Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMier Oct 21, 2009 2:44 pm

Cartea 1:Magicienii sortitori
Cand Taratylanhnem Duncan, zisa Tara, descopera ca mama ei inca mai e in viata, dar e tinuta prizoniera de Magister, teribilul Stapan al Sangravilor, ea pleaca spre AltaLume, planeta Inaltilor magi. Insotita de Manitou, strabunicul ei prefacut intr-un labrador ca urmare a unui sort gresit, aici ii va intalni pe fantasticul Maestru Chem, malitiosul Palat Viu, Vampyrii, Himerele, veninoasele Harpii si isi va face o multime de prieteni, uneori neasteptati.
Din Imparatia Limburilor pana in insula Trandafirilor Negri, Tara isi va continua cautarea. Dar puterea ei magica mult prea mare va starni invidia multora, asa ca nu peste multa vreme Tara se va afla in mijlocul unor comploturi pe care va trebui sa le dejoace pentru a putea descoperi in cele din urma locul tainic in care Magister o tine prizoniera pe mama ei.
Umor, suspans, magie in acest prim volum din cele zece preconizate ale aventurilor Tarei Duncan!
Cartea 2:CARTEA INTERZISA
Cal se afla la inchisoare! Dupa ce a scapat din ghearele Stapanului Sangravilor, Tara trebuie sa plece din nou in AltaLume. O intreprindere periculoasa in care va fi nevoita sa se confrunte cu monstri si cu suverani lipsiti de scrupule, va trebui sa dejoace vicleniile Pustiitorului de Suflet, ori sa combata ascunsele planuri ale teribilului Magister. Ceea ce nu e totusi putin lucru pentru tanara magiciana sortitoare si incontrolabila ei putere. Ajutata de Moineau, inspaimantatoarea Bestie din Lancovit, de Manitou, strabunicul ei preschimbat in labrador, de Robin, seducatorul semielf, si de pamanteanul Fabrice, va izbuti oare Tara sa-si elibereze prietenul din inchisoare? Iar cand se va intalni cu fantoma tatalui ei, ce taina ii va dezvalui aceasta?
Cartea 3:SCEPTRUL BLESTEMAT
Tara Duncan, tanara magiciana, trebuie sa paraseasca de urgenta Pamantul pentru a se intoarce in AltaLume: mama ei, Selena, a fost ranita in urma unui atentat. Iar crudul Magister, Stapanul Sangravilor, pe care toata lumea il credea disparut, s-a intors. Cu ajutorul unei imense si redutabile armate de demoni, intentioneaza sa puna stapanire pe Imperiul Omois si, apoi, sa starpeasca pentru totdeauna neamul dragonilor...
De altfel, cine ar putea rezista puterii Sceptrului blestemat, al carui detinator este de acum inainte, care ii lipseste de puterea lor pe sortitorii din AltaLume?
Odata imparateasa si imparatul capturati, Tara se trezeste singura in fruntea imperiului si obligata sa poarte un razboi ce pare dinainte pierdut. Ajutata de prietenii sai, semielful Robin, "Bestia" Moineau, siretul Cal, pitica Fafnir si de Manitou, strabunicul sau transformat in labrador, tanara imparateasa trebuie sa salveze imperiul si sa-l mai infrunte o data pe Magister.
Puterile Tarei nu inceteaza sa sporeasca, dar va reusi oare, doar prin magie, sa impiedice armata demonilor sa puna stapanire pe univers?
Cartea 4:DRAGONUL RENEGAT
Intr-un laborator din imperiul Omois, pe planeta AltaLume, are loc o confruntare intre doua fiinte. De sfarsitul luptei dintre ele vor depinde viitorul Pamantului si soarta unor adolescenti cu puteri ciudate. Dar singurul martor al acestei intrevederi este un trup fara viata. Cine il va face pe acesta sa vorbeasca?
Cu siguranta, nu Tara Duncan. Tanara sortitoare, printesa mostenitoare din Omois, are destule de facut pe Pamant. Magia sa, devenita prea puternica pentru ea, s-ar datora unei manipulari genetice care ar pune-o in pericol de moarte. Mai mult, dusmani monstruosi ameninta planeta si o silesc pe Tara sa vina in ajutorul unui Pamantean cu puteri neobisnuite.
Ingrijorata dar hotarata, mostenitoarea imperiala se indreapta spre Anglia si spre situl megalitic de la Stonehenge. Ajutata de strabunicul ei, cainele Manitou, de semielful Robin, de Fafnir, de Moineau Bestia, de Fabrice si de Cal, istetul Hot, va reusi oare Tara sa apere Pamantul si sa elucideze taina nasterii ei?

Pur si simplu ador cartile astea!Le-am citit pe toate si abia o atept pe urmatoarea!:XLe-a mai citit cineva?:X
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMier Oct 21, 2009 8:51 pm

O colega de-a mea le are si s-a oferit sa mile imprumute da eu nu am timp...chiar sunt bune cartile...adica oricum eu citesc cam tot ce imi pica in mana dar totusi vreau o parere
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMier Oct 21, 2009 11:29 pm

Daca iti plac cartile pline de actiune si amuzament,ba chiar si putina dragoste,ti-o recomand.Eu rad zile in sir dupa replici!: ))Superbe carti!:X
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyJoi Oct 22, 2009 1:28 am

O doamne e exact genul meu de carte...dupa ce termin ce am de la bibleoteca pe astea le citesc :* mercie de sfat krista
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyVin Oct 23, 2009 10:13 pm

Nu am apucat sa citesc cartile astea...in schimb in fiecare zi mi-am luat una de la biblioteca! Very Happy acum citesc ceva de genu' " Francis si Zooey " daca nu ma insel...de J.D. Salinger Very Happy

Deci zici ca sunt frumoase cartile. Buuun. Smile
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptySam Oct 24, 2009 12:01 am

Nu sunt frumoase.SUPERBE!:X
Ok,vremea confesiunilor:M-am inspirat destul de mult din cartea asta pentru ficul meu.Expresii,cuvinte...Si nu mi-e rusine sa o recunosc.E un model pentru mine,nu ca am copiat!
Deci vi-o recomand
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptySam Oct 24, 2009 12:02 am

Krista a scris:
Nu sunt frumoase.SUPERBE!:X
Ok,vremea confesiunilor:M-am inspirat destul de mult din cartea asta pentru ficul meu.Expresii,cuvinte...Si nu mi-e rusine sa o recunosc.E un model pentru mine,nu ca am copiat!
Deci vi-o recomand

Oh, atunci e bine. Daca o carte te inspira...in mod special, e foarte bine.
Deh, o pun la lista de asteptare...Very Happy
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMier Noi 04, 2009 12:21 am

tocmai mi-a dat-o o colega dimineata si am devorat deja 100 de pagini!e absolut WOW....imi place de mor....mercie ca mi-ai zis sa o citesc krista!e pur si simplu geniala!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMier Noi 04, 2009 1:15 am

Ma bucur ca iti place!
Sunt superbe toate!Sa vezi cand avanseaza Tara in relatie cu o persoana,nu dezvalui cine:>
Si inceputul pot spune ca e urat pe langa cuprins.Cupinsul e WOWZA WOWZA!: ))
:*>Very Happy<
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyVin Noi 06, 2009 9:34 pm

Krista a scris:
Ma bucur ca iti place!
Sunt superbe toate!Sa vezi cand avanseaza Tara in relatie cu o persoana,nu dezvalui cine:>
Si inceputul pot spune ca e urat pe langa cuprins.Cupinsul e WOWZA WOWZA!: ))
:*>Very Happy<

Pare chiar interesanta :-w dar mai trebe' sa astept...ca nu o duc prea bine cu banii Very Happy si alea alea...:-@
Dar tot trebe sa mi-o iau eu Very Happy
:X
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyLun Noi 09, 2009 1:04 pm

off:Ale mama ce crezi ca toti pocnim din degete si se fac banii??lol nu!!asta e la o colega a mea Razz:P
Eu am imprumutat-o de la o colega si pt ca am primit bani de ziua mea o sa imi iau volumu 4 ca ea nu il are.
on:phiii mi-am intrecut recordu:am citit volumu 2 in 6 ore Razz
colega mea avea nevoie de el sambata(mi l-a dat vineri) si eu ca o colega buna am facut tot posibilul sa il dau
BRILIANTA CARTE!!!
de mult nu am mai citit o carte asa buna....cam de la zori de zi incoa
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptySam Noi 14, 2009 3:42 am

draftacriss a scris:
off:Ale mama ce crezi ca toti pocnim din degete si se fac banii??lol nu!!asta e la o colega a mea Razz:P
Eu am imprumutat-o de la o colega si pt ca am primit bani de ziua mea o sa imi iau volumu 4 ca ea nu il are.
on:phiii mi-am intrecut recordu:am citit volumu 2 in 6 ore Razz
colega mea avea nevoie de el sambata(mi l-a dat vineri) si eu ca o colega buna am facut tot posibilul sa il dau
BRILIANTA CARTE!!!
de mult nu am mai citit o carte asa buna....cam de la zori de zi incoa

Stiu...asa e. Ma rog, cand o sa am posibilitatea...poate reusesc sa ma duc la targul de carte de la Bucuresti, de la Gaudeamus. Poate acolo o sa le gasesc mai ieftin.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyDum Noi 15, 2009 6:34 pm

Stiti...Eu cred ca e posibil sa fie si la o bilbiloteca,ceva...La mine in Craiova,e la Biblioteca Judeteana...
Pur si simplu mor asteptand urmatorul volum!:XEu mi le-am cumparat pe toate:XCred ca urmatorul se numeste Continentul interzis...:X
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyDum Noi 15, 2009 11:28 pm

Krista a scris:
Stiti...Eu cred ca e posibil sa fie si la o bilbiloteca,ceva...La mine in Craiova,e la Biblioteca Judeteana...
Pur si simplu mor asteptand urmatorul volum!:XEu mi le-am cumparat pe toate:XCred ca urmatorul se numeste Continentul interzis...:X

Eu nu prea ma duc la Biblioteca Judeteana. E o lene pe mine Smile) Si dupa aia, cand trebuie sa o duc inapoi, aceeasi lene.
Continentul interzis? :> suna bine.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyLun Noi 16, 2009 11:13 pm

Am citit deja rewzumatele la urmatoare 3 carti.

volumu 5 :continentul interzis
6:capcana lui magister
7:Fantomele altei lumi

imediat ce imi reamintesc unde am gasit rezumatele le pun urgent :*

si mercie krista ca mi-a rocamandat carte...inca astept volumu da l-am cumparat deja pe 4...si nu inteleg nimic =))

edit:
mi-am louat cartea a treia..ma rog bunica da tot e a mea...a trebuit sa citesc ceva pt scoala da acum o sa mai citesc din ea.
uite cum am promis traducerile la rezumat...scuze daca suna cam prost da nu stiu franceza foarte multa si m-am folosit si de un traducator online pe alocuri(nu google translator ca ala e belea)

Tara Duncan-Continentul interzis:
De această dată, Magister a fost puternic. El a fost răpit-o pe Betty! Prietena mea, care nu ştie nimic de la Otherland. Mai rău el a închis pe continent de Tatûmalenchivar interzise păzit de dragoni. Cineva nu vrea să mă lase să merg acolo şi sa o salvez pe Betty.
Crede Tara, acest lucru nu se intampla asa! Voi face totul pentru a recâştiga puterile mele şi de a reduce aceste broaşte dragoni ei nu ma vor lasa sa trec.
Si apoi a dispărut, de asemenea, Robin! Ultima dată când el a fost văzut el a fost lupta cu Piratii din Marea Mists, otomane şi apoi, nimic! Elfii nu au dispărut, împreună cu el. Se zvoneşte că Sortcelière răul s-ar fi eliminat toate ... dar ce scop întunecat? Şi împărăteasa se află în spatele acestor shenanigans ea a stârnit pentru a ajuta la a vedea Robin?
Şi am încerca să se alăture Maestru Chem, dar nu imposibil, este un alt balaur, Sal, care mi-a spus ... um, ma tem ca acest balaur negru mare şi nu ne aud foarte bine. Dar acest lucru nu este pentru că am ridicat coada la 30 de metri deasupra solului va fi supărat pe mine, oricum!
Şi ştiu că la urma, Regina Rosie ceasuri cea care va livra şi a pune OtherLand foc şi sabie. Oricum, eu de obicei,inving tirani care încearcă tot timpul să cucerească Tarile / continentul / planeta / Galaxy / univers în care acestea sunt şi acest lucru nu este o regina însetat de sânge şi nebun, care va ajuta să salvez prietenul meu.
Pentru ca am ffamiliarul meu, frumoasul Pegasus Galant, Cal, Fabricio, Sparrow, Fafnir, Manitou şi moneda pitici Ce axele noastre şi să decidă că ne flanchent duşmanii! Pentru a sprijini mine: Nu va speriati!

Tara Duncan-Capcana lui Magister
Doamne, eu sunt în mare necaz. Pe de o parte, vampyra,sângeroase Selenba logodnica Maestrului Dragosh ma roaga sa o salvez(?) de altă parte, prietenul meu Dragon Maestru Chem, acuzat de crimă, trebuie să apere, de asemenea. Ehhhh, chiar şi cu magia nu pot fi două locuri, la o dată! Pffff, în care suspectează nimic aceste sortceliers.(nush ce inseamna asta)
Şi acum, prototipul a inelului Kraetovir decide să-mi dea o mână de ... bine ca să spunem aşa. Dar este un inel de rău, falsificate de rege demonul. Deci, de ce nu el a salva viaţa mea? Fără Magister uita, cel mai mare dusman mea, care a găsit nimic mai bun decât se încadrează nebun abrupte, în dragoste cu mama mea şi a încercat să îl eliminaţi.
Crede Tara, acesta nu se va întâmpla asa! Eu trebuie să găsească o modalitate de a aduce înapoi fantoma tatălui meu înainte de a Magister mea devine tatal vitreg al răului ... Ajutor!

Tara duncan-Fantoma AlteiLumi
"Hrrrrm Am vrut sa readucem lumea interlopa tatal meu în cazul în care sufletele sortceliers mort.Mare greşeală. În loc de taticul meu frumos, sunt mii de fantome foame şi furios care au ieşit din lumea interlopă a cuceri Otherland.Robin a plătit preţul pentru prostia mea.CAL, cât şi toţi prietenii mei, altele asemenea. Acolo am va trebui să găsească o modalitate de a opri fantome şi returnarea acestora. Se pare că există undeva o maşină care poate distruge-le înainte de a le distruge Otherland. Si apoi, un baiat misterios, prea frumos pentru gustul meu, a decis să mă ajute. Ehhhh, dar nu am intreba eu! Şi de ce nu-i asa urmaţi-mă peste tot? Forte suspect.Să nu mai vorbim de Angelica, care a fost angajat în rezistenţă, care este încă foarte ciudat şi, de asemenea, ajută-mă. Lumea cu susul în jos! Febra poate pierde un pic mai mult decât de unghii lui preţioase de culoare roşie în aventură!Pe scurt, am angajat într-o cursa contra cronometru. Atâta timp cât eu sunt în timp! "

poftim krista si scuze pentru gramatica da nu sunt de premiu I la olimpiada de franceza.
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptySam Noi 21, 2009 12:34 am

:> eu mi-am propus sa mi-o achizitionez de la Targul de Carte de la Gaudeamus din Bucuresti...s-ar putea sa ma duc cu clasa saptamana viitoare. Asa ca poate imi iau si eu macar doua volume Very Happy.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptySam Noi 21, 2009 1:14 am

sa le iei ale ca sunt geniale(ma repet a mia oara merceie krista)e o combinatie reusita de aventuri si imi place de mor ca prin cartea a treia si a parta spune mai multe despre tara si robin :X:X:X..pana acum am avut de citit vreo 3 carti pt sc da acum ma reintorc la volumu trei :X
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptySam Noi 21, 2009 1:23 am

Chiar n-ai pentru ce.
Cand imi place ceva,vreau sa impartasesc si cu ceilalti.
Stii ce m-a atras pe mine in special?Umorul autoarei.
Il ador pur si simplu.:x
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptySam Noi 21, 2009 1:38 am

o da si saradele....mor dupa ele!!abia astept volumul 5!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyLun Noi 30, 2009 7:22 pm

Betty, prietena pământeană a Tarei, a fost răpită de Magister, care a ţinut-o prizonieră pe Continentul Interzis. Acest Continent este condus de Dragoni, aliaţii Imperiului Omois, care au interzis accesul oricui. Dar Magister a reuşit să forţeze bariera magică şi a otrăvit-o pe Betty. Nu i-au mai rămas decât câteva ore de trăit tinerei fete, şi doar sângele modificat al Moştenitoarei ar putea să o salveze… Or, Tara nu şi-a regăsit puterile. Fără magie, este imposibil să lupte contra duşmanului. Cu mult curaj, neţinând cont de pericolele din AltăLume, Tara îşi recâştigă palatul Omois şi îi convoacă de urgenţă pe prietenii săi, care răspund cu promptitudine apelului. Cu excepţia lui Robin, care a dispărut în mod misterios…
Însoţită de cei mai redutabili luptători ai Reginei Elfilor, elfii violeţi, Tara le smulge dragonilor autorizaţia pentru a merge pe Continentul Interzis. Dar, ajunsă la destinaţie, descoperă că sângeroasa Regină roşie a preluat puterea şi că dragonii sunt gata să o lase să moară pentru a-şi ascunde oribilul secret.
Va reuşi Tara să o salveze pe Betty din ghearele Reginei roşii şi să-l ţină în şah pe duşmanul ei, Magister? Şi, mai presus de orice, îl va regăsi pe Robin, victima urzelilor Împărătesei din Omois?

Titlul original: Le Continent Interdit

Editura principală: Flammarion (Franta)

Editura la care va fi publicat: Corint Junior

Data aprox.: 2010

Asta e rezumatul la ''Continentul interzis''
ABIA ASTEPT!:X
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMar Dec 01, 2009 12:46 am

O DA!!!!Mercie krista....ce am tradus eu era putin diferit si nu scria cand o sa apara!!!!can't wait!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMar Dec 01, 2009 2:56 am

Krista a scris:
Betty, prietena pământeană a Tarei, a fost răpită de Magister, care a ţinut-o prizonieră pe Continentul Interzis. Acest Continent este condus de Dragoni, aliaţii Imperiului Omois, care au interzis accesul oricui. Dar Magister a reuşit să forţeze bariera magică şi a otrăvit-o pe Betty. Nu i-au mai rămas decât câteva ore de trăit tinerei fete, şi doar sângele modificat al Moştenitoarei ar putea să o salveze… Or, Tara nu şi-a regăsit puterile. Fără magie, este imposibil să lupte contra duşmanului. Cu mult curaj, neţinând cont de pericolele din AltăLume, Tara îşi recâştigă palatul Omois şi îi convoacă de urgenţă pe prietenii săi, care răspund cu promptitudine apelului. Cu excepţia lui Robin, care a dispărut în mod misterios…
Însoţită de cei mai redutabili luptători ai Reginei Elfilor, elfii violeţi, Tara le smulge dragonilor autorizaţia pentru a merge pe Continentul Interzis. Dar, ajunsă la destinaţie, descoperă că sângeroasa Regină roşie a preluat puterea şi că dragonii sunt gata să o lase să moară pentru a-şi ascunde oribilul secret.
Va reuşi Tara să o salveze pe Betty din ghearele Reginei roşii şi să-l ţină în şah pe duşmanul ei, Magister? Şi, mai presus de orice, îl va regăsi pe Robin, victima urzelilor Împărătesei din Omois?

Titlul original: Le Continent Interdit

Editura principală: Flammarion (Franta)

Editura la care va fi publicat: Corint Junior

Data aprox.: 2010

Asta e rezumatul la ''Continentul interzis''
ABIA ASTEPT!:X

vai, dar chiar este interesanta :> de fapt, din rezumate chiar mi se par interesante rau cartile :x dar nu am avut destui bani si nici macar nu am gasit cartile la targ :-?
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMar Dec 01, 2009 10:38 pm

ce naspa!!!da le gasesti la carrefour sigur!!eu de acolo le-am luat....poate ca mosu o sa iti aduca totusi niste carti ale Razz
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMar Dec 01, 2009 10:40 pm

Crissy a scris:
ce naspa!!!da le gasesti la carrefour sigur!!eu de acolo le-am luat....poate ca mosu o sa iti aduca totusi niste carti ale Razz

Mda Sad
Stiu, dar eu nu prea ies din casa de obicei Smile) Daca vrea mosu' sa-mi aduca carti, il informez eu ce carti vreau Smile) sa nu dea bani degeaba pe unele care nu imi plac Smile)
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMar Dec 01, 2009 10:41 pm

crede-ma ca asta e geniala!!aventuri si fantasy si prin cartea a 4-a are o minuscula tenta de romance!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Andreea
Allison Gate
Allison Gate
Andreea


Numarul mesajelor : 183
Data de inscriere : 01/12/2009

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMar Dec 01, 2009 11:45 pm

Eu nu am reusit sa citesc decat primele 2 carti si asta pentru ca m-a obligat Krista:))
Si chiar mi-au placut!Tenta aceea amuzanta e superba!
Vreau sa le citesc s pe urmatoarele.Asta depinde cand o sa mi le imprumute Krista:))
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyMier Dec 02, 2009 11:06 pm

Smile) crede-am Andreea ca si eu tot la indemnul kristei le-am citit Razz
urmatoarele 2 sunt si mai grozave!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyLun Feb 22, 2010 3:57 pm

Doamne!:x
Luna asta trebuie sa apara urmatoarea carte.:x
Continentule interzis,here I come:X:x:x
Abia astept:-<
Sus In jos
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyJoi Apr 22, 2010 2:55 pm

DA,DA,DAAAAAAAAAAAAAA❌x❌x❌X:X
Am cartea:x
O am in manute.O AM:x
Doamne,ce frumoasa eeee❌x:x
Abia astept sa mai citesc.
Deja am ajuns la 150=))
Superba pana acum:x
Ps:Scuzati dublu-postul:D
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyJoi Apr 22, 2010 4:50 pm

Stiu =)))
cred ca e genius :x
tre sa mi-o iau si eu :x
aseara era extaziata la telefon Smile))
nebuno!
sa imi spui si mie cum eee Sad((((
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Danuta00
Not a Vampire
Not a Vampire



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 12/08/2011

Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian EmptyVin Aug 12, 2011 5:53 pm

Aveti in fata o fana inraita! Am citit cele 6 volume in romana, si -mi voi lua 7 in franceza . :X citeam un volum in 2 zile :X iubesc aceste carti.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty
MesajSubiect: Re: Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian   Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian Empty

Sus In jos
 
Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Romania , o tara poluata

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Carti-
Mergi direct la: