Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Ratatouille

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Ratatouille Empty
MesajSubiect: Ratatouille   Ratatouille EmptyJoi Aug 27, 2009 5:19 pm

Ratatouille este un film animat, din 2007, creat de Pixar şi distribuit de Walt Disney Pictures. El este al 8-lea film produs de Pixar şi a fost regizat de Brad Bird. Titlul se referă la o mâncare franţuzească ce este servită spre sfârşitul filmului dar este şi un joc de cuvinte referitor la specia personajului principal al filmului (rat = şobolan).

Filmul urmăreşte aventurile lui Remy, un şobolan ce visează să devină bucătar şi încearcă să-şi atingă scopul printr-o înţelegere cu un băiat ce duce gunoiul de la un restaurant din Paris. Ratatouille a fost lansat pe 29 iunie 2007 în SUA şi, printre alte premii, a câştigat Academy Award for Best Animated Feature.

Personaje principale

* Patton Oswalt ca Remy, un şobolan de la ţară ce vrea să devină bucătar

* Lou Romano ca Alfredo Linguini, un băiat neîndemânatic ce face curăţenie prin restaurantul "Gustave's"; el devine un bucătar renumit ajutat de Remy; el este fiul lui Gusteau şi se îndrăgosteşte de Collette

* Janeane Garofalo ca Collette Tatou, singura femeie-bucătar din restaurant, devine prietena lui Alfredo

* Ian Holm ca Skinner, proprietarul restaurantului "Gusteau's" (după moartea lui Gusteau) şi principalul personaj negativ al filmului

* Peter O'Toole ca Anton Ego, un temut degustător de mâncăruri, ce retrage o stea din ratingul restaurantului, lucru ce provoacă moartea lui Gusteau

* Brad Garrett ca Auguste Gusteau, un bucătar-şef decedat; el apare ca o plăsmuire a conştiinţei lui Remy şi îi dă sfaturi

* Brian Dennehy ca Django, tatăl lui Remy şi al lui Emile. El îşi doreşte ca fiul lui să rămână în colonie şi urăşte oamenii

* Peter Sohn ca Emile, fratele mai mare al lui Remy. El îi este loial lui Remy şi, spre neplăcerea acestuia, îi place să mănânce orice gunoi care pare comestibil

Am crezut ca mor de ras cand m-am uitat la el Smile) este superb! Very Happy il recomand tuturor.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
M.P.A
Tiny Vampire
Tiny Vampire
M.P.A


Numarul mesajelor : 158
Data de inscriere : 26/08/2009
Localizare : Bucharest

Ratatouille Empty
MesajSubiect: Re: Ratatouille   Ratatouille EmptyLun Aug 31, 2009 5:25 pm

Il recomand si eu: ))

Am cd`ul,si l`am vazut de o mie de ori: ))

Ce tare e cand se urca Remy in capu` lui Linguini : ))
Sus In jos
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Ratatouille Empty
MesajSubiect: Re: Ratatouille   Ratatouille EmptyVin Sept 11, 2009 5:24 pm

Da mai,l-am vazut pe HBO de vreo 3 ori si inca nu ma mai satur...:X
E super dragut!:X
Si e asa de bine animat!:X
Si imi place de Linguini: ))
Vi-l recomand si eu
Sus In jos
Chocoholic
Alice Lotte Beth Etoille
Alice Lotte Beth Etoille
Chocoholic


Numarul mesajelor : 2995
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

Ratatouille Empty
MesajSubiect: Re: Ratatouille   Ratatouille EmptyMar Dec 08, 2009 12:06 am

L-a dat pe HBO de a spart....e super funny si ma insipra tipu!Am un poster cu el la scoala la care ma uit cand nu am inspiratie si minune:dupa am inspiratie!!
Oricum e foarte amuzant filmul!
Sus In jos
http://wildlovebycrissy.wordpress.com/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Ratatouille Empty
MesajSubiect: Re: Ratatouille   Ratatouille EmptyVin Dec 11, 2009 11:07 pm

Prea tare filmul! Smile) am murit de ras cand m-am uitat la el...deci imi place mult!:X

Aici cateva poze din film.
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
Continut sponsorizat





Ratatouille Empty
MesajSubiect: Re: Ratatouille   Ratatouille Empty

Sus In jos
 
Ratatouille
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Cinema-
Mergi direct la: