Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Se7en

In jos 
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Se7en Empty
MesajSubiect: Se7en   Se7en EmptyJoi Sept 03, 2009 2:58 am

Se7en Ads305zjhgkgam4zd0sw8


Se7en, este o capodopera din punct de vedere cinematografic.Este un film destinat atat impatimitilor de filme detective, cat si celor interesati de thrillere pshilogice, ce te pun pe ganduri.

Filmul este o productie marca David Fincher (Zodiac,Fight Club si mai recent, The Curious Case of Benjamin Button).
Scenariul sau excelent este scris de Andrew Kevin Walker,al carui talent scenografic il mai puteti admira in filme precum: Sleepy Hollow,The Follow sau 8MM.Din distributia filmului fac parte Brad Pitt, un detectiv tanar proaspat transferat in acest sector,Morgan Freeman, tipul politistului meticulous si inteligent, Gwyneth Paltrow, R. Lee Ermey si Kevin Spacey care are o intepretare de exceptie, jucand rolul unui psihopat, ce se considera un salvator, ce actioneaza sub indemnul lui Dumnezeu, tragand atentia asupra celor 7 pacate capitale: aviditatea, lacomiea, lenevia,desfraul, trufia, invidia si mania.
Se7en (1995)Descris in cateva cuvinte, filmul Se7en, ni-i prezinta pe detectivul Somerset, care mai are 7 zile pana la pensionare si pe detectivul David Mills,inlocuitorul sau, intrand intr-o joaca de-a soarecele si pisica cu John Doe, un om psihopat, care pedepseste oamenii ce au savarsit unul din pacatele capitale.
Nominalizarea la Oscar pentru cea mai buna editare de film mi se pare insuficienta pentru calitatea acestei productii, ce pur si simplu eclipseaza foarte multe filme realizate de-a lungul anilor,dovada fiind locul 33 ocupat in top 250 IMDB, cu un numar impresionant de voturi, aproximativ 220000.
Se7en (1995)Un film pe care nu trebuie sa il ratati,care va va impresiona cu siguranta, pentru ca reuseste sa fie captivant,nelasandu-ti nici un moment de respiro, nestiind niciodata ce va urma,ce crima va fi comisa,ce probe se vor gasi.Iar daca il vezi pentru prima oara, nici prin cap nu iti trece cum s-ar putea sfarsi aceasta poveste cutremuratoare,de altfel.

Eu nu l-am vazut...dar poate reusesc.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
 
Se7en
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Cinema-
Mergi direct la: