Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Celebutantele

In jos 
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Celebutantele Empty
MesajSubiect: Celebutantele   Celebutantele EmptyJoi Sept 03, 2009 3:05 am

Celebutantele Celebutantele

Celebutante = „cea mai nouă rasă de la Hollywood – persoane faimoase pentru numele de familie pe care-l poartă, fizicul beton, hainele de firmă, conducerea în stare de ebrietate şi casetele personale cu partide de sex (...) Îţi trebuie ceva talent ca să manipulezi mass media şi să-ţi ridici un imperiu de milioane de dolari bazat exclusiv pe imagine.“ (Amanda Goldberg, Ruthanna Hopper)

Lola Santisi, fiica unei megacelebrităţi distinse cu Oscar, ea însăşi o celebritate în genul lui Paris Hilton, are o pasiune nebună pentru lumea plină de strălucire a Hollywoodului: e actorholică (se îndrăgosteşte instant de orice actor), dar se tratează cu şedinţe la psiholog şi meditaţii yoga, n-are nici o carieră, dar încearcă din toate câte puţin, e nebunatică, dar timidă şi nesigură pe ea. Însă, la un moment dat, se hotărăşte să îşi găsească propriul drum. Şi, înarmată cu ambiţie şi pantofi Louboutin, se angajează în cea mai crâncenă bătălie care se poate da în Cetatea Filmului: încearcă să convingă o supervedetă să poarte la Oscar rochia unui tânăr designer necunoscut, dar genial, Julian Tennant, cel mai bun prieten al ei gay. Din păcate, toate speranţele Lolei atârnă de Olivia Cutter, o actriţă narcisistă, care vorbeşte despre sine numai la parsoana a treia şi are un munte de fiţe. Va reuşi Lola să-şi aducă prietenul în atenţia presei pe Covorul Roşu al Oscarurilor, să-şi găsească iubirea adevărată şi să le demonstreze tuturor că happy ending-ul există şi în realitate?

„Toate personajele din roman - de la actriţa nominalizată la Oscar, care vorbeşte despre sine numai la persoana a treia, la ocupantul primului loc în topul Celor Mai Sexy Bărbaţi din Emisferă - sunt inspirate din realitate. Şi cele mai multe episoade pe care le-am povestit în carte chiar s-au întâmplat... Partea amuzantă va fi ca fiecare cititor să ghicească cine se ascunde în spatele fiecărui personaj.“ (Amanda Goldberg, Ruthanna Hopper)

Nici pe aceasta nu am citit-o,deci nu stiu cum e.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
 
Celebutantele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Carti :: Cocktail Colection-
Mergi direct la: