Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 The Tale of Despereaux

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

The Tale of Despereaux Empty
MesajSubiect: The Tale of Despereaux   The Tale of Despereaux EmptySam Sept 26, 2009 5:45 pm

The Tale of Despereaux The+Tale+of+Despereaux+(2008)

Scurta descriere:
Mititel si dotat cu urechi mult mai mari decat ale altor soricei, Despereaux are o curiozitate mult prea mare pentru lumea lui mica. Refuzand sa traiasca in frica, se imprieteneste cu o printesa Pea si invata sa citeasca carti, in loc sa le manance, fiind fascinat de povestile cu cavaleri, dragoni si fecioare incantatoare.
Exilat din Lumea Soriceilor, pentru ca e mai degraba om decat soarece, Despereaux este salvat de Roscuro, un alt proscris, care devine rapid interesat sa asculte si el povestile printesei. Dar cand printesa refuza prietenia cu Roscuro, acesta devine un adevarat sobolan si planuieste impreuna cu tovarasul lui Mig, sa se razbune. Dupa ce Pea este rapita, Despereaux descopera ca el este singurul in masura sa o salveze si ca pana si cel mai mic soricel poate fi la fel de curajos ca si un cavaler in armura stralucitoare.

* Titlu: The Tale of Despereaux - Povestea lui Despereaux
* Producator: Framestore CFC
* Distribuitor (international): Universal Pictures
* Distribuitor (Romania): Ro Image 2000
* Data lansare (SUA): 19 Decembrie 2008
* Data lansare (Romania): 30 Ianuarie 2009
* Incasari weekend: 10,103,675 $

Ce super e filmul :x o fi desen, dar este super!
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

The Tale of Despereaux Empty
MesajSubiect: Re: The Tale of Despereaux   The Tale of Despereaux EmptyLun Dec 07, 2009 11:55 pm

Am vazut si filmul am si cartea...dupa stilul asta am scris eu o compunere(pentru cineva) dar cu ea m-am inscrisa la un corncurs si am luat locul I....e super cool filmul!!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

The Tale of Despereaux Empty
MesajSubiect: Re: The Tale of Despereaux   The Tale of Despereaux EmptyVin Dec 11, 2009 11:21 pm

Crissy a scris:
Am vazut si filmul am si cartea...dupa stilul asta am scris eu o compunere(pentru cineva) dar cu ea m-am inscrisa la un corncurs si am luat locul I....e super cool filmul!!

Eu am vazut decat filmul, nu am citit si cartea :-??
Vai, poate o pui si tu pe forum :"> daca vrei!
Cateva poze aici.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Continut sponsorizat





The Tale of Despereaux Empty
MesajSubiect: Re: The Tale of Despereaux   The Tale of Despereaux Empty

Sus In jos
 
The Tale of Despereaux
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Cinema-
Mergi direct la: