captivanta povestea:x intr-o zi am citit-o. Deci nu m-am gandit ca ... e criminalul:x. Eu tindeam sa cred ca tipa aia care a murit ultima era criminala:-?... Am observat ca in toate cartile lui Agatha, criminalul e cine te astepti cel mai putin. Poezia aia a fost excelenta:x. Dupa fiecare crima ma intorceam sa vad cum ii urmatoru' vers:)). Deci, o carte exceptionala:x. Am citit-o cu bucurie, si as mai citi-o din nou, si din nou.:x
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie Empty
MesajSubiect: Re: 61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie   61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie EmptyVin Noi 27, 2009 8:51 pm

Nu am apucat sa o citesc Sad
dar lasa,ca daca o gasesc maine la targul de carte, mi-o cumpar...
Am o lista intreaga cu carti de cumparat Smile)
>Very Happy< thx pentru descriere:*
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie Empty
MesajSubiect: Re: 61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie   61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie EmptySam Ian 16, 2010 5:38 pm

Doamne, de cand zic ca [scuze cacofonia] mi-o cumpar sa o citesc:x.

A aparut la Adevarul, asa ca topic mutat in Cartile de la Adevarul.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Continut sponsorizat





61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie Empty
MesajSubiect: Re: 61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie   61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie Empty

Sus In jos
 
61. 10 Negri Mititei/ Agatha Christie
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Carti :: Cartile de la Adevarul-
Mergi direct la: