Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Last book

In jos 
+4
Raindrop.
Ale.
ToxicBlood
Chocoholic
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Last book   Last book EmptyMar Noi 03, 2009 3:30 am

In timp ce ma uitam prin forum mi-am dat seama ca nu e nimic legat de last book.
Deci ma gandeam sa spunem cartea logic si ce ne-a placut dar si ce nu ne-a placut la ea...eventual daca o recomandam sau un rezumat nu stiu!
Eu am terminat 2 carti
1.Ciulinii Baraganului:cel mai bun somnifer...mori de plictiseala dar totusi e interesant.E despre drama claselor sociale joase din 1907 si rascoalele taranilor...are vreo 125 de pagini si e scrisa de Panait Istrati....o recomand daca le ai cu istoria
2.Babyville-Julia, Maeve si Sam sint cele trei protagoniste ale romanului trei femei extrem de diferite pentru care ideea conceperii unui copil reprezinta o schimbare totala de perspectiva. Julia isi doreste cu ardoare un camin fericit si este convinsa ca un bebelus va reusi sa indrepte relatia nereusita pe care o are cu Mark. Spre deosebire de ea, Maeve, o irlandeza ros­cata si sexy, este de-a dreptul alergica atunci cind vine vorba de relatii pe termen lung, insa o aventura de-o noapte, in urma careia ramine insarcinata, o arunca intr-o lume absolut surprinzatoare, desi deloc neplacuta. Sam este mama obsedata de pruncul sau, care isi neglijeaza partenerul si este ingrozita de indatoririle sale de sotie. Cum vor reusi cele trei sa-si regasesca echilibrul si mult rivnita libertate este o intreaga poveste, pe cit de incitanta, pe atit de comica si incurcata.
E funny cartea si nu te plictisesti prin ea.O recomand cu caldura!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyMar Noi 03, 2009 7:05 pm

Mmmm,last book.
Ultima carte am terminat-o ieri seara si se numeste ''Numai cu fiica mea'' si este scrisa chiar de tipa care participa la intamplare.Este o carte care are un subiect real,care chiar i s-a intamplat tipei,Betty Mahmoody.Este vorba despre ea si fiica ei care fusesera trase pe sfoara si fortate sa traiasca in Iran,o tara mizerabila,de catre sotul femeii,Moody.Acestea le batea pe amandoua si le era imposibil sa iasa din tara,aceasta avand prejudecati asupra legilor,ceea ce insemna ca femeia trebuia sa asculte de barbat.Este persecutata si afla ca in tara ei natala,tatal sau este pe moarte si nu stie ce sa faca pentru a-l mai vedea odata inaibte de a deceda.
Sper ca am explicat bine.Very Happy
Buna cartea,superba:X
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyVin Noi 06, 2009 9:38 pm

Ultima carte...hm.
De veghe in lanul de secara de J.D. Salinger :x e o carte asa de tare! Chiar v-o recomand. Am citit-o in doar o seara:x si m-a fascinat.

O mica descriere:
Holden este un adolescent frustrat si cu grave probleme de atitudine. Desi majoritatea adolescentilor trec prin astfel de crize de identitate, ei reusesc sa le depaseasca de cele mai multe cu ajutorul prietenilor si uneori al familiei. Din pacate, aceasta solutie nu functioneaza pentru Holden, un pusti care, desi teoretic are ceva prieteni si la scoala si in New York, nu se simte apropiat de niciunul dintre ei si, in acelasi timp, se indeparteaza din ce in ce mai mult de familie.

Mai mult decat atat, desi pe tot parcursul romanului el se considera o persoana matura, din faptele sale reiese exact contrariul. Holden este imatur, inadaptat din punct de vedere social si chiar regreseaza pe masura ce romanul se apropie de sfarsit.

Traducerea este usor fortata, probabil din dorinta de a face personajul mai autentic, mai aproape de adolescentul tipic. Astfel, cuvinte precum “nasol”, “frate” si expresii ca “ce pana mea” sunt mult prea prezente in carte. Inteleg insa ca Polirom a scos o traducere mai noua si ceva mai buna a cartii. Un alt minus il reprezinta, din punctul meu de vedere, sfarsitul cartii. Sfarsit care nu prea exista. Nu as vrea sa fiu inteles gresit. Chiar imi plac cartile care nu iti spun chiar tot si te fac sa te gandesti, imaginandu-ti scenarii posibile. Dar De veghe in lanul de secara e cu totul altfel; se termina brusc si derutant.

Mda. Are niste cuvinte Very Happy... Smile) dar e frumoasa. Totusi, nu o recomand persoanelor mai mici de 12-13 ani pentru ca are limbaj cam colorat.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Noi 08, 2009 3:39 pm

Azi termin 100% cartea Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes=))
Mai am cateva pagini..vreo 15...Ce-am ras ca vaca la cartea asta=))
Mi-a placut!Sincer!:X
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Noi 08, 2009 8:43 pm

Eu am terminat alaltaieri Tara Duncan volumele 1 si 2.
Krista mama te iubesc :*:X:X:X:X:X
Daca nu imi ziceai tu de ele zau ca nu le citeam....acum fac crize daca maine nu imi aduce colega mea volumul 3.Am primit bani azi (ma cheama si Gabriela) si o sa imi iau vol.4!!
Le recomand din toata inima!
Uitati o scurta descriere la volumul I
Cand Tara'tylanhnem Duncan, zisa Tara, descopera ca mama ei inca mai e in viata, dar e tinuta prizoniera de Magister, teribilul Stapan al Sangravilor, ea pleaca spre AltaLume, planeta Inaltilor magi. Insotita de Manitou, strabunicul ei prefacut intr-un labrador ca urmare a unui sort gresit, aici ii va intalni pe fantasticul Maestru Chem, malitiosul Palat Viu, Vampyrii, Himerele, veninoasele Harpii si isi va face o multime de prieteni, uneori... neasteptati.
Din Imparatia Limburilor pana in insula Trandafirilor Negri, Tara isi va continua cautarea. Dar puterea ei magica mult prea mare va starni invidia multora, asa ca nu peste multa vreme Tara se va afla in mijlocul unor comploturi pe care va trebui sa le dejoace pentru a putea descoperi in cele din urma locul tainic in care Magister o tine prizoniera pe mama ei.
Umor, suspans, magie in acest prim volum din cele zece preconizate ale aventurilor Tarei Duncan!
GENIAL!!!!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Noi 08, 2009 8:50 pm

:O
Da,si eu te iubesc=))
Chiar ma bucur ca iti plac...Eu il iubesc pe Robin:>E asa dulce:>
Si da,chiar e genial!:X
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyLun Noi 09, 2009 2:27 am

Krista a scris:
:O
Da,si eu te iubesc=))
Chiar ma bucur ca iti plac...Eu il iubesc pe Robin:>E asa dulce:>
Si da,chiar e genial!:X

Smile) iubire mare aici pe voi!
Poate ma apuc si mi le iau si eu.
Robin ? :> Smile) Rob Smile)
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyLun Noi 09, 2009 12:23 pm

Ale. a scris:
Krista a scris:
:O
Da,si eu te iubesc=))
Chiar ma bucur ca iti plac...Eu il iubesc pe Robin:>E asa dulce:>
Si da,chiar e genial!:X

Smile) iubire mare aici pe voi!
Poate ma apuc si mi le iau si eu.
Robin ? :> Smile) Rob Smile)

oooo la asta nu m-am gandit ale Razz
da tipu e Whew azi sper sa primesc volumul 3 ca sa il citesc.

in rest am terminat blonde de milioane de Plum Sykes
o mica descriere:
Romanul il initiaza pe cititor in lumea stralucitoare si stilata a Printeselor de pe Park Avenue, New York, care strabat Manhattan-ul in rochiile lor haute couture si in limuzine, la vinatoare de posete de marca ultimul racnet, ATM-uri („iubiti bogati”, in argoul elitei feminine mondene) si logodnici cu AP-uri („avioane personale”). In calitate de membra a cremei societatii newyorkeze si de prietena apropiata a mostenitoarei putred de bogate a unui imperiu comercial, eroina cartii frecventeaza cele mai stralucitoare petreceri si baluri filantropice, poarta ultimele creatii vestimentare ale lui Marc Jacobs sau Vera Wang si, in general, nu i se refuza nimic din deliciile unei vieti luxoase de petrecareata carierista. Si totusi, cum va reusi sa gaseasca dragostea intr-un oras in care fericirea suprema, in viziunea prietenelor sale, e sa fii invitat la o vinzare exclusivista de mostre Chanel si Van Cleef & Arpels?
In aceasta satira sociala tandra, Sykes ofera o imagine nuantata a lumii celor bogati si rasfatati de soarta, din perspectiva unei fete „efervescente ca sampania”, aflate in cautarea dragostei (si a perechii perfecte de blugi Chloe).
e mai mult decat funny si are un limbaj destul de colorat Razz
PS:krista pana unde ai citit tu ii spune robin tarei ca ii place de ea??!!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptySam Noi 14, 2009 3:45 am

Eu citesc in acest moment "Un om sfarsit" de Giovanni Papini. Este o carte mai mult filozofica, si este greu de inteles.

O descriere:

Cartea este scrisa prin prisma unui copil-adolescent. Multe dintre gandurile acestui copil-adolescent iti vor parea cunoscute si iti vor da impresia ca retraiesti ceva. Este vorba despre anii de trecere spre maturitate care, stim cu totii, sunt decisivi pentru destinul nostru.

Eroul principal este un pic depresiv, un pic dezamagit de viata pe care inca nu a trait-o si crede cu tarie ca lumea se poate schimba si ca el este capabil sa ajute la transformarea ei . Iti suna cunoscut? Si tu gandeai la fel in adolescenta? La acea varsta credeai ca visele sunt mai importante decat banii? Sustineai ca totul este simplu si ca nu merita traita decat viata in alb si negru, in timp ce nuantele de gri nu existau sau nu aveau nicio importanta? Ai invatat mai tarziu ca nuantele de gri decid majoritatea momentelor importante din viata noastra? Eroul din Un om sfarsit nu stie inca toate aceste lucruri, de aceea isi permite sa fie un om naiv, animat de iluzii.

Astfel, cartea este plina de jumatati de gesturi si de jumatati de deziluzii. Mai exact, personajul principal isi propune numeroase proiecte grandioase pe care le realizeaza numai pe jumatate pentru a se reorienta spre altele si mai grandioase si mai greu de realizat.

Cartea lui Papini este si un exercitiu de reintoarcere la ceea ce inseamna visele si incapacitatile adolescentei, dar si o maniera de a te debarasa de zgomotele acestui secol de plastic. Secolul in care tinerii par a-si uita mult prea rapid dorintele pentru a le inlocui cu obiecte de plastic precum televizorul, cardul de credit si, nu in ultimul rand, calculatorul.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Noi 15, 2009 6:30 pm

Pfff,sorry,Criss ca nu am mai intrat.
E urat din partea mea ca-ti stric surpriza,dar in ultima carte citita de mine se indragotsesc unul de altul in urma unei vraji,cum ar veni.
Mai mult nu spun.Tac!Wink
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Noi 15, 2009 11:27 pm

Krista a scris:
Pfff,sorry,Criss ca nu am mai intrat.
E urat din partea mea ca-ti stric surpriza,dar in ultima carte citita de mine se indragotsesc unul de altul in urma unei vraji,cum ar veni.
Mai mult nu spun.Tac!Wink

Ai spus-o. Smile)
I-ai spulberat fetei placerea de a afla singura Smile) . Glumesc.

P.S. : Nu imi place deloc cartea lui Papini. E groaznica! In schimb, am citit ieri la bunica mea ceva religios...si care tine de viitor. Se numea parca " Lumea noastra, incotro? ". A fost foarte emotionanta. :X
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyLun Noi 16, 2009 11:17 pm

O doamne mercie krista...ieri mi-am luat cartea a parta si am citit putin pe diagonala....ce urat din partea tarei sa il sarute pe alalat...cu sort sau nu tot m-am enrvat Razz


mai am vreo 70 de pagini si termin la rascruce de vanturi....imi place de mor cartea....nu cred ca mai e cazul sa o descriu Razz
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyMier Noi 18, 2009 4:01 am

Ultima carte care am citit-o a fost Lorelei, de Ionel Teodoreanu.
M-am chinuit si am terminat`o.Smile)

O recomand daca va plac chestiile cu foartee, foarte multa naratiune. A devenit cam plictisitoare, dar are un sfarsit captivant.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptySam Noi 21, 2009 12:40 am

Ultima carte?Smile) de fapt, va spun de penultima, pe care am terminat-o aseara.
Se numeste "Striptease" si e scrisa de Carl Hiaasen. Nu v-o recomand:)) Sunteti prea mici...de fapt, si pentru mine nu e buna sa o citesc. Dar am citit-o pe ascuns, ce sa mai Smile)
Si azi am citit "Matilda" de Roald Dahl. E asa de frumoasa:X V-o recomand...nici nu stiti ce poate sa faca o fata de 5 ani...e foarte inteligenta.

>Very Happy<
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptySam Noi 21, 2009 1:23 am

am vazut filmul matilda de 15 ori =)))

eu am terminat 2 carti:
1.Orasul cu salcami-Mihail Sebastian:mai v-o recomand si nu prea...adica e ciudata rau...e despre o tipa care trece prin niste schimbarii si ma rog...e si o poveste de dragoste sweet.per total e draguta
2.La rascruce de vanturi-Emily Bronte:e geniala.....nu cred ca mai e cazul sa spun despre ea ca e superba si geniala nota 9.50 pentru ca nu imi place ca se urasc
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptySam Noi 21, 2009 2:18 am

Ultima carte care am terminat-o azi dimineata cu o ora inainte sa plec la scoala este Puterea visului, de Nora Roberts. e o poveste de dragoste chiar frumoasa, dar are momente "intime" sa spunem [nu stiam asta cand am inceput sa o citesc], si nu o recomand sub 15 ani.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyMar Noi 24, 2009 10:34 pm

ooo interesanta carte....eu am teminat Tara Duncan si Sceptrul Blestemat

este partea a treia din aventurile Tarei Duncan.Acum ea se muta in AltaLume si cand imparateasa si imparatul sunt capturati ea devine imparateasa ad-intern la doar 14 ani....e misto si e plina de actiune si imi place ca Robin incerca sa ii spuna Tarei ca o place :x :x
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyVin Noi 27, 2009 8:56 pm

Ultima carte? De fapt, eu citesc 2 in paralel Smile)
Una de la scoala, Melania si misterul din parc de Rodica Ogoj Brasoveanu si Intuneric de John Saul.
Amandoua sunt grozave:X Sper sa le termin repede, ca daca maine imi iau multe carti Smile) ... se stie ce se intampla.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptySam Noi 28, 2009 1:47 am

pe Intunericul de John Saul am vrut sa o citesc da parea cam horror pentru gustul meu Razz
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptySam Noi 28, 2009 2:40 am

draftacriss a scris:
pe Intunericul de John Saul am vrut sa o citesc da parea cam horror pentru gustul meu Razz

Stiu ... e chiar horror, dar eu le iubesc pe astea horror.
:> macar si eu sa citesc ceva daca nu imi plac alea romantice&razboi... Smile
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Noi 29, 2009 7:07 pm

nu iti plac alea romance???strange esti prima pe care o aud Razz
eu m-am apucat iar de 2 carti in paralel Razz
1.Mandrie si prejudecata- o iubesc :X:X:X am ajuns doar la jumate dar wow!
2.Tara Duncan-Dragonul Renegat!-genius!!mai am vreo 4 capitole din ea si m-am apucat ieri de ea!!e WOW!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Noi 29, 2009 11:52 pm

Off : nu imi plac alea romance Smile) sunt unele atat de siropoase incat imi vine sa vars.
Eu citesc in paralel 3 carti Smile)
1. Morti pana la apus de Charlaine Harris.
2. Melania si misterul din parc de Rodica Ogoj Brasoveanu
3. Intuneric de John Saul.

Si o sa incep si Gazda de Stephenie Meyer cat de curand :X .
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyLun Noi 30, 2009 1:09 am

Am auzit ca Gaza este aparuta si in alte orase din tara . Ma duc maine sa o caut , poate o gasesc . Am vrut sa citesc La rascruce de vanturi , dar nu am mai avut timp si nu am mai citit de mult
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyLun Noi 30, 2009 2:23 am

Tocmai am terminat Tara Duncan-Dragonul Renegat!!!mama mea cat de taaare!!Si imi place ca incepe sa fie ceva intre Tara si Robin!abia astept sa apara volumul 5 :x
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyLun Noi 30, 2009 3:00 am

Pfff,aceleasi sentimente am si eu,Criss!:X
Geniala cartea!:X
Nu mai pot astepta pana sa apara urmatorul numar!:*
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyMar Dec 01, 2009 2:14 am

madrie si prejudecata...o adooor.o noua carte de suflet....la inceput tipa il ura pe tip si tipul a inceput sa o placa....dupa ce a cerut-o in casatorie si ea a refuzat =))) au aparut niste complicatii si ma rog....abia in capitolu 57 din 61 (capitole de maxim 8 pagini sau 10) se logodesc =))) deci va dati seama ca nu e siropoasa deloc....e chiar comica pe alocuri Razz

oricum e geniala!!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyMar Dec 01, 2009 3:16 am

Eu am terminat aseara, pe la ora 12 [ da, sunt nebuna, dar iubesc sa citesc :X ] "Morti pana la apus" de Charlaine Harris si mai am putin din "Moartea la Dallas " , pe care sigur o termin in seara asta :X
Este o serie exceptionala :x
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyMar Dec 01, 2009 9:39 pm

am auzit ca e geniala!dupa ea s-a facut serialul true blood Smile cred ca stiu ce vreau de craciun....

eu m-am apucat de aventurile si memoriile lui Sherlock Homes...e geniala :x :x ....
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyMar Dec 01, 2009 9:52 pm

Crissy a scris:
am auzit ca e geniala!dupa ea s-a facut serialul true blood Smile cred ca stiu ce vreau de craciun....

eu m-am apucat de aventurile si memoriile lui Sherlock Homes...e geniala :x :x ....

Da, e chiar geniala! Stiu :X s-ar putea sa il incep.
Btw, am terminat si "Morti la Dallas" azi si m-am apucat de Gazda:X pana acum e fascinanta:x

Aventurile lui Sherlock Holmes :X e extraordinara cartea! Pur si simplu extraordinara:X Merita citita.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyMar Dec 01, 2009 10:42 pm

mda vad....e absolut superba...sunt numai la capitolul 2 dar pana acum m-a lasat masca!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptySam Dec 05, 2009 1:06 am

Deci nu am mai citit di La rascrce de vanturi . Mi-am luat Gazda si o citesc acuma .
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Dec 06, 2009 12:11 am

laura unde ai gasit gazda?
eu mi-am luat ieri de la carrefour "gossip girl-cei mai buni...dusmani" si mai am vreo un sfert si am terminat-o....e absolut geniala....adica WOW..ate plange,selena aproape primeste un rol principal intr-un film,blair e purtatoarea de cuvant a clasei si vanessa s-a tuns cheala =))).si asta doar pana acum!!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Dec 06, 2009 12:28 am

Crissy a scris:
laura unde ai gasit gazda?
eu mi-am luat ieri de la carrefour "gossip girl-cei mai buni...dusmani" si mai am vreo un sfert si am terminat-o....e absolut geniala....adica WOW..ate plange,selena aproape primeste un rol principal intr-un film,blair e purtatoarea de cuvant a clasei si vanessa s-a tuns cheala =))).si asta doar pana acum!!!

vai Smile) Vanessa s-a tuns cheala ?:O gosh Smile)
Cred ca e tare..am cautat-o si eu la targ dar nu am gasit-o :-?
Dar poate mi-o iau de pe net Very Happy
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Dec 06, 2009 1:00 am

poate....dar o gasesti la carrefour.....si azi sunt reduceri 20% la carti!!!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Dec 06, 2009 1:43 am

crissy am gasit-o la diverta , acolo era la 55 de lei . e gossip girl nu citesc ca nu-mi place
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Dec 06, 2009 1:46 am

mercie laura :*...eu n-am diverta in braila da e la galati...asa ca oricum e bine!o sa o rog pe bunica(finantatoarea in materie de literatura Smile ) sa imi dea bani ca eu nu mai am Razz....
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
×ღ×|Never.Alone
Cezar Chil Hole
Cezar Chil Hole
×ღ×|Never.Alone


Numarul mesajelor : 2944
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 26
Localizare : Undeva unde lumea va exista la infinit...

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyDum Dec 06, 2009 1:51 am

desi aveam si eu bani am zis sa mi-o ia mama si cu placere
Sus In jos
http://www.houseofnight.forumz.ro
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyVin Dec 25, 2009 1:14 am

Oficial am innebunit:am citit toata colectia Witch!
13 carti intr-o zi 9 in alta +dictionarul witch si aventurile globul sfaramat si cele 4 din colectia "story"....I know...I'm so crazy!
Iata lista;
a.colectia 100 de trucuri pentru
1.a-ti pazi secretele
2.a avea o multime de prieteni
3.a-ti face un supergrup
4.a te distra in vacanta
5.a supravietui la scoala
6.a-i cunoaste pe baieti
7.esentiale in iubire (fara pentru Razz)
8.a-i intelege pe parinti
9.a-ti demonstra indrazneala
10.frati&surori
11.a-ti descoperi frumusetea
12.esentiale pentru o petrecere
13.a-ti creea propriul look
b.romanele WITCH
I.Floarea de Gheata-Josefine Ottesen
II.Izvorul cetii-cecilie Eken
III.Focul ratiunii-Maud Mangold(ador poezia din ea :x)
IV.Piramida de Abanso-Ruben Eliassen
V.Lacul auriu-Josefine Ottesen
VI.Parfumul trandafirului-Lene Moller Jorgensen
VII.Atingerea stelelor-Lene Moller Jorgensen
VIII.Furtunile din Windmor-Cecelia Eken
IX.Regina noptii-Maud Mangold
c.Romanele Globul sfaramat-Lene Kaaberbol
-Soimul de piatra(Hay Lin)
-In ghearele vulturului (Taranee)
-Umbra bufnitei(Irma)
-Pheonixul de aur(Cornelia)
d.colectia "Story"
*Will Story
*Irma Story
*Taranee Story
*Cornelia Story
pe a lui Hay Lin nu o am Razz
e.Dictionarul de la A la Witch Razz

cam asta e tot =)))
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyVin Dec 25, 2009 2:38 am

Doamne, nu esti sanatoasa! Crazy rau!
Eu citesc "Tatuaj cu sange de monstru" pana vin cartile mele :x cu vampiri :X
De abia astept sa vina!:x
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book EmptyVin Dec 25, 2009 3:42 am

god am uitat:am terminat (de muuult) morti pana la apus. e GENIALA!da dependenta nu alta!am vazut sezonul 2 din serial dar tre sa citesc si moartea la Dallas!clar!
un singur lucru ale:la sfarsitul carti 2 o cere Bill pe Sookie in casatorie si dupa cineva il rapeste?
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Last book Empty
MesajSubiect: Re: Last book   Last book Empty

Sus In jos
 
Last book
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Carti-
Mergi direct la: