Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Un nou sondaj pe forum! Noteaza staff-ul! Acum ai ocazia sa iti exprimi multumirile si nemultumirile fata de staff! Mai multe detalii aici.

 

 Kelly Clarkson

In jos 
+2
suicide.blonde
Raindrop.
6 participanți
AutorMesaj
Raindrop.
Kayla Akroyd
Kayla Akroyd
Raindrop.


Numarul mesajelor : 1863
Data de inscriere : 20/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Vid.

Kelly Clarkson Empty
MesajSubiect: Kelly Clarkson   Kelly Clarkson EmptyMier Aug 26, 2009 4:57 pm

Kelly Clarkson Kelly-Clarkson

Kelly Brianne Clarkson (născută la data de 24 aprilie, 1982) este o cântăreaţă de muzică pop rock, compozitoare şi ocazional actriţă de origine americană.

Clarkson a obţinut un contract cu casa de înregistrări RCA Records în anul 2002, după ce a devenit câştigătoarea primului sezon al emisiunii American Idol. Un an mai târziu a început comercializarea albumului de debut al artistei, intitulat Thankful. Acest material discografic a fost comercializat pe plan mondial în aproximativ 3 milioane de exemplare.
Cel de-al doilea album al cântăreţei, Breakaway a fost lansat în ultima parte a anului 2004.Acest produs a transformat-o pe Clarkson într-una dintre cele mai de succes cântăreţe, discul fiind premiat de şase ori cu discul de platină în S.U.A.
Odată cu lansarea celui de-al treilea album din carieră, intitulat My December în anul 2007, Clarkson a adoptat un stil muzical influenţat puternic de muzica rock.[6] Discul nu s-a bucurat de un succes comercial marcant, reuşind însă să treacă pragul de 2 milioane de exemplare vândute.
Cel de-al patrulea album de studio, intitulat All I Ever Wanted, a fost lansat la data de 6 martie, 2009 şi a avut un impact impresionant asupra industriei muzicale din S.U.A., fiind comercializat în peste 255,000 de exemplare în săptămâna lansării.
Vocea cântăreţei a fost acreditată de către criticii muzicali drept una dintre cele mai bune de pe scena internaţională a muzicii.Răsplata prestaţiei muzicale de calitate a lui Kelly Clarkson este reprezentată de cele 2 premii Grammy câştigate dintr-un număr total de 4 nominalizări ale cântăreţei. Pe plan mondial, interpreta a vândut peste 19 milioane de albume, dintre care 12 milioane de copii vândute sunt doar ale albumului Breakaway.

A una din cantaretele mele preferate. melodiile ei imi ating sufletul.
Sus In jos
http://carelesssss.tumblr.com
suicide.blonde
Elvish Eruva
Elvish Eruva
suicide.blonde


Numarul mesajelor : 4212
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Kelly Clarkson Empty
MesajSubiect: Re: Kelly Clarkson   Kelly Clarkson EmptyJoi Aug 27, 2009 4:31 am

oh yeah!!
o ador:X
e asa de..indiferenta:-?
si mie imi ung sufletu melodiile ei;))
Sus In jos
http://avrillavigne.forumz.ro/
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Kelly Clarkson Empty
MesajSubiect: Re: Kelly Clarkson   Kelly Clarkson EmptyDum Aug 30, 2009 2:28 am

Imi place Kelly:x mai ales melodia Because of you...:X
E asa de superba...si video-ul e marfa...
Big hug
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
M.P.A
Tiny Vampire
Tiny Vampire
M.P.A


Numarul mesajelor : 158
Data de inscriere : 26/08/2009
Localizare : Bucharest

Kelly Clarkson Empty
MesajSubiect: Re: Kelly Clarkson   Kelly Clarkson EmptyLun Aug 31, 2009 5:50 pm

Because of you e....:X:X:X:X

Are talent ma`,ce sa mai zici?Smile)
Sus In jos
Bubu.love.you
Thirsty Vampire
Thirsty Vampire
Bubu.love.you


Numarul mesajelor : 258
Data de inscriere : 01/09/2009
Varsta : 30
Localizare : ploiesti

Kelly Clarkson Empty
MesajSubiect: Re: Kelly Clarkson   Kelly Clarkson EmptySam Sept 26, 2009 2:08 am

a inceput sami palaca de ea..de cand a avut melodia...because of you...
si de atuci am ascultat cam toate melodiile ei...
Sus In jos
Ale.
Derek Davidson
Derek Davidson
Ale.


Numarul mesajelor : 8211
Data de inscriere : 18/08/2009
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Kelly Clarkson Empty
MesajSubiect: Re: Kelly Clarkson   Kelly Clarkson EmptySam Sept 26, 2009 2:50 am

Deci am gasit un articol pe Wikipedia dedicat melodiei "Because of you". Ce frumos!

„Because of You” este o piesă compusă de interpretata de muzică pop-rock Kelly Clarkson. Cântecul reprezintă cel de-al patrulea single extras de pe albumul Breakaway.

In 2007, Clarkson a reînregistrat piesa impreuna cu Reba McEntire pentru albumul Reba:Duets. Această versiune a fost lansată în vara lui 2007, atingând pozitia cu numărul 2 in topul Billoard Hot Country Sogs, devenind primul intrare oficială a interperei în acel top.

Conținut
„ Este vorba despre cicul unor familii, ca atunci când te porti în acelasi mod în care parinții se comprtau cu tine iar apoi copii tăi se comportă in acelasi mod în care te compoți cu ei, si se rezuma la ruperea acestui ciclu dacă acesta nu este unul bun[...] Este unul dintre acele cântece in care fiecare se poate gasi, însă nu esti fericit din cauza asta. Este un cântec foarte drag pentru mine. In mod clar, acum suntem foarte diferiti față de perioada când eram mici. Și este important pentru oameni să înteleagă formele crude de sentimente care se întâmplă in viață. Viața este dificilă uneori, de aceea este important de arătat ceea e cred eu. ”

—Kelly Clarkson, MTV News

Sursă de inspirație

Clarkson a scris versurile si linia melodică pentru "Because of You" la vârsta de 16 ani pentru a exprima stresul emoțional pe care îl trăia ca urmare a divorțului părinților ei. Clarkson a afirmat că, deși a crescut și a depăsit durerea de atunci, încă se poate regăsi în versurile triste ale "Because of You".

Câțiva ani mai târziu, când i-a întâlnit pe Moody și Hodges, Clarkson i-a întrebat dacă pot scrie, împreună cu ea, câteva cântece. De asemenea le-a cerut să aducă într-o formă potrivită "Because of You" pentru albumul Breakaway, însă a spus că ar înțelege dacă nu le va place melodia si vor vrea să compună un alt cântec împreună cu ea. În fapt, și Moody și Hodges au fost impresionați de cântec si, împreună cu Clarkson, au adus cântecul în forma lui finală.

Clarkson a afirmat că a oferit cîntecul pentru primul ei album, Thankful, însă casa de discuri nu a acceptat să fie inclus pe album. Aceeși problemă a a aparut si la lansarea celui de-al doilea album, însă, în final, melodia a aparut pe albumul respectiv, Breakaway.

Frumoasa melodie!
Sus In jos
https://twilightsaga.forumburkina.com/forum.htm
ToxicBlood
Cole Smith
Cole Smith



Numarul mesajelor : 6324
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Kelly Clarkson Empty
MesajSubiect: Re: Kelly Clarkson   Kelly Clarkson EmptyJoi Oct 29, 2009 3:19 pm

Because of you e superba.O ador:x
Behind these hazel eyes e super si aia:X
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kelly Clarkson Empty
MesajSubiect: Re: Kelly Clarkson   Kelly Clarkson Empty

Sus In jos
 
Kelly Clarkson
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Luna plina de Kelly Armstrong

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Muzica-
Mergi direct la: